Materace sprężynowe

Materace sprężynowe to klasyczny typ produktów, bardzo często i chętnie wybierany przez naszych Klientów. Zakup znajdujących się w tej kategorii modeli wiąże się bowiem z gwarancją najwyższego komfortu, odpowiedniego, a jednocześnie wygodnego ułożenia ciała podczas snu. Materace sprężynowe mogą być wykonane zarówno z tradycyjnych sprężyn bonellowych, jak i bardziej wytrzymałych, innowacyjnych sprężyn kieszeniowych. Ten drugi rodzaj to niezwykle nowoczesne rozwiązanie, wyróżniające się tym, że każda ze sprężyn została umieszczona w osobnej materiałowej kieszonce. Dzięki temu sprężyny w tego typu materacu sprężynowym pracują niezależnie od siebie, co gwarantuje wysoką elastyczność materaca, która nie zmienia swoich pierwotnych właściwości nawet w przypadku dużego obciążenia. Materace sprężynowe w związku z tym polecane użytkownikom o nieco większej wadzie lub parom.

Poza tym materace sprężynowe mogą posiadać zróżnicowane strefy twardości, umożliwiające wytworzenie idealnego wsparcia dla newralgicznych punktów sylwetki, przede wszystkim głowy, szyi oraz bioder. Do wykonania poszczególnych warstw materacy sprężynowych, oprócz wymienionych wcześniej sprężyn, wykorzystuje się również inne, sprawdzone komponenty, ułatwiające regenerację ciała podczas snu. Do szerokiej grupy surowców stosowanych przez producentów oferujących materace sprężynowe należą między innymi pianka poliuretanowa, czy wzmacniająca strukturę wkładów naturalna mata kokosowa.

Optymalne połączenie zróżnicowanych pod względem spełnianych funkcji materiałów sprawia, że materace sprężynowe znacznie lepiej dopasowują się do siły nacisku stwarzanego przez użytkownika, a w konsekwencji zapewniają najwyższy komfort wypoczynku. W wielu materacach sprężynowych wykorzystano również specjalną piankę elastyczną, która wzmacnia nie tylko powierzchnię materaca, ale także jego boki. Dzięki takiemu rozwiązaniu materace sprężynowe są jeszcze bardziej wygodne, znakomicie dopasowują się do indywidualnych kształtów ciała i charakteryzuje większą trwałością.

Materace sprężynowe

Materace sprężynowe to klasyczny rodzaj materacy, który od lat króluje na polskim rynku. W ich wnętrzu mogą znajdować się sprężyny: bonellowe, kieszeniowe lub multipocket. Zależnie od tego, który typ został użyty jako wypełnienie, zmieniają się właściwości całego materaca. Są cenione za bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Klasyczne materace sprężynowe wciąż mają wielu zwolenników. Dzisiejsze produkty nie przypominają skrzypiących posłań sprzed lat, które wielu osobom kojarzą się z kłującymi sprężynami. Ich współczesna budowa sprawia, że są trwałe, wygodne i uniwersalne. Sprawdź, czym charakteryzują się materace sprężynowe i zdecyduj czy to dobry wybór dla Ciebie.

Klasyczne materace sprężynowe

Klasyczne rozwiązanie stosowane w materacach tego typu to sprężyny bonellowe. Mają spiralny kształt i są ze sobą połączone tak, aby tworzyły swego rodzaju sieć. Charakteryzują się przede wszystkim trwałością, a także stosunkowo niskimi kosztami produkcji. Materace ze sprężynami bonellowymi mogą być dobrym wyborem dla osób, które szukają funkcjonalnego podłoża do spania w dobrej cenie.

Ich główną zaletą jest dobra wentylacja. Zapewniają nieustanny przepływ powietrza. Dobrze czują się na nich osoby, które mają skłonność do nadmiernego pocenia się. Stosunkowo łatwo można utrzymać optymalny poziom higieny w łóżku, w którym znajduje się materac ze sprężynami bonellowymi.

Jednak z reguły nie poleca się tego rozwiązania parom. Tradycyjny typ wypełnienia sprężynowego może być mało skuteczny w niwelowaniu odczuwania ruchów drugiej osoby, korzystającej z materaca. Nowoczesne modele materacy sprężynowych charakteryzują się dużą liczbą sprężyn. Pracują one niezależnie od siebie. Dzięki temu podłoże dobrze dopasowuje się do ciała, a wzajemne ruchy nie są aż tak wyczuwalne, jak w modelach bonellowych sprzed lat. Jednak mimo tego, większy komfort można uzyskać dzięki materacom kieszeniowym, które zapewniają dobrą elastyczność punktową.

Materace typu multi pocket

Specyficznym, nowoczesnym typem wypełnienia sprężynowego, jest umieszczenie sprężyn w kieszonkach. Wówczas każda z nich pracuje zupełnie niezależnie od sąsiednich. Sprawia to, że powierzchnia materaca jest w stanie bardziej precyzyjnie dostosowywać się do indywidualnych preferencji snu i pozycji ciała. Jakie inne zalety warto wyróżnić?

 • Redukcja przenoszenia ruchu - konstrukcja zmniejsza przenoszenie ruchu. Jest to cenne rozwiązanie, dzięki któremu podłoże multipocket może być stosowane w sypialniach małżeńskich. Dzięki wykreowanej elastyczności punktowej ruchy partnera są mniej odczuwalne.
 • Dobra wentylacja - materace multipocket zazwyczaj oferują dobrą wentylację dzięki otwartej strukturze sprężyn. Jest to korzystne dla osób, które łatwo się przegrzewają.
 • Możliwość stosowania w materacach hybrydowych - często sprężyny kieszeniowe typu multipocket są stosowane w produkcji materaców hybrydowych. Łączą one różne technologie - nad warstwą sprężyn z reguły umieszczona jest pianka. Ma to na celu osiągnięcie optymalnego poziomu komfortu.
 • Amortyzacja i sprężystość - materace typu multipocket są cenione w szczególności za wysoki stopień amortyzacji, który oferują.
Dla kogo materac sprężynowy będzie odpowiedni?

Materace sprężynowe są dość uniwersalne. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, potrzeb związanych ze snem oraz ewentualnych problemów zdrowotnych. Po czym poznasz, że materac sprężynowy to dobry wybór dla Ciebie? Jeśli od wielu lat korzystasz z tradycyjnego materaca, klasyczne sprężyny zapewnią Ci komfort podobny do tego odczuwanego dotychczas.

Materac sprężynowy będzie dla Ciebie odpowiedni, jeśli masa Twojego ciała jest większa. Takie modele są bardzo wytrzymałe i zapewniają lepsze wsparcie cięższym osobom. Uznaje się je też za bardziej sprężyste niż inne typy materacy. Jest to ważne jeśli potrzebujesz zarówno uczucia podparcia, jak i elastyczności.

Wybierz dobry materac sprężynowy wówczas, gdy dysponujesz ograniczonym budżetem. Modele tego typu są bardziej dostępne cenowo w porównaniu do niektórych bardziej zaawansowanych technologicznie egzemplarzy, do których produkcji wykorzystano np. piankę termoelastyczną.

Przede wszystkim należy jednak pamiętać o tym, że preferencje dotyczące snu są indywidualne. Dlatego przed zakupami warto starannie rozważyć własne potrzeby i to z myślą o nich, szukać idealnego podłoża do spania.

Ilość sprężyn, a funkcjonalność

Ilość sprężyn w materacu może wpływać na jego funkcjonalność. Jest to parametr, który w pewnym stopniu stanowi wskaźnik dotyczący jakości i komfortu. Zbyt mała liczba może wiązać się z brakiem efektywnego wsparcia ciała i rozkładu jego ciężaru. Im więcej sprężyn, tym lepsza elastyczność i sprężystość materaca. Zbyt mała liczba może wiązać się z brakiem efektywnego wsparcia ciała i rozkładu jego ciężaru. Jednak w tym zakresie duże znaczenie ma też sama jakość sprężyn i inne materiały zastosowane podczas procesu produkcji.

W jednoosobowym materacu bonellowym najczęściej umieszcza się od 100 do 200 sztuk sprężyn. Z kolei w nieco bardziej komfortowych materacach kieszeniowych liczba ta waha się od 200 do 1000 sztuk na powierzchnię modelu o podobnych wymiarach.

Wyższa liczba sprężyn to z reguły lepsza stabilność, wytrzymałość i elastyczność. O ten aspekt konstrukcji powinny dbać w szczególności osoby o wrażliwym kręgosłupie oraz pary, których waga znacząco się od siebie różni. Dzięki wielu sprężynowym możliwe jest osiągnięcie wysokiej elastyczności punktowej i odpowiedniego rozłożenia nacisku na całą powierzchnię podłoża.

Bez względu na to, na jaki typ materaca sprężynowego się zdecydujesz, koniecznie uwzględnij wymiary i twardość. Model powinien być odpowiedni dla Twojej sylwetki. Zwróć też uwagę na stosunek jakości do ceny i wybierz produkt z asortymentu renomowanej marki.

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu