NASZE PRODUKTY
Materace dla alergików
Materace antyalergiczne to szereg sprawdzonych, w pełni bezpiecznych dla zdrowia modeli, stworzonych specjalnie z myślą o Klientach zmagających się na co dzień z różnego rodzaju uczuleniami. Dzięki przeprowadzonym testom i szczegółowym badaniom użytych do produkcji materiałów można mieć pewność, że wybierając materac antyalergiczny zagwarantujemy sobie oraz swoim bliskim idealne, przyjemne warunki do codziennego wypoczynku.
Jakimi cechami odznaczają się znajdujące się w naszej ofercie materace dla alergików? Po pierwsze, każdy spośród prezentowanych modeli materacy antyalergicznych zawiera syntetyczne, antybakteryjne komponenty, które zapobiegają rozwojowi niezwykle szkodliwych drobnoustrojów, grzybów, a także pleśni. W konsekwencji osoba śpiąca nie musi się martwić o podrażnienia skóry, kichanie, czy kaszel, będące objawami obecności niewidocznych alergenów. Materace antyalergiczne są zatem idealnym rozwiązaniem dla najmłodszych oraz osób starszych wymagających szczególnych warunków do snu. Co równie istotne, materace dla alergików, w przeciwieństwie do zwykłych materacy, posiadają podwyższony poziom higieniczności, o którym decyduje między innymi doskonała wentylacja kolejnych warstw wkładów. Jej uzyskanie stało się możliwe poprzez zastosowanie w materacach antyalergicznych innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych, między innymi systemu nacięć i kanalików odprowadzających ciepło na zewnątrz konstrukcji nowoczesnych modeli. Maksymalny przepływ powietrza w środku struktury materacy antyalergicznych gwarantuje ponadto m.in. rewolucyjna technologia Airforce, wykorzystująca specjalne kratki wentylacyjne umieszczone wewnątrz wkładów.
Materace antyalergiczne składają się najczęściej z pianki wysokoelastycznej, lateksowej lub pianki VitaRest. Są to materiały wyróżniające się doskonałą elastycznością, umożliwiającą poczucie przyjemnej wygody snu, a jednocześnie efektywnego podparcia wszystkich partii ciała. W związku z tym nie trzeba wybierać pomiędzy modelem wspierającym zdrowie kręgosłupa a hamującym objawy alergii - materace dla alergików łączą w sobie najlepsze cechy wszystkich dostępnych na rynku wkładów.
Materace dla alergików
Materace dla alergików zostały stworzone z myślą o osobach wymagających szczególnych warunków do snu. W swojej strukturze zawierają wyłącznie syntetyczne i antybakteryjne komponenty, zapobiegające rozwojowi szkodliwej pleśni, roztoczy oraz grzybów. Dzięki temu osoba śpiąca nie odczuwa dyskomfortu związanego z nawracającymi atakami kichania, kaszlu lub podrażnień skóry.
SLEEPMED COMFORT - materac termoelastyczny, piankowy
- -20%
SLEEPMED PREMIUM - materac termoelastyczny, piankowy
- -20%
SLEEPMED SUPREME - materac termoelastyczny, piankowy
- -20%
SLEEPMED COMFORT PLUS - materac termoelastyczny, piankowy
- -30%
SLEEPMED PREMIUM PLUS - materac termoelastyczny, piankowy
- -30%
SLEEPMED SUPREME PLUS - materac termoelastyczny, piankowy
- -30%
SLEEPMED NATURA PLUS - materac naturalny, piankowy
- -30%
SLEEPMED NATURA HYBRID PLUS - materac naturalny, hybrydowy
- -30%
Fit.4.Sleep Topper Cool Breeze – materac nawierzchniowy
- -40%
HILDING PASODOBLE - materac kieszeniowy, sprężynowy
- -20%
HILDING SALSA - materac termoelastyczny, piankowy
- -20%
HILDING FOXTROT – materac wysokoelastyczny, piankowy
- -20%
HILDING CONGA – materac wysokoelastyczny, piankowy
- -20%
HILDING MODERN – materac wysokoelastyczny, piankowy
- -20%
Alergie w XXI wieku są bardzo problematyczne. Reakcje uczuleniowe pojawiają się zarówno podczas pylenia roślin, jak i w wyniku kontaktu z roztoczami, pleśnią czy grzybami. Praktycznie na każdym kroku można spotkać się z alergenami - również podczas snu. Dzięki zakupowi dobrego materaca alergicy mogą znacznie poprawić komfort swojego funkcjonowania. Jakie podłoże do spania wybrać, aby w łóżku nie gromadziły i nie namnażały się szkodliwe mikroorganizmy?
Alergeny w materacachW materacach gromadzą się najróżniejsze rodzaje alergenów. Mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla osób cierpiących na alergię. Które z nich są najbardziej problematyczne?
- Pleśń - rozwija się w wilgotnych warunkach. Jest obecna przede wszystkim w materacach skonstruowanych bez dbałości o optymalną wentylację. Osoby uczulone na pleśń mogą wówczas doświadczać objawów takich, jak kaszel, duszność, świąd i katar.
- Roztocza - roztocza kurzu domowego to mikroskopijne stworzenia. Gromadzą się w materacach i żywią łuskami skóry. Ich ciała i odchody sprzyjają reakcjom uczuleniowym. Objawy obejmują m.in. świąd, zatkany nos i wysypkę skórną na różnych częściach ciała.
- Sierść - nawet jeśli zwierzęta nie śpią w łóżku, ich sierść może gromadzić się w materacu. Dlatego ważne jest to, aby wszyscy właściciele czworonogów dbali o higienę w sypialni.
Zakup dobrego materaca może widocznie zmniejszyć uciążliwość objawów i poprawić komfort funkcjonowania alergika. Jednak w przypadku silnych reakcji uczuleniowych warto zawsze skorzystać się z lekarzem i otrzymać porady dotyczące unikania potencjalnych zagrożeń.
Jakie wypełnienie wybrać?Osoby cierpiące na alergie powinny wybierać materace z wypełnieniem, które są mniej podatne na gromadzenie alergenów. Bardzo często polecane są wkłady z lateksu naturalnego. Jest to materiał odporny na pleśń, bakterie i roztocza. Jest hipoalergiczny i rzadko wywołuje reakcje uczuleniowe. Jednak niektóre osoby są uczulone na białka lateksu - przed dokonaniem zakupu warto to sprawdzić. Materace lateksowe można łatwo utrzymać w czystości. Ich konstrukcja umożliwia bowiem efektywny przepływ powietrza, co zapobiega gromadzeniu się wilgoci.
Uniwersalnym wyborem są też materace z wypełnieniem piankowym - w szczególności z pianki memory lub termoelastycznej. Wiele modeli tego typu jest opisana mianem hipoalergicznych. Ich dodatkową korzyścią jest zagwarantowanie stabilnego podparcia kręgosłupa i stawów, a tym samym dobroczynny wpływ na funkcjonowanie całego układu ruchu.
Alternatywne rozwiązanie to materace kieszeniowe. Choć z reguły nie są one wprost adresowane do alergików, zapewniają efektywną cyrkulację powietrza. Utrudnia to rozwój roztoczy i ułatwia utrzymanie w łóżku suchego, bezpiecznego środowiska, ograniczającego rozwój roztoczy i drobnoustrojów.
Dobry materac, a samopoczucie alergikaKomfortowy materac wpływa pozytywnie na samopoczucie alergików. Zarówno w zakresie zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Odporność podłoża do spania na roztocza, pleśń i inne alergeny, pomaga w minimalizacji kontaktu z tymi czynnikami. Prowadzi to do zmniejszenia objawów alergicznych takich, jak kichanie, zatkany nos, swędzenie oczu czy kaszel. Hipoalergiczne materiały mogą sprzyjać poprawie zdrowia skóry. Dotyczy to w szczególności osób, których reakcją na uczulenie jest pojawienie się wysypki.
Lepszy sen, wolny od zakłóceń, wpływa pozytywnie na poprawę koncentracji, pamięci i ogólnej wydajności w codziennych zadaniach. Brak nadmiernej wilgoci także jest bardzo istotny. Ograniczona jest nadmierna potliwość, a ilość zagrożeń dla układu oddechowego staje się zminimalizowana. Należy pamiętać, że dobry materac to jedynie wsparcie dla osób cierpiących na alergię. Podstawą powinno być leczenie prowadzone pod kontrolą lekarza. Wysokiej jakości podłoże do spania może jedynie maksymalizować jego efekty.
Podczas poszukiwania idealnego materaca alergicy powinni zwracać uwagę nie tylko na higienę, ale również na ergonomię. Materac powinien być dostosowany do wagi i indywidualnych preferencji użytkownika. Stabilność, amortyzacja i elastyczność punktowa poprawiają postawę i redukują uciążliwość bólu pleców.
Jakich materacy unikać?Alergicy powinni unikać materacy, które sprzyjają gromadzeniu się alergenów, takich jak roztocza, pleśń czy bakterie. Oto kilka rodzajów materacy, które nie są dobrym wyborem:
- materace o słabej wentylacji - jeśli podłoże do spania utrzymuje wilgoć i ciepło, sprzyja to rozwojowi pleśni i roztoczy. Nieustanny przepływ powietrza przez materac to podstawa, na którą powinien zwracać uwagę każdy alergik;
- brak ochrony przed roztoczami - materace bez dodatkowej ochrony przed roztoczami mogą sprzyjać gromadzeniu się tych mikroskopijnych stworzeń. Warte uwagi są m.in. specjalne pokrowce;
- wysoki poziom substancji chemicznych - niektóre związki chemiczne używane w produkcji materacy są problematyczne dla niektórych alergików. Zdecydowanie warto ich unikać;
- materace używane - nigdy nie powinno się kupować używanych materacy. Znajduje się w nich zwykle ogromna ilość niebezpiecznych alergenów i zanieczyszczeń;
- pokrowce bez zamków rozdzielczych - najlepszy wybór to materace wyposażone w pokrowiec, który w każdej chwili można zdjąć i wyprać. Jeśli dany model nie posiada zamka - utrzymanie higieny staje się znacznie utrudnione.
Jeśli zmagasz się z alergią i szukasz idealnego materaca, koniecznie połóż szczególny nacisk na higienę i wentylację. To najważniejsze aspekty wpływające na prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznych.