Materace 80x200 cm

Materac 80x200 cm – dla kogo to idealne rozwiązanie?

Materac 80x200 cm to idealne rozwiązanie w małej sypialni, gdzie jest mało przestrzeni na dodatkowe meble. Model w takim rozmiarze pozwoli zaoszczędzić miejsca, a poruszanie się będzie bardziej swobodne. Materac 80x200 sprawdzi się dla jednej osoby, ceniącej sobie komfort podczas snu i lubiącej mieć więcej przestrzeni w łóżku. Materac 80x200 cm będzie idealny jako dwa osobne produkty do łoża małżeńskiego. Często zdarza się, że partnerzy mają inne preferencje dotyczące snu i nie mogą dojść do porozumienia z wyborem materaca, ponieważ muszą uwzględnić jedną twardość do swojej wagi, elastyczność i większe lub mniejsze podparcie dla kręgosłupa. Wybór odpowiedniego podłoża do spania, który będzie uwzględniał potrzeby, pozwoli zapewnić zdrowy oraz komfortowy sen każdej osobie. Materac 80x200 to również świetny wybór dla dzieci i młodzieży, które zazwyczaj nie potrzebują większego łóżka do spania. Wykonywane są one z różnych materiałów, a każde z nich ma swoje indywidualne właściwości. Materace 80x200 są w stanie zapewnić idealne podparcie dla kręgosłupa i pomóc utrzymać prawidłową postawę ciała przez całą noc.

Materace do spania 80x200 cm – piankowe, sprężynowe, lateksowe.

Materace 80x200 cm są robione z różnych materiałów - wyróżnić można materace wykonane z pianki, sprężyny, lateksu oraz hybrydowe. Modele piankowe 80x200 cm są bardziej miękkie i elastyczne, a rozdzielić je można na materace termoelastyczne oraz wysokoelastyczne. Pianka termoelastyczna dopasowuje się do sylwetki poprzez reagowanie na ciepło ciała. Z kolei materace w rozmiarze 80x200 wykonane z pianki wysokoelastycznej mają za zadanie podtrzymywać całą sylwetkę w prawidłowej pozycji przez całą noc. Materace sprężynowe w swoim wnętrzu skrywają wiele sprężyn, a w najnowocześniejszych modelach każda sprężyna umieszczona jest w oddzielnej kieszeni. Tym samym powstała nowa technologia - materace kieszeniowe, które wyróżniają się niesamowitą wygodą i są idealnym wyborem dla osób lubiących spać na twardszym podłożu. Materac 80x200 cm lateksowy charakteryzuje się wyższą elastycznością oraz działaniem antyalergicznym, więc jest bezpieczny dla osób zmagających się z alergią czy astmą. Ciekawym produktem jest materac hybrydowy, który w swoim wnętrzu ma zarówno różne pianki, jak i sprężyny, a dodatkowo nawet blat lateksowy lub kokosowy. Materace hybrydowe 80x200 cm są świetnym rozwiązaniem dla osób, które oczekują najlepszych rozwiązań i wysokiej jakości produktów.

Materace 80x200 cm - jak dopasować twardość do swoich potrzeb?

Materace 80x200 charakteryzują się zróżnicowanymi twardościami i nie wszystkie z nich będą pasować każdej osobie. Dlatego tak ważne jest, aby dopasować podłoże do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Materace wyróżniają cztery twardości: H1, H2, H3, H4, a każda z nich dedykowana jest różnej wadze ciała. Twardość H1 będzie doskonała dla osób, które ważą poniżej 60 kilogramów, czyli mają tzw. filigranową budowę ciała. Kolejne twardości, czyli H2 oraz H3 są przeznaczone kolejno dla osób o wadze od 60 do 80 kilogramów, oraz 80 do 100 kilogramów. Ostatnia twardość, czyli H4 jest doskonałym wyborem dla osób, których waga ciała przekracza 100 kilogramów - są to bardzo twarde materace, które są odporne na różne wgniecenia. Wybierając odpowiednią twardość materaca, należy skupić swoją uwagę przede wszystkim na swojej wadze, ponieważ to właśnie ona jest kluczowa. Oczywiście nie można zapominać o swoich subiektywnych odczuciach, ponieważ mogą one podpowiedzieć, czy dana osoba woli twardsze, czy bardziej miękkie materace.

Materace 80x200 cm

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu