Nie można ukryć, że materac to jeden z bardzo ważnych zakupów. Jest najistotniejszym elementem w sypialni każdej osoby. Zamiast jednak czuć presję i patrzeć na niego jak na spory wydatek, zmień perspektywę i spójrz na niego jak na inwestycję. Odpowiedni model już od pierwszego momentu przyniesie wspaniały komfort i wygodę, dlatego na pewno odczujesz silną satysfakcję z tej decyzji. Aby móc w pełni się tym cieszyć, podczas wyboru materaca musisz kierować się kilkoma ważnymi kryteriami.

Materac 80x200 to świetna opcja dla tych, którzy śpią w pojedynkę lub są właścicielami niezbyt dużych sypialni. Model ten nie zajmuje zbyt wiele miejsca, ale jednocześnie zapewnia niezwykle wygodne podłoże snu. Jako że jest to standardowa wielkość, możesz go nabyć w wielu różnych wersjach. Dostępne są między innymi produkty z wypełnieniem piankowym, sprężynowym, lateksowym czy też kokosowym. Dzięki tej różnorodności każdy klient znajdzie coś dla siebie. Warto wpierw zaznajomić się z tym, jakie właściwości mają poszczególne wypełnienia, aby dobrać to idealne.

Jeszcze istotniejsze od tworzywa wypełniającego materac jest jego twardość. Jeśli tutaj wybierzesz źle, będziesz odczuwać przykre skutki. Zarówno zbyt miękki, jak i zbyt twardy model może wywołać ból pleców i silny dyskomfort. Może się zdarzyć, że przyczyni się nawet do powstania problemów ze snem. Aby zminimalizować ryzyko tej sytuacji, wcześniej przetestuj materac, a do tego najlepiej postaw na średnią twardość. Ona zapewni kompleksowe podparcie dla kręgosłupa i umożliwi rozluźnienie mięśni. Jeśli jednak czujesz, że potrzebujesz wyższą twardość ze względu na dolegliwości związane z kręgosłupem, możesz wypróbować materac ortopedyczny. Szczególne potrzeby alergików też zostały zaspokojone - w ofercie znajdziesz wiele produktów antyalergicznych.

Materace 80x200 – ranking produktów

    Janpol Sirona

Pierwsze miejsce w rankingu materacy 80x200 należy do wyjątkowego produktu Janpol Sirona. Jest on zaliczany do klasy modeli premium renomowanego producenta firmy Janpol. O jego najwyższej jakości świadczy wykorzystanie najnowocześniejszych technologii oraz solidnych materiałów. Materac jest zbudowany z 5 rodzajów pianek. Znajdziemy tu zarówno piankę PU, termoelastyczną, ULTRA, jak i wysokoelastyczną. Zostały one ułożone w specjalny sposób, dzięki któremu nasza sylwetka stopniowo wchodzi w kontakt z każdą z nich. Co więcej, dostępnych jest tu aż 12 stref twardości, które ponadto generują 5 punktów nacisku. To gwarancja tego, że każda część naszego ciała będzie prawidłowo podparta. Ogólną twardość materaca można określić jako średnią, co czyni go uniwersalnym i przystępnym dla każdego.

Model jest bezpieczny dla alergików. Posiada dwa pokrowce do wyboru, a do tego zapewnia optymalną wentylację oraz ochronę przed rozwojem bakterii i drobnoustrojów. Można też korzystać z obu jego stron, dzięki czemu nie musimy obawiać się o jego żywotność.

 Na co zwrócić uwagę podczas wyboru materaca 80x200?

rodzaj wypełnienia: piankowy twardość: średni regulacja twardości: nie wysokość: 27 cm gwarancja: 15 lat

     Hilding Electro

Nie można ukryć, że produkty Hilding wyróżniają się wspaniałą jakością. Z tego względu Hilding Electro uplasował się na drugim miejscu rankingu. Odpowiada on na zmieniające się potrzeby użytkownika. To wszystko dzięki wyjątkowej technologii, która pozwala na wybór jednej z aż 6 twardości! Jego wypełnienie stanowią gęsto ułożone sprężyny Multipocket, które gwarantują ponadto 7 stref twardości i wygodne podparcie ciała. Higienę i bezpieczeństwo materaca zwiększa zastosowanie pianki hybrydowej, która chroni produkt przed nadmiarem wilgoci. Oprócz tego w materacu działa też pianka wysokoelastyczna i mata sizalowa, które z kolei odpowiadają za jego usztywnienie. To jednak nie koniec - model dopełnia top, który za sprawą technologii termoregulacyjnej dopasowuje się do ciała pod wpływem ciepła.

Hilding Electro to opcja dla tych, którym zależy nie tylko na najwyższej wygodzie, ale i na możliwości wyboru. 6 różnych twardości snu z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru materaca 80x200?

rodzaj wypełnienia: sprężynowy twardość: bardzo twardy, miękki, twardy z regulacją twardości, średni regulacja twardości: tak wysokość: 30 cm gwarancja: 15 lat

     Janpol Nolli 

Szukając dobrego materaca sprężynowego, postawmy na Janpol Nolli. Zaskoczy on nas tym, że poza korzystnymi właściwościami wypełnienia sprężynowego, oferuje też niezwykłe działanie pianki termoelastycznej oraz wkładu lateksowego. Sprężyny Multipocket zapewniają 7 stref twardości. Warto wspomnieć, że w Janpol Nolli znajduje się aż 500 sprężyn na metr kwadratowy! Możemy być zatem pewni, że materac perfekcyjnie dopasuje się do naszego ciała. Wkład lateksowy jest za to odpowiedzialny za regulowanie naszej temperatury. Posiada on specjalne żelowe kapsułki, które przeciwdziałają gromadzeniu się wilgoci i przegrzaniu się użytkownika. Z racji wykorzystania pianki termoelastycznej model ten jest idealny dla par, ponieważ każda ze stron może liczyć na indywidualnie dopasowane podparcie.

Dużą zaletą Janpol Nolli jest również fakt, że zapewnia on dwa rodzaje twardości, które możemy dopasować według naszych preferencji, odwracając materac. Model idzie w parze z pokrowcem, którego możemy wybrać spośród trzech różnych opcji. Dzięki niemu Janpol Nolli sprawdzi się u alergików i nie tylko.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru materaca 80x200? 

rodzaj wypełnienia: sprężynowe twardość: średni regulacja twardości: tak wysokość: 24 cm gwarancja: 15 lat

     Hilding Modern

Hilding Modern to produkt, który zadowoli nawet osoby z bardzo wysokimi wymaganiami. Gwarantuje to jego solidne wykonanie i cenne właściwości. Model daje możliwość regulacji twardości ze względu na dwie strony użytkowe. W wypadku usatysfakcjonowani będą szczególnie wielbiciele wysokiej twardości. Wciąż jednak możesz spodziewać się komfortu i wygody – w budowie materaca wykorzystano ponadto dwa rodzaje pianek, wysokoelastyczna dbająca o sprężystość i prawidłowe dopasowanie oraz hybrydowa wpływająca na higienę snu poprzez otwartokomórkową strukturę.

W całym wkładzie materaca zastosowano specjalne nacięcia, dzięki którym w jego wnętrzu możliwa jest prawidłowa wentylacja. W ten sposób szansa, że rozwiną się tam drobnoustroje czy bakterie, znacznie maleje.

 Na co zwrócić uwagę podczas wyboru materaca 80x200?

rodzaj wypełnienia: piankowy twardość: twardy i bardzo twardy regulacja twardości: tak wysokość: 25 cm gwarancja: 15 lat

     Materasso Lavender Duo

Firma Materasso prezentuje produkt skupiający w sobie trzy rodzaje pianek. W budowie materaca zastosowano wysokoelastyczną piankę Lavender, która została specjalnie ukształtowana, profilowaną piankę Nightfly oraz piankę Antibacterical działającą bakteriobójczo. Każda z nich posiada wyjątkowe właściwości, które wspaniale się uzupełniają. Lavender zapobiega odkształceniom, utrzymuje idealne podparcie, a do tego poprawia krążenie i pomaga się zrelaksować ze względu na nasączenie olejkiem lawendowym. Ze względu na piankę Antibacterial model jest odpowiedni dla alergików. Mogą oni cieszyć się wysoką elastycznością punktową zapewnioną przez Nightfly, piankę produkowaną na bazie wody.

Model ten to wspaniała opcja dla miłośników materacy piankowych. Będzie dobry też dla tych, którym zależy na wyborze twardości, jako że Materasso Lavender Duo gwarantuje jej dwa rodzaje. Posiada ponadto pokrowiec Carbon, który podobnie jak pianka Lavender działa odprężająco i relaksująco.

 Na co zwrócić uwagę podczas wyboru materaca 80x200?

rodzaj wypełnienia: piankowy twardość: średnia regulacja twardości: tak wysokość: 24 cm gwarancja: 10 lat

     Janpol Erebu

Jeśli zależy nam na tym, aby zapewnić sobie twardsze podłoże snu, Janpol Erebu będzie idealnym rozwiązaniem. Wykorzystana została tu mata kokosowa, która oprócz tego, że zapewnia cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu materaca, to dodatkowo zwiększa jego twardość. Idealne dopasowanie potwierdza obecność sprężyn kieszeniowych. W tym modelu jednak umieszczono je w oddzielnych materiałowych woreczkach. Każda z nich pracuje niezależnie i dzięki temu możemy uniknąć efektu falowania. O ochronę i amortyzację sprężyn dba warstwa filcu, która ponadto oddziałuje korzystnie na żywotność materaca. Odkształceniom zapobiega również pianka poliuretanowa. Nie bez znaczenia jest też fakt, że możemy korzystać z obu stron materaca.

Janpol Erebu to solidny, wytrzymały materac, który tworzy twarde, ale i komfortowe podłoże snu. Przy nim nie musimy obawiać się też o higienę snu, jako że posiada właściwości antyalergiczne i ma zapewniony pokrowiec.

 Na co zwrócić uwagę podczas wyboru materaca 80x200?

rodzaj wypełnienia: sprężynowy twardość: twardy regulacja twardości: nie wysokość: 18 cm gwarancja: 5 lat

     Fit.4.Sleep Cool Breeze

Komfortowy wypoczynek i ciekawe właściwości? Właśnie to gwarantuje materac Fit.4.Sleep Cool Breeze. Posiada on sprężynowe wypełnienie i 7 stref twardości, ale to, co najbardziej zwraca uwagę, to jego działanie termoregulacyjne. Odpowiada za nie pianka chłodząca NRG Black Diamond oraz termoelastyczna Visco Memory. Ich połączenie pozwala skutecznie kontrolować temperaturę użytkownika. Dzięki specjalnej powłoce Black Diamond technologia Cool Breeze działa jeszcze lepiej. Oprócz tego technologia Active Carbon pozbywa się wilgoci i ciepła z materaca. Cool Breeze pomoże nam się ochłodzić, a do tego wpłynie na nas kojąco i relaksacyjnie. Ten efekt zwiększy pianka Visco Memory, za której sprawą będziemy mogli cieszyć się idealnym dopasowaniem i niezwykłą wygodą.

Korzystanie z Fit.4.Sleep umila ponadto pokrowiec Dual Temperature, który dba o skuteczną wentylację materaca. Dzięki tkaninom, z których jest zrobiony, możemy wybrać nasze podłoże snu. SensIce zadziała chłodząco, a Harmony Touch otuli nas ciepłem.

 Na co zwrócić uwagę podczas wyboru materaca 80x200?

rodzaj wypełnienia: sprężynowy twardość: twardy regulacja twardości: nie wysokość: 25 cm gwarancja: 10 lat

Podsumowanie

Nawet materac pojedynczy może gwarantować niezwykły komfort. Zaprezentowane modele o rozmiarze 80x200 to potwierdzają. Ich oferta jest tak bogata, że niezależnie od tego, jakie masz potrzeby, na pewno odnajdziesz taki produkt, który cię usatysfakcjonuje. Antyalergiczność, wysoka higiena snu, termoelastyczność czy wysoka jakość – to jedne z elementów, jakie zapewniają materace 80x200. Przygotowany przez nas ranking bez wątpienia pomoże Ci dobrać idealny dla siebie artykuł. Przekonasz się, że po zdecydowaniu się na któryś z podanych przez nas modeli, komfort Twojego snu zdecydowanie się poprawi.