FILTRUJ WEDŁUG (413 products)

Cena

15,00 zł - 6 285,00 zł

Jaki materac najlepszy?

Co jest najważniejsze w dobrze zaprojektowanej sypialni? Jak ją zaplanować, by była nie tylko przytulna, ale przede wszystkim sprzyjała zdrowemu relaksowi i odpoczynkowi? Jak nie pogubić się w świecie łóżek i materacy stworzonych z różnych, obcobrzmiących komponentów? Odpowiadamy na te i wiele innych pytań, które nurtują wszystkich tych, którzy zastanawiają się, jak zaaranżować sypialnię i wybrać najlepszy materac.

 

Dobry materac najważniejszym elementem sypialni?

Projektując sypialnię najczęściej już na samym początku myślimy o tym, w jakim będzie stylu, o kolorystyce, modnych dodatkach i najdrobniejszych stylistycznych szczegółach. Temat tego, na jakim materacu śpimy, zazwyczaj rozważamy na samym końcu. Faktem jest, że nawet najpiękniejsze, najlepiej przemyślane wnętrze z niewygodnym posłaniem zamiast zdrowego odpoczynku stanie się codziennym miejscem tortur. Pamiętasz jakąś nieprzespaną noc, kiedy usilnie starałeś się zasnąć i bezskutecznie przewracałeś się z boku na bok? Chyba nie chciałbyś powielać tego scenariusza we własnej sypialni. Dlatego właśnie aranżację tego pomieszczenia zacznij od zastanowienia się, jaki materac będzie najlepszy dla Ciebie. To absolutna podstawa, bez której nie będziesz mógł się wyspać. Pamiętaj także, że jeżeli dysponujesz ograniczonymi środkami i zastanawiasz się, na czym mógłbyś zaoszczędzić, spróbuj przemyśleć swoje wydatki tak, by wybrać jak najlepszy materac, tzn. dobrej jakości i w największym stopniu dostosowany do Twoich potrzeb - dopiero potem myśleć o jego oprawie i pozostałych elementach wnętrza. W skrajnych przypadkach warto zaoszczędzić na łóżku, ale zainwestować w dobry materac (nie odwlekaj jednak zakupu łóżka w nieskończoność! Tylko na ramie i stelażu materac ma szansę odpowiednio odprowadzać ciepło oraz wilgoć). To zdecydowanie dobrze dobrany materac jest najważniejszy dla naszego komfortu i zdrowego snu.

 

Który materac najlepszy?

Rozczarujemy Cię: nie ma materaca idealnego. To znaczy jest – ale dla każdego „idealny” będzie oznaczać coś zupełnie innego. To właśnie dlatego najważniejsze jest indywidualne testowanie każdego modelu i nie kupowanie go „w ciemno” - nie kupisz dobrego materaca jedynie z powodu polecenia, ładnego wyglądu (jeśli nie możesz sam wybrać materaca poprzez sprawdzenie go lub kupujesz materac dla kogoś, szukaj materaca z maksymalną ilością możliwości regulowania twardości i komfortu minimum dwustronnego - np. materace Hilding, Senna Materace czy Janpol lub lidera i innowatora w tej dziedzinie materace SleepMed). Przed dokonaniem zakupu musisz być pewien, że produkt, na który się zdecydowałeś jest dla Ciebie wygodny. Poniżej przedstawiamy kilka dobrych rad i sprawdzonych sposobów na to, jak wybrać najlepszy materac.

 

1. Testuj! Połóż się na każdym modelu i sprawdź, czy jest wygodny! Jeśli kupujesz materac w internecie czytaj dokładnie opis i szukaj największej liczby możliwości doboru twardości.

2. Wierć się! Sprawdzając każdy materac ułóż się w ulubionej pozycji, w której zazwyczaj zasypiasz i się budzisz. Spróbuj przewrócić się z pleców na każdy z boków. Wygodnie? To znaczy, że jesteś na dobrej drodze!

3. Zrób „test płaskiej ręki”. Jeżeli możesz swobodnie włożyć płaską dłoń pomiędzy płaszczyznę materaca a swoje plecy i zostaje jeszcze dużo miejsca, materac jest najprawdopodobniej za twardy. Jeżeli nie możesz tego zrobić wcale, to leżysz na zbyt miękkim modelu. Ręka powinna idealnie „pasować” do przestrzeni między materacem a lędźwiami.

4. Jeżeli nie masz czasu i możliwości na wybranie się do salonu z materacami, możesz skorzystać z specjalnie zaprojektowanych narzędzi, które pomogą w konfiguracji i wyborze odpowiedniego materaca. Warto do nich zajrzeć także wtedy, kiedy możesz poświęcić na wybór więcej czasu – pozwolą Ci na to, żeby ustalić własne potrzeby i zapoznać się z poszczególnymi opcjami. Jeden z konfiguratorów znajdziesz np. tu: www.idealnymaterac.pl. To także dobre rozwiązanie dla tych, którzy z różnych względów odpowiedzi na pytanie, jaki materac najlepszy, poszukują w internecie.

5. Istnieją też takie materace, które samodzielnie możesz dostosować do własnych potrzeb. Marka Sleepmed proponuje modele stworzone z myślą o klientach zabieganych chcących dostać dobry materac prosto pod swe drzwi za jednym kliknięciem myszki. Dzięki swojej unikatowej konstrukcji po zdjęciu pokrowca samemu możesz zmienić twardość i komfort materaca i przetestować takie rozwiązanie, które będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednie. 3 warstwy różnych pianek dają wiele możliwości personalizowania komfortu materaca, a możliwość indywidualnego dodania maty kokosowej zwiększa jeszcze bardziej możliwości regulowania twardości i komfortu materaca (szczegóły na www.sleepmed.pl).

 

Istnieje też kilka wskazówek, którymi możesz kierować się na samym początku wybierania najlepszego materaca. Przykładowo osoby cięższe powinny zastanowić się nad twardszymi opcjami, z kolei ci, którzy ważą bardzo mało, mogą polubić bardziej miękkie modele. Ci, którzy mają problemy z kręgosłupem powinni poszukać materacy, które mają kilka stref twardości (najlepiej 7). Ważne jest także to, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, co lubisz najbardziej: wolisz nieco twardsze podłoże snu? Zastanów się nad materacem z materiałami utwardzającymi jak mata kokosowa czy włókno sizal, jeżeli z kolei lubisz miękkie materace i delikatne uczucie „otulenia” ciała lub jesteś osobą zdecydowanie „ciepłolubną”, pomyśl nad materacem stworzonym z wykorzystaniem pianki termoelastycznej bądź lateksu. Jeżeli natomiast w szczególny sposób dbasz o swoje zdrowie i w związku z tym zastanawiasz się, jaki materac byłby najlepszy w Twoim przypadku, pomyśl nad zakupem materaca medycznego! Także alergicy znajdą coś dla siebie w ofertach producentów materacy – najważniejsze to zwracać uwagę na takie kwestie, jak odprowadzanie ciepła i wilgoci, cyrkulacja powietrza i odpowiednie, antyalergiczne tkaniny i komponenty.

Jak dobrać twardość materaca / najlepsza twardość materaca

 

Kilka słów o nowych technologiach, czyli z czego składają się najlepsze materace?

Pianka poliuretanowa, termoelastyczna, sprężyna kieszeniowa, bonnelowa, multipocket – czy te określenia brzmią obco? Projektując materace stosuje się innowacyjne komponenty, ale przede wszystkim myśli się o tym, żeby odbiorca wiedział w czym wybiera. Przedstawiamy zatem krótki słowniczek pojęć związanych z poszczególnymi komponentami, z których tworzymy materace – wszystko po to, byś wybierając swój idealny materac był świadomy jego właściwości.

 

Rodzaje najlepszych materacy piankowych

Pianki to jeden z najszybciej i najintensywniej rozwijających się surowców na rynku. Poniżej przedstawiamy Wam kilka wybranych przez nas rodzajów zaawansowanych technologicznie pianek wykorzystywanych w najlepszych materacach, np. Hilding i SleepMed.

Materace termoelastyczne są do dziś prawdziwą rewolucją na rynku - nic więc dziwnego, że tworzące je pianki termoelastyczne często traktowane są jako nieodzowny składnik dobrego materaca. Reagując na ciepło ciała w idealny sposób przystosowują się do jego kształtu i wagi, „otulają” śpiącego zapewniając miękkość i komfort odpoczynku. Często mówi się, że „zapamiętują” nasz kształt. Z kolei materace wysokoelastyczne charakteryzują się wysoką sprężystością i dużym wskaźnikiem przewiewności. Ciekawym surowcem są także pianki lateksowe. Lateks to naturalny materiał o znakomitych właściwościach wentylacyjnych, z łatwością odprowadzający ciepło. Materace lateksowe są niezwykle elastyczne, dlatego odpowiednio podpierają ciało i kręgosłup, a dzięki swoim właściwościom są także grzybobójcze i bakteriobójcze. Sprężystość i tzw. „odbojność” sprawiają, że leżąc na lateksowym materacu możesz czuć lekkie i przyjemne „unoszenie” ciała.

Na rynku znajdziesz też najlepsze materace zaprojektowane z użyciem pianki Flexifoam, która przy swojej miękkości nadaje odpowiednią sztywność. Innowacją zaprojektowaną przez zespół niezależnych naukowców dla marki Hilding jest pianka Velvet Touch, która zdaje się być nieco twardsza i sztywniejsza w porównaniu do pozostałych, a dodatkowo stworzona została tak, by zapewniać odpowiednią wentylację. Z kolei w linii materacy o właściwościach ortopedycznych SleepMed zastosowano innowacyjną, elastyczną piankę VitaRest® spełniającą najwyższej klasy wymagania jakościowe i technologiczne – dzięki swoim unikalnym właściwościom, reaguje na ciepło i ciężar użytkownika, „zapamiętuje” jego kształt ciała i tym samym idealnie się do niego dopasowuje. W efekcie doskonale podpiera i odciąża ciało oraz gwarantuje zdrowy relaks.

 

Rodzaje najlepszych materacy sprężynowych 

Najpopularniejsze na rynku są materace stworzone na bazie tzw. sprężyny kieszeniowej – w tego typu modelach każda sprężynka umieszczona jest w osobnej, materiałowej kieszonce. Wysoką elastyczność w materacach kieszeniowych zapewnia fakt, że każda pojedyncza kieszonka ze sprężyną indywidualnie reaguje na kształt i masę ciała. Stąd im więcej sprężyn, tym większa elastyczność punktowa oraz tym lepiej dla śpiącego.

Poszukując odpowiedzi na pytanie, jakie materace będą najlepsze, możesz także spotkać się z sprężyną Multipocket. To specjalnie zaprojektowany, zaawansowany system, który różni się od „tradycyjnego” wielkością pojedynczej sprężyny (w systemie Multipocket jest ona o wiele mniejsza) oraz ich ilością (system Multipocket charakteryzuje się większą liczbą sprężyn na m²) - taki zabieg zwiększa elastyczność materaca. Sprężyny w poszczególnych modelach materacy często łączy się z piankami tak, by zróżnicować komfort posłania, dodać nowe właściwości lub sprawić, by materac był nieco bardziej miękki. Innowacją w materacach sprężynowych jest z kolei system InterActive, w którym zastosowano różne rodzaje sprężyn: o cieńszym i grubszym splocie, wyższe oraz niższe oraz mniej i bardziej twarde. Dzięki temu materac staje się stosunkowo miękki, a jednocześnie o wiele dokładniej podpiera ciało.

 

Dobry pokrowiec, czyli czy wiesz, w co powinien być ubrany najlepszy materac?

Czy wiesz, że pokrowiec materaca nie musi być jedynie ochroną dla jego wkładu? „Ubrania” dla materacy projektuje się tak, by nie tylko ochraniały cały materac, ale także go ulepszały i uzupełniały jego właściwości. Zazwyczaj każdy materac ma do wyboru kilka pokrowców. Te, które projektuje marka Hilding oraz SleepMed są nie tylko niezwykle miłe w dotyku, ale także bakteriobójcze, grzybobójcze czy zapobiegające rozwojowi roztoczy. Nowoczesne pokrowce absorbują wilgoć i znakomicie cyrkulują powietrze. Niektóre delikatnie pachną lawendą, która pomaga w spokojnym zasypianiu, a inne nasączane są mikrokapsułkami z olejkami pielęgnującymi Twoją skórę podczas snu. Wszystkie możesz wyprać w pralce lub ręcznie – zachowanie higieny i czystości nigdy nie było tak proste. Warto także zwracać uwagę na obiektywne certyfikaty pokrowców. Przykładowo pokrowce materaców Hilding, JanpolSenna Materace czy SleepMed zaopatrzone są m.in. w certyfikat Oeko-Tex. Produkty, którym przyznano ten znak, nie zawierają substancji szkodliwych mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, metali ciężkich i innych. Pokrowce najlepszych materacach często mogą też być wyposażone w rączki ułatwiające przenoszenie i odwracanie materaca lub w tzw. taśmy 3D, którymi obszywane są boki materaca. To one sprawiają, że materac jeszcze intensywniej „oddycha” i cyrkuluje powietrze. Pokrowce są także często przepikowane dodatkową warstwą pianki dla podniesienia komfortu. Pokrowce tworzone są z innowacyjnych włókien i dzianin – dobrze przemyślany pokrowiec to prawdziwa „kropka nad i” dla idealnego materaca.

 

O co pytać wybierając najlepszy materac?

Wyobraźmy sobie, że właśnie wybrałeś się do salonu z materacami i łóżkami. Chcesz porozmawiać z doradcą lub sprzedawcą, poznać możliwości dostosowane do Twoich potrzeb. Czy wiesz o co zapytać, by wyselekcjonować te materace, które rzeczywiście pozytywnie wpływają na Twój sen i samopoczucie? Przede wszystkim pytaj o to, czy materiał, z którego stworzono materac ma właściwości, które pomagają dostosować się do indywidualnego kształtu ciała i w jaki sposób podpiera kręgosłup i jego poszczególne części. Tu ważną rzeczą może być strefowość materaca. Pytaj także o odpowiednią wentylację: o nacięcia pianek, tzw. kanały wentylacyjne czy strukturę poszczególnych surowców! Przykładowo modele z linii Sleepmed zostały zaprojektowane z użyciem wielowarstwowej technologii nacinania pianki Airforce. Pianka, z której stworzony jest materac jest nacinana w tzw. kratkę wentylacyjną – nacięcia powstają zarówno w pionie, jak i poziomie (wzdłuż i poprzecznie), co umożliwia maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca. Oznacza to, że ciepło i wilgoć, które organizm wytwarza w czasie snu i odpoczynku, kierowane jest do otwartych komór (jam) – wystarczą naturalne ruchy ciała, by spowodować wypychanie ciepłego, wilgotnego powietrza i nabieranie w to miejsce powietrza świeżego. Najlepszy materac to taki, który został stworzony z przewiewnych, cyrkulujących powietrze komponentów zapobiega namnażaniu pleśni i grzybów, odprowadza z ciała ciepło i wilgoć, a co za tym idzie wspiera zdrowy sen! Ważne są także wszelkie atesty i certyfikaty, które są obiektywnym potwierdzeniem jakości produktu. Pamiętaj jednak, że na każdym materacu musisz się położyć i indywidualnie go przetestować!

Strefy twardości w materacu

 

Najlepsze materace medyczne/ortopedyczne, czyli jakie?

Jednym z obiektywnych „potwierdzeń” na jakość konkretnego materaca jest także status produktu medycznego. Produkty z takim statusem przeszły przez szereg specjalistycznych badań i testów, co gwarantuje, że są bezpieczne dla zdrowia i mają na nie pozytywny wpływ. Oznacza to, że projektowane są z szczególną troską o szczegóły, bezpieczne materiały i komponenty oraz z myślą o kręgosłupie i zdrowym odpoczynku. Co ważne, materace medyczne nie są przeznaczone jedynie dla tych, którzy wracają do zdrowia. Mogą i powinni ich używać wszyscy ci, którzy o zdrowie dbają i są świadomi jak ważny i cenny jest w tym kontekście zdrowy sen. Materace z kolekcji prozdrowotnej Hilding m.in. przeciwdziałają powstawaniu odleżyn, wspomagają proces rehabilitacyjny wad postawy oraz profilaktykę wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego). Podsumowując: produkty medyczne pomagają nam żyć zdrowo i komfortowo i nie należy się ich „obawiać”!

 

Czy dobry materac musi być drogi?

Czy najlepsze materace zawsze są droższe? Nie! Najlepszy materac to jedynie taki, który jest dla Ciebie najwygodniejszy. Ceny poszczególnych modeli uzależnione są m.in. od cen komponentów, a nie od jakości całego produktu. Nie powinieneś sugerować się jedynie nimi, choć oczywiście dla większości z nas jest to ważny czynnik.

 

Zawrót głowy, czyli wiele możliwości

Modeli materacy dostępnych na rynku jest mnóstwo. Dzięki szybkiemu rozwojowi surowców i kreatywności projektantów wielość różnych rozwiązań może przyprawić o zawrót głowy. Nie jest to jednak chwyt marketingowy – ilość kompozycji i rozwiązań powinna odpowiadać na indywidualne potrzeby odbiorców. Każdy z nas śpi inaczej, w innej pozycji zasypia i w innej się budzi, ma inne upodobania i potrzeby. To najważniejszy powód, dla którego mamy tak duży wybór. Jeżeli jednak zastanowimy się nad tym czego potrzebujemy i nieco zawęzimy ilość opcji, znalezienie odpowiedzi na pytanie, jaki materac będzie najlepszy, wcale nie musi być trudne i czasochłonne. Warto jednak poświęcić temu nieco czasu – pamiętaj, że materac, który wybierzesz, zostanie z Tobą na lata!

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu