Materace średnie

Materace średnio twarde w skali twardości podłoża oznaczane są jako H2. To najliczniejsza grupa modeli, która wpisuje się w zróżnicowane potrzeby wielu użytkowników. Nie powinien więc nikogo dziwić fakt, że to właśnie materace średnio twarde należą do najpopularniejszych i najchętniej wybieranych spośród dostępnych modeli. Z tego powodu materac średni warto zakupić m.in. do łóżka znajdującego się w pokoju gościnnym. Materace średnie sprawdzą się również w przypadku młodzieży oraz gdy podłoże jest współużytkowane przez osoby o zróżnicowanych preferencjach – stanowi pewnego rodzaju kompromis pomiędzy materacem miękkim a twardym. Przyjęło się, że materace średnio twarde poleca się osobom, których waga wynosi mniej niż 90 kg – należy jednak pamiętać, że odczuwanie twardości materaca to kwestia bardzo indywidualna.

Do wypełnień materacy średnio twardych używa się zarówno wkładów sprężynowych, jak i piankowych. Wśród tych pierwszych wymienić można klasyczne sprężyny bonellowe, jak i nowocześniejsze sprężyny kieszeniowe i multipocket. To właśnie dzięki nim materace średnie są wyjątkowo komfortowe dla par – eliminują bowiem falowanie powierzchni przy zmianie pozycji snu partnera. W przypadku wypełnień piankowych ze względu na swoją sprężystość świetnie sprawdza się w nich pianka wysokoelastyczna. Materace średnio twarde z zastosowaniem pianki termoelastycznej z kolei sprostają oczekiwaniom osób borykających się z bólami kręgosłupa oraz oczekujących ponadprzeciętnej wygody. Materace średnie latekstowe to najlepszy wybór dla alergików – dzięki zastosowaniu higienicznego tworzywa, jakim jest lateks, nie dopuszczają do powstawania szkodliwych dla zdrowia bakterii, pleśni i roztoczy, zapewniając tym samym zdrowie i czyste środowisko snu.

Komponenty wykorzystywane w materacach średnio twardych, bez względu na to czy składają się ze sprężyn czy też pianki, mają przede wszystkim za zadanie zapewniać optymalny komfort odpoczynku, a także gwarantować odpowiednią wytrzymałość i higienę.

Materace średnie

Materace średnio twarde to modele zapewniające doskonały komfortu wypoczynku osobom poszukującym optymalnego wsparcia kręgosłupa podczas snu. Do produkcji tego rodzaju wkładów najczęściej wykorzystuje się innowacyjne sprężyny kieszeniowe oraz specjalnie wyprofilowane pianki. Dzięki nim materac jest w stanie utrzymywać sylwetkę w prawidłowej, a jednocześnie wygodnej pozycji każdej nocy.

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu