Każdy z nas zasługuje na jak najlepszy komfort. Nie powinniśmy spać na niewygodnym, źle dopasowanym podłożu, ponieważ w ten sposób nigdy się w pełni nie odprężymy. Na skutek tego będziemy odczuwać negatywne samopoczucie, które z kolei przełoży się na drażliwość i zły humor. Na pewno zauważyliśmy, że gdy się nie wysypiamy, czujemy się o wiele gorzej. Nie bagatelizujmy tej sytuacji, tylko postarajmy się zrobić coś, dzięki czemu będziemy mogli to zmienić. Możemy zmienić podejście i w końcu dać sobie coś, co zapewni nam najwyższy komfort. Taką możliwość da nam materac o rozmiarze 200x200. Który model będzie najlepszy?

Warto pamiętać, że każda osoba ma swoje własne preferencje. Materac powinien być dobrany dokładnie do naszych oczekiwań. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się w pełni komfortowym wypoczynkiem. Nie ignorujmy żadnych naszych potrzeb ani dolegliwości. Na przykład w momencie, w którym cierpimy na problemy z kręgosłupem, powinniśmy wziąć to pod uwagę i postawić na materac o wysokiej twardości, który zapewnia solidne, bezpieczne podparcie. Jeśli na co dzień odczuwamy silne napięcie, które gromadzi się w naszych mięśniach, zredukować je pomoże nam model z wypełnieniem termoelastycznym, który umożliwia rozluźnienie się.

Widzimy, że to kwestie, które należy uwzględnić przy wyborze. Możemy też zastanowić się nad udogodnieniami, takimi jak elastyczność punktowa czy chłodzący efekt. Jest wiele nowoczesnych technologii, które mogą poprawić jakość naszego wypoczynku. Możemy zapoznać się z nimi w rankingu modelu o rozmiarze 180x200 - nie ma wątpliwości, że właściwości poszczególnych modeli wprawią nas w zachwyt!

 

Materace 200x200 – ranking produktów

 

  1. Janpol Calando

Kupując materac o rozmiarze 200x200, pragniemy, aby był jak najbardziej komfortowy. Model Janpol Calando nam to zapewni. Gwarancją tego jest jego wkład, który łączy w sobie 3 rodzaje pianek, sprężynę kieszeniową oraz płytę lateksową. Dzięki temu możemy liczyć zarówno na idealne dopasowanie do ciała i rozluźnienie mięśni, 7 stref twardości, jak i na wysokie właściwości antyalergiczne. Co ciekawe, do jednej z pianek dodano olejek z kwiatu dzikiej pomarańczy, przez co zyskuje ona działanie uspokajające i relaksujące. Materac ma średnią twardość, więc powinien pasować do większości użytkowników.

 Materac Janpol Calando

rodzaj wypełnienia: piankowe twardość: średnia regulacja twardości: nie wysokość: 27 cm gwarancja: 15 lat 

 

  1. Janpol Nolli

Janpol Nolli zaskoczy nas swoim połączeniem różnych wspaniałych właściwości. Miłośnicy modeli sprężynowych na pewno docenią obecność sprężyn MultiPocket, które ułożone są niezwykle gęsto, zapewniając solidne podłoże i dopasowanie za sprawą 7 stref twardości. Oprócz tego w materacu zastosowano warstwę lateksu Ocean Blue, która zawiera żelowe kapsułki, służące do regulacji temperatury i zmniejszania wilgoci. Wygodę i miękkość gwarantuje pianka termoelastyczna, która również może reagować na wytwarzane przez nas ciepło. Właśnie w ten sposób może zapewniać indywidualne podłoże dla każdego użytkownika. Przyda się to szczególnie parom, ponieważ wtedy każda ze stron będzie mogła liczyć na komfort.

Janpol Nolli poza nowoczesnymi technologiami posiada też tak cenne cechy jak antyalergiczność i antybakteryjność. Wkład materaca został pokryty specjalnymi nacięciami, które umożliwiają skuteczny przebieg powietrza. Dzięki temu nie musimy obawiać się żadnych bakterii ani drobnoustrojów.

 Materac Janpol Nolli

rodzaj wypełnienia: sprężynowy twardość: średni regulacja twardości: nie wysokość: 24 cm gwarancja: 15 lat 

 

  1. Materasso Spinal Duo

Jeśli zależy nam na solidnym, bezpiecznym podłożu, postawmy na wypełnienie materaca z pianki wysokoelastycznej. W modelu Materasso Spinal Duo znajdują się pianki klasy HR, które nie dość, że prawidłowo podpierają kręgosłup, to jeszcze idealnie odwzorowują nasze naturalne krzywizny. Materac ten będzie opcją również dla tych par, które mają różne potrzeby, jako że za sprawą 7 stref twardości dla każdego użytkownika tworzone jest indywidualne podłoże. Wypoczynek na nim będzie komfortowy zawsze, zwłaszcza że lodowa pianka Greengel kompleksowo nie tylko podtrzymuje ciało, ale też dba o optymalną termoregulację.

 Materac Materasso Spinal Duo

rodzaj wypełnienia: piankowe twardość: średnia regulacja twardości: nie wysokość: 27 cm gwarancja: 12 lat 

 

  1. Janpol Metis

Zależy nam zarówno na optymalnej twardości, jak i właściwościach wypełnienia piankowego? Janpol Metis będzie zatem idealny. Zawiera on trzy rodzaje pianek - termoelastyczną Red Soft, wysokoelastyczną oraz poliuretanową, która niweluje ryzyko odkształceń. Pianka poliuretanowa ponadto usztywnia całą strukturę materaca i zapewnia solidne wsparcie. Dzięki niej jest to materac twardy, przeznaczony dla osób o wadze większej niż 80 kg lub dla tych, którzy cierpią na problemy z kręgosłupem. Co więcej, wkład materaca został pokryty specjalnymi nacięciami, które zwiększają jego przewiewność i właściwości antyalergiczne.

 Materac Janpol Metis

rodzaj wypełnienia: piankowe twardość: twardy regulacja twardości: nie wysokość: 24 cm gwarancja: 7 lat 

 

  1. Materasso Oxygen Motion

Materac powinien zapewniać nam szansę na jak najlepszy wypoczynek i regenerację organizmu. Właśnie te funkcje spełnia Materasso Oxygen Motion! Pomoże odprężyć się nawet po wyjątkowo stresującym dniu. Ma średni stopień twardości, dzięki czemu odpowiada na uniwersalne potrzeby. Zawiera 3 rodzaje pianek. Pianka Oxygen stworzono przy wykorzystaniu technologii spieniania tlenu. Ten zabieg spowodował, że może wyróżnić się otwartokomórkową strukturą i wspaniałą cyrkulacją powietrza. Pianka oddziałuje też na sprężystość podłoża. Właściwości pianki NightFly dbają za to o elastyczność punktową, a Lavender pomaga zrelaksować się za sprawą obecności olejku lawendowego.

Wypełnienie piankowe materaca sprawia, że możemy być pewni, że wentylacja powietrza działa tu bardzo dobrze. To czyni produkt bezpiecznym i komfortowym zarówno dla standardowych użytkowników, jak i dla alergików.

 Materac Materasso Oxygen Motion

rodzaj wypełnienia: piankowe twardość: średnia regulacja twardości: nie wysokość: 22 cm gwarancja: 10 lat 

 

  1. Janpol Pola

     

Nie ma wątpliwości, że wybór materaca dla pary wiąże się z koniecznością kompromisu. Dla jednej osoby ważna może być wygoda, dla innej optymalny komfort termiczny. Okazuje się, że są produkty, które mogą połączyć poszukiwane przez nas cech! Właśnie coś takiego umożliwia model Janpol Pola. Składa się on z pianki hybrydowej, gwarantującej 7 stref twardości i solidne podparcie oraz z innowacyjnej żelowej pianki, która reguluje ciepło i zapobiega przegrzewaniu się. Oprócz tego dostępna jest tu pianka termoelastyczna, dzięki której podłoże snu może być jak najlepiej dopasowane do każdej osoby. Co więcej, materac posiada dwa rodzaje twardości, spośród których możemy wybrać.

 Materac Janpol Pola

rodzaj wypełnienia: piankowe twardość: średnia regulacja twardości: tak wysokość: 22 cm gwarancja: 7 lat 

 

  1. Janpol Delia

Najlepszy dla naszego kręgosłupa będzie materac o średniej twardości, która stworzy odpowiednie podłoże snu dla naszego ciała. To oferuje nam model Janpol Delia. Wkład sprężynowy odpowiednio zapewnia odpowiednie wsparcie, a do tego gwarantuje uczucie niezwykłej wygody. Zastosowanie maty kokosowej we wnętrzu materaca sprawia za to, że produkt zyskuje właściwości antyalergiczne i zwiększa twardość podłoża. Materac posiada dwie różne powierzchnie użytkowe, więc możemy je zmieniać w zależności od naszych preferencji. Z racji tego, że jest to artykuł odwracalny, zwiększa się jego żywotność. Na ten aspekt wpływa również obecność pianki poliuretanowej, która zapobiega odkształceniom.

 Materac Janpol Delia

rodzaj wypełnienia: sprężynowy twardość: średnia regulacja twardości: tak wysokość: 23 cm gwarancja: 15 lat 

 

Podsumowanie

 

Aby dobrze się wyspać, nie potrzebujemy po prostu miejsca do snu. Ważne jest, aby powierzchnia, na której śpimy, była do nas dobrze dopasowana. Pozwólmy sobie na trochę komfortu, inwestując w materac o rozmiarze 200x200. To niezwykle komfortowa wielkość, dzięki której dwie osoby mogą cieszyć się pełną swobodą ruchów i łatwością ze znalezieniem wygodnej pozycji snu. Co więcej, gdy dany model będzie ponadto składał się z innowacyjnego wypełnienia, możemy być pewni, że z łatwością uda nam się na nim zrelaksować. Z czasem przekonamy się o tym, jak wiele korzyści zapewnia dobrze dopasowany materac.