Od tego, jaki wybierzemy materac, zależy wiele aspektów. Należy wziąć pod uwagę rodzaj danego produktu, jego wypełnienie czy właściwości. Istotny jest również rozmiar. Jeśli mamy w naszej sypialni więcej miejsca, a do tego zależy nam na komfortowej i swobodnej powierzchni snu, postawmy na materac 100x200. To propozycja o niestandardowej, ale niezwykle wygodnej wielkości, która bez wątpienia zapewni nam swobodę ruchów i komfort. Zdecydowawszy się na dany rozmiar, wciąż musimy zastanowić się nad odpowiednim rodzajem wypełnienia. Te modele odnajdziemy w różnych wariacjach – dostępne są zarówno produkty piankowe, jak i sprężynowe, kieszeniowe czy hybrydowe. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czego my tak naprawdę oczekujemy od naszego materaca. Jeśli jest to miękkość i wygoda, wybierzmy opcję piankową. Gdy z kolei zależy nam na optymalnym podparciu i zatroszczeniu się o nasz kręgosłup, materace sprężynowe będą świetnym rozwiązaniem.

Niezależnie od rodzaju wypełnienia, twardość materaca to coś, na co musimy zwrócić uwagę. Powinniśmy dobrać taką, która jest odpowiednia dla naszej wagi i zdrowa dla naszego kręgosłupa. Nie decydujmy się na skrajności – zdecydowanie lepszym posunięciem będzie wybór modelu o średniej twardości, który na pewno nas zadowoli. Co jeszcze może być istotne? Nie ma wątpliwości, że będzie to nasza higiena snu. To niezwykle ważny czynnik, który bezpośrednio oddziałuje na jakość wypoczynku. Dopilnujmy, aby wybrany przez nas materac posiadał dobrą przewiewność i cyrkulacją powietrza. To niezbędne, jeśli chcemy uniknąć gromadzenia się wilgoci, drobnoustrojów czy zanieczyszczeń. Nie ma wątpliwości, że na czystym, świeżym podłożu, będzie nam się o wiele lepiej spało.

 

Materace 100x200 – ranking produktów

 

  1.  Hilding Breva

Na pierwszym miejscu znajduje się wyjątkowy produkt, który swoimi właściwościami bez wątpienia wprowadzi nas w zachwyt. Po pierwsze, jest on naturalny i bezpieczny dla środowiska – oznacza to, że został wykonany przy użyciu organicznych, bezpiecznych składników, jak na przykład olej rycynowy czy sojowy. Surowce, z których powstał, są w pełni biodegradowalne. Po drugie, materac posiada niezwykły rodzaj wypełnienia - znajdziemy tu sprężyny PocketHigh o wysokości 18 centymetrów, a także dwa rodzaje pianek - Visco Bio oraz HR Bio. Sprężyny odpowiadają za świetną elastyczność punktową i solidne podparcie, podczas gdy pianki gwarantują idealne dopasowanie się do kształtu ciała. W przypadku pianki termoelastycznej Visco Bio następuje to na skutek innowacyjnej technologii, która reaguje na temperaturę wytwarzaną przez użytkownika.

 Wybór odpowiedniego materaca 100x200 - jak to zrobić?

rodzaj wypełnienia: kieszeniowy twardość: twarda/bardzo twarda regulacja twardości: tak wysokość: 28 gwarancja: 15 lat

  1.  Janpol Hybris

Materac o rozmiarze 100x200 gwarantuje wygodę i swobodę ruchów. Jeśli ponadto pragniemy, aby wyróżniał się innowacyjnymi właściwościami, postawmy na Janpol Hybris. Wyróżnikiem tego materaca jest fakt, że łączy on w sobie aż trzy wyjątkowe materiały - sprężyny multipocket oraz piankę termoelastyczną i niezwykłą piankę Red Soft. Sprężyny zapewniają świetną elastyczność punktową, 7 stref twardości i bezpieczne podparcie całego ciała. Pianki z kolei dają nam poczucie miękkości i otulenia. Żelowa technologia Red Soft dzięki dużej ilości komórek gwarantuje też skuteczny przepływ powietrza, co korzystnie oddziałuje na higienę snu.

Red Soft odpowiada również za plastyczność materaca, która sprawia, że możemy tu liczyć zarówno na bezpieczne, jak i modelujące się do naszych krzywizn podłoże. Twardość modelu możemy określić jako średnią, dzięki czemu przypadnie do gustu wielu użytkownikom.

 Wybór odpowiedniego materaca 100x200 - jak to zrobić?

rodzaj wypełnienia: sprężynowy twardość: średni regulacja twardości: nie wysokość: 27 gwarancja: 15 lat

  1.  Hilding Conga 

Ostatnie miejsce na podium w rankingu 100x200 zajmuje Hilding Conga. Dzięki niemu możemy stworzyć zdrowe i komfortowe otoczenie snu. Składa się on z czterech pianek – dwie pierwsze, wysokoelastyczne, są wyprofilowane w 7 stref twardości. Dzięki nim każda część ciała może mieć idealne podparcie. Kolejne pianki, FloFom i Visco, które są termoelastyczne, reagują na wytwarzaną temperaturę. W ten sposób mogą perfekcyjnie dopasować się do sylwetki użytkownika i pozwolić mu na pełne rozluźnienie mięśni. Co więcej, materac posiada specjalne nacięcia, które umożliwiają dobrą wentylację powietrza. Działanie chłodzące pianki FloFom sprawdza się też do tego, aby latem zapobiec gromadzeniu się nadmiaru potu i bakterii.

W Hilding Conga możemy sami wybrać, z jakiej strony materaca chcemy korzystać. Jedna z nich jest twarda, a inna ma średnią, bardziej uniwersalną twardość. Ten zabieg pozwala na przedłużenie czasu eksploatacji produktu – możemy cieszyć się nim dłużej!

 Wybór odpowiedniego materaca 100x200 - jak to zrobić?

rodzaj wypełnienia: piankowy twardość: średni/twardy regulacja twardości: tak wysokość: 25 gwarancja: 15 lat

 

  1.  Materasso Antibacterial 

Wiemy, że na jakość wypoczynku w dużym stopniu wpływa higiena snu. Dzięki modelu Materasso Antibacterial możemy sprawić, aby była ona jak najlepsza. We wnętrzu materaca znajduje się pianka wysokoelastyczna, która nie tylko zapewnia dobre podparcie kręgosłupa, ale też gwarantuje świetną przepuszczalność powietrza. Na czystość materaca wpływa przede wszystkim pianka Antibacterial, która została nasączona leczniczym płynem Sanitized. Dzięki niemu jeszcze skuteczniej możemy chronić się przed rozwojem pleśni, bakterii i kurzu. Nic dziwnego, że ten materac jest polecany alergikom, jako że to dla nich bardzo istotna kwestia. Ich komfort zwiększy pokrowiec Silver Visco 3D, który został poddany procesowi jonizacji, który powoduje, że na jego powierzchni nie mogą rozwijać się drobnoustroje.

Materac posiada średnią twardość. Możemy korzystać z obu jego stron, co oddziałuje korzystnie na jego żywotność i zapobiega powstawaniu się odkształceniom.

 Wybór odpowiedniego materaca 100x200 - jak to zrobić?

rodzaj wypełnienia: kieszeniowy twardość: średnia regulacja twardości: nie wysokość: 18 gwarancja: 3 lat

  1.  Fit.4.Sleep Cool Breeze 

Problemy ze snem w trakcie upałów to coś, z czym nie możemy sobie poradzić? Materac Fit.4.Sleep Cool Breeze rozwiąże za nas ten kłopot. Jego wyjątkowe termoregulacyjne właściwości powodują, że w razie upałów lub mrozu docenimy jego działanie bardziej niż jakiegokolwiek innego modelu. Za komfortowe podłoże snu odpowiadają tu sprężyny, które są wsparte chłodzącą pianką NRG Black Diamond oraz termoelastyczną Visco Memory. To połączenie gwarantuje niezwykłą wygodę. Technologia Cool Breeze, która działa w materacu, nie dość, że wspaniale chłodzi, to jeszcze wykazuje działanie odprężające i kojące. Na takim materacu bez problemu zrelaksujemy się zarówno latem, jak i zimą. Pianka Visco Memory reguluje wytwarzane przez nas ciepło, a do tego pod jego wpływem przystosowuje się do naszego ciała, zapewniając indywidualne dopasowanie.

 Wybór odpowiedniego materaca 100x200 - jak to zrobić?

rodzaj wypełnienia: sprężynowy twardość: twardy regulacja twardości: nie wysokość: 20 gwarancja: 10 lat

  1.  Janpol Palma 

Solidny materac dla osób o większej wadze? To właśnie Janpol Palma! Za wysoki stopień twardości odpowiada między innymi wysokoelastyczna pianka HR, która posiada zbitą, twardą strukturę. Jednocześnie potrafi odpowiadać na zmieniające się ułożenie ciała, dzięki czemu możemy być pewni, że nasza sylwetka będzie odpowiednio podparta. Znajdziemy też tu piankę hybrydową, która zapewnia dodatkową twardość. Obie oddziałują korzystnie na trwałość materaca, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z niego przez długi czas. Oprócz tego w modelu możemy cieszyć się też 7 strefami twardości oraz efektem delikatnego masażu, który gwarantuje specjalne wyprofilowanie wkładów. Ten element sprawia, że zyskujemy nie tylko zdrowy i bezpieczny sen, ale też przede wszystkim komfortowy.

Materac jest określany jako twardy, dlatego świetnie sprawdzi się u osób o większej wadze. Mamy tu jednak możliwość wyboru preferowanej twardości, co na pewno ucieszy tych, których preferencje często się zmieniają.

 Wybór odpowiedniego materaca 100x200 - jak to zrobić?

rodzaj wypełnienia: piankowy twardość: twardy regulacja twardości: tak wysokość: 22 gwarancja: 5 lat

 

  1.  Hilding Step

Bezpieczne, zdrowe podłoże snu to coś niezwykle ważnego. Dzięki wykorzystaniu sprężyn kieszeniowych i zwiększonej twardości możemy liczyć na to w materacu Hilding Step. Sprężyny ułożono w osobnych kieszeniach, przez co pracują niezależnie i punktowo, i mogą jak najlepiej odpowiadać na potrzeby użytkownika. Tworzą 7 stref twardości, kompleksowo podtrzymując każdą część ciała. Nie musimy obawiać się tu tzw. efektu fali, ponieważ materac nie przenosi drgań. Sprężyny są oddzielone od ciała warstwą pianki FlexiFoam, która zwiększa komfort wypoczynku. Wyróżnia się wspaniałą plastycznością i elastycznością.

 Wybór odpowiedniego materaca 100x200 - jak to zrobić?

rodzaj wypełnienia: sprężynowy twardość: twardy regulacja twardości: nie wysokość: 19,5 gwarancja: 7 lat

Podsumowanie 

Materace 100x200 to wspaniała opcja dla tych, którym zależy na prawdziwym komforcie. Nie ma wątpliwości, że komfortowa wielkość w połączeniu z innowacyjnymi właściwościami danego modelu zapewni nam niezwykły wypoczynek. Produkty o rozmiarze 100x200 zdecydowanie nam to zapewnią. Wybrawszy dopasowane podłoże snu, możemy być pewni, że będziemy szybciej i łatwiej zasypiać, a nasz sen stanie się lepszej jakości. W ten sposób możemy poprawić też nasze ogólne samopoczucie. Jest to sprawa, której naprawdę warto poświęcić trochę uwagi – dzięki temu wybrany przez nas materac stanie się inwestycją, z której będziemy mogli korzystać bardzo długo.