Materace chłodzące

Materac chłodzący to nowość na współczesnym rynku, które nie doprowadzą do sytuacji, kiedy to w sypialni jest za gorące łóżko. Spośród innych dostępnych modeli wyróżnia się swoim wyjątkowym wnętrzem, które wykorzystuje zarówno komponenty piankowe, jak i sprężynowe. Jednak jego unikalne właściwości wynikają z zastosowania technologii Cool Breeze, która działa chłodząco oraz daje przyjemne uczucie odprężenia. Jest ona połączona z wysokiej jakości pianką, która dodatkowo gwarantuje właściwe wsparcie całej sylwetki. W tych modelach wyróżnia się także 7 stref twardości. Pozwalają one na uzyskanie siedmiu zróżnicowanych stref twardości, przez co stabilizują każdy odcinek. Dzięki temu może niemalże idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Sama funkcja chłodzenia jest możliwa poprzez regulację temperatury. Odpowiada za to otwartokomórkowa struktura pianki bazowej, która została wzbogacona w technologię Cool Breeze. Oznacza to, że jest w stanie we właściwy sposób odprowadzać wilgoć oraz ciepło na zewnątrz. Właściwości te są niezwykle cenne, gdyż w upalne dni użytkownik nie musi zastanawiać się, jak schłodzić łóżko lub jak schłodzić sypialnie. Sam produkt jest świetnym rozwiązaniem, w które powinna być wyposażona każda sypialnia na lato. W końcu materac chłodzący pomoże przetrwać nawet najgorętsze dni.

Istnieje wiele opcji umożliwiających uzyskanie satysfakcjonującej temperatury w czasie snu, a tym samym odpowiadając na pytanie, jak ochłodzić sypialnie. Jednak materac chłodzący to model, na którym można spać również przez cały rok. Właściwości termoizolacyjne gwarantują nie tylko ochłodzenie ciała użytkownika, ale także pomagają utrzymać właściwą temperaturę, gdy za oknem pada śnieg. Jak się okazuje, jest to również materac grzejący, który będzie działał odprężająco i kojąca, niezależnie od panującej pory roku. Oznacza to, że posiadając materac na zimne noce, nie trzeba się martwić o to, jak się wyspać w nocy.

Materace chłodzące

Materac chłodzący to odpowiedź na potrzeby współczesnego człowieka oraz zmiany klimatu. Poprzez swoje unikalne wypełnienie oraz technologię Cool Breeze, gwarantuje właściwy komfort termiczny w czasie snu. Oznacza to, że nie musimy się już zastanawiać, jak przetrwać upały czy jak się wyspać w upały. Materac na upalne noce to idealne rozwiązanie!

Producenci artykułów sypialnianych z roku na rok oferują swoim klientom coraz więcej innowacyjnych rozwiązań. Na szczególną uwagę z pewnością zasługują materace chłodzące. Czym się charakteryzują? Czy warto zainwestować w taki produkt do swojej sypialni?

Jak zbudowane są materace chłodzące?

Materace chłodzące konstruowane są z myślą o utrzymaniu optymalnej temperatury ciała podczas snu. Ich budowa obejmuje różne technologie i materiały zestawione w taką konfigurację, która pomaga w absorbowaniu ciepła. Zapewnia też efektywną wentylację. Jakie elementy możesz znaleźć w większości dostępnych materaców chłodzących?

 • W materacach chłodzących z reguły znajdują się różne warstwy piankowe. W tym szczególną uwagę warto zwrócić na te wykonane z pianki termoelastycznej. Zapewnia ona uczucie miękkości, a dzięki temu podłoże nie tylko zapewnia komfort termiczny, ale również idealnie stabilizuje sylwetkę osoby śpiącej.
 • Warstwa pianki znajdująca się na samej górze tworzona jest w taki sposób, aby poprawiała izolację termiczną i mikroklimat.
 • Konstrukcja materaców chłodzących sprawia, że błyskawicznie odprowadzają wilgoć i ciepło na zewnątrz materaca.
 • Ważną rolę odgrywa też pokrowiec termoaktywny, który wspiera proces regulacji temperatury.

Efektywne technologie chłodzenia powstają w oparciu o zastosowanie żeli, warstw węglowych, pianki z otwartymi komórkami, materiałów przewodzących ciepło i materiałów pochłaniających ciepło (PCM).

Rodzaje materaców chłodzących

Chcesz kupić materac chłodzący, ale nie wiesz, jaki model będzie odpowiedni dla Ciebie? W pierwszej kolejności poznaj charakterystykę różnych typów wypełnienia.

Nawierzchniowy materac chłodzący

To rozwiązanie funkcjonalne i ekonomiczne. Nie trzeba inwestować w zupełnie nowy materac, a jedynie w nakładkę w przystępnej cenie. Dużym atutem tego rozwiązania jest to, że z materaca można korzystać nie tylko w łóżku, ale również na kanapie z funkcją spania. Chłodzące materace nawierzchniowe mogą stanowić też warstwę ochronną dla głównego podłoża do spania znajdującego się w ramie łóżka.

Piankowy materac chłodzący

Piankowe materace chłodzące dedykowane są osobom, które potrzebują nie tylko optymalnej temperatury w łóżku, ale również stabilnego podparcia całego ciała. Charakteryzują się wysokim stopniem elastyczności punktowej, a to z pewnością podniesie jakość snu użytkownika. Wypełnienie piankowe dobrze sprawdza się w przypadku zapobiegania dolegliwościom bólowym w obrębie kręgosłupa.

Kieszeniowy materac chłodzący

Materace kieszeniowe posiadają dużą liczbę sprężyn, które działają w pełni niezależnie od siebie. Zapewnia to pożądaną elastyczność i sprężystość. Cały ciężar ciała rozłożony jest dzięki temu równomiernie. Często można natknąć się też na modele, których wypełnienie składa się zarówno z warstwy sprężyn kieszeniowych, jak i z pianki.

Chłodniej lub cieplej - dopasuj materac do swoich potrzeb

Często można spotkać się z przekonaniem, że materace chłodzące to dobry wybór, ale jedynie na lato. Nic bardziej mylnego! Producenci dziś dbają o to, aby jedna ze stron materaca chłodziła, a druga zatrzymywała ciepło. Sprawia to, że model chłodzący może okazać się idealnym rozwiązaniem całorocznym. Osoby, które zmagają się z nadmierną potliwością, otrzymają miłe wrażenie chłodu. Z kolei podczas zimnych nocy, podłoże do spania zatrzyma ciepło bez jednoczesnego uczucia przegrzewania się.

Na uwagę zasługują termoaktywne pokrowce stosowane w materacach chłodzących. Są one dwustronne. Podobnie, jak w przypadku wkładu, jedna ze stron chłodzi, a druga zatrzymuje ciepło. Stosowane są też specjalne taśmy 3D, dzięki którym osoba śpiąca może cieszyć się optymalnym obiegiem powietrza.

Kiedy warto wybrać materac chłodzący?

Jeśli często odczuwasz dyskomfort z powodu przegrzewania się w nocy, materac chłodzący może pomóc Ci utrzymać optymalną temperaturę ciała i poprawić komfort snu. W szczególności osoby, które w swoich mieszkaniach mają ciepło przez cały rok, powinny rozważyć to rozwiązanie. Chłodzące podłoże do spania może okazać się też skutecznym rozwiązaniem problemu związanego z nadmiernym budzeniem się w nocy. Równomierna, komfortowa temperatura jest ważna dla zdrowego przebiegu wszystkich faz snu.

Czy materac chłodzący to dobre podłoże do spania dla dziecka? Zdecydowanie tak! Popularnym problemem wśród maluchów jest właśnie przegrzewanie się w nocy. Z tego wynika nadmierna potliwość, która prowadzi z kolei do gromadzenia się w łóżku bakterii i roztoczy. Jest to uciążliwe w szczególności dla alergików. Całego problemu można uniknąć m.in. właśnie poprzez zainwestowanie w dobry materac chłodzący.

Zanim zdecydujesz się na zakup nowego materaca, przemyśl swoje preferencje dotyczące wymiarów, rodzaju wypełnienia i stopnia twardości. Koniecznie weź pod uwagę model chłodzący. Może to właśnie takie podłoże do spania podniesie Twój komfort funkcjonowania w codziennym życiu?

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu