FILTRUJ WEDŁUG (415 products)

Cena

15,00 zł - 6 285,00 zł

mayterac-dla-dziecka

Na zdrowie i prawidłowy rozwój każdego malucha w dużym stopniu wpływa długość oraz jakość snu. Istotną kwestią jest nie tylko właściwe oświetlenie czy dekoracje w dziecięcej sypialni, lecz przede wszystkim wygodne, dostosowane do potrzeb najmłodszych łóżko. Czym się kierować przy wyborze idealnego materaca dla dziecka? Jakie rodzaje wkładów pozytywnie wpłyną na zdrowie i samopoczucie Twojej pociechy?   

Dlaczego sen jest ważny dla rozwoju dziecka?

Rodzice powinni zdawać sobie sprawę z tego, że komfortowy sen w znaczący sposób poprawia stan zdrowia oraz ogólny rozwój dzieci. W zależności od wieku maluchów godzinowe zapotrzebowanie na odpoczynek zmienia się. Według zaleceń lekarzy, podczas dynamicznego wzrostu niemowląt potrzebują one 16 aż do nawet 18 godzin snu w ciągu doby. Starsze dzieci do 5. roku życia śpią znacznie krócej, jednak dla dobrego samopoczucia muszą drzemać kilka razy dziennie. Dbanie o regularny sen maluchów pozytywnie wpływa na kształtowanie się ich zdolności poznawczych oraz rozwijanie się całego organizmu. Podczas odpoczynku wytwarza się bowiem hormon wzrostu, a także inne substancje umożliwiające tworzenie komórek układu odpornościowego. Co równie ważne, utrzymywanie właściwego rytmu okołodobowego najmłodszych sprawia, że lepiej radzą sobie one w przedszkolu i szkole, szybciej przyswajają nowe informacje i potrafią dłużej koncentrować się na konkretnych zadaniach. Prawidłowa higiena snu maluchów gwarantuje ponadto zmniejszone ryzyko otyłości oraz problemów z zasypianiem w życiu dorosłym. Warto również wiedzieć o tym, że zwiększona ilość snu może pomóc dzieciom powrócić do zdrowia w okresie choroby, szczególnie w przypadku wystąpienia ostrych infekcji. W ułatwieniu zasypiania maluchom z pewnością pomoże właściwe wyposażenie sypialni, głównie pod względem ciepłego, lekko przytłumionego oświetlenia i dekoracji w neutralnych kolorach.     

Jaki powinien być materac dla dziecka?

Aby zapewnić dzieciom przyjemny i regenerujący sen trzeba wybrać dla nich łóżko z nowoczesnym i wygodnym podłożem. Jakie cechy powinien posiadać funkcjonalny materac dla pociech? Przede wszystkim materacyk dziecięcy musi odznaczać się odpowiednim stopniem elastyczności powierzchni. Nie może być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy, lecz skutecznie dopasowywać się do anatomicznych kształtów sylwetki. Średniej twardości wkład bez wątpienia będzie zapewniał przyjemne uczucie otulenia każdemu maluchowi, a jednocześnie odpowiednio podtrzyma wybrane partie ciała podczas snu. Jest to niezwykle ważne ze względu na zachowanie prawidłowej postawy najmłodszych, co pozwoli uniknąć problemów z wadami kręgosłupa. Oprócz właściwej elastyczności, materac dla dziecka powinien wyróżniać się efektywną wentylacją wkładu, która zapobiegnie niekorzystnemu przegrzaniu się lub wychłodzeniu organizmu przez całą noc. Dodatkowo, podczas wybierania produktu do sypialni najmłodszych należy także zwrócić uwagę na wyposażenie materaca, obejmujące funkcjonalny pokrowiec. Najlepiej, by pokrycie wkładu zostało wykonane z miłego w dotyku, a zarazem antyalergicznego materiału (chroniącego przed rozwojem drobnoustrojów chorobotwórczych), który zwiększy komfort termiczny snu. Dodatkowo, pokrowiec powinien również łatwo się ściągać i posiadać możliwość regularnego prania.     

Rodzaje materacy dla dziecka

Spośród dostępnych na rynku materacy dziecięcych warto przyjrzeć się produktom wspierającym prawidłowy rozwój najmłodszych i ułatwiającym zasypianie. Należą do nich między innymi materace termoelastyczne, charakteryzujące się zdolnością do reagowania na zmiany temperatury wywołane obecnością użytkownika. Z pewnością pozwolą one maluchom szybko zasnąć, zagwarantują odpowiednie ogrzanie w czasie zimy lub zminimalizują uczucie gorąca latem. Do niewątpliwych zalet materacy termoelastycznych można również zaliczyć doskonałą wentylację, zapobiegającą przegrzewaniu się organizmu. Rodzice często wybierają również dla swoich dzieci materace piankowe. W przeciwieństwie do innych przestarzałych typów wkładów piankowych, nowoczesne modele posiadają otwartą strukturę przepuszczającą powietrze do wewnątrz oraz dobrze podtrzymującą konkretne partie kręgosłupa. Do dziecięcych sypialni, wbrew powszechnej modzie sprzed kilku lat nie powinno się wybierać materacy zawierających naturalną łuskę gryczaną. Z upływem czasu sprzyja ona bowiem gromadzeniu się wilgoci, a w konsekwencji pojawieniu się szkodliwej dla zdrowia pleśni.       

Przykłady materacy dziecięcych

Producenci nowoczesnych materacy oferują swoim klientom atestowane i sprawdzone materace dziecięce. Sporą popularnością cieszą się między innymi modele, takie jak Hilding Safety Smyk oraz Hilding Kołysanka. Pierwszy z nich to idealny wybór dla najmniejszych dzieci, śpiących w standardowych, niemowlęcych łóżeczkach. Jego unikatowa, średnio twarda struktura obejmuje specjalne wyprofilowanie krawędzie wkładu, które pozwalają dziecku swobodnie się poruszać, a jednocześnie zapewniają zabezpieczenie przed niebezpiecznym zsunięciem się z materaca. Do budowy modelu Hilding Safety Smyk wykorzystano szereg innowacyjnych komponentów, takich jak między innymi pianka Velvet Touch. Dzięki niej materac wyróżnia się doskonałą sprężystością i elastycznością, niezmienną nawet po długim okresie eksploatacji. Właściwości pianki sprzyjają również zachowaniu odpowiedniej wentylacji wkładu oraz aktywnej regeneracji zmęczonych mięśni. Prezentowany model można wykorzystywać nie tylko jako materac do łóżeczka, lecz także jako przenośny, przydatny w podróży przewijak. Całość produktu dopełnia antybakteryjny pokrowiec Medicott Silver, likwidujący pokarm dla roztoczy bez konieczności stosowania substancji chemicznych. Z kolei drugi wymieniony model - Hilding Kołysanka - świetnie sprawdzi się w roli materaca dla nieco starszych dzieci. Należy do kategorii wkładów dwustronnych, wyprodukowanych z pianki Flexifoam, gwarantującej dwa różne typy wsparcia kręgosłupa - twardsze lub nieco bardziej miękkie. Dodatkowo, Hilding Kołysanka został wzbogacony o matę kokosową, wpływającą na usztywnienie powierzchni produktu oraz poprawę cyrkulacji powietrza. Co równie istotne, materac ten powleczono przygotowanym z myślą o maluchach pokrowcem Heros, wolnym od wybielaczy optycznych. Poza właściwościami antyalergicznymi, pokrowiec ten odznacza się niezwykle delikatną tkaniną, ozdobioną zabawnymi, dziecięcymi wzorami w postaci wizerunków zwierząt.  

W trosce o zdrowie najmłodszych

Wybierając materac dla dziecka, poza prześledzeniem opisu zastosowanych do produkcji rozwiązań technologicznych, warto również sprawdzić, czy konkretny model posiada odpowiednie rekomendacje. W przypadku produktów dedykowanych najmłodszym, najbardziej znanym i cenionym atestem jest pozytywna opinia wydana przez Instytut Matki i Dziecka. Stanowi ona tak zwaną potrójną gwarancję, obejmującą ogólne bezpieczeństwo użytkowania materaca, bezpieczeństwo zdrowotne, a także zapewnienie o dobrym wpływie produktu na dalszy rozwój dzieci. Decyzję o przyznaniu tego rodzaju certyfikatu podejmują specjaliści z danej branży po wykonaniu wieloetapowych testów. Dotyczą one między innymi jakości pochodzenia zastosowanych surowców czy warunków panujących w miejscu produkcji. Dokonując zakupu materacy od Hilding możesz mieć pewność, że Twoje dziecko będzie nie tylko dobrze się wysypiać, ale także zyska właściwą ochronę przed działaniem bakterii i roztoczy.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki materac dla dziecka będzie odpowiedni, weź pod uwagę przede wszystkim stopień twardości oraz właściwości wentylacyjne wkładów. Powinny one zapewniać dziecku dobre podparcie kręgosłupa, a zarazem być elastyczne i umożliwiać wybranie swobodnej pozycji do snu przez całą noc. Poza tym, idealny materac dziecięcy musi wyróżniać się właściwościami antyalergicznymi oraz ułatwiać dbanie o higienę wkładu poprzez wyposażenie w trwały, przeznaczony do prania pokrowiec.        

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu