Materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe należą do grupy materacy sprężynowych. Są zbudowane z połączonych ze sobą materiałowych woreczków - w każdym z nich umieszczono tylko jedną sprężynę, dzięki czemu mogą pracować one indywidualnie. Technologia ta pozwoliła wyeliminować zjawisko falowania materaca, dzięki czemu dzieląc materac z partnerem nie odczuwa się jego ruchów.

Materace kieszeniowe są określane również mianem modeli ze sprężynami kieszeniowymi. To nowoczesna wersja popularnych niegdyś, tradycyjnych materacy sprężynowych. Często poleca się je parom ze względu na wysoką elastyczność punktową. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy materac kieszeniowy to coś dla Ciebie, koniecznie poznaj nasze rady!

Jak skonstruowane są materace kieszeniowe?

Każda sprężyna zamknięta jest w oddzielnej kieszonce (najczęściej wykonanej z materiału tekstylnego takiego, jak bawełna). Dzięki temu nie dochodzi do kontaktu pomiędzy sprężynami i mogą one pracować niezależnie od siebie nawzajem. Tak zbudowane podłoże do spania efektywnie dopasowuje się do kształtu ciała osoby śpiącej, a gdy w łóżku śpią dwie osoby - nie odczuwają wzajemnie swoich ruchów.

Konstrukcja kieszeniowa sprzyja wentylacji. Wyposażenie swojego łóżka w takie podłoże do spania to skuteczny sposób na zapewnienie sobie optymalnej temperatury. Materace tego typu wyróżniają się też wytrzymałością. Zachowują swoją formę i elastyczność przez długi czas.

Dostępne są materace kieszeniowe o różnych strefach twardości. Jest to rozwiązanie dla wyjątkowo wymagających osób, które oczekują precyzyjnego dopasowania do każdej części ciała. Taka technologia sprawia, że wszystkie mięśnie są w stanie w pełni się rozluźnić podczas snu.

Warstwy w materacach kieszeniowych

Większość materaców kieszeniowych składa się z kilku warstw. Współpracują one między sobą, aby zagwarantować użytkownikowi wsparcie, wygodę i komfort na najwyższym poziomie.

 • Warstwa stabilizująca - z reguły umieszcza się ją na samym dole. Ma ona zapewnić materacowi stabilność. Dzięki niej podłoże jest bardziej wytrzymałe, a jego prawidłowa struktura utrzymuje się długo.
 • Sprężyny - to główna warstwa. Pracują niezależnie od siebie. Zapewniają elastyczność punktową, sprężystość i amortyzację.
 • Warstwa pianki - materace ze sprężynami kieszeniowymi często mają charakter hybrydowy. Znajduje się w nich nie tylko warstwa sprężyn, ale również pianki. Z reguły są to wypełnienia lateksowe i typu memory.
 • Pokrowiec - zabezpiecza podłoże do spania i zapewnia użytkownikowi komfort. Warto wybrać materac posiadający pokrowiec antyalergiczny. Dodatkowy atut to zamek rozdzielczy, dzięki któremu tkaninę można w każdej chwili zdjąć i wrzucić do pralki.
 • System wentylacji - w materacach kieszeniowych znajdują się specjalne warstwy skonstruowane z myślą o wentylacji. Takie rozwiązanie ma zapewniać odpowiednią temperaturę podczas snu.
Jaką twardość wybrać?

Aby Twój materac kieszeniowy spełniał wszystkie funkcje przez wiele lat, zadbaj o zakup modelu o odpowiedniej twardości. Weź pod uwagę przede wszystkim wagę ciała. Generalna zasada mówi, że im cięższy jest użytkownik, tym twardszy powinien być materac. Istnieje jednak wiele wyjątków! Należy kierować się w szczególności indywidualnymi potrzebami i upodobaniami.

Nie bez znaczenia jest też najczęstsza pozycja snu. Osoby, które większą część nocy spędzają na boku, powinny wybierać materace kieszeniowe o średniej twardości. Zapewnia to optymalne podparcie dla bioder i ramion. To samo dotyczy spania na plecach. Nieco wyższa twardość polecana jest dla użytkowników śpiących na boku. W ich przypadku zbyt miękkie podłoże wzmaga niekorzystne wygięcie kręgosłupa.

Ciekawym rozwiązaniem może okazać się zakup materaca dwustronnego, który ma dwie różne twardości. Również modele strefowe cieszą się rosnącą popularnością. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, pamiętaj o przeprowadzeniu testów. W ten sposób sprawdzisz, jaka twardość jest dla Ciebie najbardziej komfortowa.

Kto powinien zdecydować się na zakup materaca kieszeniowego?

Po czym poznasz, że materac kieszeniowy to dobry wybór dla Ciebie? Poniżej przedstawiamy grupy osób, które z pewnością skorzystają z zakupu podłoża do spania tego typu.

 • Pary - dla par materace kieszeniowe są polecane ze względu na zdolność sprężyn do w pełni niezależnego ruchu. Kiedy jeden z partnerów zmienia pozycję, jego ruch nie przenosi się na drugą osobę. Znacznie zwiększa to komfort wypoczynku w sypialni małżeńskiej.
 • Różne preferencje twardości - kiedy partnerzy znacznie różnią się między sobą wagą, materac kieszeniowy to dla nich doskonały wybór. Wynika to z elastyczności punktowej.
 • Problemy z kręgosłupem - jeśli cierpisz na ból pleców, materac kieszeniowy może okazać się dobrym wyborem dla Ciebie. Zapewni Ci wsparcie punktowe i dopasuje się do krzywizn kręgosłupa.
 • Problemy z temperaturą i potliwością - materace kieszeniowe wyróżniają się spośród innych doskonałą wentylacją. Pozwalają na utrzymanie optymalnej temperatury w łóżku przez całą noc. Jest to bardzo korzystne dla wszystkich osób, które zmagają się z nadmierną potliwością.
 • Stabilność i precyzja - materace kieszeniowe są solidne i stabilne. Dodatkowo bardzo precyzyjnie dopasowują się do sylwetki osoby śpiącej - jest to niezaprzeczalną zaletą.

Materace kieszeniowe są warte uwagi. Ich cechy charakterystyczne sprawiają, że mogą znacznie podnieść jakość snu użytkownika. Pamiętaj o tym, że komfortowe podłoże do spania to podstawa dla Twojego zdrowia. Nie zwlekaj i zainwestuj w swoje samopoczucie.

 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu