Na komfortowy sen składa się wiele czynników, jednak najważniejszym z nich jest zdecydowanie materac. To od powierzchni snu zależy, czy się wyśpimy, a także czy rano obudzimy się wypoczęci i pełni energii, czy też z bólem kręgosłupa. Decydując się na model o rozmiarze 90x200, możemy być pewni, że każda noc minie nam przyjemnie, a wszelkie nieprzyjemne dolegliwości nie będą nam dokuczać. Stuprocentową pewność zyskamy, gdy dobierzemy produkt według naszych preferencji oraz potrzeb. To główne kryterium, według którego powinniśmy się kierować. Dzięki niemu unikniemy sytuacji, w której wybrany przez nas artykuł nam nie odpowiada. Będziemy mogli bowiem dobrać taki rodzaj materaca, który będzie dla nas idealny.

Możemy wybrać spośród różnych typów wypełnienia – piankowego, hybrydowego czy też sprężynowego. Konieczne będzie też zwrócenie uwagi na twardość materaca. Jeśli ważymy poniżej 80 kilogramów, nie powinniśmy kupować za bardzo twardego modelu. W tym wypadku sprawdzi się średnio twardy lub miękki. Jeśli wiemy, że mamy specjalne potrzeby, też musimy to uwzględnić. Mowa tu o wszelkich alergiach czy dolegliwościach. W przypadku modeli 90x200 wybór jest naprawdę szeroki, możemy zatem być pewni, że nasze wymagania zostaną spełnione.

Materac 90x200 zadowoli wielu użytkowników – zarówno tych, którym zależy na funkcjonalności, jak i komforcie. Jest to model nadający się do łóżka pojedynczego, jednak jednocześnie zapewnia dużą swobodę ruchów. Dzięki temu bez problemu znajdziemy wygodną pozycję snu. Dobrze dobrane właściwości z kolei sprawią, że każdej nocy będziemy zasypiać z niezwykłą łatwością.

Materace 90x200 – ranking produktów

  1.  Hilding Aspre 

Na pierwszym miejscu w rankingu 90x200 znajduje się Hilding Aspre, który łączy troskę o środowisko z pragnieniem zapewnienia sobie najlepszej wygody. Zastosowano w nim dwa rodzaje pianek - wysokoelastyczną HR Bio i piankę NATURALIS, obie nasączone naturalnymi olejkami. HR Bio wyróżnia się otwartokomórkową strukturą, która odpowiada za zapewnienie najlepszej wentylacji. Pianka NATURALIS pełni różne funkcje, od podtrzymywania ciała po działanie antybakteryjne i relaksujące. Naturalny model Hilding Aspre to idealna opcja dla alergików. Przypadnie do gustu też tym, którym zależy na wyprofilowanym podłożu - znajdziemy tu aż 7 stref twardości. Co więcej, w zależności od naszych potrzeb możemy tu wybrać dwa różne rodzaje podłoża.

Hilding Aspre to innowacyjny produkt, w którym wykorzystano same naturalne tworzywa i technologie. To czyni go materacem bezpiecznym dla środowiska, który dodatkowo jest niezwykle komfortowy i wygodny. Zapewni nam zdrowy i spokojny sen.

Jak wybrać najlepszy materac 90x200?

rodzaj wypełnienia: piankowy twardość: średni/twardy regulacja twardości: tak wysokość: 23 cm gwarancja: 15 lat

  1. Hilding Boogie 

Szukając modeli w rozmiarze 90x200, na pewno nie możemy pominąć Hilding Boogie. Ze względu na wykorzystanie różnorodnych właściwości będzie to materac odpowiedni dla każdego. Pianka wysokoelastyczna idealnie podtrzymuje każdą część ciała, dzięki czemu mięśnie mogą się w pełni zregenerować. Oprócz tego zapewnia optymalną wentylację, jako że posiada głębokie otwory wentylacyjne. Obecna jest tu również warstwa lateksu, która oddziałuje na sprężystość i wytrzymałość materaca. Ciekawym elementem jest chłodząca pianka FloFom, która reguluje naszą temperaturę i działa relaksująco. Zapobiega gromadzeniu się wilgoci i zanieczyszczeń, co czyni model bezpiecznym dla alergików.

Materac charakteryzuje się też dużą wysokością, która ułatwia wstawanie z niego. Dla zwiększenia higieny snu dodano naturalny pokrowiec, który chroni powierzchnię modelu przed odkształceniami i zniszczeniami.

Jak wybrać najlepszy materac 90x200?

rodzaj wypełnienia: piankowy twardość: twardy regulacja twardości: nie wysokość: 26 cm gwarancja: 15 lat

  1. Janpol Jan 

Na trzecim miejscu w rankingu znajduje się materac Janpol Jan. Jest on gwarancją komfortu i jakości. Ma wypełnienie sprężynowe, które wyróżnia się liczbą sprężyn - jest ich aż 500. Każda z nich jest umieszczona w pojedynczych kieszeniach, co sprawia, że reagują miejscowo. To korzystnie wpływa na podparcie kręgosłupa. Jeśli ponadto zależy nam na komforcie termicznym, na pewno docenimy dwustronność Janpol Jan. Jedna ze stron ma działanie chłodzące, a do tego zwiększa przepływ powietrza. Druga za to wykonana jest z pianki termoelastycznej, która zapewnia uczucie miękkości i otulenia. Dzięki temu materac umożliwia komfortowy sen przez całą rok.

Model Janpol Jan pozwala ponadto na wybór preferowanej twardości. Z racji tego, że materac jest odwracalny, możemy liczyć na lepszą żywotność i wytrzymałość. Przyczyni się do tego również obecność jednego z dwóch pokrowców do wyboru.

Jak wybrać najlepszy materac 90x200?

rodzaj wypełnienia: sprężynowy twardość: średnia regulacja twardości: tak wysokość: 23 cm gwarancja: 15 lat

  1.  Janpol Luna

Firma Janpol oferuje wspaniały model materaca - Janpol Luna. Nie ma wątpliwości, że docenią go szczególnie osoby zmagające się z problemami z kręgosłupem, jako że wspiera on prawidłową pozycję ciała i zapewnia bezpieczne podparcie. Cechy, które zdecydowanie charakteryzują ten produkt, to jego innowacyjna elastyczność i wysoka gęstość. Ma na nie wpływ zastosowanie solidnej, hybrydowej pianki, która zapobiega odkształceniom i pomaga utrzymać wygodną pozycję snu.

Co ciekawe, ten materac to też świetna opcja dla alergików - nacięcia w jego wkładzie umożliwiają skuteczną wentylację powietrza i zapobiega gromadzeniu się wilgoci czy bakterii. Powoduje ponadto, że jego powierzchnia się nie nagrzewa, a jego użytkownik nawet w ciągu wyjątkowo ciepłych dni może zachować optymalny komfort termiczny.

Jak wybrać najlepszy materac 90x200?

rodzaj wypełnienia: piankowy twardość: miękki/średni regulacja twardości: tak wysokość: 24 cm gwarancja: 7 lat

  1. Hilding Tango 

Na 5 miejscu również znajdziemy produkt marki Hilding - tym razem Hilding Tango. Jest to model sprężynowy, którego podstawą są kieszenie wykonane z fizeliny. Tutaj również sprężyny pracują niezależnie, co jest istotne szczególnie w przypadku par dzielących jeden materac – ze względu na wysoką elastyczność punktową ruchy drugiej osoby nas nie obudzą. Również fani pianek znajdą tu coś dla siebie – zastosowanie pianki FlexiFoam powoduje, że komfort snu bardzo się zwiększa. Podłoże staje się miększe i przyjemniejsze, wciąż jednak zapewniając prawidłowe podparcie. Piankowe podłoże dostępne jest z każdej strony materaca.

Możemy również cieszyć się wspaniałą wentylacją, którą zapewniają specjalne nacięcia, którymi pokryta jest powierzchnia materaca.

Jak wybrać najlepszy materac 90x200?

rodzaj wypełnienia: sprężynowy twardość: średnia/twarda regulacja twardości: tak wysokość: 23 cm gwarancja: 15 lat

  1. Fit.4.Sleep H2/H3

Fit.4.Sleep H2/H3 to opcja, na którą warto zwrócić uwagę. To materac piankowy, którego pianki mają różne twardości i są specjalnie wyprofilowane. Dzięki temu mogą dopasować się do ciała każdego użytkownika. Zależnie od naszych preferencji, możemy dobrać bardziej twarde lub bardziej miękkie podłoże. Pianka Kaltschaum cechuje się innowacyjnym systemem nacinania pianek – to właśnie on generuje aż 4 rodzaje różnych powierzchni snu. Bez względu na to, które z nich wybierzemy, możemy być pewni, że nasz kręgosłup będzie prawidłowo podparty.

Na jakość i komfort snu wpływa również fakt, że model ten cechuje się świetną wentylacją i higieną. To wszystko za sprawą innowacyjnych nacięć. One sprawiają, że jest to produkt bezpieczny zarówno dla alergika, jak i wszystkich innych.

Jak wybrać najlepszy materac 90x200?

rodzaj wypełnienia: piankowy twardość: miękki/twardy regulacja twardości: tak wysokość: 18 cm gwarancja: 10 lat

  1. Materasso Kokos Bio Ex

Ostatnim z materacy o 90x200, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę, jest model Materasso Kokos Bio Ex. Bez wątpienia to idealny wybór dla tych, którzy preferują twardsze podłoże snu. W tym produkcie jest to zapewnione za sprawą utwardzającej maty kokosowej. Służy ona również do usprawnienia przepływu powietrza we wnętrzu materaca i zwiększeniu żywotności. Oprócz niej w modelu zastosowano sprężyny Multipocket tworzące 7 stref twardości oraz piankę wysokoelastyczną, która wspaniale podtrzymuje ciało. Warto wspomnieć, że została ona umieszczona na macie kokosowej, aby zapewnić wygodę i komfort.

Materac posiada dwie strony użytkowe, a oprócz tego idzie w parze z naturalnym pokrowcem Aloe Vera, który został nasączony ekstraktem z aloesu. Oddziałuje on na regenerację skóry i umożliwia spokojny, komfortowy wypoczynek.

Jak wybrać najlepszy materac 90x200?

rodzaj wypełnienia: sprężynowy twardość: twardy regulacja twardości: nie wysokość: 18 cm gwarancja: 2 lata

Podsumowanie

Materac 90x200 to opcja, której zdecydowanie warto poświęcić trochę uwagi. Idealnie sprawdzi się do łóżka pojedynczego, a do tego spowoduje, że korzystająca z niego osoba będzie mogła się w pełni odprężyć. Z racji tego, że jest trochę większy od standardowego materaca jednoosobowego, ci, którzy mają większą sypialnię, mogą spokojnie sobie na niego pozwolić. Z pewnością stanie się centrum pomieszczenia. Chociaż dostępność wielu rodzajów twardości i wypełnień może na początku utrudnić podjęcie decyzji, nie ma wątpliwości, że kiedy już się zdecydujemy, będziemy w pełni usatysfakcjonowani!