FILTRUJ WEDŁUG (415 products)

Cena

15,00 zł - 6 285,00 zł

Dobry materac - dlaczego warto kupić?

Wiele mówi się o doborze odpowiedniego materaca, zaznacza się przy tym jego wpływ na zdrowie i komfort snu użytkownika. Gdy jednak pojawia się moment, w którym trzeba przejść do płatności za wybrany model, wiele osób zaczyna mieć wątpliwości, czy na pewno warto inwestować w dobrej jakości materac? Przed udzieleniem jednoznacznej odpowiedzi należy przywołać kilka faktów dotyczących zmiany dotychczasowego materaca na nowy.

Dobry materac = niezakłócony sen

O tym, kiedy wymienić materac zdecydujesz sam, nie warto jednak czekać do momentu, gdy zaczną pojawiać się dolegliwości bólowe lub gdy sprężyny przebiją materiał prześcieradła. Sygnałem do poczynienia inwestycji w dobry materac powinny być wszystkie negatywne odczucia, które pojawiają się rano zaraz po wstaniu z łóżka. Pierwszym, często bagatelizowanym powodem jest poranne zmęczenie, najczęściej wywołane licznymi przebudzeniami w nocy. Takie niechciane pobudki mogą wynikać z niemożności znalezienia dogodnej pozycji do spania wynikającego z odkształceń podłoża. Powstanie takich zagłębień w materacu nie tylko uniemożliwia komfortowe ułożenie ciała, ale również rozluźnienie mięśni, ponieważ sylwetka nie znajduje się w pozycji relaksacyjnej, a poszczególne części ciała pozostają napięte. Negatywnie oddziałuje to nie tylko na wygodę, ale również na zdrowie osoby śpiącej na takiej powierzchni. Dodatkowy problem pojawia się, gdy śpisz z partnerem lub partnerką wówczas materac jeszcze szybciej traci swój pierwotny kształt. Najlepszymi materacami dla par są modele typu multipocket, w swoim wnętrzu zawierają bardzo wiele małych sprężynek, z których każda jest zamknięta w oddzielnej komorze, dzięki czemu materac nie hałasuje i charakteryzuje się wieloma punktami nacisku. Dobry materac to zatem taki, w którym konstrukcja umożliwia niwelowanie niepożądanego efektu falowania, który mógłby przeszkadzać partnerowi w czasie snu. W ten sposób możecie oboje spać spokojnie, nawet jeśli któreś z Was bardzo kręci się w nocy.

Poranki bez bólu pleców tylko na dobrym materacu

Stary materac, który stracił pierwotny kształt negatywnie wpływa na stan Twojego kręgosłupa. Odczuwasz to, gdy rano wstajesz z bólem pleców. Kiepski poranek rzutuje niestety na cały dzień. W miarę wykonywania codziennych obowiązków ból nasila się, stajesz się poddenerwowany i rozdrażniony, wszystko Cię irytuje, a najbardziej to, że podczas poruszania się odczuwasz dolegliwości w kręgosłupie. W takim przypadku powiedzenie wstać z łóżka lewą nogą nabiera zupełnie nowego znaczenia. Dlatego, gdy pojawia się brak energii i motywacji do działania, a rano dokucza Ci pulsujący ból, koniecznie pomyśl nad zmianą materaca i nie pozwól, aby Twoje łóżko zniszczyło Ci plany na kolejny dzień. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest inwestycja w dobry materac wykonany z nowoczesnej pianki termoelastycznej, która charakteryzuje się ty, że dopasowuje się do kształtu sylwetki po zetknięciu z ciepłotą ludzkiego ciała. Tworzywo pracuje wraz ze zmieniającą się temperaturą, a gdy traci kontakt z ciepłem powraca do pierwotnego kształtu, dzięki czemu za każdym razem, gdy kładziesz się wieczorem do łóżka, możesz zasnąć w dowolnej pozycji, a Twój materac idealnie się do Ciebie dopasuje Oprócz tego warto patrzeć nieco dalej w przyszłość. Dobre podłoże nie obciąży Twoich pleców i pozwoli na regenerację mięśni wokół kręgosłupa, dzięki czemu Twoje kości i stawy na dłużej pozostaną w dobrej formie. Jeżeli już teraz dokuczają Ci bóle pleców, masz stwierdzone wady postawy lub cierpisz na inne schorzenia kręgosłupa warto zainteresować się materacami medycznymi. Tego typu modele są projektowane we współpracy ze specjalistami i lekarzami ortopedami w taki sposób, aby zapewnić komfort i wygodę snu, nawet najbardziej wymagającym użytkownikom, a przy tym nie przyczynić się do pogłębienia ich problemów zdrowotnych.

Inwestycja w dobry materac - wygoda na lata

Dlaczego lepiej zainwestować w dobry materac? Głównie ze względu na wysokiej jakości materiały z jakich są zbudowane, dzięki czemu ich okres użyteczności znacznie się wydłuża. Nowoczesne materace mają gwarancję wynoszącą nawet kilkanaście lat. Ponadto wyposażone są w świetnej jakości pokrowce, które mają wszyty zamek błyskawiczny i nadają się do czyszczenia w domowej pralce, dzięki czemu materac pozostaje higieniczny i świeży.

Higiena na wysokim poziomie

Czy wiesz, że Twoje łóżko może stać się siedliskiem bakterii i grzybów? Drobnoustroje pojawiają się zwykle w ciepłym i wilgotnym środowisku, które zapewnia im materac o ograniczonej wentylacji. Stare produkty nie były często wcale wyposażone w systemy wspomagające swobodny przepływ powietrza wewnątrz wypełnienia. Dziś producenci materacy dostrzegli ten problem i wzbogacili swoje modele o innowacyjne rozwiązania. Każdy dobrej jakości materac został wyposażony w technologie, które wspomagają wymianę gazową między otoczeniem a łóżkiem. Najczęściej stosowanym systemem jest wprowadzenie do pianek specjalnych poziomych nacięć, które tworzą kanały wentylacyjne, mają one ułatwić cząsteczkom tlenu swobodny przepływ wewnątrz struktury materiału. Na korzyść przemawia również otwartokomórkowa struktura pianek, dzięki której o wiele łatwiej przepuszczają one wtłaczane do środka powietrze. Innym, równie często używanym systemem jest zastosowanie na bokach pokrowca taśm 3D. W ten sposób stają się swoistymi sprężarkami, które pchają powietrze do środka i wypychają je na zewnątrz przy każdym ruchu osoby śpiącej. Dlaczego zachowanie higieny w materacu jest tak ważne? Głównie ze względu na pojawiające się reakcje alergiczne. Nowoczesne systemy wentylujące doceniają głównie alergicy, którzy po zmianie materaca zauważają znaczną poprawę w jakości i komforcie swojego snu, co zazwyczaj jest spowodowane zniknięciem uciążliwego kaszlu i kataru. Takie dolegliwości powodują niepożądane wybudzenia, a także uniemożliwiają zasypianie. Jednakże właściwości antyalergiczne nie są skierowane jedynie do alergików. Nawet jeżeli nie masz stwierdzonego uczulenia na kurz czy roztocza, warto zwracać uwagę na czystość w łóżku, ponieważ zawsze możesz uwrażliwić się nad któreś z drobnoustrojów. Taki problem często dotyka najmłodszych, a wyeliminować go może zakup dobrej jakości materaca.

Inwestycja w dobry materac to inwestycja w zdrowie

Jak wiadomo zdrowie jest najcenniejsze, na nim nie wolno oszczędzać. Dlatego, jeśli nie żal Ci pieniędzy na prywatnego dentystę czy kosmetyczkę, również nie powinieneś oszczędzać na dobrym materacu. Badania pokazują, że wady postawy dotyczą znacznej części społeczeństwa. Dzieje się tak, ponieważ zmienił się tryb życia - dziś ludzie o wiele więcej siedzą, spędzając dzień przed ekranem komputera. Nie jest to naturalna pozycja dla kręgosłupa, zwłaszcza gdy zdarza Ci się garbić. Dlatego tak ważna jest nocna regeneracja - tylko wówczas pospinane mięśnie pleców i klatki piersiowej mogą się wreszcie rozluźnić i zregenerować po wymagającym dniu. Niestety na starym lub nieodpowiednim materacu nie ma szans na pełne rozluźnienie, dlatego nie pozwól, aby Twoje ciało było cały czas obciążone i zadbaj o jego relaks chociaż nocą – pomoże Ci w tym dobrej jakości materac. Pomogą Ci w tym nowoczesne materace, które wyposażone są w 7 zróżnicowanych stref twardości, dzięki czemu zapewniają doskonałe podparcie zarówno delikatnej szyi i głowie, jak i cięższym plecom i biodrom. Wszystko po to, aby organizm mógł wreszcie odpocząć i być gotowym do działania następnego dnia.

Inwestycja w dobry materac będzie zauważalna dopiero po latach, jednakże już od chwili zmiany poczujesz różnicę. Zniknie poranny ból pleców, a Twoje dni staną się mniej stresujące i drażliwe. Jeżeli jesteś wrażliwcem, na pewno docenisz także właściwości antyalergiczne takich modeli. W związku ze wszystkimi powyższymi argumentami odpowiedź na pytanie „czy warto zainwestować w dobry materac:” brzmi oczywiście TAK.

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu