Materace 160x200 cm

Materace 160x200 cm - kto będzie zadowolony z tego rozmiaru produktu do spania?

Materace 160x200 cm są dobrym wyborem dla par, ponieważ zapewniają dużą powierzchnię do spania. Gwarantuje to komfortowy sen dla obojga. Jednakże pojedyncze osoby również będą mogły cieszyć się wygodą i swobodą zmieniania pozycji w trakcie snu. Materac 160x200 cm jest szczególnie odpowiedni do średniej wielkości sypialni, gdzie większe łóżko może zajmować zbyt wiele miejsca. Masz psa lub kota i lubisz z nimi spać w jednym łóżku? Materac 160x200 pozwoli Ci na to bez utraty komfortu snu. Jeśli nie jesteś pewien, czy ten rozmiar materaca będzie dla Ciebie najlepszy, to pamiętaj, że konsultanci na Sleeping House czekają na Twoje pytania i chętnie na nie odpowiedzą!

Materace do łóżka 160x200 cm - z jakich materiałów są wykonane?

Od wielu lat trzy główne materiały wykorzystywane do produkcji materacy to: pianki, sprężyny i lateks. Materace piankowe 160x200 cm są wyjątkowo miękkie i sprężyste, a ich powierzchnia dopasowuje się do ciała osoby śpiącej. Wyróżnia się piankę termoelastyczną, która dzięki temperaturze ciała idealnie dostosowuje się do sylwetki oraz piankę wysokoelastyczną, charakteryzująca się wyjątkową sprężystością i wygodą. Materace piankowe zapewniają dużo komfortu podczas snu. Drugi najczęściej wykorzystywany materiał to sprężyny. Jeszcze kilkanaście lat temu to właśnie one dominowały w prawie wszystkich łóżkach. Obecnie najpopularniejszą technologią, która ma w sobie sprężyny, są materace kieszeniowe, gdzie każda sprężyna jest umieszczona w osobnej komorze, zapewniając ich nieprzemieszczanie się i brak wibracji. Dostarcza to użytkownikowi materaca kieszeniowego duży komfort i świadomość, że każda część ciała jest tak samo podtrzymywana przez całą noc. Materace sprężynowe 160x200 cm praktyczne będą dla osoby o większej masie ciała, ponieważ sprężyny dużo lepiej niż pianki poradzą sobie z większym ciężarem. Jeśli pragniesz spać na wyjątkowo sprężystej powierzchni, to wybierz materac lateksowy 160x200 cm, ponieważ właśnie ten materac zapewnia dużą giętkość produktu. Bardzo dobrym modelem, który jest zarówno bardzo miękki, jak i sprężysty, jest materac hybrydowy. Dostępne w tej kategorii modele łączą w sobie zalety obu technologii, tworząc powierzchnię wygodną i komfortową.

Materace do spania 160x200 cm - poznaj ich wszystkie twardości!

Oprócz rozmiaru materaca i materiałów, z jakich jest wykonany, twardość materaca jest równie ważnym elementem przy wyborze odpowiedniego podłoża do spania. Materace 160x200 cm są dostępne w czterech twardościach: H1, H2, H3 oraz H4, a każda z nich dedykowana jest innemu typowi użytkownika z uwzględnieniem masy ciała. Dla szczupłych osób, których waga nie przekracza 60 kilogramów idealny będzie materac o twardości H1. Jest on miękki i sprawia, że ciało może się wygodnie ułożyć. Druga twardość, czyli H2 dedykowana jest osobom, których masa ciała waha się między 60 a 80 kilogramów. Twardość H3 będzie idealna dla osób, które ważą pomiędzy 80 a 100 kilogramów, a ostatnia twardość H4 przeznaczona jest dla osób, których masa ciała przekracza 100 kilogramów, ponieważ zapewnia ona bardzo twardą powierzchnię, która zapobiega odkształceniom. Oczywiście, jeśli Ty lub Twój partner wolicie spać na bardziej miękkiej, lub twardszej powierzchni, to możecie twardość materaca wybrać pod swoje własne upodobania i preferencje.

Materace 160x200 cm

Kupując nasz materac 160x200 cm, inwestujesz w lepszy sen i zdrowie dla siebie oraz swojego partnera. Oferujemy modele o różnym stopniu twardości, od miękkich po twarde, aby każdy mógł znaleźć idealne wsparcie dla swojego ciała. Nasze materace są produkowane przez renomowane marki, takie jak Hilding czy Fit.4.Sleep. Wybierz sprawdzone rozwiązania i ciesz się wysoką jakością snu!
Materace dwuosobowe 160x200 - komfort dla każdego użytkownika

Materac 160x200 to model, którego zdecydowanie powinny rozważyć pary. Gwarantuje on wystarczającą przestrzeń i swobodę dla obojga użytkowników, co umożliwia skutecznie odprężenie się. Przy bliższym przyjrzeniu się wymiarom, możemy zauważyć, że każda z osób będzie miała do dyspozycji 80 centymetrów szerokości - to optymalna wartość, dająca niezbędny komfort, nawet dla tych, którzy charakteryzują się większą budową ciała. Docenią go również rodzice, którzy od czasu do czasu wciąż pozwalają spać swoim pociechom ze sobą. Nie ma wątpliwości, że materac 160x200 będzie istotnym dodatkiem do naszej sypialni. Warto wziąć takie aspekty pod uwagę, aby mieć pewność, że dokonaliśmy trafnego wyboru. Pamiętajmy też o tym, że ze względu na swoje wymiary materac 160x200 odnajdzie się przede wszystkim w przestronnych, dużych pomieszczeniach. Jeśli możemy pochwalić się taką sypialnią, koniecznie zadbajmy o swoją wygodę i postawmy na ten produkt!

Materace dwuosobowe 160x200 - dlaczego warto wybrać ten model?

Nawet jeśli kiedyś zastanawialiśmy się nad pytaniem, czy to, na jakim podłożu śpimy, ma znaczenie, dzisiaj na pewno znamy odpowiedź. Nie warto sięgać po półśrodki i decydować się na takie produkty, które nie spełniają naszych wymagań w 100% - materac powinien w pełni zaspokajać nasze potrzeby. Musimy też pamiętać o tym, że jednym z czynników, które oddziałują na jakość naszego snu, jest poziom higieny. Na szczęście materace 160x200 idą w parze z pokrowcami, które świetnie chronią powierzchnię snu przed zabrudzeniami i zniszczeniami. Możemy wybrać spośród różnych rodzajów pokrowców. Pokrowiec Tencel to produkt naturalny i antyalergiczny, który został stworzony za pomocą innowacyjnych włókien wiskozowych. Co istotne, nie wywołują one podrażnień i likwidują wszelkie bakterie i roztocza. Oprócz tego pokrowiec zapobiega gromadzeniu się wilgoci, jako że pochłania ją bezpośrednio z ciała użytkownika. Pokrowiec Velvet to z kolei rozwiązanie dla tych, którzy uwielbiają uczucie miękkości i otulenia. Produkt posiada nowoczesną technologię Purotex, za sprawą której naturalne probiotyki zamknięte w mikrokapsułkach w razie potrzeby stopniowo pękają, uwalniając ochronne substancje i bez problemu zwalczając wszelkie szkodliwe alergeny czy bakterie.

Materace 160x200 a rodzaje wypełnienia - poznaj najlepsze!

Wiemy już, że dobór prawidłowego rozmiaru materaca, szczególnie w przypadku par, jest bardzo ważny. Kiedy już postawimy na odpowiedni model, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie właściwości posiada. Jego cechy w największym stopniu zależą od tego, z jakiego rodzaju wypełnienia materac 160x200 został wykonany. Warto wiedzieć, że najpowszechniejsze rodzaje to wypełnienie piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe, które łączy w sobie specyfikę dwóch poprzednich. Podstawą materaca piankowego 160x200 może być pianka poliuretanowa, termoelastyczna, FlexiFoam, Flofom czy też wysokoelastyczna. W przypadku modeli sprężynowych możemy spodziewać się sprężyn bonellowych, kieszeniowych czy innowacyjnych MultiPocket, które charakteryzują się drobniejszą budową i większą gęstością. Oprócz tego popularne wypełnienia to również lateks oraz mata kokosowa, zalecane szczególnie tym, którzy zmagają się z reakcjami alergicznymi. Wkład z maty kokosowej ponadto zwiększa stopień twardości powierzchni. Dobór odpowiedniego rodzaju materaca jest kluczowy, dlatego należy upewnić się, że zdajemy sobie sprawę z tego, czym wyróżniają się poszczególne modele.

Materace 160x200 o wypełnieniu piankowym - poznaj opinię eksperta

Materac 160x200 o wypełnieniu piankowym ma wielu miłośników. Nic dziwnego - jest niezwykle przestronny, a do tego charakteryzuje się wieloma cennymi właściwościami. Model taki jak Hilding Breakdance rozluźnia mięśnie, gwarantuje prawidłowe podparcie dla naszego kręgosłupa, a do tego daje przyjemne uczucie miękkości i otulenia, dzięki któremu możemy szybciej się odprężyć. Coś, na co zdecydowanie należy zwrócić uwagę w przypadku modeli piankowych, to termoelastyczność. Tę cechę posiada między innymi model Janpol Pola. To innowacyjna technologia, która powoduje, że materac indywidualnie dopasowuje się do ciała każdego użytkownika. Reaguje na wytwarzaną przez niego temperaturę i pod jej wpływem tworzy idealnie dopasowaną powierzchnię snu. Będzie to niezwykle istotne dla par, które nawet w przypadku dużej różnicy wagowej mogą liczyć na wygodę i komfort. Oprócz tego możemy znaleźć materace zawierające piankę wysokoelastyczną, która zwiększa sprężystość i wytrzymałość, piankę chłodzącą FloFom czy niezwykle plastyczną piankę FlexiFoam.

Materace 160x200 o wypełnieniu sprężynowym - poznaj opinię eksperta

Równie dobrą opcją dla par jest materac 160x200 o wypełnieniu sprężynowym. Model zapewni niezwykle komfortowe podłoże, jako że posiada 7 osobnych stref twardości. Są one rozmieszczone w taki sposób, aby pasowały do naszego ciała i odpowiednio je podtrzymywały w każdym odcinku - niezależnie od tego, czy jest to nasza głowa, ramiona, plecy, biodra czy też stopy. Oprócz tego materace sprężynowe wyróżniają się świetną elastycznością punktową. Nawet jeśli nasz partner się wierci albo wstaje w nocy, my tego nie odczujemy - powierzchnia snu nie będzie “falować”. W przypadku modeli kieszeniowych, każda ze sprężyn umieszczona jest w osobnej kieszonce, dzięki czemu może pracować niezwykle cicho. Co więcej, takie podłoże zapewnia optymalne i zdrowe podparcie dla kręgosłupa. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że doświadczymy bólu pleców czy dyskomfortu. Materace zawierające sprężyny MultiPocket, takie jak Hilding Flamenco, ze względu na ich specyficzną budowę i rozmieszczenie, sprawdzą się u tych, którzy poszukują dobrej stabilności.

Materace 160x200 o wypełnieniu hybrydowym - poznaj opinię eksperta

Najwyższy komfort i jakość - właśnie tym wyróżniają się materace hybrydowe 160x200. Z racji na obecność pianki możemy spodziewać się otulenia, miękkości i skutecznego rozluźnienia mięśni. Warstwa pianki zadba ponadto o naszą higienę snu, jako że zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza i przewiewność we wnętrzu materaca. W modelu Fit.4.Sleep możemy nawet liczyć dodatkowo na skuteczną termoregulację. Sprężyny z kolei zapewnią solidne podparcie dla naszego kręgosłupa, które zapobiegnie ewentualnym schorzeniom czy wadom postawy. Co więcej, obecność sprężyn przedłuży żywotność materaca, sprawiając, że będziemy mogli korzystać z niego dłużej. W modelu Hilding Flamenco sprężyny Multipocket tworzą aż 7 stref twardości i zapewniają kompleksowe punkty podparcia dla całego naszego ciała. Materace hybrydowe, ze względu na swoją większą wysokość, sprawdzą się u tych użytkowników, którzy są starsi, schorowani lub mają problem z poruszaniem się. Dzięki takiemu produktowi będą mogli o wiele łatwiej podnieść się z łóżka.

Pokrowiec do materaca 160x200 - jaki wybrać?

Na jakościowy i spokojny sen wpływa wiele czynników - poziom higieny jest jednym z nich. Aby o niego zadbać, wystarczy wykorzystać pokrowiec, który dołączany jest do materaca. W przypadku modelu Hilding Makarena mamy do wyboru dwa rodzaje pokrowców: Elips oraz Merced. Pierwszy z nich został wykonany z wyjątkowo miękkiej dzianiny, która wyróżnia się wysoką elastycznością. Dzięki temu może skutecznie dopasować się do ciała użytkownika. Pokrowiec Merced ma wyjątkową właściwość, jaką jest efekt masażu, który gwarantują specjalne tłoczenia na jego powierzchni. Poprawia jakość i komfort snu, jako że zapewnia optymalne podłoże. Hilding Electro zawiera za to pokrowiec Tencel New, który jest produktem naturalnym i antyalergicznym. Zbudowano go z nowoczesnych włókien wiskozowych, które skutecznie niwelują jakiekolwiek bakterie i roztocza. Nie można ukryć, że pokrowiec odgrywa istotną rolę dla naszego komfortu snu. Zwróćmy uwagę, aby odpowiednio go dobrać - jeśli na przykład jesteśmy alergikami, postawy na pokrowiec o właściwościach antyalergicznych, dzięki którym zagwarantujemy sobie zdrowy i bezpieczny sen.

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu