FILTRUJ WEDŁUG (415 products)

Cena

15,00 zł - 6 285,00 zł

materac-termoelastyczny-czy-lateksowy

Branża materacowa cały czas intensywnie się rozwija, dlatego klienci mogą obecnie poszukiwać wymarzonego materaca spośród wielu zróżnicowanych modeli. Do jednych z najbardziej popularnych typów wkładów należą te, których podstawę stanowią funkcjonalne pianki lub lateks. Czym odznaczają się materace termoelastyczne oraz lateksowe? Który z nich wybrać?    

Dlaczego warto kupić nowoczesny materac?

W przeciwieństwie do zwykłych materacy, wkłady zawierające piankę termoelastyczną lub lateks zapewniają zdecydowanie lepszy komfort snu. Nowoczesne komponenty pozwalają bowiem utrzymywać sylwetkę w prawidłowej pozycji w ciągu nocy, są mniej podatne na odkształcenie, a co równie istotne - pozostają w idealnym stanie przez długi czas, mimo częstej eksploatacji. Ponadto zarówno materace termoelastyczne, jak i te wykonane z warstw lateksu odznaczają się właściwościami, które ułatwiają utrzymanie wkładu w czystości, co jest szczególnie ważne w przypadku osób zmagających się na co dzień z objawami dokuczliwej alergii.   

Materac termoelastyczny - czym się wyróżnia?

Cieszące się sporą popularnością materace termoelastyczne są wytworzone ze specjalnego rodzaju pianki, znanej pod różnymi nazwami. Określa się ją między innymi jako piankę Visco, piankę memory (lub piankę “z pamięcią”), a także piankę leniwą (lazy foam). Co ciekawe, pianka termoelastyczna została wynaleziona w 1966 roku przez pracowników przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej w Stanach Zjednoczonych (NASA), gdyż jej właściwości miały być początkowo wykorzystywane głównie do tworzenia innowacyjnych poduszek powietrznych. Po 20 latach materiał ten trafił jednak do masowej produkcji i od tej pory z powodzeniem spełnia swoje funkcje w konstrukcjach nowoczesnych materacy. Charakterystyczną cechą pianki termoelastycznej jest obecność poliuretanu, wpływającego na zwiększoną sprężystość oraz niwelowanie ciężaru ciała. Poczucie przyjemnej miękkości podczas odpoczynku na materacu termoelastycznym zapewnia jednak przede wszystkim aktywne reagowanie materiału na wytwarzane ciepło, a w konsekwencji idealne dopasowanie się do poszczególnych partii ciała.           

Zalety materacy termoelastycznych

Lista zalet materacy termoelastycznych jest naprawdę długa, dlatego też warto skupić się na najważniejszych z nich. Po pierwsze, wkłady zawierające piankę Visco gwarantują doskonały komfort termiczny użytkownika, utrzymując przy tym jego kręgosłup w prawidłowym ułożeniu. Dzięki temu materace termoelastyczne są polecane osobom starszym i schorowanym, które potrzebują wkładu zmniejszającego ryzyko występowania odleżyn. Po drugie, materace termoelastyczne wyróżniają się zdolnością do poprawienia krążenia krwi w organizmie, co z kolei ma znaczący wpływ na efektywną regenerację mięśni. Ponadto, nowoczesne wersje pianki Visco eliminują problemy związane z porannym cierpnięciem karku oraz kończyn, a jednocześnie sprawiają, że w nocy bez trudu można odnaleźć najbardziej optymalną pozycję snu. Dodatkowo materace termoelastyczne odznaczają się bardzo dobrą wentylacją i odpornością na uszkodzenia, ponieważ w strukturze wkładu nie tworzą się trwałe odkształcenia. Podwyższeniu komfortu codziennego wypoczynku sprzyja także dobranie do materace elastycznego, regulowanego stelaża.     

Cechy materacy lateksowych

W grupie chętnie wybieranych wkładów znajdują się również różnorodne modele materacy lateksowych. Ich struktura cechuje się ogromną sprężystością, a także wytrzymałością i perfekcyjnym dopasowaniem do preferencji użytkownika. Najczęściej materace tego typu są wykonywane z mieszanek łączących najlepsze właściwości kauczuku naturalnego oraz syntetycznego. W związku z tym wkłady są w pełni bezpieczne dla zdrowia, antyalergiczne i niezwykle plastyczne. Lateks znakomicie chroni powierzchnię materaca przed gromadzeniem się na niej kurzu i zanieczyszczeń, które sprzyjają rozwijaniu się szkodliwych mikroorganizmów. Poza tym do zalet pianki lateksowej należy tworzenie średniej twardości powierzchni wkładu, która zmienia się pod wpływem siły nacisku, lecz po zakończeniu użytkowania powraca do swojej pierwotnej formy.                         

Korzyści płynące z wyboru materaca lateksowego

Decydując się na zakup materaca lateksowego możemy uzyskać szereg korzyści, niezwykle istotnych dla komfortu snu. Wysokiej jakości, starannie wykonany model bez wątpienia będzie spełniał swoje zadania przez wiele lat. Materace lateksowe są polecane osobom zmagającym się na co dzień z różnymi schorzeniami kręgosłupa, ponieważ doskonale łagodzą ból, przyczyniając się zarazem do przyspieszenia leczenia oraz wzmocnienia efektów rehabilitacji. Pianka lateksowa z całą pewnością spełni także oczekiwania par, gdyż powierzchnia materaca, charakteryzująca się wyraźną elastycznością punktową niweluje drgania wywoływane ruchem drugiej osoby i nie zakłóca jej snu. Nowoczesne materace lateksowe są także świetnym elementem wyposażenia łóżeczek dziecięcych. Struktura tego rodzaju wkładów pozwala bowiem utrzymywać sylwetkę malucha w odpowiedniej pozycji, dbając tym samym o jego zdrowy rozwój. Spośród licznych zalet materacy lateksowych nie bez znaczenia pozostaje ich higieniczność oraz zdolność do szybkiej poprawy kondycji zmęczonych mięśni.        

Materac termoelastyczny czy lateksowy - jaki wybrać?

Zarówno materace termoelastyczne, jak i lateksowe wyróżniają się wieloma sprawdzonymi, a co najważniejsze funkcjonalnymi rozwiązaniami, które znacznie podnoszą jakość snu. Oczekiwania najbardziej wymagających klientów spełnią modele ułatwiające zasypianie oraz regenerację kręgosłupa dzięki zastosowaniu komponentów reagujących na temperaturę i nacisk wytwarzane przez ciało.

Doskonałym wyborem będzie na przykład zakup materaca termoelastycznego SleepMed Comfort, posiadającego aż 3 warstwy perfekcyjnie dopasowanych materiałów. Uwagę zwraca przede wszystkim ruchoma pianka VitaRest, która gwarantuje uczucie przyjemnego otulenia, a jednocześnie jest wyprofilowana w taki sposób, aby wspierać mięśnie pleców poprzez wytworzenie 7 stref twardości. Model SleepMed Comfort odznacza się również wyposażeniem w postaci wysokoelastycznej pianki VPPHR i innowacyjnego pokrowca Merced.

Ciekawą propozycją dla osób poszukujących materaca termoelastycznego jest ponadto prozdrowotny model Hilding Rumba. Spośród jego niewątpliwych zalet należy wskazać możliwość odnalezienia najwygodniejszej pozycji do snu, bardzo dobra wentylacja wkładu (zapewniona przez wyprofilowane nacięcia pianki). Sprężystość materaca zapewnia dodatkowo pianka Velvet Touch, stanowiąca idealne uzupełnienie pianki termoelastycznej. Model Hilding Rumba jest szczególnie polecany osobom potrzebującym materaca zmniejszającego bóle stawów oraz tym, którzy są w trakcie leczenia wymagającego ciągłego przebywania w pozycji leżącej.

Z kolei miłośnicy materacy lateksowych powinni przyjrzeć się między innymi modelowi Janpol Pulse Elegant wykonanego z najlepszej jakości lateksu Puls i wzbogaconego o piankę wysokoelastyczną. Wybierając ten materac możemy mieć pewność, że poprawi się komfort naszego codziennego wypoczynku. Niejednorodna struktura pianki lateksowej oraz wysokoelastycznej zapobiega rozwojowi roztoczy i gromadzeniu się różnego rodzaju brudu. Poza tym, w rankingu chętnie wybieranych przez klientów modeli znajduje się również materac Hilding Latino, posiadający właściwości antybakteryjne oraz pianki przyczyniające się do odczuwania wysokiej sprężystości podłoża, wywołującej wrażenie “unoszenia się”.

Nowoczesne materace termoelastyczne i lateksowe wyróżniają się wieloma zaletami wpływającymi na wygodę oraz zdrowy sen. Przed zakupem konkretnego modelu warto zapoznać się z ich szczegółową specyfikacją, aby wybrać materac zapewniający wszelkie udogodnienia i spełniający nasze preferencje. Szeroka oferta renomowanych producentów pozwala bez trudu odnaleźć materac z pianką Visco lub pianką lateksową, które poprawią regenerację kręgosłupa każdej nocy.    

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu