Materace dla par

Materace dwuosobowe to idealne, perfekcyjnie zaprojektowane modele stworzone pod kątem zdrowego i przyjemnego snu każdej pary. Specjalne rozwiązania technologiczne sprawiają, że tego rodzaju materace dwuosobowe pozwalają na swobodny, komfortowy wypoczynek obydwojgu partnerom. Oferowane w naszym sklepie materace dla par umożliwiają dopasowanie podłoża do indywidualnych potrzeb użytkowników, zarówno pod względem elastyczności powierzchni, jak i optymalnego wsparcia sylwetki.

Zróżnicowane materiały tworzące strukturę nowoczesnych materacy dwuosobowych sprawiają, że osoby śpiące nie odczuwają uczucia falowania spowodowanego ruchami drugiego partnera, minimalizując tym samym ryzyko przebudzenia się i utraty płynności snu. Innowacyjne materace dwuosobowe najczęściej są wykonywane ze zróżnicowanych komponentów, takich jak pianka lateksowa, pianka wysokoelastyczna czy termoelastyczna. Ich zastosowanie we wnętrzu materacy dla par gwarantuje doskonałe wsparcie poszczególnych partii kręgosłupa, a jednocześnie możliwość zmian pozycji ułożenia ciała. Dodatkowo, materace dwuosobowe składające się z pianki termoelastycznej zapewniają wytworzenie podłoża wkładu, który aktywnie reaguje na ciepło i pobudza krążenie krwi. Dzięki temu każdy partner zyskuje odpowiedni komfort termiczny, co przez całą noc aktywnie zapobiega wychłodzeniu lub przegrzaniu organizmu.

Materace dla par mogą zostać wyprodukowane z jednolitych komponentów lub zawierać dwie, różnorodne strefy twardości. Tego typu modele idealnie sprawdzają się dla partnerów znacznie różniących się od siebie wzrostem, wagą lub potrzebami zdrowotnymi. Materace dwuosobowe charakteryzują się ponadto zdolnością odprowadzania nadmiaru wilgoci i specjalnymi rozwiązaniami wentylacyjnymi, obniżającymi ryzyko pojawienia się i rozwoju niebezpiecznych bakterii i grzybów. Co równie ważne, prezentowane materace dla par są łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ posiadają delikatne, a jednocześnie praktyczne pokrowce, wykonane z wytrzymałych i przyjemnych w dotyku tkanin.

Materace dla par

Materace dla par to nowoczesne modele odpowiadające na potrzeby osób śpiących na co dzień z partnerem lub partnerką. Innowacyjne rozwiązania technologiczna sprawiają, że wkłady te zapewniają doskonałe wsparcie sylwetki obydwu użytkowników, a jednocześnie niwelują falowanie powierzchni materaca wywołane ruchami drugiej osoby.

Materac powinien być precyzyjnie dopasowany do wagi, wzrostu i indywidualnych preferencji użytkownika. Właśnie dlatego wielu osobom wydaje się, że zakup podłoża do spania do sypialni małżeńskiej to duże wyzwanie. Na szczęście szeroki wybór różnorodnych modeli dostępnych w naszym sklepie sprawia, że praktycznie każda para jest w stanie wybrać idealny egzemplarz dla siebie.

Jaki materac dla pary wybrać?

Spanie we dwoje ma wiele zalet. Korzystnie wpływa na samopoczucie i sprzyja wzmacnianiu więzi między partnerami. Poza tym może obniżać poziom kortyzolu (czyli hormonu stresu). Jednak aby móc korzystać z tych zalet, należy dobrze wyposażyć łóżko. Niekomfortowy materac może utrudniać wspólne spanie i znacznie obniżyć komfort snu.

Jakie kwestie należy w szczególności rozważyć?
 • Rozmiar - wymiary najczęściej polecane to 160x200 i 180x200. Mówi się, że minimalna ilość miejsca przypadającego na jedną osobę nie może być mniejsza niż 80 cm.
 • Twardość - trzeba dopasować ją do wagi ciała każdego z partnerów. Jest to zazwyczaj aspekt generujący najwięcej problemów. Wynika to z tego, że w większości przypadków masa ciała kobiety i mężczyzny znacznie się różni.
 • Typ wypełnienia - materace dla par muszą charakteryzować się wysokim współczynnikiem elastyczności punktowej. Dzięki niej użytkownicy nie odczuwają wzajemnie swoich ruchów i nie budzą się w nocy. Dobrze sprawdzają się materace piankowe (w szczególności z pianki termoelastycznej) i kieszeniowe, a także lateksowe.
 • Higiena - warto zwrócić uwagę na to, aby wypełnienie w materacu pozwalało na nieustanny przepływ powietrza. Optymalny stopień wentylacji zapobiega przegrzewaniu się i nadmiernemu poceniu, a dodatkowo ogranicza rozwój bakterii i drobnoustrojów.
Dwa osobne materace czy jeden wspólny?

Spanie na wspólnym materacu sprzyja bliskości i jedności w związku. Pozwala na przeżywanie wspólnych chwil przed snem czy rano. Poza tym nie pojawia się problem związany z przerwą między dwoma materacami. Jest to uciążliwy kłopot, a korzystanie z jednego materaca go eliminuje. Zakup jednego podłoża do spania jest też po prostu tańszy, niż dwóch oddzielnych.

Jednak nie zawsze możliwe jest kupno jednego materaca, który będzie odpowiadał potrzebom każdej z osób. Jeśli partnerzy preferują różne stopnie twardości materaca, rozważenie dwóch osobnych modeli pozwala każdemu dostosować łóżko do swoich indywidualnych preferencji. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy jedno z użytkowników zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Pary często zmagają się z problemem wzajemnego budzenia się w ciągu nocy. Ma to miejsce w szczególności wówczas, gdy jedna z osób jest bardziej ruchliwa podczas snu, niż ta druga. Problem ten z reguły nie pojawia się podczas korzystania z dwóch oddzielnych materacy. Można go też zlikwidować, kupując jeden materac, ale charakteryzujący się wysokim stopniem elastyczności punktowej.

Czego unikać?

Nie kupuj zbyt małego materaca. Jeśli wymiary nie spełnią waszych potrzeb przestrzennych, będzie Wam po prostu zbyt ciasno. Wpłynie to z pewnością negatywnie na jakość snu i samopoczucie. Unikaj też materacy o znaczących różnicach w twardości po obu stronach - chyba, że jest to specjalne zamówienie zgodne z preferencjami partnerów. Zbyt duża różnica w twardości może stać się przyczyną problemów ze znalezieniem wygodnej pozycji podczas snu.

Pamiętaj o uwzględnieniu indywidualnych potrzeb zdrowotnych. Jeśli jeden z partnerów zmaga się z bólem pleców czy problemami z funkcjonowaniem układu ruchu, w szczególności zwróć uwagę na ergonomię i stabilność podparcia.

Unikaj nadmiernego oszczędzania na zakupie materaca. Modele ze zbyt niskiej półki cenowej nie oferują należytego wsparcia i są mniej trwałe, niż te oferowane przez renomowane marki. Wbrew pozorom tani materac wcale nie jest oszczędnością, gdyż bardzo szybko trzeba go wymienić na nowy egzemplarz. Warto zainwestować w porządny produkt, który będzie wytrzymały i spełni swoje funkcje zgodnie z oczekiwaniami.

Nie zapomnij o …

1. Wypełnieniu

Rodzaj wypełnienia jest bardzo ważny w materacach dla par. Nie poleca się modeli z tradycyjnymi sprężynami bonellowymi, gdyż nie oferują one należytej elastyczności punktowej. Zdecydowanie lepszy wybór to materace piankowe, lateksowe i kieszeniowe.

2. Pokrowcu

Duże znaczenie ma higiena. Sprawdź, czy wybrany przez Ciebie model posiada zabieg rozdzielczy. Znacznie ułatwi CI to utrzymanie czystości w łóżku. Pokrowiec powinien być wykonany z przewiewnej tkaniny, która umożliwia nieustanny przepływ powietrza i efektywną wentylację.

3. Jakości

Wytrzymały materac, który jest ergonomiczny, to inwestycja we własne zdrowie. Podłoże do spania to serce każdej sypialni i nie warto na nim oszczędzać. Pamiętaj, że dbanie o sen może uchronić Cię przed wieloma poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu