Materace sprężynowe

Materace sprężynowe to klasyczny typ produktów, bardzo często i chętnie wybierany przez naszych Klientów. Zakup znajdujących się w tej kategorii modeli wiąże się bowiem z gwarancją najwyższego komfortu, odpowiedniego, a jednocześnie wygodnego ułożenia ciała podczas snu. Materace sprężynowe mogą być wykonane zarówno z tradycyjnych sprężyn bonellowych, jak i bardziej wytrzymałych, innowacyjnych sprężyn kieszeniowych. Ten drugi rodzaj to niezwykle nowoczesne rozwiązanie, wyróżniające się tym, że każda ze sprężyn została umieszczona w osobnej materiałowej kieszonce. Dzięki temu sprężyny w tego typu materacu sprężynowym pracują niezależnie od siebie, co gwarantuje wysoką elastyczność materaca, która nie zmienia swoich pierwotnych właściwości nawet w przypadku dużego obciążenia. Materace sprężynowe w związku z tym polecane użytkownikom o nieco większej wadzie lub parom.

Poza tym materace sprężynowe mogą posiadać zróżnicowane strefy twardości, umożliwiające wytworzenie idealnego wsparcia dla newralgicznych punktów sylwetki, przede wszystkim głowy, szyi oraz bioder. Do wykonania poszczególnych warstw materacy sprężynowych, oprócz wymienionych wcześniej sprężyn, wykorzystuje się również inne, sprawdzone komponenty, ułatwiające regenerację ciała podczas snu. Do szerokiej grupy surowców stosowanych przez producentów oferujących materace sprężynowe należą między innymi pianka poliuretanowa, czy wzmacniająca strukturę wkładów naturalna mata kokosowa.

Optymalne połączenie zróżnicowanych pod względem spełnianych funkcji materiałów sprawia, że materace sprężynowe znacznie lepiej dopasowują się do siły nacisku stwarzanego przez użytkownika, a w konsekwencji zapewniają najwyższy komfort wypoczynku. W wielu materacach sprężynowych wykorzystano również specjalną piankę elastyczną, która wzmacnia nie tylko powierzchnię materaca, ale także jego boki. Dzięki takiemu rozwiązaniu materace sprężynowe są jeszcze bardziej wygodne, znakomicie dopasowują się do indywidualnych kształtów ciała i charakteryzuje większą trwałością.

Materace sprężynowe

Materace sprężynowe to klasyczny rodzaj materacy, który od lat króluje na polskim rynku. W ich wnętrzu mogą znajdować się sprężyny: bonellowe, kieszeniowe lub multipocket. Zależnie od tego, który typ został użyty jako wypełnienie, zmieniają się właściwości całego materaca. Są cenione za bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu