Materace miękkie

Materace miękkie to takie, których stopień twardości określa się jako H1. Sprawdzą się one przede wszystkim w przypadku użytkowników o masie ciała wynoszącej mniej niż 60 kg. Należy jednak pamiętać, że ta cecha jest odczuwana bardzo subiektywnie i hasło “materac miękki” dla każdego może znaczyć zupełnie co innego.

Przeprowadzone na materacach miękkich testy i badania wykazały, że do granicy ciężaru 60 kg ich powierzchnia wciąż dostosowuje się do kształtu sylwetki i odpowiednio ją podpiera, gwarantując optymalny, lekko łukowaty kształt kręgosłupa. Dla ważących więcej materac miękki może być zbyt elastyczny i powodować, że ciało będzie zapadało się do jego wnętrza - nie tylko jest to niewygodne, ale również niebezpieczne. Taka pozycja bardzo często prowadzi bowiem do bólów odcinka szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa. Jednak materac miękki dla osób o odpowiedniej budowie będzie idealnym rozwiązaniem, które zapewni im optymalne warunki wypoczynku i pozwoli na osiągnięcie zdrowego i komfortowego snu, a także na zregenerowanie się organizmu, przede wszystkim mięśni podtrzymujących w ciągu dnia kręgosłup. Miękki materac sprawdzi się również w przypadku łóżek dziecięcych - jego parametry będą dobrze współpracowały z sylwetką najmłodszych i pomogą mu w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.

Do wypełnienia materacy miękkich najczęściej używa się wkładów sprężynowych, zwłaszcza odmiany kieszeniowej oraz pianek poliuretanowych. Niektóre dostępne na rynku materace miękkie łączą w sobie oba rodzaje wypełnień, dzięki czemu zapewniają optymalne warunki wypoczynku, które odpowiada na wszystkie potrzeby użytkowników. Aby materac miękki naprawdę dokładnie stabilizował ciało, często wyposaża się go w system zróżnicowanych stref twardości - każda z nich podpiera sylwetkę w nieco inny, dostosowany do potrzeb poszczególnych jej odcinków sposób. Ten podział w połączeniu z elastycznością punktową miękkich materacy sprawia, że bardzo dobrze współpracują one z sylwetką użytkownika i zapewniają jej doskonałe podparcie.

Materace miękkie

Materace miękkie to modele wkładów dedykowane osobom o niewielkiej masie i drobnej sylwetce. Prezentowane w tej kategorii materace charakteryzują się dużym stopniem elastyczności, a zarazem zdolnością wzmacniania sylwetki w jej najbardziej newralgicznych punktach. Wybrane modele zapewnią odpowiedni komfort snu osobom zmagającym się z bólami kręgosłupa i stawów.

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu