Materace 160x190 cm

Materace 160x190 – komu przypadną do gustu?

Każdy, kto choć raz urządzał swoją sypialnię, zdaje sobie sprawę z tego, że jest wtedy wiele rzeczy, o których należy pamiętać. Dekoracje, artykuły sypialniane, przydatne przedmioty… W natłoku tych spraw nie możemy jednak zapominać o materacu, który zdecydowanie jest najważniejszym elementem w naszej sypialni! Szczególnie, jeśli dzielimy go z naszym partnerem. Wtedy należy upewnić się, że każdemu z nas śpi się na nim wygodnie i komfortowo. Pozwoli nam na to materac 160x190, którym jest optymalnym, sprawdzonym wyborem dla par. Jeśli chcemy mieć pewność, że nie pożałujemy swojego wyboru, ten model nam to zagwarantuje. Idealnie odnajdzie się w małżeńskich sypialniach, które mają być komfortowym i bezpiecznym miejscem. Sprawi, że całe przestrzeń stanie się jeszcze bardziej przytulna!

Materace do spania 160x190 – poznaj ich budowę!

Wiemy, że materac 160x190 to strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o materac dla par. Nie zapominajmy jednak, że na materac składa się o wiele więcej elementów, niż tylko rozmiar czy rodzaj. Kluczową rolę odgrywa przede wszystkim wypełnienie, które tworzy materace piankowe, materace sprężynowe czy materace hybrydowe. Jeśli nie jesteśmy doświadczeni w zakupie materaca, tak jak podczas wyboru rozmiaru, tak w przypadku wkładu możemy postawić na uniwersalne opcje. Będzie nią materac hybrydowy – jest to nowoczesny, innowacyjny produkt, który zadziwi nas swoimi właściwościami. Odnajdziemy tu bowiem zarówno piankę, jak i sprężyny. Co daje to wyjątkowe połączenie? Model perfekcyjnie dostosowuje się do naszego ciała za sprawą pianki. Zastosowana w niej termoelastyczna technologia powoduje, że powierzchnia reaguje na wytwarzane przez nas ciepło, a my odczuwamy przyjemne otulenie i regenerację. Sprężyny odpowiadają zaś za to, że się nie zapadamy, a nasz kręgosłup jest prawidłowo podparty. Oprócz tego wpływają korzystnie na żywotność naszego materaca. Nie można ukryć, że modele hybrydowe, w sytuacji, w której każdy z partnerów posiada różne preferencje, sprawdzi się najlepiej. Zaspokoi wszystkie nasze potrzeby, a do tego zagwarantuje niezwykle komfortowy wypoczynek.

Materace do łóżka 160x190 – odkryj ulubione podłoże!

Zakup nowego materaca wcale nie musi być trudnym zadaniem. Wręcz przeciwnie, jeśli podejdziemy do tego z należytą uwagą, może być to ciekawy proces, podczas którego dowiemy się wiele na temat wypoczynku i komfortu. Ta wiedza przyda się zwłaszcza wtedy, gdy dzielimy łóżko z naszym partnerem. Będziemy wiedzieć, że materac 160x190 posiada perfekcyjny rozmiar do łóżka dwuosobowego. Na pewno uwzględnimy też twardość modelu podczas wyboru – zdajemy sobie sprawę, że to, jaka twardość będzie dla nas najlepsza, w dużej mierze zależy od naszej wagi. Lżejsze osoby niech postawią na materace o twardości H1 lub H2, które są miękkie i delikatne. Zaoferują wygodę i przyjemne uczucie otulenia. Ci, którzy posiadają więcej kilogramów, powinni wybrać modele o twardości H3 bądź H4 – one odpowiednio podtrzymują ciało oraz kręgosłup, minimalizując ból czy inne nieprzyjemne dolegliwości, które mogłyby zakłócić nasz sen.

Materace 160x190 cm

Te szerokie materace to najbardziej uniwersalne rozwiązanie dla par ceniących sobie komfort i przestrzeń. Pomimo nieco mniejszej długości niż standardowa, która wynosi 2 metry, nadal oferują dużo miejsca i swobodę w zakresie zmian pozycji. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, gwarantują trwałość, a także odporność na ewentualne odkształcenia wynikające z intensywnego, codziennego użytkowania.
Materace 160x190 - sprawdzona opcja dla par

Materac dla pary musi być na tyle duży, aby każda ze stron mogła się na nim odprężyć i znaleźć wygodną pozycję snu. Model o wielkości 160x190 właśnie to nam zagwarantuje. Szerokość 190 centymetrów zapewnia optymalną przestrzeń, która będzie odpowiednia również dla osób wyróżniających się postawniejszą sylwetką. W połączeniu z solidnym stelażem czy ramą łóżka, będzie prezentował się bardzo dobrze. Wybierając stelaż, zwrócimy uwagę na to, aby był dopasowany do naszego materaca. Aby odpowiednio podtrzymać model 160x190, stelaż musi być elastyczny i sprężysty, a listwy gęsto ułożone. Dobrze, aby był wykonany z jakościowego tworzywa, jak na przykład drzewo bukowe. Stelaż odpowiada nie tylko za zapewnienie podparcia materaca - oprócz tego potęguje jego właściwości, zapobiega powstawaniu się odkształceń i wpływa pozytywnie na cyrkulację powietrza i przewiewność wkładu. Jeśli będziemy używać odpowiedniego stelażu, możemy przedłużyć żywotność naszego materaca. Zazwyczaj modele zużywają się w czasie 7-10 lat, ale w tym wypadku będziemy mogli cieszyć się ulubionym materacem nawet dłużej.

Materace 160x190 i ich dostępne wypełnienia

Jeśli kupujemy materac 160x190, musimy zwrócić uwagę na to, jaki ma rodzaj wypełnienia. Od tego będą zależały jego główne właściwości. Materace piankowe znane są ze swojego wysokiego poziomu komfortu i miękkości. Dużą popularnością cieszy się pianka termoelastyczna, która nie dość, że ułatwia rozluźnienie się, to jeszcze zapewnia indywidualne dopasowanie podłoże do naszego ciała. Pianka elastyczna zadba z kolei o zapewnienie nam odpowiedniego podparcia. Modele sprężynowe charakteryzują się solidnością i trwałością. Cechą, która ich wyróżnia, jest między innymi elastyczność punktowa, która w przypadku par odgrywa szczególną rolę. Powoduje bowiem, że materac pracuje jedynie w miejscu nacisku. Modele z wypełnieniem hybrydowym zawierają zarówno właściwości pianki, jak i sprężyn. Możemy trafić na różne zestawienia - na przykład połączenie pianki termoelastycznej ze sprężynami kieszeniowymi czy też wykorzystanie kilku rodzajów pianek ze sprężynami Multipocket. Ciekawym rodzajem wypełnienia jest również wypełnienie lateksowe. Poleca się je szczególnie alergikom, jako że charakteryzuje się właściwościami antyalergicznymi i antybakteryjnymi. Warstwa lateksu oddziałuje też korzystnie na żywotność materaca. Możemy ponadto zdecydować się na modele zawierające matę kokosową. Dodatek tego komponentu sprawia, że stopień twardości materaca znacznie się zwiększa.

Ocena materacy 160x190 z wypełnieniem piankowym według eksperta

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jaki materac dwuosobowy będzie odpowiedni dla nas i dla naszego partnera, rozważmy model piankowy. Właściwości pianek sprawiają, że materac może być wykorzystywany nawet przez pary z dużą różnicą wagową. W tym przypadku warto zdecydować się na produkt zawierający piankę termoelastyczną. Posiada ona innowacyjną technologię termoelastyczną, dzięki której materac może indywidualnie dopasować się do ciała każdego użytkownika pod wpływem wytwarzanej przez niego temperatury. Świetnie sprawdzi się na przykład model Hilding Rumba. Materace z pianką wysokoelastyczną będą odpowiednie dla tych, którym zależy przede wszystkim na zdrowym, dobrym podparciu ciała, szczególnie kręgosłupa. Osoby, które przepadają za miękkością i przyjemnym uczuciem otulenia, powinny wybrać model zawierający piankę Flexifoam, która nadaje materacowi dodatkowej plastyczności, jak na przykład Hilding Salsa.

Ocena materacy 160x190 z wypełnieniem sprężynowym według eksperta

Materac 160x190 z wypełnieniem sprężynowym zadba o stabilne i bezpieczne podparcie naszego ciała, a do tego zapewni nam wysoki poziom komfortu. Śpiąc z drugą osobą, nie musimy obawiać się, że jej ruchy nas obudzą lub wywołają tzw. “efekt fali”. To wszystko za sprawą świetnej elastyczności punktowej. Powstaje ona na skutek umieszczenia sprężyn w osobnych kieszonkach, gdzie mogą pracować niezależnie. Dzięki temu korzystanie z materaca jest niezwykle ciche i komfortowe. Takie działanie zapewni nam między innymi Hilding Zorba. Warto przyjrzeć się również modelowi takiemu jak Hilding Flamenco, który zawiera sprężyny Multipocket. W porównaniu do sprężyn kieszeniowych są mniejsze i można zmieścić ich więcej we wkładzie materaca. Materace sprężynowe zadbają też o kompleksowe podparcie naszego ciała za sprawą 7 stref twardości, które odpowiadają naszej głowie, ramionom, plecom, miednicy, biodrom, kolanom oraz stopom.

Ocena materacy 160x190 z wypełnieniem hybrydowym według eksperta .

Materac hybrydowy 160x190 posiada zarówno warstwę pianki, jak i sprężyn. Jeśli chodzi o piankę, możliwości jest wiele - możemy zetknąć się z modelami zawierającymi piankę wysokoelastyczną, termoelastyczną, Flexifoam czy też Flofom. Warstwa pianki zapewnia wysoką wygodę i bardzo dobre dopasowanie podłoże. W zależności od typu pianki może też zwiększać plastyczność materaca czy regulować naszą temperaturę. W przypadku wkładu sprężynowego najczęściej stosuje się sprężyny kieszeniowe oraz Multipocket. Obydwa te rodzaje wyróżniają się tym, że sprężyny pracują niezależnie, jako że każda z nich jest umieszczona w osobnej kieszonce. Gwarantuje to wysoką elastyczność punktową, która dla par jest bardzo ważna, bo zapobiega efektu falowania, gdy któryś z użytkowników podnosi się lub zmienia pozycję snu. Materac hybrydowy Materasso Hybrid Aquasleep sprawdzi się u niezdecydowanych, jak i u tych mających wysokie wymagania. Docenią go też ci, którzy potrzebują modelu o wyższej wysokości, liczącej ponad 20 centymetrów, jak na przykład seniorzy czy osoby mające problem z poruszaniem się, jako że znacznie ułatwi podnoszenie się z łóżka.

Materace 160x190 - dla najlepszego komfortu

Stopień twardości materaca to bardzo ważny aspekt, szczególnie jeśli dzielimy łóżko z partnerem. Jeśli powierzchnia snu będzie zbyt miękka lub zbyt twarda, możemy doświadczyć nieprzyjemnych dolegliwości. W przypadku za miękkiego podłoża będzie to uczucie łamania w kościach i napięcie mięśni, za twardy materac wywoła za to ból pleców, skupiający się głównie w odcinku lędźwiowym. Aby uniknąć takich doświadczeń, dobierzmy model pod kątem naszej wagi. Gdy należymy do osób drobnych, postawmy na miękki materac H1. Kiedy nasza waga waha się od 60 do 80 kilogramów, zadowoli nas model H2, średniomiękki. Ważąc od 80 do 100 kilo wybierzmy materac H3, a jeśli nasza masa mięśniowa wynosi więcej niż 100 kilogramów, zdecydujmy się na twardy materac o oznaczeniu H4. W sytuacji, w której między nami a naszą drugą połówką występuje duża różnica wagowa, zainwestujmy w model, którego właściwości umożliwią nam wspólny wypoczynek, jak na przykład materac termoelastyczny.

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu