Materace z kokosem

Materace z kokosem to nowoczesne produkty, które z całą pewnością przypadną do gustu wszystkim osobom ceniącym sobie twardsze podłoże, zapewniające przyjemny i komfortowy sen każdego dnia. Wyjątkowa sprężystość materacy kokosowych sprawia, że przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej twardości są one w stanie wytworzyć doskonałe warunki odpoczynku, w tym możliwość znalezienia najbardziej komfortowej pozycji do zaśnięcia. Niepowtarzalne i potwierdzone przez liczne badania, oryginalne właściwości materacy z kokosem są wynikiem połączenia naturalnego włókna kokosowego z elastycznym lateksem, który zwiększa elastyczność wkładu oraz zapobiega jego odkształceniom.

Do produkcji prezentowanych w naszej ofercie materacy kokosowych wykorzystuje się przede wszystkim antybakteryjny i antyalergiczny, a ponadto antygrzybiczny, w pełni bezpieczny dla zdrowia kokos, znacznie podwyższający poziom odczuwanej wygody. Warto dodać, że istotną cechą materacy z kokosem jest ich trwałość i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia, co zdecydowanie poprawia stopień żywotności produktu, a także ułatwia dopasowywanie się do indywidualnych kształtów sylwetki każdego użytkownika. Wybierając konkretny materac kokosowy można mieć pewność, że będą one bez zarzutu wypełniały swoje zadania przez wiele lat. Co równie istotne, materace z kokosem przy równoczesnym optymalnym podparciu dla kręgosłupa zapewniają również najlepszą higienę snu, zagwarantowaną przez innowacyjny system wentylacyjny, ułatwiający przepływ powietrza pomiędzy poszczególnymi komponentami. Dzięki temu w strukturze materacy kokosowych nie wytwarzają się warunki sprzyjające rozwojowi pleśni czy groźnych drobnoustrojów chorobotwórczych.

Ekologiczne materace kokosowe są w ciekawą alternatywą dla najbardziej popularnych modeli składających się z pianek lub sprężyn bonellowych. Materace kokosowe ze względu na swoją odczuwalną twardość są odpowiednim rozwiązaniem dla wszystkich osób poszukujących sposobu na spokojny i przede wszystkim zdrowy sen.

Materace z kokosem

Materace z kokosem wykorzystują naturalne właściwości włókien tej rośliny. Obecność maty kokosowej w podłożu wzmacnia jego twardość, a także poprawia cyrkulację powietrza. Materace kokosowe są też antyalergiczne - nie wywołują reakcji uczuleniowych i ograniczają rozwój drobnoustrojów. Są doskonałą propozycją dla tych, którzy poszukują odpornego na odkształcenia podłoża.

Kokos i jego zastosowanie w materacach

Materace z kokosem to ciekawe rozwiązanie, z którego chętnie korzystają producenci akcesoriów sypialnianych. Jedną z warstw stanowiących wkład stanowi w nich sprasowane włókno kokosowe, które często jest połączone z mleczkiem lateksowym. W ten sposób możliwe jest utworzenie jednolitego bloku. Maty z dodatkiem lateksu są elastyczne, a tym samym wytrzymałe - nie pojawia się bowiem ryzyko złamania. Jeśli do warstwy kokosa został dodany lateks, z reguły jest ona umieszczona pod warstwą sprężystej pianki - czasem wysokoelastycznej lub termoelastycznej.

Główną funkcją kokosa w materacu jest zwiększenie twardości. Jednocześnie taka warstwa pozwala na zachowanie elastyczności i sprężystości. Można znaleźć materace z dodatkiem kokosa, które stanowią wyrób o właściwościach medycznych i udowodniono ich właściwości zdrowotne w odpowiednich badaniach oraz testach.

Jakie właściwości ma kokos?

Jakie są najważniejsze właściwości włókien kokosowych, które sprawiają, że jest to materiał chętnie wykorzystywany przez producentów materacy?

 • Są bardzo wytrzymałe. Ich struktura sprawia, że materac staje się odporny na odkształcenia i dobrze spełnia swoje zadania przez wiele lat.
 • Włókna kokosowe efektywnie przepuszczają powietrze. Dobra wentylacja wspomaga higienę w łóżku.
 • Wiele korzyści wynika też ze skutecznego pochłaniania i oddawania wilgoci. Włókna kokosowe zapobiegają gromadzeniu się w materacu pleśni, grzybów, bakterii i innych zanieczyszczeń.
 • Rozwój drobnoustrojów jest hamowany również przez sole mineralne występujące w kokosie.
 • Twardość i sztywność włókien kokosowych stabilizuje i usztywnia konstrukcję materaca.
Zalety materaców kokosowych

Materace zbudowane z wykorzystaniem włókna kokosowego wyróżniają się spośród innych specyficzną charakterystyką, która korzystnie wpływa na poziom komfortu odczuwanego każdej nocy. Przede wszystkim użytkownik podczas snu odczuwa przyjemną stabilność i twardość. Należy jednak mieć na uwadze to, że nie jest to pożądane przez każdego! Spać na materacu z kokosem trzeba lubić.

Ważnym atutem jest też wytrzymałość. Struktura modeli z włóknem kokosowym jest wzmocniona. W porównaniu ze standardowymi materacami, których wypełnienie stanowią pianki lub sprężyny, jest z reguły bardziej wytrzymała. Wkład kokosowy rzadko ulega uszkodzeniom mechanicznym nawet wtedy, gdy jest intensywnie wykorzystywany przez osobę o wysokiej wadze.

Materace z kokosem - rodzaje

Materace z kokosem są produkowane w rozmaitych wariantach. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o materacach piankowych, w których jedną z warstw stanowi właśnie włókno kokosowe. Podstawowym podtypem są modele z pianki poliuretanowej (PUR). Stanowią ekonomiczny wybór, jednak ich żywotność jest ograniczona. Nieco lepsza jest pianka wysokoelastyczna (HR) połączona z kokosem. Charakteryzuje się wysokim stopniem pożądanej elastyczności punktowej oraz wytrzymałością. Warte polecenia są też wypełnienia termoelastyczne, którym wkład kokosowy dodaje twardości i sztywności.

Wkład kokosowy może dobrze się sprawdzić również w połączeniu ze sprężynami kieszeniowymi (sprężyny bonellowe starego typu są dziś stosowane zdecydowanie rzadziej). Konstrukcja takich materacy z reguły wygląda następująco: sprężyny kieszeniowe często są 7-strefowe i znajdują się w środku wkładu. Obustronnie całość otoczona jest pianką, a warstwa kokosu oddziela ją od sprężyn.

Jak dbać o materac kokosowy?

Materace z kokosem są wytrzymałe i trwałe. Jednak aby faktycznie mogły w pełni spełniać swoje funkcje przez wiele lat, należy dobrze o nie dbać. Co kilka miesięcy warto przewracać podłoże do spania na drugą stronę. Jest to niezawodny sposób, dzięki któremu można zminimalizować ryzyko pojawienia się odkształceń. Jak w przypadku wszelkich innych rodzajów wypełnień, materaca z warstwą z włókna kokosowego nie można zalać. Warto chronić go przed nadmierną wilgocią, gdyż może to osłabić jego właściwości zapobiegające alergii.

Nowoczesne materace kokosowe są produkowane w taki sposób, aby użytkownik nie musiał ich czyścić, ani wietrzyć. Z reguły w zupełności wystarczające jest regularne pranie pokrowca (najlepiej wybrać model posiadający zamek rozdzielczy, ułatwiający jego zakładanie i zdejmowanie).

Czy materac z kokosem to zawsze dobry wybór?

Materac kokosowy to dobra propozycja dla osób, które lubią spać na twardej powierzchni. Należy jednak zadbać o to, aby wkład nie okazał się zbyt twardy. Wówczas może dojść do pojawienia się dyskomfortu w newralgicznych punktach, takich jak biodra, łopatki i ramiona. Z reguły warstwa włókna kokosowego sprawdza się w sypialniach osób o wyższym ciężarze. Gdy waga ciała przekracza 80 kg, można zaryzykować stwierdzenie, że materac z kokosem z pewnością się sprawdzi.

Kokos jest ceniony też przez osoby chorujące na alergię. Doskonała wentylacja i przepuszczalność powietrza sprawiają, że nawet wyjątkowo wrażliwa skóra otrzymuje dobre warunki do snu i regeneracji. Materac z kokosem można kupić także dla nastolatka, dziecka lub seniora. Należy jednak mieć na uwadze przemyślany wybór stopnia twardości.

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu