Materace 160x200 cm

Materace 160x200 cm - kto będzie zadowolony z tego rozmiaru produktu do spania?

Materace 160x200 cm są dobrym wyborem dla par, ponieważ zapewniają dużą powierzchnię do spania. Gwarantuje to komfortowy sen dla obojga. Jednakże pojedyncze osoby również będą mogły cieszyć się wygodą i swobodą zmieniania pozycji w trakcie snu. Materac 160x200 cm jest szczególnie odpowiedni do średniej wielkości sypialni, gdzie większe łóżko może zajmować zbyt wiele miejsca. Masz psa lub kota i lubisz z nimi spać w jednym łóżku? Materac 160x200 pozwoli Ci na to bez utraty komfortu snu. Jeśli nie jesteś pewien, czy ten rozmiar materaca będzie dla Ciebie najlepszy, to pamiętaj, że konsultanci na Sleeping House czekają na Twoje pytania i chętnie na nie odpowiedzą!

Materace do łóżka 160x200 cm - z jakich materiałów są wykonane?

Od wielu lat trzy główne materiały wykorzystywane do produkcji materacy to: pianki, sprężyny i lateks. Materace piankowe 160x200 cm są wyjątkowo miękkie i sprężyste, a ich powierzchnia dopasowuje się do ciała osoby śpiącej. Wyróżnia się piankę termoelastyczną, która dzięki temperaturze ciała idealnie dostosowuje się do sylwetki oraz piankę wysokoelastyczną, charakteryzująca się wyjątkową sprężystością i wygodą. Materace piankowe zapewniają dużo komfortu podczas snu. Drugi najczęściej wykorzystywany materiał to sprężyny. Jeszcze kilkanaście lat temu to właśnie one dominowały w prawie wszystkich łóżkach. Obecnie najpopularniejszą technologią, która ma w sobie sprężyny, są materace kieszeniowe, gdzie każda sprężyna jest umieszczona w osobnej komorze, zapewniając ich nieprzemieszczanie się i brak wibracji. Dostarcza to użytkownikowi materaca kieszeniowego duży komfort i świadomość, że każda część ciała jest tak samo podtrzymywana przez całą noc. Materace sprężynowe 160x200 cm praktyczne będą dla osoby o większej masie ciała, ponieważ sprężyny dużo lepiej niż pianki poradzą sobie z większym ciężarem. Jeśli pragniesz spać na wyjątkowo sprężystej powierzchni, to wybierz materac lateksowy 160x200 cm, ponieważ właśnie ten materac zapewnia dużą giętkość produktu. Bardzo dobrym modelem, który jest zarówno bardzo miękki, jak i sprężysty, jest materac hybrydowy. Dostępne w tej kategorii modele łączą w sobie zalety obu technologii, tworząc powierzchnię wygodną i komfortową.

Materace do spania 160x200 cm - poznaj ich wszystkie twardości!

Oprócz rozmiaru materaca i materiałów, z jakich jest wykonany, twardość materaca jest równie ważnym elementem przy wyborze odpowiedniego podłoża do spania. Materace 160x200 cm są dostępne w czterech twardościach: H1, H2, H3 oraz H4, a każda z nich dedykowana jest innemu typowi użytkownika z uwzględnieniem masy ciała. Dla szczupłych osób, których waga nie przekracza 60 kilogramów idealny będzie materac o twardości H1. Jest on miękki i sprawia, że ciało może się wygodnie ułożyć. Druga twardość, czyli H2 dedykowana jest osobom, których masa ciała waha się między 60 a 80 kilogramów. Twardość H3 będzie idealna dla osób, które ważą pomiędzy 80 a 100 kilogramów, a ostatnia twardość H4 przeznaczona jest dla osób, których masa ciała przekracza 100 kilogramów, ponieważ zapewnia ona bardzo twardą powierzchnię, która zapobiega odkształceniom. Oczywiście, jeśli Ty lub Twój partner wolicie spać na bardziej miękkiej, lub twardszej powierzchni, to możecie twardość materaca wybrać pod swoje własne upodobania i preferencje.

Materace 160x200 cm

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu