Materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe to doskonała propozycja dla osób ceniących sobie komfort i trwałość produktu. Czym różnią się od pozostałych propozycji dostępnych na rynku? Materace kieszeniowe słynne są ze swojej wysokiej elastyczności punktowej. Wynika ona bezpośrednio z tego, że we wnętrzu materaca kieszeniowego umieszczono stelaż zbudowany ze specjalnych sprężyn. Każda z nich znajduje się w osobnym materiałowym woreczku. Saszetki te zostały ze sobą połączone, dzięki czemu każdy materac kieszeniowy pracuje w bardzo charakterystyczny sposób - w reakcji na nacisk wprawian w ruch są tylko te sprężyny, na które pada ciężar. Ponieważ poszczególne sprężyny nie są zespolone bezpośrednio ze sobą, praca jeden z nich nie porusza za sobą zmiany ułożenia reszty.

W praktyce oznacza to, że materac kieszeniowy niweluje nieprzyjemne wrażenie falowania powierzchni podłoża, które jest tak charakterystyczne dla innych modeli sprężynowych. Śpiąc na materacu kieszeniowym z partnerem, niemal zupełnie nie odczuwa się jego ruchów - nieważne, czy jest to zmiana pozycji czy też ciągłe wiercenie się. Materace kieszeniowe doskonale dopasowują się do kształtu ciała śpiącej osoby, zapewniając kręgosłupowi bardzo dobre podparcie - w efekcie użytkownik rano budzi się wypoczęty i nie odczuwa bólu pleców czy też karku. Z tego powodu materace kieszeniowe są rekomendowane wszystkim osobom cierpiącym na schorzenia lub dysfunkcje kręgosłupa.

Dla zapewnienia jeszcze lepszej stabilizacji szkieletu bardzo często w materacach kieszeniowych sprężyny układa się tak, by tworzyły one kilka, zwykle siedem, stref o zróżnicowanej twardości. Każda z tych zon w nieco inny sposób podpiera spoczywający na niej fragment ciała, dzięki czemu jest on odciążany odpowiednio do swojego ciężaru i tym podobnych parametrów. W trosce o komfort użytkowników, materace kieszeniowe są często wzbogacane o obecność warstw wykonanych na przykład z pianki termoelastycznej lub lateksu, który zwiększa właściwości antyalergiczne podłoża.

Materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe należą do grupy materacy sprężynowych. Są zbudowane z połączonych ze sobą materiałowych woreczków - w każdym z nich umieszczono tylko jedną sprężynę, dzięki czemu mogą pracować one indywidualnie. Technologia ta pozwoliła wyeliminować zjawisko falowania materaca, dzięki czemu dzieląc materac z partnerem nie odczuwa się jego ruchów.

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu