FILTRUJ WEDŁUG (415 products)

Cena

15,00 zł - 6 285,00 zł

materac-z-kokosem

Różnorodne komponenty tworzące nowoczesne materace sprawiają, że znacznie zwiększa się komfort odczuwany w czasie snu. W wygodnych i przewiewnych wkładach często umieszcza się między innymi naturalne włókna kokosowe. Jakie są najważniejsze właściwości materacy z kokosem i dlaczego warto zdecydować się na ich zakup? 

Właściwości materacy z kokosem 

Wbrew powtarzanym w internecie opiniom materace z kokosem są w pełni bezpieczne dla zdrowia, o czym świadczy szereg korzystnych właściwości charakteryzujących tego rodzaju wkłady. Omówienie specyficznych cech materacy kokosowych warto rozpocząć od informacji dotyczącej najważniejszego elementu ich budowy, czyli włókien kokosowych. Najczęściej powstają one podczas poprzedzonego licznymi testami procesu produkcyjnego polegającego przede wszystkim na prasowaniu i lateksowaniu skorupy orzecha kokosowego. Przygotowany w ten sposób materiał zostaje następnie umieszczony w strukturze materaca naturalnie ograniczając możliwość rozwoju niebezpiecznych bakterii oraz roztoczy pomiędzy poszczególnymi komponentami. Co równie istotne, materace wzmocnione włóknem kokosowym w przeciwieństwie do zwykłych modeli wyróżniają się zwiększoną twardością powierzchni, co w konsekwencji sprawia, że mają znacznie większą stabilność. Dzięki temu kręgosłup każdego użytkownika zyskuje najlepsze podparcie, a ciało osoby śpiącej nie zapada się w głąb materaca. Dodatkowo, warto zauważyć, że specjalna warstwa kokosowa we wkładzie odznacza się dużą przewiewnością i zapobiega odkształcaniu się produktu w każdej jego części.       

Rodzaje materacy kokosowych 

Nowoczesne włókna kokosowe wykorzystuje się obecnie w różnych typach materacy. Które spośród nich są najlepsze i najbardziej wygodne? Wielu klientów decyduje się na wybór wkładów, składających się z innowacyjnych pianek (między innymi wysokoelastycznych HR, termoelastycznych oraz lateksowych) z dodatkiem nadającej ich powierzchni, odpowiedniej twardości mat kokosowych. Poza tym, świetnym rozwiązaniem będzie również zakup modeli zawierających wytrzymałe sprężyny kieszeniowe - ich połączenie z warstwami włókien kokosowych pozwala osiągnąć efekt niezwykle wygodnego odpoczynku - leżąc użytkownik odczuwa bowiem zarówno zalety elastyczności punktowej, jak i utwardzoną, lecz bardzo sprężystą powierzchnię wkładu. Ciekawe rozwiązanie stanowią ponadto modele tak zwanych kokosowych materacy nawierzchniowych, które można używać po to, by zwiększyć komfort snu na kanapach lub innych materacach. Tego typu modele doskonale wyrównują wierzchnią warstwę łóżek, co powoduje, że można na dobre zapomnieć o nawracających bólach pleców i szyi.                 

Dla kogo materac z kokosem? 

Perfekcyjnie wykonane i odznaczające się wysoką jakością materace z kokosem są idealnym wyborem zwłaszcza dla osób ceniących twardsze wkłady, gwarantujące optymalne podparcie sylwetki. Są one w stanie efektywnie zapobiegać powstawaniu lub pogłębianiu się wad postawy nie tylko w przypadku dzieci, ale także dorosłych. Bez wątpienia materace kokosowe dzięki swojej elastycznej, ale bardzo stabilnej powierzchni potrafią również idealnie podpierać sylwetkę i kręgosłup osób posiadających nieco większą wagę oraz partnerów śpiących razem na jednym materacu. Naturalne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze tego rodzaju wkładów sprawiają, że one one również rekomendowane alergikom - kolejne warstwy materaca z kokosem nie gromadzą zanieczyszczeń i jednocześnie pozwalają swobodnie wydostawać się gorącemu powietrzu na zewnątrz, minimalizując tym samym ryzyko tworzenia się pleśni. Ponadto, należy również wspomnieć o tym, że materace z kokosem doskonale sprawdzają się jako podłoże do wypoczynku łóżeczek dziecięcych, ponieważ pozwalają najmłodszym w odpowiedni, wygodny sposób ułożyć się do snu, dbając zarazem o prawidłowe kształtowanie się ich układu kostnego oraz mięśniowego. 

Zalety materacy z kokosem 

Materace, które w swojej budowie posiadają włókna kokosowe wyróżniają się szeregiem zalet wpływających na wysoki poziom komfortu odczuwany każdej nocy. Jedną z najważniejszych i wspomnianych we wcześniejszych akapitach zalet towarzyszących korzystaniu z właściwości materacy kokosowych jest odczuwanie przyjemnej, a zarazem odpowiednio twardej powierzchni wkładu. Wzmocniona struktura modeli tego typu w porównaniu do popularnych materacy zawierających wyłącznie pianki i sprężyny jest zdecydowanie bardziej wytrzymała - nie ulega odkształceniom ani uszkodzeniom mechanicznym nawet w czasie długotrwałej eksploatacji. Istotne z punktu widzenia częstego użytkowania materaca jest również to, że dzięki włóknom kokosowym staje się on bardzo higieniczny i pozwala uniknąć gromadzenia się wilgoci w żadnej ze swoich części w wyniku poprawienia ogólnej cyrkulacji powietrza wewnątrz tworzących go komponentów. 

Higiena materaca z kokosem 

Wkłady, w których budowie znajduje się kokos nie potrzebują wykonywania specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wszystko dzięki naturalnym właściwościom włókien kokosowych, zdolnych samodzielnie zapobiegać rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów, a jednocześnie zbieraniu się wilgoci pod powierzchnią kolejnych warstw materaca. Nowoczesne modele materacy z kokosem są projektowane w taki sposób, by nie trzeba było ich czyścić lub wietrzyć. Jak w przypadku każdego materaca warto natomiast unikać zalania wkładu, a ponadto pamiętać o regularnym praniu pokrowca w odpowiedniej temperaturze. Wybierając konkretny model z kokosem należy w związku z tym przyjrzeć się, czy został on wyposażony w powłokę łatwą do ściągania i ponownego zakładania (najlepiej jeśli posiada ona wygodny zamek błyskawiczny).    

Jakie materace z kokosem wybrać? 

Obecnie na rynku można znaleźć wiele modeli materacy zawierających włókna kokosowe. Właściwości tworzących je komponentów są dostosowane do konkretnych grup użytkowników, tak aby zapewnić komfortowy i zdrowy sen zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Poszukując materaca z kokosem dedykowanego najmłodszym, warto przyjrzeć się między innymi modelowi Hilding Kołysanka. Zalicza się on do szeregu materacy twardych, ale zarazem sprężystych, które gwarantują zoptymalizowaną wygodę snu dziecka, idealnie reagując na ruchy jego ciała. Co ważne, Hilding Kołysanka jest odwracalny, dlatego też można go przystosowywać do zmieniających się preferencji malucha. Jedna ze stron wkładu składa się z higienicznej maty kokosowej zapewniającej odpowiednią cyrkulację powietrza w całym materacu. Po drugiej stronie znajduje się natomiast pianka poliuretanowa FlexiFoam, charakteryzująca się gęstą i miękką strukturą pozwalającą dziecku zrelaksować się i szybko zasnąć. Dla osób dorosłych idealnym wyborem będzie z kolei Hilding Pasodoble, którego niepowtarzalne cechy są w stanie zadowolić najbardziej wymagających klientów. W jego budowie oprócz warstwy kokosu umieszczono również wytrzymałe sprężyny kieszeniowe, elastyczne pianki oraz naturalną matę sizalową odprowadzającą wilgoć i podwyższającą twardość wkładu. W konsekwencji Hilding Pasodoble posiada 7 zróżnicowanych stref twardości, jest bardzo sprężysty, a jego właściwości antyalergiczne i ortopedyczne sprawiły, że uzyskał miano produktu medycznego.   

Materace z kokosem cieszą się sporą popularnością wśród osób poszukujących wkładów o zwiększonym stopniu twardości. Na ich zakup decydują się także alergicy, potrzebujący materaca o właściwościach przeciwgrzybiczych i antybakteryjnych. Dzięki pozytywnym właściwościom materacy z kokosem świetnie sprawdzają się one również jako materace dla dzieci. 

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu