Materace 120x200 cm

Materac do łóżka 120x200 cm - kto będzie z niego najbardziej zadowolony?

Materace 120x200 cm bardzo często są wybierane przez pojedyncze osoby, ponieważ oferują dużo przestrzeni w łóżku i swobodę przy zmienianiu pozycji do spania. Dodatkowo, taki rozmiar materaca może być idealny dla osób o większej budowie ciała, które potrzebują zwykle więcej miejsca do spania. Jeśli Twoja sypialnia jest dość duża, to śmiało możesz sobie pozwolić na wygodny materac 120x200 cm! Dodatkowo należy zwrócić uwagę na ramę łóżka, której zadaniem jest podtrzymywanie materaca i zadbanie o to, aby cała konstrukcja była stabilna i bezpieczna. Materace do łóżka 120x200 cm są idealnym rozwiązaniem również dla dzieci i nastolatków, którzy w okresie dorastania potrzebują mieć swoją przestrzeń do wygodnego odpoczywania. Materace 120x200 będą również doskonałym wyborem dla osób starszych, które już większość czasu spędzają w pozycji leżącej. Produkty o takich rozmiarach sprawią, że seniorzy będą się czuć swobodnie na tak dużej przestrzeni i będą mogli swobodnie zmieniać pozycje, co jest bardzo ważne, jeśli chce się uniknąć odleżyn.

Materace 120x200 cm - pianka, sprężyny czy jedno i drugie?

Materace 120x200 cm wykonywane są z różnych materiałów, które mają sprawić, że osoba je użytkująca będzie zadowolona ze swojego snu, komfortu oraz wygody. Podstawowe modele do spania można podzielić na: materace piankowe, materace sprężynowe oraz materace hybrydowe, które łączą w sobie zarówno technologię pianek, jak i sprężyn. Modele piankowe są bardziej miękkie niż sprężynowe i składają się z kilku warstw różnych pianek mających swoje indywidualne cechy, np. pianka termoelastyczna dopasowuje się do sylwetki za pomocą ciepła ciała. Wśród materacy sprężynowych najpopularniejszym modelem jest materac kieszeniowy, który w swoim wnętrzu ma setki sprężyn ukrytych w osobnych komorach. Takie ułożenie sprawia, że ciało użytkownika materaca jest podtrzymywane w każdym punkcie w ten sam sposób. Jeszcze innym rodzajem materaców są modele hybrydowe. Współdziałanie różnych materiałów, które się w nich znajdują sprawia, że powierzchnia do spania jest wyjątkowo miękka i przyjemna, a organizm z całą pewnością na niej wypocznie. Jeszcze innym rodzajem produktów do łóżka są materace lateksowe, które idealnie sprawdzą się u osób z alergiami oddechowymi. W zależności od wieku i potrzeb użytkownika, różne rodzaje materacy 120x200 cm będą się sprawdzały - materace piankowe dla dzieci, materace sprężynowe dla nastolatków i dorosłych, a materace hybrydowe dla klientów poszukujących uniwersalnego rozwiązania.

Materace do spania 120x200 cm - poznaj idealnie do Ciebie dobraną twardość!

Jeśli zastanawiasz się, który materac będzie dla Ciebie odpowiedni, to musisz koniecznie zwrócić uwagę na jego charakterystyczne cechy! Jednym z najważniejszych czynników przy wyborze idealnego materaca, jest materiał, z którego wykonany jest materac. Ważne są także wymiary wybranego produktu oraz twardość powierzchni do spania. Istnieją cztery podstawowe twardości: H1, H2, H3 oraz H4. Pierwsza twardość, czyli H1 jest dedykowana osobom o szczupłej budowie ciała, których waga nie przekracza 60 kg. Takie materace są zazwyczaj dość miękkie, ponieważ osoby o drobnej posturze ciała nie są w stanie zniekształcić powierzchni swoim ciężarem. Druga twardość to H2 i jest przeznaczona dla osób, które ważą pomiędzy 60 a 80 kg. Jest to produkt średnio twardy i zazwyczaj wykonany jest z pianek lub sprężyn. Produkty H3 i H4 są bardziej twarde i posiadają dodatkowe warstwy w swoim wnętrzu, np. matę kokosową. W przypadku H3 jest to twardość dla osób, których waga wynosi od 80 do 100 kg, a H4 jest dedykowana osobom, których waga przekracza 100 kg. Jeśli nie jesteś pewien, która twardość materaca będzie dla Ciebie najlepsza, to koniecznie skontaktuj się pracownikami Sleeping House, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania na internetowym czacie!

Materace 120x200 cm

Nasze materace 120x200 cm to fantastyczny wybór dla osób, które cenią sobie przestronność podczas snu. Gwarantują równowagę między stabilnością a komfortem, dzięki czemu są odpowiednie dla użytkowników śpiących w najróżniejszych pozycjach. W sklepie Sleeping House znajdziesz materace wykonane z innowacyjnych materiałów, które są nie tylko komfortowe, ale także wspierają zdrowie kręgosłupa.
Materace 120x200 - najwyższa wygoda dla pojedynczego użytkownika

Nie ma wątpliwości, że na materacu 120x200 będzie nam komfortowo. Długość 200 centymetrów to standardowy wymiar, jednak szerokość mierząca 120 centymetry sprawia, że zyskujemy swobodną, wygodną przestrzeń snu. Z racji tego, że będziemy mogli się na niej swobodnie ułożyć, nasz komfort zdecydowanie na tym zyska. Materac 120x200 to opcja dla każdego, bez względu na jego wzrost czy typ sylwetki. Wybierając go, nie musimy martwić się o to, że powierzchnia snu będzie zbyt wąska czy ciasna. Model 120x200 okaże się przydatny w sytuacji, w którym dzielimy łóżko z pupilem. Szczególnie wtedy, gdy mamy psa, który jest sporych rozmiarów, docenimy dodatkową przestrzeń. Materac sprawdzi się też w przypadku samotnych rodziców, z którymi od czasu do czasu śpi dziecko. Należy mieć na uwadze, że model 120x200 będzie odpowiedni przede wszystkim dla dużych, przestronnych sypialni. Jeśli mamy małe mieszkanie, może niestety okazać się, że zabierze zbyt dużo miejsca.

Materace 120x200 - dodatkowa opcja dla dwóch osób

Warto wiedzieć, że materac 120x200 uważany jest za największy model jednoosobowy, a najmniejszy model dwuosobowy. Okazuje się, że pary również mogą skorzystać z tego produktu. Odpowiadał on będzie przede wszystkim tym użytkownikom, którzy wyróżniają się drobną sylwetką. Inaczej powierzchnia może być niezbyt wygodna. W tym wypadku należy korzystać z modelu 120x200 okazjonalnie, aby nie zaszkodzić swojemu wypoczynku. Produkt ten, z racji na mniejszy rozmiar niż pozostałe materace dwuosobowe, będzie cechował się niższą ceną. Z tego względu powinny zastanowić się nad nim pary, które mają ograniczony budżet, ale wciąż pragną zapewnić sobie komfortowe warunki do snu.

Materace 120x200 - wysoka jakość snu

Na pewno zgodzimy się z tym, że model 120x200 zapewnia komfortową powierzchnię snu. Jeśli chcemy sprawić, aby stała się jeszcze bardziej wygodna, powinniśmy dopasować materac pod względem twardości. Poziom twardości oddziałuje bowiem na to, czy powierzchnia snu będzie bardziej miękka, czy też twardsza, oraz na to, w jakim stopniu będzie podtrzymywać nasz kręgosłup. Jeśli wyróżniamy się postawną sylwetką lub po prostu preferujemy twardsze podłoże, postawmy na modele z oznaczeniem H3 oraz H4. Takie produkty zapewnią solidne podparcie dla naszego ciała. W momencie, gdy charakteryzuje się drobniejszą sylwetką, a nasza waga nie przekracza 60 kg, wtedy wybierzmy materac o najmniejszej twardości, czyli H1. Jeśli za to ważymy więcej niż 60 kg, ale mniej niż 80 kg, wówczas zaopatrzmy się w model H2. Dopasowując materac pod kątem twardości, unikniemy nieprzyjemności związanych ze spaniem na źle dobranym podłożu.

Materace 120x200 - poznaj dostępne rodzaje wypełnienia

Jeśli jakościowy wypoczynek jest naszym priorytetem, koniecznie powinniśmy wypróbować materac 120x200. Może okazać się, że większa przestrzeń to coś, czego właśnie nam brakowało. Pamiętajmy jednak o tym, że samo dopasowanie modelu pod względem rozmiaru nie wystarczy - trzeba też uwzględnić inne czynniki, takie jak na przykład wypełnienie materaca. Najbardziej powszechne rodzaje to wypełnienie piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe. Wśród materacy piankowych możemy wyodrębnić te zawierające piankę termoelastyczną, wysokoelastyczną, FloFoam czy też FlexiFoam. W przypadku modeli sprężynowych wybieramy pośród sprężyn bonellowych, kieszeniowych lub multipocket. Możemy też spotkać się z materacami zawierającymi lateks lub płytę kokosową. Te produkty będą odpowiednie dla alergików, jako że posiadają właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Co ciekawe, warstwa lateksu i kokosu dodatkowo zwiększa solidność i wytrzymałość modelu, wpływając także na jego twardość.

Materace 120x200 z wypełnieniem piankowym - opis eksperta

Materace piankowe 120x200 na pewno przykują uwagę tych, którzy przepadają za nowoczesnością i innowacyjnymi technologiami. Wiele typów pianek posiada bowiem specjalne rozwiązania, które czynią sen o wiele bardziej komfortowym. Należy zdecydowanie wspomnieć o specjalnej piance termoelastycznej, przez którą możemy cieszyć się indywidualnie dopasowanym podłożem snu. Pianka reaguje na temperaturę, którą wytwarza ciało i w ten sposób dopasowuje się do naturalnych krzywizn. Sprzyja to rozluźnieniu i regeneracji mięśni, a do tego pomaga zachować optymalny komfort termiczny. Jeśli chcemy przetestować to działanie, zaopatrzmy się w model Hilding Salsa. Pianka wysokoelastyczna wyróżnia się zwiększoną sprężystością i elastycznością. Warstwa pianki FlexiFoam sprawi ponadto, że materac zyska dodatkową plastyczność i miękkość.

Materace 120x200 z wypełnieniem sprężynowym - opis eksperta

Materace 120x200 o wypełnieniu sprężynowym polecane są tym, którzy szukają stabilnego i solidnego podparcia. Jeśli zależy nam przede wszystkim na tym, aby zadbać o nasz kręgosłup, model sprężynowy będzie strzałem w dziesiątkę. Jego struktura tworzy bowiem aż 7 stref twardości. Oznacza to, że nie tylko kręgosłup, ale i głowa, ramiona, plecy, miednica, biodra, kolana i stopy mają zapewnione specjalnie dostosowane do nich podłoże. W modelu Janpol Erebu każda sprężyna jest umieszczona w osobnych kieszeniach, co wpływa na cichą i spokojną pracę materaca. Materac Janpol Andromeda posiada za to sprężyny multipocket, które różnią się tym, że są umieszczone znacznie gęściej, a do tego mają drobniejszą budowę. To powoduje, że powierzchnia snu jeszcze lepiej dopasowuje się do użytkownika, a do tego zapewnia wysoką sprężystość i elastyczność punktową.

Materace 120x200 z wypełnieniem hybrydowym - opis eksperta

Trudno dokonać wyboru między innowacyjnym modelem piankowym a solidnym materacem sprężynowym. Na szczęście dzięki materacom 120x200 o wypełnieniu hybrydowym nie musimy z niczego rezygnować. Połączenie pianki i sprężyn spowodowało, że powstał wielowarstwowy model, dzięki któremu możemy korzystać zarówno z termoelastycznej technologii, jak i elastyczności punktowej. Warstwa pianki sprawi, że niezwykle łatwo będzie nam się zrelaksować. Odpowiednio ułożone sprężyny z kolei zapewnią podparcie dla naszego kręgosłupa, dając nam szansę nie tylko na komfortowy, ale i zdrowy sen. W materacu hybrydowym może ponadto znaleźć się pianka wysokoelastyczna, Flexifoam, Fusion czy też FloFoam. W przypadku sprężyn najczęściej są to sprężyny MultiPocket lub Pocket Plus. Oprócz tego może być wykorzystana warstwa lateksu, zapewniająca działanie antyalergiczne oraz warstwa sizalu, który zwiększa twardość podłoża. Przykładowo w modelu Hilding Cha-Cha uwzględniono sprężyny kieszeniowe, wysokoelastyczną piankę Velvet Touch i matę filcową, która przedłuża żywotność materaca.

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu