FILTRUJ WEDŁUG (415 products)

Cena

15,00 zł - 6 285,00 zł

stelaz-lozkowy

Materac to nie wszystko - by sen był jak najbardziej komfortowy, a jednocześnie korzystny dla zdrowia całego ciała potrzebne są również dodatkowe elementy wyposażenia sypialni. Mowa tutaj nie tylko o wygodnych kołdrach i poduszkach, ale także o strukturach wzmacniających konstrukcję łóżek. Stelaż łóżkowy - jak wybrać odpowiedni i czym się kierować?  

Stelaż łóżkowy

W czasie przeglądania ofert dostępnych stelaży łóżkowych zawsze trzeba mieć na uwadze możliwość ich dopasowania do rodzaju materaca, szczególnie pod względem jego stopnia twardości. Jedynie odpowiednio dobrany stelaż zapewni gwarancję właściwego wzmocnienia całej budowy łóżka, a w konsekwencji także poprawi poziom odczuwanego komfortu. W większości przypadków standardowa długość stelaży wynosi 200 cm, natomiast szerokość 140 cm - inne wymiary cechują przede wszystkim modele stworzone z myślą o uzupełnieniu łóżeczek dziecięcych i młodzieżowych. Oprócz sprawdzenia wymiarów istotne jest również zweryfikowanie jakości wykonania stelaża. Bez względu na to, czy potrzebujesz stelaża drewnianego, regulowanego czy elastycznego, trzeba sprawdzić detale związane z klasą zastosowanych do produkcji materiałów, sposobem wykonania listew oraz łączeń pomiędzy nimi. Im lepszy stelaż wybierzemy, tym będzie on lepiej i dłużej służył.     

Żywotność materaca a stelaż 

Przed wybraniem i zamówieniem wybranego produktu wiele osób zadaje sobie pytanie - dlaczego zakup stelaża jest ważny i nigdy nie powinno się z niego rezygnować? Odpowiedź jest stosunkowo prosta: jedynie dobre, odpowiednio mocne podłoże gwarantuje właściwą cyrkulację wkładu, a co za tym idzie prawidłowy poziom jego higieny. Każdego dnia w czasie snu, choć często nie zdajesz sobie z tego sprawy, ciało wydziela płyny ustrojowe, które przedostają się do wnętrza materaca. Aby wilgoć mogła zostać odprowadzona, potrzebny jest stelaż umożliwiający pozbywanie się ciepłego powietrza i zastępowanie go tym chłodniejszym, pochodzącym z zewnątrz. Dzięki temu w środku wkładu nie powstaną warunki sprzyjające rozwojowi szkodliwych bakterii oraz grzybów. Co równie ważne, ergonomiczny stelaż znacznie zwiększa żywotność materaca, gdyż efektywnie zmniejsza ryzyko jego odkształcania się, nawet w przypadku bardzo częstej eksploatacji.  

Rodzaje stelaży 

Obecnie w ofercie zaufanych producentów sprzętu do wyposażenia sypialni można znaleźć wiele modeli nowoczesnych stelaży łóżkowych. Różnią się one od siebie przede wszystkim projektem konstrukcji. Zdrowy i komfortowy sen są w stanie zapewnić zarówno klasyczne stelaże typu ruszt, jak i stelaże elastyczne czy talerzowe. W trakcie przeglądania opisów wybranych modeli najlepiej sprawdzać specyfikację techniczną pod kątem rodzaju posiadanego materaca (szczególnie typu jego wypełnienia), wymiarów łóżka, a także wieku i stanu zdrowia użytkownika. Inne oczekiwania względem stelaża będą bowiem miały osoby ze schorzeniami kręgosłupa, a inne osoby starsze, spędzające większość czasu w pozycji leżącej.  

Stelaże drewniane 

Spośród popularnych stelaży do łóżek wymienia się na pierwszym miejscu te wykonane z drewna. W zależności od ich ceny, odznaczają się innymi właściwościami, uzależnionymi od typu wykorzystanego do produkcji drewna. Najtańsze są głównie stelaże sosnowe, które przeważnie przyjmują postać drabinek, czyli składających się listw. Tego rodzaju modele wyróżniają się stosunkowo dużą twardością, dlatego też nie można powiedzieć, by były najbardziej wygodne. Znacznie wyższy komfort wyróżnia natomiast stelaże z drewna bukowego - jest ono bowiem bardzo sprężyste i reaguje na pracę materaca, wzmacniając jednocześnie jego strukturę. 

Stelaże elastyczne 

Stelaże elastyczne to kolejna, godna uwagi grupa produktów służących do uzupełnienia budowy łóżka. Stanowią one nieco bardziej udoskonaloną wersję tak zwanych klasycznych stelaży. Podobnie jak w ich przypadku, elastyczne konstrukcje składają się z ramy oraz listewek. Istotną różnicą jest jednak to, że stelaże elastyczne są mocowane do obudowy za pomocą specjalnych kieszonek, najczęściej wykonanych z wytrzymałego plastiku. W konsekwencji pod wpływem ciężaru ciała użytkownika łóżka uginają się delikatnie i są mniej podatne na uszkodzenia. Co ciekawe, stelaże elastyczne niejednokrotnie posiadają możliwość regulacji twardości (zamontowanej w środkowej części), którą można regulować wedle własnych preferencji.   

Stelaże regulowane 

Innymi, równie wygodnymi stelażami łóżkowymi są tak zwane stelaże regulowane. Niektóre z nich można określić jako bardziej zaawansowaną technologicznie wersję omawianych powyżej stelaży elastycznych. W tym przypadku ręcznie można zmieniać położenie zagłówków, co jest bardzo praktyczne szczególnie wtedy, gdy poszukujesz łóżka dla osoby starszej lub chorej. Tego rodzaju stelaże przeważnie montuje się w ramie łóżka na stałe, dzięki czemu bez obaw można regulować wysokość wezgłowia, a w wielu modelach także podnóżka. Po ustawieniu najbardziej optymalnego ułożenia stelaża uchwyty blokujące zatrzymują możliwość samoistnej zmiany, gwarantując tym samym bezpieczeństwo użytkowania. Stelaże regulowane zarówno ręcznie, jak i elektrycznie najlepiej współpracują z materacami lateksowymi oraz piankowymi.

Jaki stelaż wybrać? 

Dla wszystkich osób poszukujących najlepszych stelaży łóżkowych przedstawiamy sprawdzone, świetnej jakości modele. Pierwszym z nich jest stelaż Hilding Family Expert, odznaczający się solidną konstrukcją wykonaną z aż 28 sprężystych listewek. Umożliwia on komfortowy wypoczynek, zapewniony dzięki możliwości regulacji twardości podłoża w jego środkowej części. Poza tym, wygodę wypoczynku gwarantuje też manualna regulacja podnoszenia podgłówka i podnóżka, działająca tak, by idealnie dopasować stelaż do wzrostu i aktualnych potrzeb - na przykład wtedy, gdy poczujesz chęć lektury książki w pozycji półsiedzącej. W rodzinie stelaży od producenta Hilding znajduje się ponadto Hilding Family Lift, idealny do łóżek posiadających skrzynię na pościel. Miłośnikom nowoczesnych elementów do wyposażenia łóżka bez wątpienia spodoba się również model Hilding Select Moto. Jest to bowiem stelaż składający się z trzech ruchomych płaszczyzn, które są regulowane elektrycznie. Za pomocą pilota, bez wysiłku użytkownik może zmieniać na bieżąco kształt powierzchni łóżka, nie martwiąc się jednocześnie o zniekształcenie struktury materaca. W budowę stelaża Hilding Select Moto wchodzą głównie 42 elastyczne i odporne na uszkodzenia listwy, ułożone w taki sposób, by aktywnie reagować na zmieniający się nacisk. Drewnianą konstrukcję uzupełniają również kauczukowe uchwyty 3D. Z całą pewnością ten model spełni oczekiwania najbardziej wymagających, marzących o luksusowych warunkach snu każdego dnia.      

Stelaż łóżkowy to element wyposażenia, którego nie powinno zabraknąć w żadnej nowoczesnej sypialni. Jego jakość i solidne wykonanie sprawią bowiem, że sen będzie znacznie bardziej regeneracyjny i przyjemny. Co ważne, wytrzymałe i elastyczne stelaże do łóżek znacząco wpływają na żywotność materaca. Właściwe ułożenie listek podtrzymujących wkład przyczynia się do zwiększenia wentylacji łóżka - zdecydowanie łatwiejsze staje się odprowadzanie ciepłego powietrza oraz wilgoci. Wygodny stelaż, który można regulować jest także niezbędny dla osób starszych, mających problemy ze wstawaniem lub spędzających w łóżku większość dnia. 

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu