Materac młodzieżowy musi zapewnić nastolatkowi komfortowy sen, a jednocześnie zadbać o zdrowy kręgosłup i zapobiegać wadom postawy. Takie właściwości mają modele z nowoczesnych pianek Visco i pianek wysokoelastycznych.

Czym są materace Visco?

Materace Visco to innowacyjne produkty wykonywane z pianki Visco, nazywanej też pianką termoelastyczną lub pianką „z pamięcią”. Ze względu na swoje unikalne właściwości sprawdzą się świetnie jako materace młodzieżowe. Początki pianki termoelastycznej sięgają lat 60. XX wieku – po wynalezieniu przez NASA była wykorzystywana do ochrony astronautów podczas lotów kosmicznych. W kolejnych latach zaczęto używać jej do produkcji wyrobów medycznych, a obecnie znajduje zastosowanie w wielu branżach. W odróżnieniu od innych rodzajów pianek pianka Visco reaguje nie tylko na dotyk, ale także na wydzielane przez nas ciepło. Pod wpływem wysokiej temperatury staje się miękka, pozwalając ciału powoli zagłębiać się w podłożu i tworząc „odlew” sylwetki. Do pierwotnego kształtu wraca stosunkowo wolno – w porównaniu np. z pianką wysokoelastyczną. Co dają dam niezwykłe cechy pianki termoelastycznej? Przede wszystkim wyjątkową wygodę i właściwości ortopedyczne – materace Visco doskonale dopasowują się do kształtu i wagi ciała, zapewniając odpowiednie podparcie kręgosłupa i maksymalny komfort. Z tego powodu są one często wykorzystywane jako materace dla nastolatków, osób z chorobami układu ruchowego czy w trakcie rehabilitacji.

Rodzaje materacy Visco

Piankę termoelastyczną wykorzystuje się w różnych rodzajach materacy. Może stanowić warstwę w materacu piankowym lub hybrydowym. Materace piankowe zbudowane są z nowoczesnych pianek, najczęściej kilku typów, np. Visco i wysokoelastycznej. Dzięki temu możliwe jest stworzenie dużej liczby konfiguracji, dostosowanych do potrzeb wielu grup użytkowników. Niektóre z materacy Visco mają status wyrobów medycznych – np. Hilding Salsa, w którym piankę termoelastyczną zestawiono z niezwykle elastyczną i plastyczną pianką FlexiFoam. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie pianki Visco w materacu hybrydowym, czyli łączącym nowoczesny wkład sprężynowy z wkładami piankowymi. Takie połączenie zastosowano chociażby w materacu Hilding Electro, w którym zestawiona z lateksem pianka wysokoelastyczna stworzyła bazę odpinanego topu, umożliwiającego dopasowanie podłoża do bieżących potrzeb.

Materac Visco – poznaj jego zalety i wady

Materace młodzieżowe powinny wyróżniać się kilkoma ważnymi cechami. Po pierwsze, muszą zapewniać odpowiednie podparcie kręgosłupa i pomagać w zapobieganiu wadom postawy. Po drugie, zaleca się wybór produktów wielofunkcyjnych, które będą „rosły” razem z nastolatkiem, dostosowując się do zmieniającej się wagi, kształtu sylwetki czy preferencji. Po trzecie, warto zdecydować się na materac praktyczny, ułatwiający zachowanie higieny i łatwy do wyczyszczenia. Dodatkowym plusem będzie atrakcyjny dla młodzieży design. Zobaczmy, jak materace z pianki Visco wpisują się w te wymagania – oto ich najważniejsze zalety i ograniczenia.

Dla kogo materace z pianki termoelastycznej Visco będą najlepsze?

Podłoża z pianki Visco to doskonały wybór, jeśli chcemy kupić odpowiedni materac dla nastolatka. Przyjrzyjmy się po kolei właściwościom pianki termoelastycznej ważnym w przypadku produktów dla młodzieży.

Pianka Visco – jak zadbać o kręgosłup nastolatka?

Okres dorastania jest pełen wyzwań, także dla rozwijającego się organizmu. Nastolatek rośnie, zmieniają się jego waga, wzrost i sylwetka, a aktywny tryb życia może sprzyjać kontuzjom czy nadwerężeniu mięśni. Wielu nastolatków boryka się z wadami postawy, walcząc z codziennym bólem kręgosłupa, mięśni i stawów. Dlatego tak ważny jest wybór materaca młodzieżowego o prozdrowotnych cechach. Pianka termoelastyczna wyróżnia się właściwościami ortopedycznymi, pozwala skutecznie stabilizować kręgosłup i odciążać poszczególne partie ciała. Zmniejszając napięcie mięśniowe, zapewnia pełną regenerację i skuteczną profilaktykę wad postawy. Sen na materacu z pianki Visco przynosi ulgę w bólu, jest też szczególnie zalecany nastolatkom z hiperlordozą, czyli tzw. plecami wklęsłymi – dopasowuje się do krzywizn i wypełnia je, dając odpocząć nadwerężonym mięśniom.

Materac z pianki Visco „rosnący” razem z nastolatkiem

Idealny materac dla nastolatka to produkt, który posłuży mu przez dłuższy czas, radząc sobie ze zmianami zachodzącymi w jego ciele. Pianka termoelastyczna świetnie dopasowuje się do ciała, poradzi więc sobie ze wzrostem wagi czy zmianą sylwetki. Warto sięgnąć po materace zbudowane z kilku różnych warstw pianek lub materace hybrydowe. Dzięki odwracalnym produktom z odpinanym topem możliwe jest uzyskanie aż 6 poziomów twardości, a co za tym idzie – dostosowanie rodzaju podłoża w razie potrzeby lub zmiany upodobań nastolatka.

Materace Visco: praktyczne i higieniczne

Zachowanie higieny i utrzymanie materaca w czystości nie zawsze jest proste, szczególnie jeśli jest się aktywnym nastolatkiem. Dlatego warto wybrać model z zaawansowanym systemem wentylacyjnym i praktycznym, łatwym do wyprania pokrowcem. Takie właściwości zapewnia m.in. materac termoelastyczny Hilding Rumba, mający status wyrobu medycznego i certyfikat AEH, potwierdzający najwyższą jakość w zakresie ergonomii, higieny, klimatu i trwałości. Użytkownicy mają do wyboru m.in. pokrowiec Velur – łatwy do wyprania, z wygodnym suwakiem, eliminujący ryzyko pojawienia się pleśni czy roztoczy. Dobra wentylacja zapobiegająca rozwojowi bakterii i gromadzeniu kurzu jest szczególnie istotna ze względu na często obecne u młodych ludzi alergie.  

W jakich rozmiarach dostępne są materace Visco?

Materace z pianki Visco dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów. Wybierając model dla nastolatka, możemy zdecydować się na mniejsze wymiary, stworzone z myślą o młodszych użytkownikach, albo kupić materac „na wyrost”, odpowiedni także dla dorosłej osoby.

Dla kogo materac młodzieżowy 80×180?

Materac młodzieżowy 80×180 cm to dobra propozycja dla nastolatka o wzroście ok. 160-165 cm i szczupłej budowie ciała. Warto przyjąć, że długość materaca powinna wynosić ok. 15-20 cm więcej niż wysokość użytkownika, a szerokość dla jednej osoby to minimum 70 cm dla dorosłego, zatem nieco mniej dla nastolatka. Pamiętajmy jednak o dopasowaniu rozmiaru do potrzeb – materace młodzieżowe 80×180 cm mogą być zbyt małe dla nastolatka o większej masie ciała lub często zmieniającego pozycję podczas snu.

Kto powinien wybrać materac młodzieżowy 80×190?

Dla wyższego nastolatka (ok. 170-175 cm) o szczupłej budowie ciała zalecany jest młodzieżowy materac 80×190 cm. Taka długość zapewni komfortowy sen wyższym użytkownikom, pozwoli też zagwarantować optymalne i jak najbardziej zbliżone do naturalnego ułożenie kręgosłupa. Materace młodzieżowe 80×190 cm sprawdzą się też, jeśli chcemy zainwestować w solidny produkt na kilka lat, z którego nastolatek szybko nie wyrośnie.

Jaki materac młodzieżowy 90×180 wybrać?

Materac młodzieżowy 90×180 cm nadaje się doskonale dla nastolatków o wzroście do 160-165 cm i typowej lub nieco większej masie ciała. Pozwoli też osiągnąć lepszy komfort snu młodzieży ceniącej sobie dużą ilość wolnej przestrzeni. Wybierając materace młodzieżowe 90×180 cm, warto postawić na modele wielofunkcyjne i praktyczne. Takie cechy ma np. Hilding Funky, odwracalny materac z dwoma poziomami twardości, dostosowany do użytkowania na łóżkach piętrowych czy wysuwanych. Dzięki optymalnemu systemowi wentylacji ułatwia zachowanie higieny, jest też odpowiedni dla alergików.

Jak dobrać materac młodzieżowy 90×190?

Poszukując materaca dla wysokiego nastolatka, warto zdecydować się na model mający minimum 190 cm długości. Młodzieżowy materac 90×190 cm to świetny wybór dla wyższych osób o standardowej lub nieco większej masie ciała. Z pewnością przypadnie też do gustu aktywnym nastolatkom, ceniącym sobie wolną przestrzeń, pozwalającą na efektywny wypoczynek i regenerację. Materace młodzieżowe 90×190 cm są jednym z uniwersalnych rozmiarów.

Jaki materac młodzieżowy 90×200 kupić do sypialni?

Materace młodzieżowe 90×200 cm to rozwiązanie dla wysokich osób o standardowej lub większej budowie ciała. Sprawdzą się także, jeśli planujemy używać ich przez dłuższy czas – to rozmiar odpowiedni dla dorosłego, więc niższy nastolatek będzie mieć w zapasie kilkanaście centymetrów. Warto zdecydować się na materac młodzieżowy 90×200 cm z praktycznym pokrowcem o atrakcyjnym designie. Taki pokrowiec ma np. Hilding Breakdance – młodzieżowy nadruk, możliwość prania w 60°C i podwyższona odporność na ścieranie to ogromne zalety.

Dla kogo będzie odpowiedni materac młodzieżowy 100×200?

Materac młodzieżowy 100×200 cm będzie odpowiedni dla wysokich nastolatków o większej masie ciała, którym zapewni wystarczającą ilość wolnej przestrzeni dla komfortowego snu. Na materace młodzieżowe 100×200 cm z pewnością zdecydują się też osoby bardziej wymagające, dla których jakość nocnego wypoczynku stanowi priorytet.

Kto powinien zdecydować się na materac młodzieżowy 120×200?

Wybierając model dla wysokiego i postawnego nastolatka, zwróćmy uwagę na materac młodzieżowy 120 × 200 cm. Takie wymiary to gwarancja komfortowego snu, niezależnie od masy ciała, ulubionej pozycji czy przyzwyczajeń. Materace młodzieżowe 120×200 cm spodobają się też osobom aktywnym – zapewnią głęboki relaksu po intensywnym dniu, wygodną zmianę pozycji i pełną swobodę ruchów.

Jaki materac młodzieżowy 140×200 wybrać?

Materac młodzieżowy 140×200 cm to model idealny dla osób wysokich o większej masie ciała bądź też dla nastolatków potrzebujących ponadstandardowej ilości wolnej przestrzeni. Przeglądając materace młodzieżowe 140×200 cm przeznaczone dla młodych osób o dużej wadze, zwróćmy uwagę na modele z nieco twardszym podłożem, zapewniającym solidne podtrzymanie kręgosłupa i odciążenie wszystkich partii ciała.

Czy materac młodzieżowy 160×200 będzie odpowiedni dla nastolatka?

Poszukując propozycji dla najbardziej wymagających użytkowników, przyjrzyjmy się materacom młodzieżowym 160×200 cm. Model o takich wymiarach zapewnia dużą ilość dodatkowej przestrzeni, dzięki której sen staje się prawdziwie odprężającym rytuałem. Materac młodzieżowy 160×200 cm będzie odpowiedni także dla wysokiego nastolatka o dużej masie ciała, dla którego mniejsza szerokość mogłaby okazać się niewystarczająca. Na ten model zdecydować się mogą również osoby szukające materaca „na wyrost”, będącego inwestycją na lata.

Czy materac młodzieżowy 80×200 to dobry wybór?

Materac młodzieżowy 80×200 cm jest dobrym wyborem w przypadku bardzo wysokich i jednocześnie szczupłych nastolatków. Taki rozmiar nadaje się dla użytkownika o wzroście do ok. 180-185 cm. Materace młodzieżowe 80×200 cm nie są najbardziej typowym rozwiązaniem, jednak z powodzeniem sprawdzą się u młodych osób o określonym rodzaju sylwetki.

Dobry materac młodzieżowy to produkt najwyższej jakości. Solidne podparcie kręgosłupa, idealne dopasowanie do kształtu ciała, doskonała wentylacja i hipoalergiczne właściwości, a także atrakcyjny dla nastolatka design – warto zwrócić uwagę na każdy z tych aspektów.