Materace 120x200 cm

Materac do łóżka 120x200 cm - kto będzie z niego najbardziej zadowolony?

Materace 120x200 cm bardzo często są wybierane przez pojedyncze osoby, ponieważ oferują dużo przestrzeni w łóżku i swobodę przy zmienianiu pozycji do spania. Dodatkowo, taki rozmiar materaca może być idealny dla osób o większej budowie ciała, które potrzebują zwykle więcej miejsca do spania. Jeśli Twoja sypialnia jest dość duża, to śmiało możesz sobie pozwolić na wygodny materac 120x200 cm! Dodatkowo należy zwrócić uwagę na ramę łóżka, której zadaniem jest podtrzymywanie materaca i zadbanie o to, aby cała konstrukcja była stabilna i bezpieczna. Materace do łóżka 120x200 cm są idealnym rozwiązaniem również dla dzieci i nastolatków, którzy w okresie dorastania potrzebują mieć swoją przestrzeń do wygodnego odpoczywania. Materace 120x200 będą również doskonałym wyborem dla osób starszych, które już większość czasu spędzają w pozycji leżącej. Produkty o takich rozmiarach sprawią, że seniorzy będą się czuć swobodnie na tak dużej przestrzeni i będą mogli swobodnie zmieniać pozycje, co jest bardzo ważne, jeśli chce się uniknąć odleżyn.

Materace 120x200 cm - pianka, sprężyny czy jedno i drugie?

Materace 120x200 cm wykonywane są z różnych materiałów, które mają sprawić, że osoba je użytkująca będzie zadowolona ze swojego snu, komfortu oraz wygody. Podstawowe modele do spania można podzielić na: materace piankowe, materace sprężynowe oraz materace hybrydowe, które łączą w sobie zarówno technologię pianek, jak i sprężyn. Modele piankowe są bardziej miękkie niż sprężynowe i składają się z kilku warstw różnych pianek mających swoje indywidualne cechy, np. pianka termoelastyczna dopasowuje się do sylwetki za pomocą ciepła ciała. Wśród materacy sprężynowych najpopularniejszym modelem jest materac kieszeniowy, który w swoim wnętrzu ma setki sprężyn ukrytych w osobnych komorach. Takie ułożenie sprawia, że ciało użytkownika materaca jest podtrzymywane w każdym punkcie w ten sam sposób. Jeszcze innym rodzajem materaców są modele hybrydowe. Współdziałanie różnych materiałów, które się w nich znajdują sprawia, że powierzchnia do spania jest wyjątkowo miękka i przyjemna, a organizm z całą pewnością na niej wypocznie. Jeszcze innym rodzajem produktów do łóżka są materace lateksowe, które idealnie sprawdzą się u osób z alergiami oddechowymi. W zależności od wieku i potrzeb użytkownika, różne rodzaje materacy 120x200 cm będą się sprawdzały - materace piankowe dla dzieci, materace sprężynowe dla nastolatków i dorosłych, a materace hybrydowe dla klientów poszukujących uniwersalnego rozwiązania.

Materace do spania 120x200 cm - poznaj idealnie do Ciebie dobraną twardość!

Jeśli zastanawiasz się, który materac będzie dla Ciebie odpowiedni, to musisz koniecznie zwrócić uwagę na jego charakterystyczne cechy! Jednym z najważniejszych czynników przy wyborze idealnego materaca, jest materiał, z którego wykonany jest materac. Ważne są także wymiary wybranego produktu oraz twardość powierzchni do spania. Istnieją cztery podstawowe twardości: H1, H2, H3 oraz H4. Pierwsza twardość, czyli H1 jest dedykowana osobom o szczupłej budowie ciała, których waga nie przekracza 60 kg. Takie materace są zazwyczaj dość miękkie, ponieważ osoby o drobnej posturze ciała nie są w stanie zniekształcić powierzchni swoim ciężarem. Druga twardość to H2 i jest przeznaczona dla osób, które ważą pomiędzy 60 a 80 kg. Jest to produkt średnio twardy i zazwyczaj wykonany jest z pianek lub sprężyn. Produkty H3 i H4 są bardziej twarde i posiadają dodatkowe warstwy w swoim wnętrzu, np. matę kokosową. W przypadku H3 jest to twardość dla osób, których waga wynosi od 80 do 100 kg, a H4 jest dedykowana osobom, których waga przekracza 100 kg. Jeśli nie jesteś pewien, która twardość materaca będzie dla Ciebie najlepsza, to koniecznie skontaktuj się pracownikami Sleeping House, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania na internetowym czacie!

Materace 120x200 cm

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu