Materace hybrydowe w innowacyjny sposób łączą walory nowoczesnych wkładów sprężynowych i zaawansowanych technologicznie pianek. Pozwala to na osiągnięcie maksymalnego komfortu, optymalne podparcie kręgosłupa i perfekcyjne dopasowanie do ciała.

Czym jest materac hybrydowy?

Materac hybrydowy jest nowoczesnym rozwiązaniem, łączącym w sobie najlepsze cechy materacy piankowych i sprężynowych. To propozycja stworzona z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, oczekujących świetnych jakościowo komponentów, zapewniającej solidną asekurację kręgosłupa konstrukcji i dającej maksymalny komfort snu powierzchni. Osiągnięcie takiego efektu staje się możliwe dzięki połączeniu ze sobą trwałych sprężyn kieszeniowych i innowacyjnych rodzajów pianek.

Materace hybrydowe mogą mieć wiele konfiguracji – w zależności od zastosowanych materiałów, kolejności ich ułożenia i grubości warstwy. Najczęściej podstawę materaca stanowią nowoczesne rodzaje sprężyn kieszeniowych – sprężyny multipocket lub Pocket Plus. Każda ze sprężyn zamknięta jest w osobnej kieszonce i pracuje niezależnie od pozostałych. Im lepszy materac, tym większa liczba i mniejsza średnica sprężyn. Takie rozwiązanie gwarantuje wysoką elastyczność punktową, a co za tym idzie – optymalne podparcie kręgosłupa i doskonałą amortyzację drgań. Często stosuje się sprężyny o zróżnicowanej twardości, tworzące strefy zapewniające odpowiednie podparcie strategicznych partii ciała.

Wierzchnią warstwę materaca hybrydowego zazwyczaj stanowią zaawansowane technologicznie pianki oraz inne dodatki, np. włókna sizalowe. Warto pamiętać, że prawdziwe materace hybrydowe mają wysokie warstwy kilku rodzajów pianki, a same mogą osiągać wysokość nawet 30 cm. Większość materacy sprężynowych ma powierzchnię piankową, jednak nie oznacza to, że każdy z nich jest hybrydą. Warstwy piankowe odpowiadają za jakość snu i wspierają właściwe podparcie kręgosłupa. Dzięki nim możliwa jest m.in. regulacja twardości materaca, termoregulacja czy uzyskanie optymalnej sprężystości i plastyczności. To właśnie wybór odpowiedniej pianki sprawia, że kładąc się na materacu, czujemy miękkie otulenie, lekki opór lub przyjemne unoszenie.  

Rodzaje materacy hybrydowych

Materace hybrydowe to produkty wielofunkcyjne i uniwersalne – dzięki dużej liczbie dostępnych materiałów i konfiguracji możliwe jest tworzenie modeli o najróżniejszych właściwościach. Różnią się więc przede wszystkim typem zastosowanych komponentów i budową. Po jakie materiały sięgają najczęściej producenci materacy hybrydowych?

  • Sprężyny multipocket lub Pocket Plus – zapewniają elastyczność punktową i sprężystość.
  • Pianka wysokoelastyczna – zaawansowana technologicznie pianka poliuretanowa; sprężysta, wytrzymała i odporna na odkształcenia.
  • Pianka termoelastyczna – reaguje na dotyk i temperaturę ciała, dając uczucie otulenia.
  • Lateks – bardzo wytrzymały, sprężysty materiał o wysokiej odbojności; hipoalergiczny, o właściwościach przeciwgrzybiczych i antybakteryjnych.
  • Sizal – naturalne i trwałe włókna sizalowe podwyższają twardość podłoża.
  • Pianka Fusion – rodzaj hybrydowej, wysokoelastycznej pianki, umożliwiającej wydzielenie stref zróżnicowanej twardości.
  • Pianka FlexiFoam – wysokoelastyczna i niezwykle plastyczna, gwarantująca maksymalny komfort i dopasowanie do kształtu ciała.
  • Pianka FloFoam – innowacyjna pianka o właściwościach termoregulacyjnych i chłodzących.

Zalety i wady materacy hybrydowych

Dzięki swojej złożonej budowie materace hybrydowe mają wyjątkowo wiele do zaoferowania. Przyjrzyjmy się ich najważniejszym zaletom i sprawdźmy, czy mają jakieś ograniczenia.

Dla kogo materac hybrydowy będzie optymalnym wyborem?

Dla kogo materac hybrydowy będzie najlepszą propozycją? To rozwiązanie na tyle uniwersalne, że nadaje się właściwie dla każdego, niezależnie od wieku, stanu zdrowia czy preferencji. Wystarczy wybrać model wykonany z dopasowanych do naszych potrzeb komponentów bądź zdecydować się na materac odwracalny i z odpinanym topem, z kilkoma poziomami twardości – dzięki temu będziemy mogli użytkować go na wiele różnych sposobów.

Materac hybrydowy dla pary

Materac hybrydowy sprawdzi się doskonale w przypadku pary, również z większą różnicą wagi (powyżej 30 kg). Duża liczba działających niezależnie od siebie sprężyn pozwala zniwelować falowanie i uczucie zapadania się powierzchni przy ruchach drugiej osoby, gwarantując spokojny i niczym niezakłócony sen. Przykładem takiego materaca może być Hilding Dance, bazujący na innowacyjnych, mających aż 15cm sprężynach Pocket Plus. Sprężyny połączono z zapewniającą komfort termiczny pianką FloFoam, dającą idealną sprężystość pianką wysokoelastyczną i plastyczną pianką FlexiFoam o unikalnej strukturze i gęstości.

Materac hybrydowy dla aktywnych

Użytkownicy prowadzący aktywny tryb życia z pewnością docenią zalety materacy hybrydowych. Połączenie dających solidne podparcie sprężyn i elastycznych pianek pozwala ukoić ból pleców, wspierać regenerację mięśni i zapobiegać przeciążeniom. Sen na takim materacu to nie tylko głęboki relaks, ale też pełne rozluźnienie i profilaktyka schorzeń układu ruchu. Warto zdecydować się na materac hybrydowy z wieloma poziomami twardości, dzięki któremu zawsze dostosujemy podłoże do bieżących potrzeb.

Materac hybrydowy dla osób starszych i z bolącym kręgosłupem

Uporczywy ból kręgosłupa, problemy ze stawami lub nadmiernie napiętymi mięśniami – to dobry powód, by zdecydować się na zakup materaca hybrydowego. Połączenie wielu rodzajów wkładów o unikalnych właściwościach gwarantuje ułożenie kręgosłupa w prawidłowy, naturalny sposób, a także jego maksymalne odciążenie. Podczas snu mięśnie pozostają rozluźnione, co umożliwia ich pełną regenerację i przynosi ulgę w bólu, jednocześnie zapobiegając pogłębianiu problemu. Optymalna sprężystość pozwala seniorom na bezproblemowe zmiany pozycji oraz komfortowe wstawanie z łóżka.

Materac hybrydowy dla alergików

Materac hybrydowy sprawdzi się w przypadku alergików. Do jego wykonania często wykorzystuje się najwyższej jakości komponenty o właściwościach hipoalergicznych, przeciwgrzybiczych i antybakteryjnych. Gromadzenie pleśni czy roztoczy uniemożliwia też zaawansowany system wentylacji, dzięki któremu utrzymanie higieny jest naprawdę proste. Takie właściwości ma np. materac hybrydowy Hilding Electro, w którego składzie znajdziemy antyalergiczny lateks i naturalne włókna sizalowe. Jego podstawę stanowią sprężyny multipocket, a dzięki 3 rodzajom innowacyjnych pianek możemy cieszyć się perfekcyjną elastycznością, sprężystością i dostosowaniem do kształtu ciała.

Jak dobrać właściwy rozmiar materacy hybrydowych?

Jaki materac hybrydowy wybrać? Podczas podejmowania decyzji nie można zapomnieć o odpowiednim rozmiarze. Jeśli chcemy cieszyć się komfortowym snem, powinniśmy wybrać długość o minimum 15-20 cm większą od naszego wzrostu. Za minimalną ilość przestrzeni dla jednej osoby uznaje się 70 cm, a standardowa szerokość materaca pojedynczego to 90 cm.

Dla kogo materac hybrydowy 80×200?

Materac hybrydowy 80×200 cm jest odpowiednim wyborem w przypadku starszego dziecka lub nastolatka. Kluczowe są wzrost i waga konkretnego użytkownika, jednak dla wielu dzieci w wieku 7-12 lat materace hybrydowe 80x200 cm będą w pełni komfortowe. 

Kto powinien wybrać materac hybrydowy 90×200?

Klasycznym rozwiązaniem do pojedynczego łóżka jest hybrydowy materac 90×200 cm – to standardowy wymiar. Z powodzeniem skorzystają z niego osoby szczupłe i o typowej budowie ciała, jest odpowiedni także dla młodzieży. W przypadku nastolatków warto wybrać materace hybrydowe 90x200 cm z kilkoma poziomami twardości, dzięki czemu możliwe będzie dopasowanie podłoża do bieżących potrzeb i zmieniających się preferencji.

Jaki materac hybrydowy 100×200 wybrać?

Hybrydowy materac 100×200 cm zadowoli użytkowników oczekujących większego komfortu snu, który umożliwia dodatkowa wolna przestrzeń. Połączenie solidnie podpierających kręgosłup sprężyn, elastycznych pianek i ponadstandardowej szerokości to prosty sposób na wyjątkowy relaks dla całego ciała. Materace hybrydowe 100×200 cm będą dobrym rozwiązaniem dla osób o większej masie ciała – warto wtedy dodatkowo zwrócić uwagę na twardość materaca lub wybrać model z kilkoma poziomami twardości.

Jak dobrać materac hybrydowy 120×200?

Materace hybrydowe 120x200 cm to odpowiedź na potrzeby osób o dużej masie ciała, które dla komfortowego snu potrzebują więcej przestrzeni i solidnego podparcia. Taki materac powinien cechować się stabilnym i dość sztywnym podłożem, skutecznie odciążającym kręgosłup. Wybierzmy model z pianką o wysokiej elastyczności i sprężystości, niwelującej drgania. Materac hybrydowy 120×200 cm spodoba się również najbardziej wymagającym singlom, często zmieniającym pozycję podczas snu lub po prostu ceniącym sobie pełną swobodę i dużą ilość wolnego miejsca.

Jaki materac hybrydowy 140×200 kupić do sypialni?

Kiedy planujemy zakup materaca do łóżka małżeńskiego, materac hybrydowy 140×200 cm jest jedną z najmniejszych propozycji. Będzie wystarczający dla osób o drobnej budowie ciała, które wyśpią się wygodnie na wspomnianych wyżej 70 cm. Oczywiście materace hybrydowe 140×200 cm mogą być też użytkowane przez singli – wolnej przestrzeni nigdy za wiele! Wybierając materac dla pary w takim rozmiarze, zwróćmy szczególną uwagę na rozwiązania niwelujące drgania, falowanie i uczucie zapadania. Dzięki temu unikniemy dyskomfortu spowodowanego ruchami drugiej osoby.

Dla kogo będzie odpowiedni materac hybrydowy 160×200?

Materac hybrydowy 160×200 cm to typowe rozwiązanie do łóżka małżeńskiego. Sprawdzi się doskonale w przypadku osób o szczupłej lub nieco większej budowie ciała, zapewniając im odpowiednie warunki do dobrej jakości snu. Jeżeli między partnerami istnieje duża różnica wagi lub wzrostu, warto obejrzeć materace hybrydowe 160×200 cm specjalnie przystosowane do takiej sytuacji, wyróżniające się maksymalną elastycznością punktową. 

Kto powinien zdecydować się na materac hybrydowy 180×200?

Materac hybrydowy 180×200 cm to produkt, po który chętnie sięgają pary o dużej masie ciała, oczekujące najwyżej jakości rozwiązań, gwarantujących głęboki i zdrowy dla kręgosłupa sen. Na materace hybrydowe 180×200 cm z pewnością zdecydują się też wszyscy użytkownicy, dla których kluczowa jest duża ilość wolnej przestrzeni – zarówno pary, jak i osoby śpiące pojedynczo docenią tak imponujące parametry.
Materace hybrydowe to nowoczesna opcja dla najbardziej wymagających klientów. Każdy model ma swoje unikalne właściwości, uzależnione od wykorzystanych komponentów – wiele z nich wyróżnia wielofunkcyjność i możliwość dostosowania podłoża do bieżących potrzeb.