Materace 80x200 cm

Materac 80x200 cm – dla kogo to idealne rozwiązanie?

Materac 80x200 cm to idealne rozwiązanie w małej sypialni, gdzie jest mało przestrzeni na dodatkowe meble. Model w takim rozmiarze pozwoli zaoszczędzić miejsca, a poruszanie się będzie bardziej swobodne. Materac 80x200 sprawdzi się dla jednej osoby, ceniącej sobie komfort podczas snu i lubiącej mieć więcej przestrzeni w łóżku. Materac 80x200 cm będzie idealny jako dwa osobne produkty do łoża małżeńskiego. Często zdarza się, że partnerzy mają inne preferencje dotyczące snu i nie mogą dojść do porozumienia z wyborem materaca, ponieważ muszą uwzględnić jedną twardość do swojej wagi, elastyczność i większe lub mniejsze podparcie dla kręgosłupa. Wybór odpowiedniego podłoża do spania, który będzie uwzględniał potrzeby, pozwoli zapewnić zdrowy oraz komfortowy sen każdej osobie. Materac 80x200 to również świetny wybór dla dzieci i młodzieży, które zazwyczaj nie potrzebują większego łóżka do spania. Wykonywane są one z różnych materiałów, a każde z nich ma swoje indywidualne właściwości. Materace 80x200 są w stanie zapewnić idealne podparcie dla kręgosłupa i pomóc utrzymać prawidłową postawę ciała przez całą noc.

Materace do spania 80x200 cm – piankowe, sprężynowe, lateksowe.

Materace 80x200 cm są robione z różnych materiałów - wyróżnić można materace wykonane z pianki, sprężyny, lateksu oraz hybrydowe. Modele piankowe 80x200 cm są bardziej miękkie i elastyczne, a rozdzielić je można na materace termoelastyczne oraz wysokoelastyczne. Pianka termoelastyczna dopasowuje się do sylwetki poprzez reagowanie na ciepło ciała. Z kolei materace w rozmiarze 80x200 wykonane z pianki wysokoelastycznej mają za zadanie podtrzymywać całą sylwetkę w prawidłowej pozycji przez całą noc. Materace sprężynowe w swoim wnętrzu skrywają wiele sprężyn, a w najnowocześniejszych modelach każda sprężyna umieszczona jest w oddzielnej kieszeni. Tym samym powstała nowa technologia - materace kieszeniowe, które wyróżniają się niesamowitą wygodą i są idealnym wyborem dla osób lubiących spać na twardszym podłożu. Materac 80x200 cm lateksowy charakteryzuje się wyższą elastycznością oraz działaniem antyalergicznym, więc jest bezpieczny dla osób zmagających się z alergią czy astmą. Ciekawym produktem jest materac hybrydowy, który w swoim wnętrzu ma zarówno różne pianki, jak i sprężyny, a dodatkowo nawet blat lateksowy lub kokosowy. Materace hybrydowe 80x200 cm są świetnym rozwiązaniem dla osób, które oczekują najlepszych rozwiązań i wysokiej jakości produktów.

Materace 80x200 cm - jak dopasować twardość do swoich potrzeb?

Materace 80x200 charakteryzują się zróżnicowanymi twardościami i nie wszystkie z nich będą pasować każdej osobie. Dlatego tak ważne jest, aby dopasować podłoże do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Materace wyróżniają cztery twardości: H1, H2, H3, H4, a każda z nich dedykowana jest różnej wadze ciała. Twardość H1 będzie doskonała dla osób, które ważą poniżej 60 kilogramów, czyli mają tzw. filigranową budowę ciała. Kolejne twardości, czyli H2 oraz H3 są przeznaczone kolejno dla osób o wadze od 60 do 80 kilogramów, oraz 80 do 100 kilogramów. Ostatnia twardość, czyli H4 jest doskonałym wyborem dla osób, których waga ciała przekracza 100 kilogramów - są to bardzo twarde materace, które są odporne na różne wgniecenia. Wybierając odpowiednią twardość materaca, należy skupić swoją uwagę przede wszystkim na swojej wadze, ponieważ to właśnie ona jest kluczowa. Oczywiście nie można zapominać o swoich subiektywnych odczuciach, ponieważ mogą one podpowiedzieć, czy dana osoba woli twardsze, czy bardziej miękkie materace.

Materace 80x200 cm

Znajdź perfekcyjny materac o wymiarach 80x200 cm, który zapewni Ci komfortowy, zdrowy sen każdego dnia. Dobrze sprawdzi się w małej sypialni, np. dziecięcej. Możesz nabyć taki materac z wypełnieniem piankowym, sprężynowym lub hybrydowym. Każdy model dostępny w sklepie Sleeping House jest starannie wykonany z najlepszych materiałów. Gwarantuje to trwałość i odporność na odkształcenia.
Materace jednoosobowe 80x200 - wymiar idealny dla singli i nie tylko!

Materac 80x200 to zdecydowanie jeden z najpowszechniejszych modeli jednoosobowych. Będzie idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy śpią w pojedynkę i mogą sami wybrać właściwości i cechy materaca, w tym stopień twardości. Na rynku dostępne są materace miękkie, czyli H1, średniomiękkie, czyli H2, średniotwarde, czyli H3 oraz twarde, czyli H4. Modele o miękkim podłożu będą odpowiednie dla osób o niższej masie mięśniowej, mierzącej maksymalnie 60 kilogramów. Dla tych, którzy ważą więcej, polecane są materace średniotwarde lub twarde. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie umiemy się zdecydować na konkretny rodzaj, możemy wybrać model o dwóch twardościach, taki jak Hilding Funky. Materac 80x200 jest jednym z mniejszych materacy jednoosobowych, dlatego sprawdzi się w przypadku osób o drobnej sylwetce. Może posłużyć również jako podłoże snu dla dzieci w wieku szkolnym. W tym wypadku postawmy na model Hilding Funky, który został zaprojektowany specjalnie dla najmłodszych. Docenią go ponadto Ci, którzy mieszkają w kawalerkach lub małych mieszkaniach, jako że model 80x200 nie zabiera zbyt dużo miejsca i nie przytłacza przestrzeni. Dzięki temu możemy zagwarantować sobie wygodę bez konieczności rezygnowania ze swobodnego poruszania się po sypialni.

Materace 80x200 - odkryj rodzaje wypełnień!

Dobór odpowiedniego rozmiaru materaca to niezwykle istotna kwestia. Po dokonaniu wyboru modelu 80x200, nadszedł czas na zastanowienie się nad dodatkowymi czynnikami, które mogą wpłynąć na ostateczny wybór. Bez wątpienia należy zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia materaca. To aspekt, który w największym stopniu decyduje o tym, jakie właściwości posiada produkt. Z racji na uniwersalność modelu 80x200, będziemy mogli wybrać spośród większości dostępnych wypełnień. Najpopularniejsze z nich to wypełnienie piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe. Możemy zetknąć się też z materacami 80x200 wykonanymi z lateksu lub płyty kokosowej.

Analiza materacy 80x200 z piankowym wypełnieniem - według eksperta

Piankowe materace o rozmiarze 80x200, takie jak Hilding Boogie czy Fit.4.Sleep przypadną do gustu tym, którzy poszukują komfortowego wypoczynku i przyjemnego uczucia otulenia. Pianka to niezwykle elastyczne tworzywo, które oferuje wygodne i bezpieczne podłoże snu. Dzięki technologii termoelastyczności dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn pod wpływem temperatury wytwarzanej przez nasze ciało. To sprawia, że powierzchnia snu jest idealnie dostrojona do naszych potrzeb. W ten sposób możemy rozluźnić mięśnie i skutecznie odpocząć. Materace termoelastyczne dbają również o nasz komfort termiczny. Regulują naszą temperaturę, dzięki czemu latem się nie przegrzejemy, a zimą nie zmarzniemy. Optymalna temperatura snu to jeden z kluczowych czynników dobrego wypoczynku. Właściwości materaca 80x200 o wypełnieniu piankowym sprawią, że nie będziemy musieli obawiać się o to, że w nocy będziemy budzić się z powodu dokuczliwego uczucia gorąca czy zimna. To działanie możemy widzieć na przykładzie Fit.4.Sleep Cool Breeze. Zastosowana w nim pianka posiada funkcję chłodzenia i wyjątkową powłokę Black Diamond, która poprawia izolację termiczną. Warto wspomnieć również o tym, że materace piankowe charakteryzują się ponadto świetną cyrkulacją powietrza. Oznacza to, że w strukturze produktu nie gromadzą się bakterie, kurz czy inne drobnoustroje. Możemy cieszyć się wysokim poziomem higieny snu, który przekłada się na jakość naszego wypoczynku.

Analiza materacy 80x200 ze sprężynowym wypełnieniem - według eksperta

Wypełnienie sprężynowe stanowi popularny wybór wśród modeli o rozmiarze 80x200. Charakteryzują się różnorodnym rozmieszczeniem sprężyn, oferując rodzaje materacy sprężynowych takie jak bonellowe, kieszeniowe czy wykorzystujące technologię MultiPocket. Dzięki zastosowaniu sprężyn, materace te wyróżniają się doskonałą trwałością i wytrzymałością, zapewniając jednocześnie bezpieczne podparcie dla kręgosłupa. W modelu Hilding Electro zastosowano sprężyny multipocket, które cechują się większym zagęszczeniem sprężyn i ich smuklejszą budową. To przekłada się na większość stabilność modelu. Z kolei model Hilding Cha-Cha posiada standardowe sprężyny kieszeniowe, które gwarantują świetną elastyczność punktową, która sprawia, że sprężyny indywidualnie reagują na ruchy użytkownika. To kluczowe szczególnie w przypadku par, ponieważ sprężyny uginają się wyłącznie w miejscu nacisku - dzięki temu partner nie odczuwa drgań po swojej stronie. Zastosowane w materacu strefy twardości indywidualnie dopasowują się do każdej partii ciała. Wypełnienie sprężynowe gwarantuje swobodny i zdrowy wypoczynek, czyniąc materac 80x200 doskonałym wyborem dla osób ceniących jakość i ergonomiczne wsparcie podczas snu.

Analiza materacy 80x200 z hybrydowym wypełnieniem - według eksperta

Materace 80x200 dostępne są również w wersji hybrydowej. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie potrafią wybrać między wypełnieniem sprężynowym a piankowym. Model hybrydowy łączy w sobie najlepsze cechy tych dwóch produktów. Oznacza to, że możemy liczyć zarówno na uczucie otulenia i idealne dopasowanie, jak i na elastyczność punktową oraz 7 stref twardości. Nie ma wątpliwości, że to połączenie przeniesie nasz wypoczynek na całkiem nowy poziom. Solidne podparcie zapewnione przez sprężyny zabezpieczy nasz kręgosłup i zmniejsza ryzyko nieprzyjemnych dolegliwości. Pianka z kolei ułatwi regenerację mięśni i relaks. Może nawet przyczynić się do zmniejszenia dolegliwości bólowych. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że materace hybrydowe 90x200 posiadają wielowarstwową konstrukcję. Docenią to szczególnie osoby o większej masie ciała, jako że dzięki temu będą mogły liczyć na komfortowe, stabilne podłoże snu. Co więcej, model hybrydowy ułatwi podnoszenie się z materaca, dzięki czemu będzie cenny dla tych, którzy mają kłopoty z poruszaniem się, jak na przykład seniorzy czy osoby chore. One często również spędzają dużo czasu w łóżku, co materac typu Hilding Dance uczyni niezwykle przyjemnym.

Materace 80x200 - ciekawe rozwiązanie dla par

Za pomocą materacy 80x200 możemy stworzyć komfortowe podłoże dla par o zróżnicowanych preferencjach snu. Wystarczy bowiem ustawić dwa osobne materace obok siebie, aby uzyskać komfortowe podłoże snu dla każdej ze stron. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku, w którym występuje spora różnica wagowa między partnerami, ponieważ wtedy każda ze stron ma inne potrzeby co do twardości materaca, którą dopasowuje się właśnie pod kątem wagi. Miejmy na uwadze, że ta opcja sprawdzi się przede wszystkim dla osób o przestrzennej sypialni. Dzięki niemu obie strony będą mogły cieszyć się optymalnymi warunkami do spokojnego snu.

Materace 80x200 - jak wybrać odpowiedni?

Jak wybrać idealny materac 80x200 dla siebie? Pamiętajmy, aby przede wszystkim kierować się swoimi preferencjami i potrzebami. Zastanówmy się nad tym, czego szukamy w materacu. Weźmy pod uwagę ewentualne dolegliwości czy problemy zdrowotne. Poświęcenie czasu na wybór odpowiedniego materaca 80x200 zdecydowanie wyjdzie nam na dobre! Dlaczego jest to tak istotne? Wybierając odpowiedni dla nas rozmiar 80x200, bezpośrednio wpływamy na codzienne samopoczucie i jakość snu. W przypadku zbyt wąskiej powierzchni snu możemy doświadczyć uczucia ciasnoty i dyskomfortu. Może to przyczynić się do powstania problemów ze snem, a także spania w niewłaściwej pozycji. Wpłynie również na nasz kręgosłup, wywołując nieprzyjemne dolegliwości.

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu