FILTRUJ WEDŁUG (415 products)

Cena

15,00 zł - 6 285,00 zł

Materac dla pary, dla dwojga, dwuosobowyWspólne zasypianie, poranki... Spanie w jednym łóżku niezwykle zbliża do siebie partnerów - niestety często te piękne chwile zostają wyparte przez poranny ból pleców i niedostateczną, nocną regenerację. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być nieodpowiedni materac dla pary. Jaki wybrać, aby pasował obojgu partnerom? Jakie czynniki decydują o tym, że dany produkt jest przeznaczony właśnie dla Was? Oto kilka wskazówek, które pomogą Wam znaleźć idealny materac dla dwojga.

Czym kierować się wybierając materac dla pary?

Jaki materac dwuosobowy wybrać?Jakie właściwości brać pod uwagę? Podobnie jak w przypadku materacy pojedynczych należy pamiętać nie tylko o wypełnieniu i twardości produktu, choć są one bardzo ważne, ale także o pokrowcu i swobodnej wentylacji wewnątrz materaca. Większość osób rozpoczyna poszukiwania od podjęcia decyzji dotyczącej twardości podłoża. Zasadniczo powinno się ją określić poprzez wzrost i wagę. W sklepie internetowym Sleeping House po wybraniu konkretnego modelu ukazuje się skala i podział, dzięki któremu łatwo dobierzecie najlepszą twardość dla Was. Co jednak zrobić, gdy Wasze parametry znacznie od siebie odbiegają? Rozwiązaniem jest m.in. zakup dwóch pojedynczych materacy. Z racji tego jednak, że zwykle między elementami w łóżku tworzy się luka lub uskok spowodowany różnicą w wysokości wypełnienia, zaleca się dokupienia materaca nawierzchniowego, który wyrówna powierzchnię i dodatkowo podniesie komfort Waszego snu. Gdy Wasza waga jest zbliżona, bez trudu znajdziecie wygodny materac dla dwojga. Do czynników, na które koniecznie powinniście zwrócić uwagę, zalicza się zdejmowany i pralny pokrowiec - to zdecydowany must have. Powinien znajdować się w wyposażeniu każdego materaca, ponieważ znacznie ułatwia zachowanie higieny w łóżku i pozwala na większy komfort użytkowania. Wybierając materac dla parypowinniście przede wszystkim uwzględnić Wasze indywidualne potrzeby. Jeżeli któreś z Was zmaga się z dokuczliwą alergią na kurz i roztocza, wówczas należy wybierać spośród wypełnień, które będą przepuszczać powietrze, co zapobiegnie powstawaniu sprzyjających warunków do rozwoju mikroustrojów.

Ulepszona wersja tradycyjnych sprężyn

Jeżeli do tej pory spaliście na tradycyjnych sprężynach, to pewnie wiecie, że nie jest to najlepsze rozwiązanie w materacu dla par. Metalowe druty skrzypią, szybko się zużywają, a każda zmiana pozycji partnera wiąże się z „bujaniem się”. Dlatego właśnie czas pożegnać wiekowe sprężyny i postawić na innowacyjne wypełnienie z tradycyjną nutą. Mowa tu o materacach typu multipocket- w ich wnętrzu obecne są małe sprężynki, które zostały pozamykane w specjalnych, pojedynczych kieszonkach, dzięki czemu każda z nich może pracować niezależnie od innych. Taki układ sprawia, że podłoże zyskuje bardzo wysoką elastyczność punktową, bezcenną w materacach dla dwojga.Dlaczego? Ponieważ w momencie, gdy każde z Was układa się inaczej, kręci w nocy, druga połówka tego nie odczuwa, bowiem sprężyny reagują jedynie na jej ruchy. Dodatkowo materace multipocket nie wydają niepożądanych dźwięków, dzięki czemu lepiej sprawdzają się podczas intymnych chwil. Wśród najlepszych w kategorii "multipocket" znalazły się: Senna Multi, wyposażona dodatkowo w zdejmowany i pralny pokrowiec; Hilding Flamenco, który ma aż 15 lat gwarancji i charakteryzuje się właściwościami antyalergicznymi, a także wyjątkowy materac Hilding Balet łączący w sobie powyższe cechy, a ponadto posiadający w swoim wnętrzu warstwy pianki lateksowej i wysokoelastycznej. Ostatnia propozycja dotyczy najnowszego, dostępnego rozwiązania na rynku materacy - materacy hybrydowych. Dedykowane są nie tylko osobom niezdecydowanym, ale także tym, które pragną połączyć w swoim łóżku dobroczynne działanie pianek, kieszeni i lateksu, a przy tym zachować komfort i właściwości antyalergiczne. Pierwsza z taką propozycją wyszła firma SleepMed tworząc Hybrid Premium i Hybrid Supreme, niezwykle wygodne i funkcjonalne produkty o uniwersalnym zastosowaniu.

Materace antyalergiczne

Alergia potrafi popsuć noc z ukochaną osobą i przede wszystkim skutecznie uniemożliwia sen. Najczęstszymi sprawcami nocnego kichania i kaszlu są kurz i roztocza - mikroorganizmy te rozwijają się w ciepłym i wilgotnym środowisku np. wewnątrz pościeli czy wypełnienia materaca. Podejmując decyzję o wyborze idealnego produktu nie można zapominać o antyalergiczności. Jaki materac dla pary zakupić, gdy jedno z partnerów jest alergikiem? Wachlarz możliwości jest duży, wśród propozycji dostępne są produkty o wnętrzu wykonanym z lateksu, który skutecznie uniemożliwia rozwój drobnoustrojów. Rekomendowanymi produktami, które z łatwością odnajdziecie w sklepie internetowym są: Janpol Hypnosis - z dodatkową pianką Pantera, Hilding Latino - z 15 letnią gwarancją oraz Materasso Premier Biospring - z innowacyjnym tworzywem Biospring.

Oprócz lateksu dobrze w roli profilaktycznego odczulacza sprawdzi się materac dla pary z wnętrzem piankowym. Tworzywo otwartokomórkowe pozwala na swobodny przepływ powietrza, a także idealną współpracę z ruchami ciała użytkownika, dzięki czemu cyrkulacja odbywa się stale bez przeszkód. Do najczęściej wybieranych wkładów tego typu należą: SleepMed Comfort oraz Materasso ViscoGreen Lux.

Materace z pamięcią kształtu

Najnowocześniejszym rozwiązaniem na materacowym rynku są pianki termoelastyczne. Ich aktywne działanie opiera się na reagowaniu na ciepłotę ludzkiego ciała, dzięki czemu podłoże może dopasować się do krzywizn sylwetki każdego z partnerów. Piana po zetknięciu z temperaturą 36 stopni Celsjusza odkształca się, tworząc w ten sposób formę indywidualnie dopasowaną do ciała śpiącej osoby, dzięki czemu ulega ono całkowitemu rozluźnieniu. Właściwości tworzywa są niezwykle istotne w przypadku wyboru materaca dla dwojga,ponieważ oprócz komfortu dla każdego z Was, pianka gwarantuje hamowanie niepożądanych drgań i hałasów wywołanych przez osobę śpiącą obok. Dodatkowo warto wiedzieć, że dostosowuje się ona do sylwetki użytkownika każdorazowo, a jej powierzchnia wraca do pierwotnego kształtu, dzięki czemu cały proces może być powtarzany regularnie co wieczór. Ekonomiczną propozycję ma w swojej ofercie marka Senna, której materac Thermo dostępny jest wraz ze zdejmowanym, pralnym pokrowcem Tencel. Dla wielbicieli twardych podłoży poleca się natomiast produkt firmy Bedding. Model Fortuna oprócz podwyższonej twardości charakteryzuje również aż 10 lat gwarancji.

Materac typu partner

Dla osób niezdecydowanych lub tych, które mają problem z doborem twardości, zaleca się materace dla dwojga typu partner. Charakteryzują się one połączeniem dwóch wypełnień w jednym wkładzie. Przykładami takich materacy jest Materasso Termopur Comfort, który łączy w sobie twarde i średnie podłoże w stosunku pół na pół. W ten sposób niezależnie od różnicy parametrów możecie wybrać dwa rozwiązania w jednym. Oprócz tego produkt ma w swoim wnętrzu dwie różne pianki, co znacznie podnosi komfort użytkowania. Dodatkowym atutem takiego wyboru są właściwości antyalergiczne i higieniczny, zdejmowany i pralny pokrowiec.

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu