FILTRUJ WEDŁUG (4 products)

Cena

1 140,00 zł - 1 350,00 zł

Twardość materaca

Materace ekologiczne

Materace ekologiczne powstały w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby i oczekiwania użytkowników. To doskonała opcja dla wszystkich, którzy żyją na co dzień w zgodzie z naturą, ponieważ komponenty wykorzystane do budowy tego typu produktów są nie tylko najwyższej jakości, ale również nadają się w 100% do ponownego przetworzenia. Dzięki temu wybierając materace ekologiczne mamy realny wpływ na zmniejszenie śladu środowiskowego.

Warto również wspomnieć, że podczas produkcji takich modeli wykorzystywana jest energia pozyskana ze źródeł zielonych, w związku z czym można śmiało stwierdzić, że wytwarzanie materacy ekologicznych jest zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska niż w przypadku tradycyjnych modeli. Również ograniczona zostaje ilość odpadów. Ich zdecydowaną zaletą jest fakt, że naturalne komponenty nie wywołują reakcji alergicznych ani podrażnień skórnych, w związku z czym mogą być użytkowane przez nawet bardzo wrażliwe osoby dorosłe oraz dzieci. Co więcej, należy pamiętać, że wykorzystywane surowce sprzyjają również odpowiedniej wentylacji wewnątrz wkładu, co przekłada się między innymi na doskonałe odprowadzanie wilgoci. Dzięki temu nie tworzą się warunki sprzyjające gromadzeniu się czy namnażaniu szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Kolejną zaletą materacy ekologicznych jest również optymalna termoregulacja, co oznacza, że nawet w czasie upalnych nocy nasz organizm nie jest narażony na przegrzewanie się.

Oczywiście nie należy zapominać, że wysokiej jakości komponenty wykorzystane do budowy materacy ekologicznych zapewniają najwyższy komfort wypoczynku, umożliwiając tym samym efektywną regenerację wszystkich mięśni, a także ułożenie całej sylwetki w prawidłowej pozycji przez całą noc. Co więcej, tego typu produkty są bardzo trwałe i odporne na powstawanie trwałych odkształceń, dzięki czemu możemy je użytkować z powodzeniem przez wiele lat - bez obaw o utratę pierwotnych właściwości.

Materace ekologiczne

Na wielu płaszczyznach życia dbasz o środowisko, a dobro planety jest jednym z Twoich priorytetów? Wybierz materac ekologiczny. Dzięki niemu nie tylko zatroszczysz się o ekosystem, ale również o swoje zdrowie. Podłoże do spania wyprodukowane z naturalnych, ekologicznych surowców może być komfortowe, wygodne i trwałe. Z pewnością spełni Twoje oczekiwania jeśli szukasz długoterminowego rozwiązania.

Środowisko zajmuje ważne miejsce w Twoim systemie wartości? Materac ekologiczny jest dla Ciebie idealną propozycją. Zainwestuj w podłoże do spania wykonane z naturalnych i odnawialnych surowców. Zadbasz dzięki temu nie tylko o planetę, ale również o swoje zdrowie.

Czym wyróżniają się materace ekologiczne?

Materace ekologiczne są wykonane z naturalnych materiałów. Wśród najczęściej wybieranych surowców warto wyróżnić lateks, wełnę, bawełnę organiczną i kokos. Wkłady i pokrowce, które są z nich wykonane, są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również trwalsze niż ich syntetyczne odpowiedniki. Ich proces produkcji prowadzony jest tak, aby jedynie w minimalnym stopniu wpływał na środowisko.

Zminimalizowane jest też stosowanie szkodliwych substancji chemicznych. Producenci materacy dbają zarówno o zdrowie klientów, jak i o zminimalizowanie śladu węglowego. Właśnie dlatego większość wykorzystywanych elementów podlega recyklingowi lub biodegradacji po zakończeniu użytkowaniu.

Jeśli chcesz kupić dobry materac ekologiczny, zwróć uwagę na to czy posiada odpowiedni certyfikat. Może to być m.in. OEKO-TEX Standard 100, który stanowi gwarancję braku szkodliwych substancji. Jest to potwierdzenie jakości i bezpieczeństwa, o które warto zadbać.

Materace ekologiczne - zalety

Materace ekologiczne to dobry wybór. Są wygodne, trwałe i bezpieczne. Jakie są ich najważniejsze zalety?

 • Długa żywotność - żywotność i trwałość materacy ekologicznych zależy oczywiście od użytych materiałów i jakości wykonania. Żywotność niektórych modeli nie różni się w porównaniu z materacami tradycyjnymi. Jednak ekologiczne egzemplarze z wyższej półki to inwestycja w zdrowy sen na wiele kolejnych lat.
 • Przyjazna produkcja - zrównoważone praktyki produkcyjne ograniczają emisję zanieczyszczeń i zużycie zasobów naturalnych.
 • Bezpieczeństwo dla zdrowia - ekologiczne materace powinny wybierać osoby zmagające się z alergiami, które są wrażliwe na chemikalia.
 • Higieniczność - naturalne materiały można z łatwością utrzymać w czystości. Wynika to przede wszystkim z przepuszczalności powietrza. W łóżku nie gromadzi się wilgoć, a suche środowisko ogranicza rozwój roztoczy i grzybów.
 • Recykling - produkcja ekologicznych materacy przebiega z myślą o poddaniu ich recyklingowi po zakończeniu okresu użytkowania. Dzięki temu po oddaniu ich do zbioru odpadów nie pozostawiają one po sobie szkodliwych substancji.
 • Bezpieczeństwo dla kręgosłupa - materace ekologiczne to produkty wysokiej jakości, których głównym zadaniem jest zagwarantowanie należytego wsparcia użytkownikowi. Jednak aby tak funkcja była efektywnie spełniana, konieczne jest dopasowanie parametrów takich, jak twardość i rodzaj wypełnienia, do indywidualnych potrzeb.
 • Efektywna termoregulacja - większość naturalnych, ekologicznych materiałów wyróżnia się dobrą przepuszczalnością powietrza i zdolnością do efektywnej regulacji temperatury. Zapobiegają przegrzewaniu się ciała. W dotyku są chłodne, ale potrafią też kumulować ciepło i oddawać je w odpowiedniej chwili.
Kto powinien zdecydować się na materac ekologiczny?

Decyzja o wyborze materaca ekologicznego może być korzystna dla różnych grup ludzi. Jednak w szczególności jest zalecana tym, którzy kładą nacisk na zdrowie, środowisko i komfort snu. Jeśli zależy Ci na minimalizacji śladu ekologicznego i chcesz wspierać praktyki zrównoważonego rozwoju - wybierz materac ekologiczny.

Model ekologiczny może być dobrą propozycją dla Ciebie także wtedy, gdy szukasz trwałego i długoterminowego rozwiązania. Większość modeli tego typu charakteryzuje się wytrzymałością. Jest to z pewnością opłacalna inwestycja w komfortowy sen na wiele kolejnych lat.

Unikanie substancji chemicznych obecnych w tradycyjnych materacach może być korzystne dla osób, które są wrażliwe na intensywne zapachy lub które doświadczają podrażnień skóry. Naturalne materiały to totalny must have dla wielu alergików.

Jak wybrać idealny model dla siebie?

Jeśli chcesz kupić ekologiczny materac, który będzie idealnie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb, zwróć uwagę na następujące parametry:

 • stopień twardości - osoby o niskiej masie ciała powinny korzystać z miękkiego podłoża do spania. Z kolei im wyższa waga, tym większy stopień twardości należy wybrać;
 • rodzaj wypełnienia - obecnie popularne są materace piankowe i sprężynowe typu multi pocket. Pamiętaj jednak, że nie istnieje jeden, uniwersalny rodzaj wkładu odpowiadający każdemu. Kieruj się swoimi preferencjami;
 • elastyczność punktowa - ma największe znaczenie dla par. Dzięki niej, użytkownicy nie odczuwają swoich wzajemnych ruchów i się nie budzą;
 • sprężystość - jeśli zależy Ci na wysokim stopniu amortyzacji i sprężystości, wybierz ekologiczny materac ze sprężynami kieszeniowymi;
 • pokrowiec - najlepsze są modele z zamkiem rozdzielczym. Taki pokrowiec w każdej chwili możesz zdjąć i wrzucić do pralki;
 • wentylacja - wybierz ekologiczny materac, który umożliwia nieustanny przepływ powietrza. Jest to bardzo ważne zarówno z perspektywy komfortu snu, jak i higieny panującej w sypialni.
 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu