Materace 90x190 cm

Materace do spania 80x190 - co je tworzy?

Warto wiedzieć, że na rynku materacy mamy wiele różnych opcji. Produkty różnią się nie tylko rozmiarami, ale także rodzajami wypełnienia. Podobnie jest w przypadku materaca 80x190. Przeglądając oferty, przekonamy się, że tę wielkość posiadają materace piankowe, hybrydowe, sprężynowe czy lateksowe. W przypadku tych pierwszych wypełnienie składa się z pianki – jest to elastyczny, plastyczny materiał, którego właściwości sprawiają, że idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn użytkownika. Jeśli dodatkowo wybierzemy termoelastyczny model, ten efekt stanie się jeszcze wyraźniejszy – jest to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu pianka dostosowuje się do naszego ciała pod wpływem ciepła, które wytwarzamy. W ten sposób zapewnia nam też najlepszy komfort termiczny. Równie dobrą opcją jest materac sprężynowy – tutaj główną rolę odgrywają sprężyny. Możemy wybrać spośród sprężyn kieszeniowych, bonellowych czy też wyjątkowych multipocket. Ostatnie z nich umieszczone są w osobnych kieszeniach, dzięki czemu działają niezależnie. To powoduje, że nasza sylwetka jest idealnie podtrzymana. Widzimy, że zarówno materace piankowe, jak i materace sprężynowe wyróżniają się niezwykłymi atrybutami. Jeśli nie umiemy wybrać, które z nich będą dla nas najlepsze, postawmy na materace hybrydowe. To optymalne rozwiązanie, które zadowoli młodszych, jak i starszych użytkowników.

Materace do spania 90x190 - co jest ich podstawą?

Wiemy, że podczas wyboru materaca jest wiele rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Rozmiar jest zaledwie jedną z nich. Musimy dopilnować, aby wybrany materac do spania pasował nie tylko do naszego ciała, ale także łóżka. Wtedy nie musimy obawiać się, że będzie się odgniatał lub przesuwał. Model o wielkości 80x190 wspaniale wpasuje się do łóżka pojedynczego. Nie zapominajmy jednak o tym, że należy też zastanowić się nad tym, jaki rodzaj wypełnienia wybieramy. Możemy zakupić materac 90x190 w różnych rodzajach. Jedną z najpopularniejszych możliwości jest materac piankowy. Jego nazwa wskazuje na to, że został wykonany z pianki - najczęściej jest to pianka wysokoelastyczna lub termoelastyczna. Działanie tej drugiej na pewno nas zaskoczy, ponieważ okazuje się, że dostosowuje się ona do naszego ciała pod wpływem wytwarzanego przez nas ciepła. Dzięki temu otrzymujemy idealne dopasowanie. Materac sprężynowy to opcja dla tych, którym zależy na wysokiej elastyczności i sprężystości. Tutaj podstawę wkładu mogą stanowić tradycyjne sprężyny lub kieszeniowe. Coraz bardziej popularne stają się sprężyny MultiPocket, zapewniające wysoką wygodę. Te dwa modele to najbardziej powszechne wybory. Osoby, które nie umieją wybrać między tymi dwoma, zazwyczaj decydują się na materac hybrydowy, który łączy w sobie same najlepsze cechy wcześniej wspomnianych produktów.

Materace do łóżka 90x190 - czy warto?

Materace 90x190 to opcja dla nastolatków, singli, a także tych, którzy po prostu nie mają zbyt wiele miejsca w swojej sypialni. To też świetny produkt na rozpoczęcie przygody z materacami – dzięki niemu poznamy swoje potrzeby i preferencje, i kiedy w przyszłości będziemy ponownie dobierać materac, na przykład do łóżka dwuosobowego, już będziemy wiedzieć, czego szukać. Niezależnie od tego, jaki rodzaj modelu wybierzemy, na pewno będziemy cieszyć się wspaniałą wygodą. Możemy ponadto dopasować twardość materaca według naszego uznania - wtedy bez dwóch zdań unikniemy sytuacji, w której nasza powierzchnia snu będzie niewygodna. Zwróćmy uwagę na to, że cięższe osoby powinny wybierać twardsze materace, które będą odpowiednim podparciem dla ich ciała. Lekkie osoby mogą za to swobodnie korzystać z modeli o mniejszej twardości, uważajmy jednak, aby nie przesadzić – zbyt miękki materac jest tak samo niekorzystny jak zbyt twardy.

Materace 90x190 cm

Te nieco węższe materace idealnie pasują do jednoosobowych sypialni, oferując niezbędny komfort i wsparcie. Wybierz spośród różnych stopni twardości i materiałów, aby znaleźć idealne dopasowanie do swojego stylu życia i preferencji snu. Zadbaj też o odpowiednią cyrkulację powietrza zapewniającą świeżość i higienę sypialnianą. Pamiętaj, że nocny wypoczynek to podstawa zdrowego życia.
Materace 90x190 - idealny wybór do łóżka pojedynczego

Materac 90x190 to kolejny z modeli pojedynczych. Jest szerszy od materaca 80x190, przez co sprawdzi się u tych, którzy potrzebują więcej swobody ruchów i przestrzeni. Wciąż jest jednak na tyle smukły, że nie zajmie zbyt dużo miejsca i pozwoli na to, aby swobodnie poruszać się po sypialni. Jest to szczególnie istotne, ponieważ właściciele małych mieszkań nie mogą pozwolić sobie na niepotrzebne marnowanie przestrzeni. Model 90x190 świetnie sprawdzi się u nastolatków oraz singli. Nie można ukryć, że mniejsze modele pojedyncze cechują się niższą ceną. Dla osób, które mają ograniczony budżet, będzie to bardzo istotna cecha.

Materace 90x190 - jaki pokrowiec wybrać?

Materace 90x190 to produkt godny uwagi. Warto wiedzieć, że każdy model posiada własny pokrowiec, który dodatkowo oddziałuje na jego właściwości. Pokrowiec to bardzo cenny dodatek, który chroni powierzchnię materaca przed zabrudzeniami i zniszczeniami. Podobnie jak modele, pokrowce też mają różne cechy i działania. W modelu Fit.4.Sleep wykorzystano pokrowiec Easy Refresh. Składa się on z dwóch stron lato/zima, dzięki czemu pozwala zachować optymalny komfort termiczny zarówno podczas upałów, jak i mrozów. Oprócz tego zawiera antyalergiczną tkaninę, która zapobiega gromadzeniu się pleśni. Kupując materac Hilding Tango, mamy do wyboru aż 2 rodzaje pokrowców: Tencel NEW i Velvet NEW. Tencel New został stworzony za pomocą naturalnych materiałów, w których wykorzystano innowacyjne włókna wiskozowe. Dzięki nim na powierzchni materaca nie rozwijają się żadne roztocza czy bakterie. Co więcej, skutecznie kontroluje poziom wilgotności materaca i odprowadza ją z ciała użytkownika. Velvet New to z kolei opcja dla tych, którzy szczególnie przepadają za miękkością i delikatnością. Wyróżnia się on technologią Purotex, dzięki której wykorzystuje naturalne probiotyki zamknięte w mikrokapsułkach w zwalczaniu alergenów i drobnoustrojów.

Materace 90x190 - jakie są dostępne rodzaje wypełnienia?

Nie ma wątpliwości, że dobór materaca pod względem rozmiaru jest istotny. Równie ważnym aspektem, od którego bezpośrednio zależy jakość naszego snu, jest rodzaj wypełnienia. Okazuje się bowiem, że to, czym wypełniony jest materac, decyduje o jego właściwościach. Najpopularniejsze rodzaje wypełnienia, z jakimi możemy się zetknąć to piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe. Materace piankowe, mogące zawierać piankę termoelastyczną, wysokoelastyczną, FlexiFoam oraz Flofom, polecane są tym, którym zależy na bardzo dobrym dopasowaniu podłoża i wysokim komforcie. Modele sprężynowe, składające się ze sprężyn kieszeniowych lub Multipocket zadowolą tych, którzy poszukują solidnego, zdrowego podłoża oraz wysokiej jakości. Warto wiedzieć, że te dwa rodzaje sprężyn różnią się między sobą budową: Multipocket są znacznie drobniejsze. To pozwala na wykorzystanie ich większej ilości. Jeśli jednak będziemy chcieli zainteresować się czymś innym, wówczas warto zwrócić uwagę na materace lateksowe i modele zawierające matę kokosową. Wypełnienie lateksowe cieszy się popularnością szczególnie wśród alergików oraz osób, którym zależy na wysokim poziomie higieny snu. Wynika to z tego, że posiada właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Mata kokosowa również wyróżnia się tymi cechami, a do tego odpowiada za zwiększenie twardości podłoża. Jeśli poszukujemy twardego materaca, wybierzmy taki z wkładem z kokosa.

Analiza ekspercka materaca 90x190 z wypełnieniem piankowym

Wygoda i komfort? Właśnie to zapewni nam materac 90x190 z wypełnieniem piankowym. Materac Hilding Salsa posiada wyjątkową właściwość, jaką jest termoelastyczność. Sprawia ona, że model reaguje na wytwarzaną przez nas temperaturę i na niej podstawie dopasowuje się do naszego ciała. Dzięki idealnemu dopasowaniu na materacu nasze mięśnie mogą się w stu procentach rozluźnić, a nagromadzone w nich napięcie znika. Jeśli chodzi o działanie pianki wysokoelastycznej, tutaj możemy liczyć przede wszystkim na świetną elastyczność i sprężystość. Hilding Conga, który zawiera ten komponent, zapewnia wspaniałe wsparcie dla naszego kręgosłupa i nie tylko. Piankę wyprofilowano w 7 stref twardości, dzięki czemu całe nasze ciało jest odpowiednio podparte. Zastosowano tu ponadto piankę Flofom, która skutecznie reguluje naszą temperaturę i zapewnia przyjemny chłodzący efekt. Widzimy, że właściwości pianek mogą być bardzo różnorodne. Z tego względu materace te sprawdzą się w przypadku nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Analiza ekspercka materaca 90x190 z wypełnieniem sprężynowym

Kiedy zależy nam nie tylko na komforcie, ale i wysokiej jakości oraz trwałości, wówczas postawmy na materac 90x190 z wypełnieniem sprężynowym. Sprężyny zapewniają odpowiednie podparcie dla naszego kręgosłupa, ponieważ tworzą 7 stref twardości. Oznacza to, że każda część ciała, w tym głowa, ramiona, plecy, miednica, biodra, kolana i stopy, ma dostosowane prawidłowe podłoże. Coś, co zdecydowanie wyróżnia modele sprężynowe, to wysoka elastyczność punktowa. Powoduje ona, że materac pracuje jedynie w miejscu nacisku. Za tą cechę odpowiedzialne jest ułożenie sprężyn w osobnych kieszonkach. Sprężyny Multipocket, zastosowane między innymi w materacu Hilding Makarena, są mniejsze niż standardowe sprężyny kieszeniowe. To sprawia, że we wkładzie materaca można umieścić ich bardzo dużo. Dzięki temu powierzchnia materaca jeszcze lepiej dopasowuje się do ciała użytkownika.

Analiza ekspercka materaca 90x190 z wypełnieniem hybrydowym

Materace hybrydowe 90x190 łączą w sobie różnorodne właściwości. Do ich stworzenia wykorzystuje się warstwę pianki - termoelastycznej, wysokoelastycznej, FlexiFoam lub Flofom - oraz sprężyny bonellowe, kieszeniowe bądź Multipocket. To połączenie pozwala opracować takie podłoże snu, które idealnie dopasowuje się do naszego ciała i jednocześnie zapewnia solidne podparcie dla kręgosłupa. Warstwa pianki dba o świetną sprężystość i plastyczność modelu. Sprężyny z kolei zapewniają niezbędną stabilność i wsparcie. W modelu Hilding Tango połączono sprężyny kieszeniowe z pianką wysokoelastyczną oraz FlexiFoam. W materacu Hilding Dance oprócz tego zastosowano również piankę FloFom. Nie można ukryć, że możliwych połączeń i opcji jest bardzo dużo. Nad wyborem materacy hybrydowych powinny zastanowić się szczególnie pary, które odmienne preferencje. W tym przypadku będą mogły cieszyć się zarówno właściwościami pianki, jak i sprężyn, bez konieczności rezygnowania z czegokolwiek. Modele hybrydowe sprawdzą się nawet w przypadku partnerów z dużą różnicą wagową. Cechy pianek oraz sprężyn sprawią, że każdy z użytkowników będzie mógł liczyć na indywidualnie dopasowane podłoże, dzięki któremu może w pełni wypocząć.

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu