Materace nawierzchniowe

Materace nawierzchniowe to propozycja dla każdego, kto chce podnieść komfort swojego snu bez konieczności inwestowania w nowy mebel, a więc przede wszystkim dla właścicieli zużytych lub niedopasowanych materacy, które nie spełniają swojej roli tak jak powinny, a także dla osób wypoczywających na rozkładanych sofach i kanapach.

Wystarczy położyć materac nawierzchniowy na dowolną powierzchnię, aby natychmiast zwiększyć poczucie wygody i wreszcie zacząć się wysypiać. Materace nawierzchniowe mają też inną, nieocenioną zaletę, którą docenią bez wyjątków wszyscy pragmatycy - pomagają one ochronić znajdującą się pod spodem powierzchnię przed zabrudzeniem bądź zniszczeniem. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy materac nawierzchniowy układa się na sofie, która za dnia bardzo często, nie tylko w małych mieszkaniach, jest miejscem, na którym pracuje się i spożywa posiłki. Innym dużym plusem, jaki kryją w sobie materace nawierzchniowe, jest ich lekkość, gwarantowana przez cienkie, jednowarstwowe wypełnienie. Dzięki temu materace nawierzchniowe można z łatwością transportować i przechowywać, a także, w razie potrzeby schować.

Zastosowanie tego rodzaju nakładki przydaje się nie tylko w przypadku starego podłoża, ale również wówczas, gdy obecne jest za twarde lub za miękkie, bowiem za pomocą materaca nawierzchniowego można regulować te parametry. Warto również zauważyć, że tego typu produkty charakteryzują się odpowiednią cyrkulacją powietrza oraz wysoką elastycznością punktową, ponieważ najczęściej są wykonane z komfortowej pianki wysokoelastycznej, lateksowej bądź termoelastycznej. To tworzywo znajdujące się wewnątrz materaca nawierzchniowego zmienia swój kształt pod wpływem punktowego nacisku, układając się tak, by idealnie podpierać spoczywającą na danym fragmencie powierzchni partię ciała śpiącej osoby. Materace nawierzchniowe to doskonałe rozwiązanie pozwalające w szybki i łatwy sposób podnieść komfort użytkownika podczas snu oraz wypoczynku.

Materace nawierzchniowe

Materace nawierzchniowe to rozwiązanie dedykowane tym, którzy śpią na kanapie lub niewygodnym i wysłużonym już materacu. Mają postać kilkucentymetrowej maty, którą układa się na innym podłożu - zależnie od właściwości, materac nawierzchniowy może zwiększać lub zmniejszać jego twardość. Jest doskonałym sposobem na natychmiastową poprawę jakości snu.

Zakup materaca nawierzchniowego może być dobrym sposobem na poprawę komfortu snu w ekonomiczny sposób. Jest to atrakcyjny wybór w szczególności dla osób wynajmujących mieszkania lub przygotowujących pokoje gościnne dla swoich bliskich. Kiedy warto kupić materac nawierzchniowy? Jaki model najlepiej sprawdzi się podczas wieloletniego użytkowania?

Czym jest materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy służy do tego, aby położyć go na materacu głównym. Może być też przydatny osobom, które śpią na niewygodnych kanapach i wersalkach. Doskonale sprawdza się w celu zmiękczenia twardego podłoża, wyrównania jego powierzchni i dopasowania wszelkich parametrów do potrzeb użytkownika.

Charakterystyczną cechą materaców nawierzchniowych jest ich niewielka wysokość. Najczęściej mieści się ona w przedziale od 4 do 8 cm. Takie wymiary sprawiają, że dzięki swoim właściwościom tzw. topper może się dobrze sprawdzać podczas podróżowania. Dużym atutem jest to, że materac nawierzchniowy można łatwo zwinąć i schować do szafy. Ta właściwość jest szczególnie cenna dla osób mieszkających w kawalerkach, które rano chcą go zdjąć ze swojej kanapy i przekształcić pokój w przestrzeń dzienną.

Materacy nawierzchniowych nie należy kłaść bezpośrednio na podłodze. Nie sprawdzą się też jako jedyne podłoże do spania umieszczone w ramie łóżka. Dodatkowy topper musi zostać ułożony na powierzchni o takiej samej szerokości i długości - w przeciwnym razie nie spełni należycie swojej funkcji.

Typy materaców nawierzchniowych
 • Materace nawierzchniowe występują w wielu różnorodnych wariantach. Główny parametr, którym się między sobą różnią, to rodzaj wypełnienia.
 • Piankowe materace nawierzchniowe - są zdecydowanie najbardziej popularne. Dobrze dopasowują się do ciała. W wersji termoelastycznej reagują na ciepło i bardzo precyzyjnie wspierają cały kręgosłup
 • Materace nawierzchniowe z pianką chłodzącą - wpływają korzystnie nie tylko na ułożenie kręgosłupa i jego kondycję, ale również na komfort termiczny. Termoregulacja obiegiem powietrza zmniejsza ryzyko powstania wilgotnego środowiska w podłożu do spania.
 • Lateksowe materace nawierzchniowe - wspierają ciało podobnie jak materace piankowe. Charakteryzują się jednak lepszą sprężystością i są odporne na roztocza. Łatwo je utrzymać w czystości.

Przy wyborze materaca nawierzchniowego warto dobrze rozważyć to, jakie wypełnienie wybrać. Ma ono wpływ nie tylko na komfort użytkowania, ale również na przechowywanie i łatwość utrzymania higieny w sypialni.

Kiedy warto rozważyć zakup materaca nawierzchniowego?

Zakup materaca nawierzchniowego możesz rozważyć w wielu sytuacjach. Wszystko jest zależne od Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości. Jeśli podstawowy materac jest dobrej jakości, ale jego poziom twardości Ci nie odpowiada, topper to dobry wybór. Poza tym dodatkowa warstwa jest czasem wybierana jako środek ochronny. Spowalnia proces zużywania się głównego materaca.

Wybierz materac nawierzchniowy również wtedy, gdy Twoje łóżko potrzebuje świeżości, ale obecnie z jakiegoś powodu nie możesz zdecydować sięna zakup standardowego materaca wysokiej jakości. Dobra dodatkowa warstwa wierzchnia jest w stanie pomóc w podniesieniu komfortu snu przy jednoczesnym zachowaniu sporej ilości gotówki w portfelu.

Topper to nieodłączny element wyposażenia niektórych sypialni małżeńskich. Mowa tu o pokojach, w których partnerzy zdecydowali się umieścić dwa oddzielne materace o różnym stopniu twardości zamiast jednego, dużego. Wtedy warstwa nawierzchniowa ma za zadanie zniwelować odczuwanie ewentualnych różnic spowodowanych nierównościami w miejscu łączenia.

Wybierz idealny materac w 4 krokach

Chcesz kupić wygodny materac nawierzchniowy, który spełni wszystkie Twoje potrzeby, ale nie wiesz, od czego zacząć? Przedstawiamy 4 podstawowe etapy, przez które musisz przejść, aby podjąć rozsądną decyzję.

 • Wymiary - w pierwszej kolejności sprawdź, jakie są wymiary Twojego materaca podstawowego. Topper nie może wystawać poza obręb łóżka i powinien precyzyjnie przylegać do podłoża.
 • Wypełnienie - zwróć uwagę na to, z jakiej pianki wykonany został materac. Warstwa lateksowa to dobry wybór jeśli zmagasz się z alergią. Z kolei, gdy potrzebujesz precyzyjnego wsparcia pleców - zdecyduj się na piankę memory.
 • Twardość - to kluczowy parametr, na który trzeba zwrócić uwagę, kupując materac nawierzchniowy. Jeśli zostanie źle dopasowany, kręgosłup nie otrzyma należytego podparcia. Topper posiadający miękkie wypełnienie sprawdzi się dobrze wówczas, gdy główny materac jest za twardy. Z kolei wysoki poziom twardości to lepszy wybór, gdy Twoim celem jest wyrównanie powierzchni, która jest już mocno zniekształcona.
 • Pokrowiec - podczas poszukiwań idealnego pokrowca pamiętaj o tym, aby był wykonany z materiału dobrze przepuszczającego powietrze. Jest to niezbędne, aby w łóżku nie gromadziła się wilgoć. Nadmierna potliwość to poważny problem, który znacznie obniża komfort podczas snu.

Materac nawierzchniowy może okazać się przydatnym elementem wyposażenia sypialni. Zdecyduj się na jego zakup jeśli zależy Ci na podniesieniu komfortu snu bez nadmiernego obciążania domowego budżetu.

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu