Materace twarde

Twarde materace najłatwiej rozpoznać po oznaczeniu H3 pojawiającym się w opisie produktu lub na jego opakowaniu. Dla kogo są one przeznaczone? Dla wszystkich, którzy poszukują stabilnego i sprężystego podłoża wypoczynku, ze szczególnym uwzględnieniem osób o większej wadze - właśnie one najbardziej docenią twarde materace, albowiem te modele w przeciwieństwie do innych wypełnień zapewnią im podparcie, jakiego oczekują.

Twarde materace umożliwiają pełną regenerację podczas wypoczynku również cięższym użytkownikom, ponieważ dokładnie stabilizują ich ciało na całej długości. W związku z tym mięśnie, do których przyczepione są najważniejsze elementy szkieletu, między innymi te leżące wzdłuż kręgosłupa, mogą w pełni odpocząć. Twardy materac pozwala na ułożenie sylwetki w sposób, który nie blokuje krążenia w naczyniach krwionośnych i tym samym sprawia, że wszystkie komórki wspomnianych mięśni zostają podczas snu dokładnie dotlenione - przekłada się to bezpośrednio na ich efektywną pracę w ciągu dnia. Z całą pewnością można więc powiedzieć, że twarde materace podnoszą jakość życia użytkowników o wyższej niż standardowa masa ciała. Twardy materac to bezpieczne rozwiązanie, które umożliwia komfortowy wypoczynek sprzyjający poprawie kondycji organizmu.

Do wypełnienia materacy twardych używa się zarówno wkładów sprężynowych, zwykle dodatkowo wzmocnionych, jak i różnego rodzaju pianek wysokoelastycznych. Zarówno stelaż sprężynowy, jak i konstrukcja piankowa odznaczają się wysoką elastycznością punktową. Dzięki temu nawet bardzo twardy materac będzie doskonale dopasowywał się do anatomii swojego użytkownika, nawet przy zmianie pozycji ciała. Tworzywa naturalne, które często spotyka się we wnętrzu twardych materacy to przede wszystkim lateks i kokos - oba zwiększają elastyczność i sprężystość podłoża. Nadają mu też właściwości antyalergicznych, gdyż ich struktura utrudnia rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów.

Materace twarde

Materace twarde w przeciwieństwie do innych modeli odznaczają się niezwykle stabilną i wzmocnioną powierzchnią. Wkłady twarde są w stanie idealnie podpierać sylwetkę użytkowników o większej masie, nie zakłócając jednocześnie swobodnego przepływu krwi w całym organizmie. Do ich niewątpliwych zalet należy także sprężystość i antyalergiczność.

Twarde materace uznawane są za komfortowe oraz zdrowe rozwiązanie, szczególnie dla osób o stosunkowo wysokiej masie ciała. Modele tego typu można znaleźć wśród podłoży do spania zarówno o wypełnieniu piankowym, jak i sprężynowym czy hybrydowym.

Twarde materace - charakterystyka

Twarde materace zapewniają jedynie minimalną głębokość zanurzenia ciała w podłoże podczas snu. Są polecane zwłaszcza dla osób potrzebujących dodatkowego wsparcia dla pleców, cenione za swoją wyjątkową stabilność i rzadkie odkształcenia. Charakteryzują się trwałością i długą żywotnością, co czyni je dobrym zakupem na długie lata.

Na twardych materacach dobrze śpią również pary, ponieważ minimalizują przenoszenie ruchu. Niektórzy podkreślają, że twardy materac może pomóc w poprawie cyrkulacji krwi, ponieważ małe zanurzenie ciała ułatwia swobodny przepływ krwi.

Należy jednak pamiętać, że twardy materac nie jest odpowiedni dla każdego. Osoby o niskiej masie ciała nie otrzymują odpowiedniego podparcia i amortyzacji, co może prowadzić do nadmiernego nacisku na niektóre części ciała, zwłaszcza dla osób leżących na boku.

Zdrowie, a twardy materac

Powszechne przekonanie mówi, że twardszy materac jest lepszy dla zdrowia kręgosłupa, a miękki może prowadzić do wad postawy. Jednak to stwierdzenie nie jest w pełni prawdziwe. Zarówno zbyt miękki, jak i zbyt twardy materac, mogą powodować schorzenia, co zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb.

Twardy materac może być dobrym wyborem dla osób potrzebujących efektywnej stabilizacji kręgosłupa oraz dla tych, którzy mają okrągłe plecy lub lubią spać na brzuchu. Jednak ważne jest, aby materac był elastyczny, co jest istotne dla komfortu snu i samopoczucia.

Twardy materac - fakty i mity

Spanie na twardym materacu jest obarczone wieloma mitami, które warto rozwiać. Oto kilka faktów i mitów na ten temat:

1. Fakty:
 • Długa żywotność - twardy materac jest trwały i ma mniejszą podatność na zużycie niż miękkie modele, co przekłada się na jego długą żywotność.
 • Mała intensywność przenoszenia ruchów - minimalizuje odczuwanie wzajemnych ruchów przez pary, co często prowadzi do spokojniejszego snu.
 • Stabilność - stabilnie podpiera kręgosłup, ułatwiając mięśniom rozluźnienie i regenerację.
2. Mity:
 • Twardy materac wyleczy ból pleców - wybór materaca powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb, a nie wszystkie problemy kręgosłupa mogą być rozwiązane przez twardy materac.
 • Każdy powinien mieć twardy materac - wybór materaca powinien być indywidualny i dostosowany do preferencji i potrzeb użytkownika.
 • Twardy materac rozwiązuje problemy zdrowotne - może wspomagać proces rekonwalescencji, ale sam w sobie nie rozwiązuje problemów zdrowotnych.
Kto powinien wybrać twardy materac?

Twardy materac jest dedykowany przede wszystkim osobom o wysokiej masie ciała, potrzebującym solidnego wsparcia kręgosłupa. Jednak należy unikać zbyt dużego stopnia twardości, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie się do krzywizn ciała oraz wytrzymałość na odkształcenia. Warto także zasięgnąć porady fizjoterapeuty lub lekarza przed dokonaniem wyboru.

Wybór twardego materaca może być również kwestią indywidualnych preferencji. Jeśli spanie na takim materacu jest dla Ciebie wygodne i przynosi głęboki sen, nie ma przeszkód, abyś cieszył się jego użytkowaniem.

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu