Materace naturalne

Materace naturalne są odpowiedzią na współczesne problemy z zanieczyszczeniem środowiska oraz zwiększaniem się śladu węglowego. To doskonały wybór dla wszystkich, którzy nie tylko cenią sobie najwyższy komfort wypoczynku, ale także żyją na co dzień w zgodzie z naturą. Modele tego typu w ostatnim czasie bardzo mocno zyskały na popularności, ponieważ posiadają wiele właściwości mających dobroczynny wpływ na zdrowie użytkownika. Do ich produkcji wykorzystano jedynie naturalne surowce, które są bezpiecznie nie tylko dla zdrowia użytkownika, ale także dla ekosystemu. 

Do podstawowych zalet materacy naturalnych możemy zaliczyć przede wszystkim fakt, że materiały wykorzystane do budowy tego typu produktów nadają się w 100% do recyklingu oraz ponownego przetworzenia. Co więcej, podczas produkcji przestrzegane są restrykcyjne normy oraz ustawy o ochronie środowiska, dzięki czemu do ekosystemu nie są wydziela szkodliwe substancje. Materace ekologiczne w swoim wnętrzu posiadają zazwyczaj nowoczesny wkład kieszeniowy lub kilka rodzajów innowacyjnych pianek nasączonych naturalnymi olejkami, zastępującymi sztuczne związki chemiczne. W związku z tym produkt wykazuje liczne korzyści prozdrowotne, jak chociażby hipoalergiczność, redukcja napięcia mięśniowego, swobodny przepływ krwi czy odciążenie kręgosłupa. Warto również wspomnieć, że materac naturalny wyróżnia się wysoką sprężystością oraz elastycznością, dzięki czemu wspomaga ułożenie całego ciała w prawidłowej pozycji, co przekłada się bezpośrednio na efektywną regenerację organizmu.   

Dla jeszcze większego poziomu komfortu oraz stopnia higieny w materacach ekologicznych stosuje się pokrowce uszyte z naturalnych tkanin, wyróżniających się niebywałą miękkością, doskonałą przepuszczalnością powietrza czy właściwościami pozwalającymi na utrzymanie optymalnego komfortu termicznego przez całą noc. W związku z tym najczęściej wykorzystywanymi materiałami jest len, a także bawełna organiczna - oba te surowce wykazują wiele wyjątkowych właściwości oddziałujących na zdrowie użytkownika.

Materace naturalne

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu