FILTRUJ WEDŁUG (413 products)

Cena

15,00 zł - 6 285,00 zł

materac-hybrydowy

Producenci materacy prześcigają się w proponowaniu swoim klientom coraz bardziej wygodnych i trwałych wkładów. Popularne wypełniania w postaci pianek oraz sprężyn stają się dzięki temu niezwykle komfortowe, zwłaszcza jeśli ich cechy zostają efektywnie połączone w jednym modelu. Czym jest materac hybrydowy i dlaczego ta innowacyjna technologia powinna zagościć w Twojej sypialni? 

Materac hybrydowy, czyli jaki?

Materace hybrydowe zaliczają się obecnie do najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych rodzajów materacy. Są to modele z górnej półki, które w swojej strukturze zawierają wyłącznie przetestowane, bardzo wytrzymałe i w konsekwencji - niezawodne komponenty. W przeciwieństwie do podstawowych typów wkładów, materace hybrydowe wyróżniają się strukturą łączącą specyficzne cechy różnorodnych materiałów, przede wszystkim konstrukcji piankowych oraz sprężynowych. W większości przypadków modele hybrydowe posiadają przynajmniej kilka warstw najwyższej jakości pianek i sprężyn, a ich wysokość dochodzi do 30 cm. 

Praktyczne zintegrowanie wyżej wymienionych komponentów sprawia, że każdy użytkownik materaca hybrydowego może cieszyć się wyjątkową, niepowtarzalną wygodą snu przez wiele lat. Doskonałe warunki wypoczynku gwarantuje optymalne rozmieszczenie wszystkich elementów składających się na budowę tego rodzaju wkładów, Przeważnie, w górnej części materacy hybrydowych znajdują się specjalne warstwy pianek, w tym pianki wysokoelastyczne i termoelastyczne, które zarówno doskonale podpierają sylwetkę, jak i zapewniają właściwy komfort termiczny. Z kolei w dolnych partiach tego typu wkładów umieszcza się nowoczesne sprężyny kieszeniowe będące w stanie wytwarzać powierzchnię optymalnie i punktowo wspierającą mięśnie oraz kręgosłup osoby śpiącej. Sprężyny typu multipocket świetnie radzą sobie nie tylko ze wsparciem sylwetki użytkowników o średniej wadze, ale także o większej masie.           

Materace dla wymagających 

Proponowane przez producentów materace hybrydowe dzięki innowacyjnej strukturze spełniają oczekiwania najbardziej wymagających. Bez wątpienia przypadną do gustu klientom, którzy nie są w pełni przekonani, który spośród dostępnych modeli - zwykły materac piankowy czy też sprężynowy - w pełni zapewni im wygodę snu. Oprócz tego, materace hybrydowa z pewnością będą świetnie służyć osobom zmagającym się na co dzień z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, zwłaszcza chorującym z powodu schorzeń kręgosłupa i stawów (wiele modeli posiada status produktów medycznych). Dodatkowo, tego typu materace aktywnie wspierają proces regeneracji mięśni, dlatego często są wybierane przez pacjentów potrzebujących wyjątkowo wygodnych warunków do snu. Poza tym, na zakup materacy hybrydowych często decydują się pary. Wszystkie warstwy wkładów zawierających sprężyny bonellowe oraz pianki potrafią bowiem doskonale redukować drgania wywoływane ruchami drugiej osoby, dzięki czemu zmiany pozycji snu nie stanowią żadnego dyskomfortu dla partnera.   

Materace hybrydowe a zdrowie

Podczas wyboru idealnego materaca powinniśmy kierować się głównie jego specyficznymi właściwościami, które pozytywnie wpływają na zdrowie - zarówno na stan kręgosłupa, jak i całego organizmu. Istotne jest to, aby wkład nie był ani zbyt twardy, ani zbyt miękki - efekt “zapadania się” w głąb struktury materaca może w konsekwencji przyczynić się do osłabienia mięśni. Z kolei nadmierna twardość powierzchni łóżka po pewnym czasie powoduje pojawianie się lub pogłębianie wad postawy. W celu uniknięcia poważnych schorzeń, warto zatem wybrać materac hybrydowy, którego piankowo-sprężynowa budowa umożliwia idealne przystosowanie poszczególnych warstw wkładu do indywidualnych kształtów każdej sylwetki. W czasie snu o odpowiednie ułożenie pleców zadbają elastyczne pianki, a ponadto również sprężyny kieszeniowe minimalizujące siłę nacisku ciała na materac, wspierając zarazem punktowo każdą część kręgosłupa - począwszy od głowy, przez plecy, aż po biodra i kończyny dolne.      

Wszystkie materiały używane do wytworzenia materacy hybrydowych są nie tylko bardzo wygodne, ale także niezwykle higieniczne. Znajdujące się wewnątrz wypełnień pianki odznaczają się właściwościami antyalergicznymi - charakteryzują się dużą przewiewnością i zdolnością regularnego odprowadzania wilgoci. Korzystając na co dzień z materaca hybrydowego można mieć pewność, że w jego wnętrzu nie będą się tworzyły warunki sprzyjające rozwojowi szkodliwych bakterii oraz grzybów. Tego rodzaju wkłady są wobec tego szczególnie polecane alergikom - nie muszą oni rezygnować z komfortu snu, a dzięki bezpiecznym komponentom mogą cieszyć się przyjemnym snem, bez ryzyka podrażnień skóry lub nawracających uczuleń. 

Zalety materacy hybrydowych 

Pozytywnych aspektów snu na materacu hybrydowych jest naprawdę wiele. Na początku listy zalet tego typu wkładów warto wymienić podstawową kwestię, którą jest wspomniane już wcześniej optymalne połączenie najlepszych cech nowoczesnych pianek oraz trwałych i odpornych na duże obciążenia sprężyn. Wypełnienie materacy hybrydowych jest dzięki temu bardzo wytrzymałe, a wkład nie zmienia swoich pierwotnych właściwości oraz nie odkształca się mimo częstej i długotrwałej eksploatacji. Doskonała wentylacja oraz wyposażenie w postaci dodatkowego pokrowca są natomiast gwarancją wysokiego poziomu higieniczności materacy hybrydowych. Nie gromadzą one zanieczyszczeń i zmniejszają szansę rozwoju niebezpiecznych drobnoustrojów, szkodzących zwłaszcza alergikom. Poza tym, prezentowane typy wkładów zapewniają luksusowe warunki wypoczynku, a ich wysokość sprawia, że świetnie nadają się do łóżek kontynentalnych. Wygodne, usztywnione brzegi wkładów zabezpieczają również przed zsunięciem się łóżka w czasie snu, co jest istotne zwłaszcza wtedy, gdy na jednym materacu wypoczywają dwie osoby.      

Jaki materac hybrydowy wybrać? 

Podczas wyboru najbardziej dopasowanego do potrzeb materaca hybrydowego należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, liczy się jakość jego wykonania - trzeba zatem przyjrzeć się jakie rodzaje pianek znajdują się w jego strukturze, a także jaka jest gęstość tworzących go sprężyn. Nie bez znaczenia pozostaje również pokrowiec, który powinien być przeznaczony do regularnego prania i wyposażony w wygodny zamek błyskawiczny. 

Przyglądając się dostępnej ofercie materacy hybrydowych uwagę zwraca między innymi model Hilding Electro. Odznacza się on nowoczesnymi sprężynami typu Multipocket stanowiącymi rdzeń materaca oraz otaczającą ją elastyczną pianką hybrydową (lateksową, wysokoelastyczną i termoelastyczną) o dużej sprężystości. Odpowiednie rozmieszczenie komponentów powoduje również, że wkład wyróżnia się 7 strefami twardości idealnie podpierającej wszystkie partie sylwetki. Dodatkowo, model ten został uzupełniony o pokrowiec ActiCare, skonstruowany w technologii Sanitized®, skutecznie hamujący rozwój bakterii. 

Do jednych z najbardziej luksusowych materacy hybrydowych należy ponadto model SleepMed Hybrid Premium, składający się ze specjalnej pianki wysokoelastycznej VPPHR o różnych twardościach oraz pianki FlexiFoam. Na najwyższą jakość snu gwarantowaną przez ten materac wpływają przede wszystkim profilowana pianka VitaRest® potrafiąca aktywnie reagować na ruchy ciała i umożliwiająca odnalezienie najbardziej wygodnej pozycji do snu. Najlepsze warunki wypoczynku zapewnia także innowacyjna technologia Airforce, chroniąca wkład przed zawilgoceniem. Całość materaca SleepMed Hybrid Premium została dopełniona miłym w dotyku pokrowcem Merced, którego perforowana powierzchnia pozwala odczuwać przyjemne wrażenie masażu. 

Materace hybrydowe należą do grupy najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych materacy. Poszczególne modele tego rodzaju wkładów charakteryzują się najlepszymi cechami powstałymi w wyniku połączenia pianek oraz sprężyn kieszeniowych. Dzięki temu materace hybrydowe zapewniają niezwykle przyjemny, a co najważniejsze zdrowy sen oraz odpowiednią regenerację organizmu.       

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu