Materace lateksowe

Materace lateksowe to wyjątkowa propozycja skierowana szczególnie do osób, które zmagają się z różnego typu alergiami. Materace lateksowe mają bowiem porowatą strukturę i specjalny system nacięć poszczególnych warstw, co przyczynia się do odpowiedniej, nieprzerwanej cyrkulacji powietrza, a także efektywnego wchłaniania wilgoci po to, by następnie szybko ją odparować. Taki układ sprawia, że nowoczesne materace lateksowe znacznie obniżają ryzyko rozwoju szkodliwych, niebezpiecznych dla zdrowia roztoczy oraz grzybów.

Wysoka oddychalność struktury materacy lateksowych decyduje również o odpowiedniej higienie snu i wyeliminowaniu szansy pojawienia się pleśni. W konsekwencji wybrane modele materacy lateksowych świetnie sprawdzają się jako wypełnienia łóżek najmłodszych, nastolatków, osób dorosłych oraz tych w podeszłym wieku. Poza tym materace lateksowe wyróżniają się unikalnymi właściwościami gwarantującymi świetne podparcie sylwetki każdego użytkownika w czasie snu. Wpływa na to przede wszystkim ogromna sprężystość pianki lateksowej, cechującej się dodatkowo dużą odpornością na powstawanie niepożądanych odkształceń lub uszkodzeń struktury poszczególnych warstw. Materace lateksowe znajdują się w czołówce najchętniej wybieranych modeli, ponieważ zapewniają stabilne wsparcie kręgosłupa i wymierny odpoczynek dla zmęczonych mięśni, wymagających gruntownej regeneracji.

Dodatkowo, do wypełnienia struktury materacy lateksowych często oprócz lateksu wykorzystuje się inne, sprawdzone komponenty. Są nimi na przykład mieszanki naturalnego mleczka kokosowego, idealnie funkcjonujące z syntetycznym lateksem, pianki wysokoelastyczne, a nawet sprężyny kieszeniowe. Do większości propozycji materacy lateksowych dołączony jest przyjemny w dotyku i praktyczny pokrowiec, który można samodzielnie prać, poprawiając tym samym komfort codziennego wypoczynku. Materace lateksowe to zatem odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają sposobu na spokojny i przede wszystkim zdrowy sen.

Materace lateksowe

Materace lateksowe wykorzystują właściwości kauczuku do zapewniania zdrowego i komfortowego snu. Tworzywo to odznacza się wyjątkową trwałością wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Jest też sprężyste i elastyczne, dzięki czemu dobrze podpiera ciało podczas wypoczynku. Zbita struktura wewnętrzna materacy lateksowych sprawia, że są one antyalergiczne.

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu