Materace 200x190 cm

Materace 200x190 – kto może sobie na nie pozwolić?

Chcemy urządzić zachwycającą, luksusową sypialnię? Jej podstawą powinno być efektowne łóżko, które będzie stanowiło centrum pomieszczenia. Oczywiście, żadne łóżko nie może obejść się bez odpowiedniego materaca. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się materac 200x190. Dzięki niemu znalezienie wygodnej pozycji snu będzie dziecinnie proste – z racji dużej szerokości możemy liczyć tu na więcej przestrzeni i swobodę ruchów. Właśnie dlatego jest to wspaniały produkt dla par – zarówno my, jak i nasz partner, będziemy mieli tu zagwarantowany komfort, dzięki któremu będziemy mogli skutecznie się zrelaksować i wyspać. Zaopatrując się w taki materac, postawimy naszą wygodę i dobre samopoczucie na pierwszym miejscu. W ten sposób na pewno się nie rozczarujemy.

Materace do spania 200x190 – z czego się składają?

Miejmy na uwadze, że nawet jeśli wybierzemy tak komfortowy produkt jak materac 200x190, wciąż możemy zwiększyć naszą wygodę. Stanie się to za sprawą wyboru odpowiedniego wypełnienia. Pamiętajmy, że rodzaj wkładu znacząco oddziałuje na właściwości i działanie materaca. Jeśli chcemy mieć stuprocentową pewność, że nasz wypoczynek będzie najwyższej jakości, postawmy na artykuły, które wyróżniają się nowoczesnością i innowacyjnymi technologiami. Świetną propozycją będzie materac termoelastyczny. Składa się on z pianki, która posiada zdolności termoregulacyjne. Oznacza to, że może zapewnić nam optymalny komfort termiczny, a do tego dostosować się do naszego ciała pod wpływem wytwarzanego przez nas ciepła. W przypadku, w którym bardziej zależy nam na tym, aby powierzchnia, na której śpimy, była zdrowa i bezpieczna, zainwestujmy w materac ortopedyczny. To produkt, który cechuje się właściwościami prozdrowotnymi. Nierzadko zawiera również certyfikaty, które potwierdzają jego wysoką jakość i korzystne działanie. Taki model spowoduje, że jakikolwiek ból w naszym kręgosłupie zniknie, a wszystkie części ciała będą odpowiednio podparte. Dzięki temu unikniemy rozwijania się wad postawy czy powstawania nowych schorzeń. Nie ma wątpliwości, że zakup takiego materaca przyniesie nam korzyści – dbając o nasz kręgosłup, zadbamy o nasze zdrowie.

Materace do łóżka 200x190 – jak dobrać idealny model?

Niezależnie od tego, czy wybraliśmy materac piankowy z jego indywidualnym dopasowaniem, czy też materac ortopedyczny, posiadający zdrowotne właściwości, wciąż jest kwestia, którą należy się zainteresować, żeby cieszyć się prawdziwie komfortowym wypoczynkiem. Mowa tu o twardości materaca. To niezwykle istotne, ponieważ nawet kiedy zainwestujemy w najlepszy model, jeśli źle dobierzemy twardość, możemy zapewnić sobie ból kręgosłupa i problemy ze snem. Materac 200x190 to wspaniały produkt, który jednak nie może być ani za miękki, ani za twardy. Aby wiedzieć, jaka twardość będzie dla nas najlepsza, należy wziąć pod uwagę naszą wagę oraz wzrost. Cięższe osoby powinny spać na twardszej powierzchni, która prawidłowo podeprze ich ciało oraz kręgosłup. W przypadku tych, którzy ważą mniej, spanie na twardym podłożu wiąże się z bólem i dyskomfortem. Dlatego zdecydowanie lepszą opcją okaże się miękki materac.

Materace 200x190 cm

200x190 to najszersze materace w naszym sklepie, które zapewniają prawdziwy luksus w niestandardowej długości. Oferują maksymalny komfort i wsparcie, idealne dla osób poszukujących królewskich doznań w sypialni. Odkryj różnorodność w poziomach twardości i materiałach wykorzystanych do stworzenia wkładu i pokrowca, aby każda noc była synonimem doskonałego odpoczynku.
Materace 200x190 - najwyższy poziom wygody

Materac 200x190 to jeden z największych materacy dwuosobowych. Będzie idealny dla tych, którzy są miłośnikami wygody, a także dla osób, które wyróżniają się postawniejszą sylwetką i potrzebują więcej miejsca. Ze względu na rozmiar model ten najbardziej będzie pasować w dużych, przestronnych sypialniach. Świetnie dopełni łóżko typu king-size, dodając pomieszczeniu wrażenia luksusu. Do jego podtrzymania będziemy potrzebować solidnego i wytrzymałego stelażu. Dobrym wyborem będzie stelaż z listew bukowych, które są bardzo elastyczne, sprężyste i trwałe. Stelaż spotęguje pozytywne właściwości materaca, zapewni nam jeszcze lepsze podparcie, a do tego zapobiegnie rozwijaniu się bakterii i drobnoustrojów. Jeśli wybierzemy typ elektryczny, będziemy mogli ponadto dostosować podparcie według własnych preferencji. Potrzebny będzie nam do tego jedynie pilot bezprzewodowy.

Materace 200x190 - jaki rodzaj wypełnienia wybrać?

Jaki rodzaj wypełnienia wybrać, aby cieszyć się najwyższym poziomem wygody na materacu 200x190? Popularne opcje to wypełnienie piankowe oraz sprężynowe. Na rynku dostępne są modele zawierające różne rodzaje pianek - na przykład termoelastyczną, wysokoelastyczną, Flexifoam czy Flofom. Możliwe jest też wykorzystanie różnych warstw pianek w jednym materacu. Jeśli interesują nas modele sprężynowe, musimy wybrać między sprężynami kieszeniowymi i Multipocket. W obu przypadkach sprężyny umieszczone są w pojedynczych kieszonkach, dzięki czemu mogą pracować niezależnie. To powoduje, że materac zyskuje świetną elastyczność punktową. Sprężyny Multipocket wyróżniają się drobniejszą budową i większym zagęszczeniem. Oznacza to, że w modelu można umieścić ich więcej. Sprzyja to jego stabilności. W materacu hybrydowym możemy połączyć właściwości pianek i sprężyn. Dzięki temu zapewnimy sobie na przykład idealne dopasowane podłoże, gwarantowane przez piankę termoelastyczną, jak i solidne działanie sprężyn Multipocket. Oprócz tego w tych modelach wykorzystuje się wkład z sizalu lub lateksu, który oddziela poszczególne części materaca i wpływa na jego twardość lub wytrzymałość. Na rynku dostępne są również modele o wypełnieniu lateksowym. Są często wybierane przez alergików, jako że cechują się antyalergicznością i bakteryjnością. Dzięki temu mogą zapewnić zdrowy i spokojny sen nawet tym, którzy zmagają się z reakcjami alergicznymi. Innym rodzajem wypełnienia, które możemy znaleźć w salonie materacy, jest mata kokosowa. Ten komponent oddziałuje przede wszystkim na stopień twardości podłoża, znacząco zwiększając jej poziom. Z tego względu modele zawierające wkład z kokosu zalecane są osobom o większej masie mięśniowej, które potrzebują solidniejszego i twardszego podparcia.

Analiza ekspercka materacy 200x190 o wypełnieniu piankowym

Materace 200x190 o wypełnieniu piankowym to strzał w dziesiątkę dla tych, którzy pragną najwyższego poziomu wygody. Wyjątkowe właściwości, takie jak termoelastyczność, sprawiają, że materac idealnie dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn. W materacu termoelastycznym Hilding Rumba podłoże reaguje na wytwarzaną przez nas temperaturę i na jej podstawie zapewnia indywidualne podparcie. Pianka wysokoelastyczna, zastosowana w Hilding Foxtrot, odpowiada za świetną sprężystość i wytrzymałość modelu. Produkty zawierające piankę Flexifoam sprawdzą się u tych, którym zależy przede wszystkim na miękkości i plastyczności. Problemy z przegrzewaniem się lub marznięciem w ciągu nocy pomoże rozwiązać pianka Flofom, posiadająca właściwości termoregulacyjne.

Analiza ekspercka materacy 200x190 o wypełnieniu sprężynowym

Szukamy nie tylko wygody, ale i trwałości oraz jakości? Postawmy na materac 200x190 o wypełnieniu sprężynowym. W modelu Hilding Tango zastosowano sprężyny kieszeniowe, które charakteryzują się umieszczeniem każdej sprężyny w osobnej kieszonce, co powoduje, że mogą pracować niezależnie. Taki produkt wyróżnia się świetną elastycznością punktową, która sprawia, że materac reaguje jedynie w miejscu nacisku. Sprężyny Multipocket, wykorzystane w Hilding Makarena, mają podobne działanie. Odróżnia je jednak drobniejsza budowa, która pozwala na większe zagęszczenie sprężyn. W materacach sprężynowych możemy cieszyć się ponadto aż 7 strefami twardości - oznacza to, że kluczowe partie naszego ciała mogą być prawidłowo i bezpiecznie podparte. Możemy liczyć na odpowiednie dopasowanie nawet wtedy, kiedy istnieje spora różnica wagowa między nami a naszą drugą połówką.

Analiza ekspercka materacy 200x190 o wypełnieniu hybrydowym

Dzięki właściwościom materacy 200x190 o wypełnieniu hybrydowym nawet te pary, które mają odmienne preferencje snu, mogą cieszyć się wspólnym wypoczynkiem. Materace hybrydowe łączą w sobie właściwości pianek oraz sprężyn. Przykładowo w modelu Janpol Enyo zastosowano nie tylko samą sprężynę kieszeniową, ale i piankę termoelastyczną, poliuretanową oraz wysokoelastyczną. Dzięki temu zestawieniu możemy korzystać nie tylko z elastyczności punktowej, ale i z idealnego dopasowania i podparcia ciała. Oprócz tego w modelach hybrydowych może znaleźć się pianka Flexifoam, Flofom czy też warstwa lateksu lub sizalu, która odpowiada za zwiększenie twardości podłoża. Nie można ukryć, że wybór jest spory - w naszym sklepie dostępne są modele producentów takich jak Hilding, Janpol, Curem, SleepMed, Fit.4.Sleep, Materasso czy Sembella.

Dlaczego wybranie odpowiedniego materaca jest kluczowe?

Zakup nowego materaca to bardzo ważna decyzja. Po tym, jak już wybierzemy ten idealny model 200x190, chcemy, aby służył nam jak najdłużej. Na żywotność materaca oddziałuje wiele czynników. Jeśli chcemy, możemy ją przedłużyć - inwestując w ochraniacz, pamiętając o regularnym odwracaniu go czy dobierając odpowiedni stelaż. Standardowo materace zużywają się w czasie od 7 do 10 lat. Na taki czas zapewniona jest gwarancja modelu Janpol Orion. Pamiętajmy o tym, że aby zwrócić materac, musimy posiadać etykietę produkcyjną. W przypadku modeli Hilding Rock and Roll gwarancja modelu wynosi aż 15 lat! Obejmuje ona ewentualne odkształcenia oraz nieprawidłową pracę materaca. Jeśli zatem nawet po pewnym czasie od zakupu z produktem coś się stanie, możemy zwrócić się z tym do producenta. Warto jednak poświęcić odpowiednio dużo czasu na to, aby wybrać jakościowy i dopasowany do nas materac, również pod kątem twardości podłoża. Osoby o drobnej sylwetce mogą korzystać z modeli miękkich (do 60 kilogramów), jak i średniomiękkich (od 60 do 80 kilogramów). Jeśli jednak ważymy więcej, wówczas musimy postawić na materace średniotwarde (od 80 do 100 kilogramów) lub twarde (ponad 100 kilogramów).

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu