Materace 140x200 cm

Materac do spania 140x200 cm - dla kogo ten rozmiar będzie doskonały?

Materace do spania 140x200 to wspaniałe rozwiązanie dla par, które zapewnia każdemu użytkownikowi odpowiednią ilość miejsca do wypoczynku. Ponadto modele ze strony SleepingHouse charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, a także zapewniają swoim Klientom optymalny komfort snu. Materace 140x200 to także znakomita propozycja dla osób pojedynczych, a zwłaszcza tych, nieco większych użytkowników. Gwarantują swobodę ruchu, pozostawiając przy tym jeszcze trochę wolnej przestrzeni na łóżku. Rozmiar 140x200 dedykowany jest większym sypialniom.

Materac do łóżka 140x200 cm - poznaj dokładniej ich wnętrza!

Materace 140x200 cm, tak samo, jak mniejsze i większe rozmiary, są produkowane z różnych materiałów. Możemy wyróżnić: materace piankowe, sprężynowe, hybrydowe, lateksowe oraz ortopedyczne. Te pierwsze wykonane są z różnych rodzajów pianek, które mają swoje charakterystyczne cechy. Najczęściej wykorzystywane do produkcji materaców są: pianka termoelastyczna, która działa pod wpływem ciepła ciała człowieka oraz pianka wysokoelastyczna, która jest wyjątkowo miękka i sprężysta. Materace sprężynowe w swoim środku posiadają wiele sprężyn, a najnowszą technologią są produkty kieszeniowe, które każdą sprężynę mają umieszczoną w osobnej komorze. To sprawia, że materace kieszeniowe są bardzo wygodne i doskonale podtrzymują każdą część ciała. Dość uniwersalnym wyborem materaca, który jest odpowiedni dla większości osób, są materace hybrydowe, czyli łączące w swoim wnętrzu zarówno pianki, jak i sprężyny. W niektórych modelach można również znaleźć lateks, który sprawia, że materac jest bardziej sprężysty i odporniejszy na odkształcenia. Jeśli nie jesteś pewny, jaki produkt będzie dla Ciebie idealny, to koniecznie skontaktuj się z konsultantami ze SleepingHouse, którzy na pewno Ci pomogą!

Materac 140x200 cm - wszystkie twardości!

Klienci, którzy planują zakup materaca, mają możliwość wyboru produktu o odpowiedniej twardości, którą można wyróżnić na cztery poziomy: H1, H2, H3 oraz H4. Pierwsza z nich, czyli H1, dedykowana jest osobom bardzo szczupłym, których waga nie przekracza 60 kilogramów. Takie osoby zazwyczaj mają bardzo filigranową budowę ciała. Druga twardość - H2 - będzie doskonałym wyborem dla osób, których waga waha się pomiędzy 60 a 80 kilogramów. Kolejna twardość, czyli H3 jest przeznaczony dla osób ważących nie mniej niż 80 kilogramów i nie więcej niż 100 kilogramów. Dla osób ważących powyżej 100 kilogramów najlepszym wyborem będzie twardość H4. Oczywiście, jeśli wybierasz jeden materac dla siebie i swojego partnera, to powinieneś wybrać taki produkt, który będzie odpowiadał twardością zarówno Tobie, jak i Twojej drugiej połówce. Pamiętaj jednak, że nie musisz się kierować dokładnie powyższymi danymi, ponieważ możesz lepiej się wysypiać na twardszej lub bardziej miękkiej powierzchni, niż jest Ci to dedykowane.

Materace 140x200 cm

Potrzebujesz materaca dla dwóch osób, ale Twoja sypialnia jest bardzo mała? SleepingHouse w swojej ofercie posiada modele o wymiarach 140x200 cm. Taka szerokości pozwoli wygodnie się wyspać każdemu z partnerów, a jednocześnie zmieści się nawet w mieszkaniu o bardzo ograniczonym metrażu. Oferujemy szeroką gamę materaców tego typu, które są zaprojektowane z myślą o zapewnieniu zdrowego snu każdej parze.
Materace 140x200 - sprawdzona opcja dla par

Materac o wielkości 140x200 to rozwiązanie odpowiednie dla par. Szerokość mierząca 140 centymetrów umożliwi znalezienie wygodnej pozycji snu obu partnerom. Z drugiej strony, model jest na tyle uniwersalny, że zmieści się nawet w mniejszych sypialniach. Nie musimy się jednak obawiać, że zanadto przytłoczy pomieszczenie. Dzięki materacowi 140x200 każda ze stron będzie mogła się zrelaksować i odprężyć. Komfortowa powierzchnia snu sprawi, że będziemy się lepiej wysypiać, co z kolei przełoży się na lepsze samopoczucie i zwiększone poczucie energii.

Materace 140x200 - sprawdź dostępne rodzaje wypełnienia!

Pierwszy krok do wybrania odpowiedniego materaca to dobranie go pod względem rozmiaru. Następnie musimy zdecydować się na rodzaj wypełnienia. Materace 140x200 to powszechny wybór, dzięki czemu modele są dostępne w różnych opcjach. Najczęściej wybieranym typem wypełnienia jest pianka, sprężyny bądź połączenie tych dwóch elementów, czyli wypełnienie hybrydowe. W przypadku materacy piankowych możemy wybrać spośród modeli zawierających piankę wysokoelastyczną, termoelastyczną, FlexiFoam czy też Flofoam. Materace sprężynowe mogą za to składać się ze sprężyn bonellowych, kieszeniowych i MultiPocket. Jeśli jednak szczególnie zależy nam na tym, aby wybrany przez nas produkt miał właściwości antyalergiczne, wówczas postawmy na materace lateksowe bądź z matą kokosową. Warto wiedzieć, że warstwa lateksu sprzyja żywotności materaca, kokos z kolei przekłada się na zwiększenie twardości podłoża.

Analiza ekspercka materaca 140x200 z wypełnieniem piankowym

Materac 140x200 o wypełnieniu piankowym to jedna z lepszych opcji dla osób śpiących razem. Szczególnie będzie tu pasować pianka termoelastyczna, która indywidualnie dopasowuje się do każdego użytkownika. Oznacza to, że zarówno my, jak i nasz partner, może liczyć na komfortowe, dopasowane podłoże snu. W modelu Fit.4.Sleep Cool Breeze pianka NRG Black Diamond z technologią Cool Breeze poza idealnym dopasowaniem gwarantuje też optymalny komfort termiczny o każdej porze roku. Warta uwagi jest też pianka wysokoelastyczna, która zwiększa sprężystość materaca, a do tego zapobiega powstawaniu się odkształceń. Jeśli jednak poszukujemy bardziej miękkiego podłoża, postawmy na model zawierający piankę Flexifoam, wyróżniającą się wspaniałą plastycznością.

Analiza ekspercka materaca 140x200 z wypełnieniem sprężynowym

Materac sprężynowy 140x200 to kolejny produkt, który powinny rozważyć pary pragnące zakupić nowy model do swojej sypialni. Wypełnienie sprężynowe jest jednym ze standardowych rodzajów wypełnienia. Warto wiedzieć, że dzieli się na trzy rodzaje - bonellowe, kieszeniowe i multipocketowe. W tych ostatnich każda ze sprężyn znajduje się w osobnej kieszonce. Ta właściwość jest szczególnie ważna dla par. Powoduje bowiem, że użytkowanie produktu jest bardzo ciche i komfortowe. Oznacza to, że gdy jeden z partnerów wstaje albo zmienia pozycję snu, nie wydaje to żadnego nieprzyjemnego dźwięku. Dzięki temu druga strona może cieszyć się spokojnym, nieprzerwanym snem. Materace sprężynowe polubimy ponadto za wysoką elastyczność punktową oraz 7 stref twardości, które kompleksowo podtrzymują najważniejsze partie naszego ciała: głowę, ramiona, plecy, miednica, biodra, kolana i stopy. W ten sposób możemy znacząco zredukować ryzyko dyskomfortu czy bólu kręgosłupa. Właściwość ta sprawia, że niezależnie od tego, w jaki sposób się ułożymy, możemy być pewni, że nasze ciało będzie bezpiecznie podparte. Warto wiedzieć, że sprężyny Multipocket odróżniają się od kieszeniowych gęstszym natężeniem i drobniejszą budową, co znacząco wpływa na stabilność materaca. Możemy poznać ich wyjątkowe działanie dzięki modelowi Hilding Makarena. Sprężyny kieszeniowe znajdziemy za to w materacu Hilding Pasodoble.

Analiza ekspercka materacy 140x200 z wypełnieniem hybrydowym

Materace 140x200 o wypełnieniu hybrydowym stanowią potencjalne rozwiązanie dla par o różnych preferencjach, łącząc w sobie zalety zarówno pianki, jak i sprężyn. Dzięki temu nie musimy rezygnować z żadnych udogodnień, lecz możemy cieszyć się ich synergicznym połączeniem. Materace te charakteryzują się, między innymi termoelastycznością, która zapewnia idealne dopasowanie podłoża do ciała, optymalny komfort termiczny, a także przyspieszoną regenerację i rozluźnienie mięśni. Warstwa pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej wpłynie również korzystnie na poziom higieny snu, ze względu na skuteczną cyrkulację powietrza. Sprężyny MultiPocket z kolei zagwarantują solidne wsparcie dla naszego kręgosłupa. Siedem stref twardości umożliwia prawidłowe rozłożenie ciężaru ciała - głowa, ramiona, plecy, miednica, kolana i stopy mają zapewnione bezpieczne podparcie. Dodatkowo, warstwa sprężyn kieszeniowych zwiększa trwałość materaca, przedłużając jego użytkowanie. Materace hybrydowe odróżniają się też od pozostałych większą wysokością. Ta cecha będzie szczególnie ważna dla osób starszych, schorowanych i tych, którzy spędzają w łóżku więcej czasu - materac ułatwi im bezproblemowe wstawanie. W materacu Hilding Electro znajdziemy połączenie sprężyn Multipocket z aż 4 rodzajami pianek - wysokoelastyczną, termoelastyczną, lateksową i Fusion. Takie zestawienie bez wątpienia zapewni nam jakościowy i komfortowy wypoczynek.

Materace 140x200 dla par o dużej różnicy wagowej

Materace 140x200 będą idealnym rozwiązaniem dla par, zwłaszcza tych z większą różnicą wagi. Jeśli wybierzemy model termoelastyczny, taki jak Hilding Rumba, rozbieżność w wadze przestanie być problemem, ponieważ pianka termoelastyczna dopasuje się indywidualnie do każdego użytkownika. Będziemy mogli cieszyć się wspólnym materacem bez obawy, że jedna ze stron będzie miała dyskomfort z powodu zbyt miękkiej lub zbyt twardej powierzchni. Podobne korzyści może zapewnić nam model sprężynowy Hilding Step, ponieważ jest zaprojektowany z myślą o optymalnym dopasowaniu do ciała użytkownika dzięki 7 strefom twardości. W momencie, w którym nasze preferencje różnią się od naszego partnera, postawmy na model hybrydowy taki jak Hilding Dance, który łączy w sobie właściwości sprężyn kieszeniowych z pianką wysokoelastyczną, FloFom i FlexiFoam. W ten sposób możemy korzystać z innowacyjnego podłoża snu, które będzie odpowiadać zarówno nam, jak i naszej drugiej połówce. Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego modelu, ponieważ dobrze dobrany materac 140x200 poprawi jakość naszego snu, ale i życia.

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu