Sen to jedna z najważniejszych rzeczy w całym naszym życiu. Potrzebujemy go, aby odpowiednio funkcjonować. To dzięki niemu nasz organizm może się zregenerować, a umysł wyciszyć. Jeśli chcemy dopilnować, aby nasz sen był zawsze komfortowy, jest na to prosty sposób – wystarczy wybrać prawidłowy materac! Dobrze dopasowana powierzchnia wypoczynku spowoduje, że bez problemu będziemy mogli się zrelaksować, a sen przyjdzie niezwykle szybko. Dzięki temu będziemy mogli pożegnać się z problemami ze snem lub innymi nieprzyjemnymi dolegliwościami. Jest to możliwe nawet w przypadku wyboru materaca dla pary o różnych potrzebach. Sprawdź ranking przedstawiający godne uwagi modele o rozmiarze 180x200, który idealnie dopasuje się do łóżka dwuosobowego.

Rozmiar to jeden z czynników, według których możemy dobrać interesujący nas produkt. Istnieją też inne kwestie, na które warto zwrócić uwagę. Jedną z nich jest twardość materaca. Aby wybrać odpowiednią, należy znać swoją wagę. Dla cięższych osób polecane są twarde modele, dla tych o mniejszej wadze wskazuje się miękkie materace. Są dostępne też produkty skonstruowane w taki sposób, że mogą zadowolić nawet parę o dużej różnicy wagowej. Dużą rolę odgrywa w tym rodzaj wypełnienia – przykładowo piankowe z termoelastyczną technologią dopasowują się do ciała każdego użytkownika indywidualnie. Oprócz tego często wybierane są modele z wkładem sprężynowym, hybrydowym lub lateksowym. Nierzadko klienci spoglądają też na inne udogodnienia, które są dla nich znaczące - jak na przykład dla alergików ważne będą właściwości antyalergiczne i dobra cyrkulacja powietrza. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze materaca o wielkości 180x200?

 

Materace 180x200 – ranking produktów  

 

  1. Hilding Nevada

Hilding Nevada uplasował się na pierwszym miejscu rankingu 180x200. Bez wątpienia przemawia za tym fakt, że materac łączy w sobie wyjątkowe właściwości i najwyższą jakość z ekologicznymi rozwiązaniami. Przy jego wykonaniu użyto naturalnych surowców, które pozyskano w zrównoważony sposób. Dlaczego jest to opcja akurat dla par? Z racji wykorzystania innowacyjnych sprężyn Multipocket, możemy tu liczyć na wysoką elastyczność punktową, która czyni powierzchnię komfortową dla obu użytkowników. Znajdziemy tu ponadto piankę wysokoelastyczną HR nasączoną naturalnym olejkiem oraz lateksową płytkę. Dzięki tym technologiom materac jest w pełni antyalergiczny.

 Materac Hilding Nevada

rodzaj wypełnienia: sprężynowy twardość: średnia/twarda regulacja twardości: tak wysokość: 24 cm gwarancja: 15 lat 

  1. Janpol Calando 

Ci, którzy poszukują komfortu, bez wątpienia odnajdą go właśnie w modelu Janpol Calando. Znajdziemy tu najlepsze rozwiązania. Materac składa się bowiem z termoelastycznej pianki Red Soft, idealnie dopasowującej się do naturalnych krzywizn, która ponadto odpowiada za pełne zrelaksowanie mięśni i ich regenerację. Oprócz tego działa też sprężyna MultiPocket gwarantująca 7 stref twardości i kolejna pianka, tym razem wysokoelastyczna z olejkiem z kwiatu gorzkiej pomarańczy. Wysokość materaca umożliwia łatwe wstawanie. Jego twardość jest za to średnia, przez co będzie odpowiadać dużej ilości użytkowników.

 Materac Janpol Calando

rodzaj wypełnienia: piankowe twardość: średnia regulacja twardości: nie wysokość: 27 cm gwarancja: 15 lat 

  1. Hilding Dance

Hilding Dance to opcja dla tych, którzy są ciekawi nowoczesnych produktów. Z drugiej strony, model jest na tyle uniwersalny, że zadowoli również tych, którzy po prostu szukają zdrowego i komfortowego wypoczynku. Posiada on optymalny, średni stopień twardości. Jego budowa składa się z aż 4 warstw. Zaczynają się one od pianki FlexiFoam, która stanowi rdzeń produktu i ma działanie termoregulacyjne. Następnie mamy do czynienia z wysoką warstwą sprężyn kieszeniowych Pocket Plus, które kompleksowo podpierają ciało. Na samej górze znajdują się pianka wysokoelastyczna i FloFom, która również potrafi reagować na temperaturę. Dzięki temu pomaga się rozluźnić, otulając nas przyjemnym uczuciem miękkości.

Termoregulacyjne właściwości oraz dobrze działająca wentylacja sprawia, że materac wspaniale sprawdza się w zachowaniu optymalnej higieny snu. Będzie to szczególnie ważne dla alergików, którzy muszą dbać o czyste i zdrowe warunki do snu.

 Materac Hilding Dance

rodzaj wypełnienia: hybrydowy twardość: średni regulacja twardości: nie wysokość: 28 cm gwarancja: 15 lat  

  1. Hilding Electro

Nie jesteśmy pewni, jaka twardość materaca będzie dla nas najlepsza lub po prostu nie chcemy się ograniczać? Jeśli tak, to Hilding Electro będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Dostępnych jest tu aż 6 różnych twardości. Nie ma wątpliwości, że razem z drugą połówką uda nam się dobrać taką, która usatysfakcjonuje nas oboje. Oprócz tego materac oferuje zestaw innowacyjnych sprężyn kieszeniowych, które pracują niezależnie. Otoczone są one z dwóch stron warstwami pianki - po jednej stronie pianką hybrydową, po drugiej wysokoelastyczną. Co więcej, wraz z materacem kupuje się odpinany top, za pomocą którego można swobodnie zmieniać stopień jego twardości.

 Materac Hilding Electro

rodzaj wypełnienia: sprężynowy twardość: miękki/średni/twardy/bardzo twardy regulacja twardości: tak wysokość: 30 cm gwarancja: 15 lat 

  1. Materasso Aqua Sleep

Nie ma wątpliwości, że model Materasso Aqua Sleep wzbudzi nasze zainteresowanie. Wyróżnia go nowoczesna pianka Aqua Sleep, która dopasowuje się do ciała użytkownika, a do tego odpowiada za jego komfort termiczny – jest w stanie pochłaniać ciało, a także je oddawać, więc możemy cieszyć się optymalną temperaturą zarówno latem, jak i zimą. Z racji tego, że materac posiada twardość H3, idealnie sprawdzi dla tych, którzy mają problemy z kręgosłupem lub po prostu preferują twardsze podłoże. Jest to też opcja dla alergików, jako że posiada antyalergiczną piankę Aloe Vera. Znajdziemy tam też piankę Nightfly, która nie dość, że jest bezpieczna dla środowiska, to jeszcze zwiększa komfort podłoża.

 Materac Materasso Aqua Sleep

rodzaj wypełnienia: piankowe twardość: średnia regulacja twardości: nie wysokość: 22 cm gwarancja: 5 lat 

  1. Janpol Luna

Jeśli kupując materac, chcemy skorzystać z najnowszych technologii, musimy postawić na model piankowy. Idealnym wyborem będzie Janpol Luna, który posiada aż 3 rodzaje pianek. Jego podstawę stanowi pianka hybrydowa, która zwiększa jego wytrzymałość i zapobiega odkształceniom. Kolejna, żelowa pianka, gwarantuje optymalny komfort termiczny. Ostatnia z nich wyróżnia się specjalnymi nacięciami, które pozwalają na cyrkulację powietrza i idealne rozłożenie się ciężaru. Można korzystać z obu stron materaca. Dzięki temu dostępne stają się dwie różne twardości – miękka i średnia. Wpływa to też korzystnie na żywotność materaca.

 Materac Janpol Luna

rodzaj wypełnienia: piankowe twardość: średni/miękki regulacja twardości: tak wysokość: 24 cm gwarancja: 7 lat  

  1. Hilding Gejzer

Ekologiczne produkty mogą być niezwykle komfortowe – Hilding Gejzer zdecydowanie utwierdza nas w tym przekonaniu. Skład materaca jest niezwykle innowacyjny, jako że zawiera on sprężynę multipocket o 7-strefowej twardości, wysokoelastyczną piankę HR Eco HighResiloence Support oraz piankę FlexiFoam z dodatkową warstwą filcu, który ma działanie amortyzujące i oddziałuje na poziom twardości. Dostępne twardości w materacu to H2 i H3. Zależnie od tego, którą z nich preferujemy, na taką stronę możemy obrócić materac. Jego regularne obracanie pomoże zapobiec powstawaniu się odkształceń i zniszczeń.

 Materac Hilding Gejzer

rodzaj wypełnienia: sprężynowy twardość: średni/twardy regulacja twardości: tak wysokość: 22 cm gwarancja: 15 lat 

Podsumowanie

Materac 180x200 dla par to gwarancja wygody, szczególnie wtedy, gdy dobierzemy go zgodnie z naszymi preferencjami. Warto to zrobić, ponieważ dopasowana twardość spowoduje, że nasz kręgosłup będzie miał zapewnione prawidłowe podparcie, a ciało będzie mogło się odprężyć. Unikniemy w ten sposób niekorzystnych dolegliwości, jak na przykład ból pleców, dyskomfort czy ból karku. Dzięki odpowiedniemu wypełnieniu zapewnimy sobie za to wspaniałą wygodę i komfort. Sen na takim podłożu na pewno okaże się niezwykle przyjemny. Inwestując w materace z rankingu 180x200, możemy być pewni, że właśnie taki będzie nasz wypoczynek.