Materace twarde

Twarde materace najłatwiej rozpoznać po oznaczeniu H3 pojawiającym się w opisie produktu lub na jego opakowaniu. Dla kogo są one przeznaczone? Dla wszystkich, którzy poszukują stabilnego i sprężystego podłoża wypoczynku, ze szczególnym uwzględnieniem osób o większej wadze - właśnie one najbardziej docenią twarde materace, albowiem te modele w przeciwieństwie do innych wypełnień zapewnią im podparcie, jakiego oczekują.

Twarde materace umożliwiają pełną regenerację podczas wypoczynku również cięższym użytkownikom, ponieważ dokładnie stabilizują ich ciało na całej długości. W związku z tym mięśnie, do których przyczepione są najważniejsze elementy szkieletu, między innymi te leżące wzdłuż kręgosłupa, mogą w pełni odpocząć. Twardy materac pozwala na ułożenie sylwetki w sposób, który nie blokuje krążenia w naczyniach krwionośnych i tym samym sprawia, że wszystkie komórki wspomnianych mięśni zostają podczas snu dokładnie dotlenione - przekłada się to bezpośrednio na ich efektywną pracę w ciągu dnia. Z całą pewnością można więc powiedzieć, że twarde materace podnoszą jakość życia użytkowników o wyższej niż standardowa masa ciała. Twardy materac to bezpieczne rozwiązanie, które umożliwia komfortowy wypoczynek sprzyjający poprawie kondycji organizmu.

Do wypełnienia materacy twardych używa się zarówno wkładów sprężynowych, zwykle dodatkowo wzmocnionych, jak i różnego rodzaju pianek wysokoelastycznych. Zarówno stelaż sprężynowy, jak i konstrukcja piankowa odznaczają się wysoką elastycznością punktową. Dzięki temu nawet bardzo twardy materac będzie doskonale dopasowywał się do anatomii swojego użytkownika, nawet przy zmianie pozycji ciała. Tworzywa naturalne, które często spotyka się we wnętrzu twardych materacy to przede wszystkim lateks i kokos - oba zwiększają elastyczność i sprężystość podłoża. Nadają mu też właściwości antyalergicznych, gdyż ich struktura utrudnia rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów.

Materace twarde

Materace twarde w przeciwieństwie do innych modeli odznaczają się niezwykle stabilną i wzmocnioną powierzchnią. Wkłady twarde są w stanie idealnie podpierać sylwetkę użytkowników o większej masie, nie zakłócając jednocześnie swobodnego przepływu krwi w całym organizmie. Do ich niewątpliwych zalet należy także sprężystość i antyalergiczność.

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu