Materace średnie

Materace średnio twarde w skali twardości podłoża oznaczane są jako H2. To najliczniejsza grupa modeli, która wpisuje się w zróżnicowane potrzeby wielu użytkowników. Nie powinien więc nikogo dziwić fakt, że to właśnie materace średnio twarde należą do najpopularniejszych i najchętniej wybieranych spośród dostępnych modeli. Z tego powodu materac średni warto zakupić m.in. do łóżka znajdującego się w pokoju gościnnym. Materace średnie sprawdzą się również w przypadku młodzieży oraz gdy podłoże jest współużytkowane przez osoby o zróżnicowanych preferencjach – stanowi pewnego rodzaju kompromis pomiędzy materacem miękkim a twardym. Przyjęło się, że materace średnio twarde poleca się osobom, których waga wynosi mniej niż 90 kg – należy jednak pamiętać, że odczuwanie twardości materaca to kwestia bardzo indywidualna.

Do wypełnień materacy średnio twardych używa się zarówno wkładów sprężynowych, jak i piankowych. Wśród tych pierwszych wymienić można klasyczne sprężyny bonellowe, jak i nowocześniejsze sprężyny kieszeniowe i multipocket. To właśnie dzięki nim materace średnie są wyjątkowo komfortowe dla par – eliminują bowiem falowanie powierzchni przy zmianie pozycji snu partnera. W przypadku wypełnień piankowych ze względu na swoją sprężystość świetnie sprawdza się w nich pianka wysokoelastyczna. Materace średnio twarde z zastosowaniem pianki termoelastycznej z kolei sprostają oczekiwaniom osób borykających się z bólami kręgosłupa oraz oczekujących ponadprzeciętnej wygody. Materace średnie latekstowe to najlepszy wybór dla alergików – dzięki zastosowaniu higienicznego tworzywa, jakim jest lateks, nie dopuszczają do powstawania szkodliwych dla zdrowia bakterii, pleśni i roztoczy, zapewniając tym samym zdrowie i czyste środowisko snu.

Komponenty wykorzystywane w materacach średnio twardych, bez względu na to czy składają się ze sprężyn czy też pianki, mają przede wszystkim za zadanie zapewniać optymalny komfort odpoczynku, a także gwarantować odpowiednią wytrzymałość i higienę.

Materace średnie

Materace średnio twarde to modele zapewniające doskonały komfortu wypoczynku osobom poszukującym optymalnego wsparcia kręgosłupa podczas snu. Do produkcji tego rodzaju wkładów najczęściej wykorzystuje się innowacyjne sprężyny kieszeniowe oraz specjalnie wyprofilowane pianki. Dzięki nim materac jest w stanie utrzymywać sylwetkę w prawidłowej, a jednocześnie wygodnej pozycji każdej nocy.

Jeśli zdarza się, że po przebudzeniu zmagasz się ze zmęczeniem, bólem i dyskomfortem, a w łóżku spędzasz przepisowe 8 godzin, może okazać się, że Twój materac jest nieodpowiedni. Podłoże do spania powinno stabilnie podpierać Twoją sylwetkę. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby w łóżku umieścić materac o optymalnym stopniu twardości, dopasowanym do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wśród dostępnych wariantów popularnością cieszą się materace średnio twarde. Czym się wyróżniają? Sprawdź, czy taki egzemplarz to dobry wybór dla Ciebie!

Czy twardość materaca ma znaczenie?

Pojęcie odpowiedniej twardości jest subiektywne. Różne osoby preferują odmienne poziomy twardości. Jest to parametr, który powinien być dostosowywany do indywidualnych potrzeb. A dlaczego warto dobrze przemyśleć tę kwestię? Źle dopasowana twardość może stać się przyczyną pojawienia się problemów zdrowotnych. Mowa tu w szczególności o bólu pleców. Zarówno zbyt miękkie, jak i za twarde podłoże do spania sprzyja rozmaitym schorzeniom kręgosłupa.

Zbyt miękki materac wiąże się z nadmiernym zagłębianiem się ciała w podłoże. Wówczas sylwetka nie jest ustabilizowana, a mięśnie nie są się w stanie w pełni rozluźnić dlatego, że w przeciwnym razie ciało straci wsparcie. Z kolei nadmierna twardość skutkuje pojawieniem się wielu napięć, a często wywołuje też dyskomfort w newralgicznych punktach takich, jak ramiona, biodra i kolana.

Twardość materaca jest bardzo ważna. Jeśli chcesz dobrać ją odpowiednio do swoich preferencji, koniecznie weź pod uwagę współczynnik BMI, ewentualne problemy zdrowotne, a także pozycję, w której najczęściej śpisz. Jeśli masz taką możliwość, przetestuj wybrany model przed dokonaniem zakupu.

Typy średnich materaców

Wśród materaców średnich można znaleźć wiele różnorodnych modeli. Różnią się między sobą przede wszystkim rodzajem wypełnienia.

 • Materace hybrydowe - łączą w sobie warstwy sprężynowe (najczęściej typu multipocket) z pianką lub lateksem. Są uniwersalne, wygodne i zdrowe dla kręgosłupa.
 • Materace lateksowe - są elastyczne, trwałe i oferują kręgosłupowi należyte wsparcie. Właściwość lateksu sprawia, że w materacu nie gromadzi się nadmiar wilgoci, a warunki panujące w łóżku nie sprzyjają rozwojowi nadmiaru drobnoustrojów, roztoczy kurzu i bakterii.
 • Materace piankowe - dostępne są w wielu różnych wariantach. Ciekawy wybór to model z pianki termoelastycznej. Są one bardzo popularne i korzystnie wpływają na zdrowie układu ruchu, higienę w łóżku, a także komfort i głębokość snu.
 • Materace sprężynowe - są elastyczne i zapewniają efektywną amortyzację. Dziś popularnością cieszą się w szczególności modele ze sprężynami kieszeniowymi, a nie tradycyjnymi - bonellowymi. Wynika to z tego, że zapewniają bardziej precyzyjne dopasowanie do ciała, a także oferują wyższy stopień elastyczności punktowej.
Kto powinien wybrać materac średnio twardy?

Materace o średniej twardości oznaczane są symbolem H2. Stanowią kompromis między twardym a miękkim podłożem. Ciężko wskazać jednoznacznie grupę osób, które będą czuły się idealnie podczas snu na modelach tego typu. Jednak istnieją pewne uniwersalne kryteria, które warto wziąć pod uwagę.

Pierwsza kwestia dotyczy wagi użytkownika. Producenci z reguły wskazują przedział od 60 do 80 kg. Czasem podawany jest też maksymalny wzrost 180 cm. Jest to podyktowane tym, że w zależności od długości ciała jego ciężar może się odmiennie rozkładać, a to w znacznym stopniu wpływa na komfort.

Wybierz materac średnio twardy, jeżeli szukasz podłoża do spania do pokoju gościnnego. Zapewni on wystarczający komfort praktycznie każdej osobie. Nawet jeśli nie dopasuje się perfekcyjnie do indywidualnych potrzeb - nie powinien doprowadzić do pojawienia się uciążliwego bólu pleców.

Na materace o średnim stopniu twardości często decydują się pary. Mężczyźni i kobiety z reguły znacznie różnią się między sobą wagą. Wybór średniego podłoża do spania może stanowić kompromis, dzięki któremu wymagania i potrzeby każdej ze stron zostaną spełnione.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Stopień twardości to jeden z podstawowych czynników wpływających na komfort snu. Istnieją jednak również inne parametry, które należy mieć na uwadze.

 • Rozmiar - powinien być dopasowany nie tylko do Twoich indywidualnych upodobań, ale również do metrażu sypialni. Zbyt duże łóżko sprawi, że pokój nie będzie funkcjonalny.
 • Higiena - materac powinien być skonstruowany tak, aby można było z łatwością utrzymać w nim higieniczne środowisko. Podstawą jest pokrowiec z zamkiem rozdzielczym, przystosowany do systematycznego prania.
 • Gwarancja - wybierz materac z asortymentu producenta, który oferuje na swoje produkty gwarancję
 • Trwałość - zakup materaca to inwestycja długoterminowa. Weź to pod uwagę! Wybrany przez Ciebie model powinien być wysokiej jakości. Wówczas będzie Ci dobrze służył przez wiele kolejnych lat.

Jeśli szukasz idealnego materaca, zanim zdecydujesz się na zakup, koniecznie dobrze przeanalizuj swoje potrzeby. Modele o średnim stopniu twardości cechują się uniwersalnością. Możliwe, że będą odpowiednie również dla Ciebie!

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu