Na komfortowy wypoczynek składa się wiele czynników. Komfort termiczny, odpowiednie warunki snu, dopasowane artykuły sypialniane… Nie można jednak ukryć, że najważniejszym z nich jest rodzaj posiadanego przez nas materaca. Spanie na niedopasowanej, niewygodnej powierzchni przyniesie nam więcej szkód, niż korzyści. Jeśli zdajemy sobie sprawę z tego, że posiadany przez nas materac jest nieodpowiedni, nie zwlekajmy z jego wymianą. W przypadku, w którym szukamy modelu dla par o rozmiarze 160x200, skorzystajmy z tego rankingu, który podsunie nam parę ciekawych propozycji.

Aby materac był wygodny, musi pasować do naszego ciała i naszych potrzeb. Nie powinniśmy to ignorować – jeśli na przykład wybierzemy zbyt twardy materac dla osoby o niskiej wadze, może ona doświadczyć bólu pleców i silnego dyskomfortu. Należy szczególnie uważać na to w momencie, w którym wybieramy materac razem z naszym partnerem - jeśli występuje między nami duża różnica wagowa, trzeba wziąć to pod uwagę. Nie decydujmy się na model, który będzie dostosowany tylko do jednej ze stron. W tym wypadku, zamiast iść w skrajności, o wiele lepiej sprawdzi się materac o średniej, uniwersalnej twardości. Pamiętajmy, że o tym, jakie właściwości posiada dany produkt, odpowiada przede wszystkim rodzaj wypełnienia. To również trzeba uwzględnić. Przedyskutujmy sprawę z partnerem i zastanówmy się, czy oczekujemy na przykład solidnego podparcia jak w materacach sprężynowych, czy też poczucia miękkiego otulenia, które zapewniają modele piankowe.

 

Materace 160x200 – ranking produktów

 

     Janpol Brillante

W przypadku modelu Janpol Brillante sama jego nazwa mówi o tym, że jest to niezwykły produkt. Jego wyjątkowe właściwości to potwierdzają. Po pierwsze, posiada on dużą wysokość, co gwarantuje łatwe wstawanie. Za odpowiednie podparcie ciała odpowiadają za to sprężyny kieszeniowe Multipocket typu HARD. Dzięki nim jesteśmy stabilni i bezpiecznie podparci. Z drugiej strony, połączenie pianki wysokoelastycznej HR i warstwy lateksu Pulse sprawia, że podłoże snu staje się niezwykle wygodne. Nie musimy się też obawiać tu o nieodpowiedni komfort termiczny, jako że dzięki lateksowi w środku wkładu ma miejsce skuteczna wentylacja. Co istotne, produkt jest opisywany jako odpowiedni dla par o dużej różnicy wagowej.

 Materac Janpol Brillante

rodzaj wypełnienia: piankowe twardość: twardy regulacja twardości: nie wysokość: 27 cm gwarancja: 15 lat

 

     Materasso Back Stretch

Nie ma wątpliwości, że dla par o różnych preferencjach najlepiej sprawdzi się taki produkt, który na każdego użytkownika reaguje indywidualnie, zapewniając optymalny komfort snu. Takim materacem zdecydowanie jest Materasso Back Stretch. Składa się on z nowoczesnych pianek, które gwarantują wysoką sprężystość i wygodę. Zastosowano w nich system specjalnych nacięć, który powoduje, że artykuł jeszcze łatwiej dopasowuje się do ciała danej osoby. Dzięki niemu nasze mięśnie będą mogły się w pełni rozluźnić, a ciało zregenerować. Ze względu na optymalną twardość materac ponadto zapewni odpowiednie podparcie dla kręgosłupa.

 Materac Materasso Back Stretch

rodzaj wypełnienia: piankowy twardość: twardy regulacja twardości: nie wysokość: 23 cm gwarancja: 5 lat

 

     Hilding Modern

Jeśli poszukujemy takiego materaca, który będzie odpowiadał na nasze zmieniające się potrzeby, wybierzmy Hilding Modern. Model ten posiada dwie strony użytkowe. Obie mają wysoki stopień twardości. Twarda składa się z wysokoelastycznej pianki HR, która cechuje się obecnością otworów wentylacyjnych w swojej strukturze. W ten sposób może zapewnić optymalny przebieg powietrza i wysoką higienę snu, jako że zapobiega gromadzeniu się bakterii czy drobnoustrojów. Druga strona, bardzo twarda, zawiera piankę hybrydową, która dodatkowo zwiększa jej twardość. Każda wspiera ciało w prawidłowy sposób za sprawą 7 stref twardości. Co więcej, pary na pewno docenią fakt, że materac działa tak cicho, że nie słyszy się ruchów drugiej osoby.

O ochronę materaca przed zabrudzeniem i odkształcaniem się pomaga zadbać specjalny pokrowiec. Nie ma wątpliwości, że to model, który będzie służył nam na długo.

 Materac Hilding Modern

rodzaj wypełnienia: piankowy twardość: twardy/bardzo twardy regulacja twardości: tak wysokość: 25 cm gwarancja: 15 lat

 

    Hilding Gerda

Materace mogą być jednocześnie ekologiczne i dobre dla środowiska, a do tego niezwykle komfortowe. Potwierdza to model Hilding Garda. Składa się z dwóch stron użytkowych. Pierwsza z nich zawiera wypełnienie piankowe za sprawą pianki ECO+ High Resilience Foam, która generuje miękkość i wygodę. Oprócz tego redukuje punkty nacisku. Na drugiej stronie materaca też zastaniemy piankowy wkład, ale tym razem z pianką Pure Eco FlexiFoam. Ona z kolei zapewnia większą twardość i sprężystość. Dodano do niej dodatkową warstwę filcu, która ma za zadanie ją utwardzać. Nie zapomniano tu również o sprężynach kieszeniowych. To wszystko tworzy powierzchnię komfortową dla każdego użytkownika.

Hilding Garda to idealna opcja dla tych, którym zależy na zakupie naturalnych, ekologicznych produktów. Dzięki niemu możemy zatroszczyć się nie tylko o swój wypoczynek, ale i o środowisko.

 Materac Hilding Garda

rodzaj wypełnienia: sprężynowe twardość: średni/twardy regulacja twardości: tak wysokość: 25 cm gwarancja: 15 lat

 

     Hilding Foxtrot

Hilding Foxtrot to materac o bardzo wysokiej twardości. Z tego względu sprawdzi się u tych osób, które posiadają większą wagę lub potrzebują twardszego podłoża ze względu na stan zdrowia. Model ten sprawia, że każdy z partnerów może liczyć na solidne podparcie. Co ciekawe, efekt ten zapewnia pianka wysokoelastyczna, która została specjalnie wyprofilowana. Niezwykle solidnie podtrzymuje ona ciało i gwarantuje prawidłowe podparcie dla kręgosłupa. Oprócz tego charakteryzuje się trwałością i solidnością, dzięki czemu nie musimy obawiać się o powstawanie nieestetycznych odkształceń. Nie można zapomnieć o wspaniałej cyrkulacji powietrza, którą powoduje otwartokomórkowa struktura wkładu.

Hilding Foxtrot oferuje solidne podparcie dla kręgosłupa. Wciąż jednak będziemy mogli cieszyć się tu komfortem i wygodą ze względu na specjalnie wyprofilowaną piankę wysokoelastyczną.

 Materac Hilding Foxtrot

rodzaj wypełnienia: piankowy twardość: bardzo twardy regulacja twardości: nie wysokość: 20 cm gwarancja: 15 lat

 

     Janpol Delia

W modelu Janpol Delia możemy wypróbować działanie różnych materiałów. W podstawie materaca znajdują się sprężyny, których jest aż 500 na każdy metr kwadratowy. Tworzą one 7 stref twardości, które wspaniale podtrzymują całe nasze ciało. Następnym tworzywem w materacu jest pianka poliuretanowa, która ma na celu zwiększenie żywotności produktu. Oprócz tego znajdziemy tu matę kokosową, która utwardza powierzchnię, a do tego zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii i drobnoustrojów. Dzieje się tak dzięki zapewnionej przez nią optymalnej wentylacji wewnątrz wkładu.

Materac Janpol Delia to perfekcyjny wybór przede wszystkim dla tych, którzy pragną wypróbować funkcje różnych rodzajów wypełnień. Obecność antybakteryjnego pokrowca sprawia, że może być to również alternatywa dla alergików.

 Materac Janpol Delia

rodzaj wypełnienia: sprężynowy twardość: średni regulacja twardości: tak wysokość: 23 cm gwarancja: 5 lat

 

    Fit.4.Sleep H2/H3

Fit.4.Sleep H2/H3 pozwala na wypróbowanie nowoczesnych rozwiązań. Jest to materac sprężynowy, jednak w jego budowie znajdują się również dwie warstwy pianki. Są to pianki Kaltschaum, które charakteryzują się dużą sprężystością i elastycznością. Każda z nich ma różną twardość i razem idealnie się dopełniają. Są amortyzacją dla sprężyn kieszeniowych, pełniących bardzo ważną funkcję. Odpowiadają bowiem za elastyczność punktową, która sprawia ona, że materac reaguje punktowo, a my nie odczuwamy zmiany pozycji. Sprężyny ponadto gwarantują dopasowanie do ciała i komfortowy wypoczynek. Dzięki temu to model odpowiedni również dla tych, którzy zmagają się z problemami z kręgosłupem.

Fit.4.Sleep H2/H3 zapewni nam zdrowy sen. Dba o odpowiednie podparcie naszego ciała, a do tego wprowadza optymalną wentylację, dzięki której na powierzchni produktu nie gromadzą się zanieczyszczenia czy bakterie.

 Materac Fit.4. Sleep H2/H3

rodzaj wypełnienia: sprężynowy twardość: średni/twardy regulacja twardości: tak wysokość: 18 cm gwarancja: 10 lat

 

Podsumowanie

 

Materac o rozmiarze 160x200 to wspaniały wybór dla par. Idealnie dopasuje się do łóżka dwuosobowego, a do tego umożliwi skuteczne odprężenie się i znalezienie wygodnej pozycji snu. Jeśli do tego zatroszczymy się o to, aby wybrana przez nas powierzchnia była do nas dobrze dopasowana, na pewno się nie rozczarujemy. Materac z pewnością zachwyci nas swoimi właściwościami i przydatnymi udogodnieniami, sprawiając, że sen stanie się przyjemniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki niemu poprawimy nasze samopoczucie i osiągniemy stan, w którym codzienne zaśnięcie będzie przychodziło nam z łatwością.