Szukając materaca dla pary, należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Proces ten może być jeszcze bardziej skomplikowany niż zakup modelu dla jednej osoby, jako że tutaj musimy upewnić się, że dany produkt odpowiada obu partnerom. Nie ma wątpliwości, że ranking najlepszych materacy o wielkości 120x200 dedykowanej dla par okaże się niezwykle przydatny.

Zapewnienie wygody obu użytkownikom materaca dwuosobowego jest jak najbardziej możliwe. Trzeba jednak odpowiednio się do tego przygotować. Po pierwsze, warto zapoznać się z rodzajami wypełnienia dostępnymi na rynku i sprawdzić, które z nich będzie najlepsze dla pary. W tym wypadku warto zwrócić uwagę na materace termoelastyczne, które do każdej osoby dopasowują się indywidualnie - wynika to z tego, że reagują na wytwarzane przez ciało ciepło. Równie dobrą opcją są materace hybrydowe. One sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy preferencje nasze i naszej drugiej połówki są różne - na przykład gdy my chcemy postawić na materac piankowy, a druga strona woli wypełnienie sprężynowe. Materace hybrydowe są rozwiązaniem tego problemu.

Bardzo ważne jest to, aby zwrócić uwagę na twardość materaca. Nie może być tak, że jeden z partnerów śpi na powierzchni, która jest dla niego nieodpowiednia, ponieważ to może doprowadzić do powstania bólu pleców i innych nieprzyjemnych dolegliwości. Materace miękkie sprawdzą się u osób do 80 kilogramów, za to gdy waga jest większa, wtedy należy zainwestować w większą twardość. Jeśli między nami a naszym partnerem istnieje spora różnica wagowa, wówczas należy pójść na kompromis i zdecydować się na model o średniej twardości. Alternatywą jest zakup dwóch osobnych materacy o różnej powierzchni, jednak wtedy nie skorzystamy z komfortu, jaki gwarantuje model o rozmiarze 120x200. 

 

Materace 120x200 – ranking produktów 

 

  1. Janpol Sirona 

W materacach dla par ważne jest to, aby powierzchnia snu odpowiadała obu stronom, nawet jeśli między partnerami występuje spora różnica wagowa. Taki efekt mogą zapewnić nam materace termoelastyczne, jako że dopasowują się do ciała każdego użytkownika indywidualnie. Janpol Sirona jest jednym z najciekawszych materacy termoelastycznych. W jego skład wchodzi aż 5 pianek różnego rodzaju, które tworzą warstwy, z którymi stopniowo styka się ciało. Razem tworzą aż 12 stref twardości, dzięki czemu zarówno kręgosłup, jak i lędźwie czy kark mogą być prawidłowo podparte. Użyte pianki to między innymi pianka ULTRA, poliuretanowa, PU czy wysokoelastyczna HR.

Warto mieć na uwadze, że materac jest antyalergiczny, dzięki czemu jeśli jeden z partnerów cierpi na alergię, może wciąż swobodnie korzystać z produktu.

 

rodzaj wypełnienia: piankowe twardość: średnia regulacja twardości: nie wysokość: 27 cm gwarancja: 15 lat 

 

  1. Hilding Mistral

Niezwykle ciekawą propozycją jest materac Hilding Mistral. Jest to opcja dla tych par, które poszukują naturalnych, bezpiecznych rozwiązań. Produkt zawiera wyjątkową piankę NATURALIS i piankę HR Bio, obie nasączone olejkiem, który zastępuje związki chemiczne. Pianki umożliwiają rozluźnienie mięśni i pełny komfort, za to obecne również sprężyny gwarantują sprężystość i elastyczność punktową. W przypadku materaca dwuosobowego jest to bardzo ważne – te cechy sprawiają bowiem, że gdy jeden z partnerów się rusza, drugiego to nie wybudzi.

Co ciekawe, w tym modelu znajdziemy też matę kokosową. Zwiększa ona twardość powierzchni, ale znajduje się jedynie na jednej ze stron materaca. Wspólnie z partnerem możemy dopasować preferowane przez nas podłoże.

 

rodzaj wypełnienia: kieszeniowy twardość: twardy/bardzo twardy regulacja twardości: tak wysokość: 24 cm gwarancja: 15 lat 

 

  1.  Materasso Spinal Duo

Materac Materasso Spinal Duo to model wysokoelastyczny, który idzie w parze z innowacyjnymi technologiami. Sprawdzi się idealnie dla par o różnych preferencjach czy różnej budowie ciała. Zastosowana w nim pianka Nightfly posiada specjalny system nacięć, dzięki któremu każda część ciała może liczyć na odpowiednie podparcie. W jej budowie znajduje się również lodowa pianka Greengel, która nie tylko chłodzi i regeneruje ciało, ale też zapewnia mu najlepsze elastyczne podłoże. Oprócz tego działa inna chłodząca pianka HR, która wyróżnia się bardzo dużą gęstością. To dzięki niej może kompleksowo podtrzymywać ciało.

Materac sprawdzi się na każdą porę roku, jako że dzięki piankom Greengel i HR nie musimy obawiać się, że latem się przegrzejemy. Posiada ponadto właściwości antyalergiczne, dzięki czemu będzie dobrym wyborem również dla osób z alergiami.

 

rodzaj wypełnienia: piankowy twardość: średni regulacja twardości: nie wysokość: 27 cm gwarancja: 12 lat 

 

  1.  Hilding Fiord

Hilding Fiord posiada wiele ciekawych cech, dlatego uplasował się na czwartym miejscu. Może zaciekawić nas fakt, że jest to materac ekologiczny. Oznacza to, że powstał przy użyciu ekologicznych źródeł, które dodatkowo nadają się do ponownego przetworzenia. Zawarte w nim elementy posiadają najwyższą jakość. Warto przyjrzeć się szczególnie piance termoelastycznej EcoThermal Visco, dzięki której z łatwością można rozluźnić mięśnie i się zrelaksować. Gwarantuje ona niezwykle precyzyjne dopasowanie. Kolejne pianki, czyli Pure FlexiFoam oraz Eco HighResiloence Support odpowiadają za wysoką sprężystość i stworzenie aż 7 stref twardości dla naszego ciała. Każda z nich posiada otwartokomórkową strukturę, zapewniająca najlepszą wentylację wkładu.

 

rodzaj wypełnienia: piankowe twardość: średnia regulacja twardości: nie wysokość: 22 cm gwarancja: 15 lat 

 

  1.  Janpol Gemini

Janpol Gemini to materac polecany nastolatkom i nie tylko – jego ciekawy design i pozytywne właściwości doceni każdy użytkownik. Na jego trwałość wpływa pianka hybrydowa o zwiększonej gęstości. Jest ona odporna na wszelkie odkształcenia, dzięki czemu z produktu będziemy mogli korzystać przez długi czas. Zapewni to też dwustronność materaca, która sprawia, że każda ze stron modelu nadaje się do użytkowania. W ten sposób możemy też wybrać preferowaną przez nas twardość. Można ją jednak określić przede wszystkim jako średnią. Komfortowy wypoczynek i bezpieczne podparcie kręgosłupa zapewnia 7 stref twardości.

Materac posiada ponadto świetne właściwości antyalergiczne. Dzięki niemu będziemy mogli skutecznie zadbać o higienę snu. Pomoże zadbać o to pokrowiec, który będzie stanowić ochronę przed wszelkimi zabrudzeniami czy odkształceniami.

 

rodzaj wypełnienia: piankowe twardość: średnia regulacja twardości: tak wysokość: 22 cm gwarancja: 5 lat 

 

  1. Fit.4.Sleep H3/H4

Wspomnieliśmy, że materace piankowe są jak najbardziej odpowiednie dla par. Potwierdza to między innymi produkt Fit.4.Sleep, który na pewno przypadnie do gustu swoim użytkownikom. Wyróżnia się interesującymi właściwościami - posiada dwie warstwy pianki wysokoelastycznej, która została w specjalny sposób nacięta i wyprofilowana, a do tego ma dwie twardości. Otwartokomórkowy system pianki gwarantuje wspaniałą przewiewność, a do tego stwarza aż 7 stref twardości dla naszego ciała. Dzięki temu gwarantuje i wysoki komfort, i bezpieczny sen, jako że minimalizuje ryzyko rozpowszechniania się bakterii i drobnoustrojów.

 

rodzaj wypełnienia: piankowe twardość: twardy/bardzo twardy regulacja twardości: tak wysokość: 18 cm gwarancja: 10 lat 

 

  1. Janpol Erebu

Janpol Erebu to bezpieczna opcja, której zakupu na pewno nie pożałujemy. Jest to materac twardy, do czego przyczyniło się między innymi wykorzystanie maty kokosowej. Oprócz tego znajdziemy tu również matę filcową, której zadaniem jest amortyzacja artykułu. Oddziela ona warstwę sprężyn od pianek. Za sprawą sprężyn kieszeniowych materac ugina się tylko w miejscu, w którym odczuwa nacisk, dlatego nie musimy obawiać się o powstawanie nieestetycznych odkształceń. Wpływa na to też fakt, że można korzystać z obu stron modelu. Pary na pewno zauważą też, jak świetnie działa w nim cyrkulacja powietrza.

 

rodzaj wypełnienia: sprężynowy twardość: twardy regulacja twardości: nie wysokość: 18 cm gwarancja: 5 lat 

 

Podsumowanie

Nie można ukryć, że wybór materaca dla pary nie jest łatwy. Nie oznacza to jednak, że nie możemy znaleźć takiego modelu, który usatysfakcjonuje obie strony. Wystarczy jedynie poświęcić temu zagadnieniu więcej uwagi i zainteresowania. Zwróćmy uwagę na wybierany przez nas rodzaj wypełnienia, rozmiar, a także to, jakie właściwości posiadają poszczególne produkty. Należy przy tym nie zapominać o tym, aby upewnić się, by nasz materac posiadał ponadto dobrą cyrkulację powietrza i antyalergiczne działanie. Dzięki temu zarówno my, jak i nasz partner będzie mógł się cieszyć się wysoką higieną snu.