NASZE PRODUKTY
-
HILDING RUMBA - materac termoelastyczny, piankowy
(25)Cena 2 539,00 złTo jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Koce
Marzysz o przytulnej sypialni, sprzyjającej komfortowemu wypoczynkowi? A może brak Ci okrycia podczas wieczornego relaksu na kanapie? Koniecznie zainwestuj w wysokiej jakości koce, które pozwolą na przyjemne otulenie nie tylko w chłodne, zimowe wieczory!
Aktualnie coraz popularniejsze stają się kolorowe koce, które można z łatwością dopasować do stylu swojej sypialni. Warto jednak podczas aranżacji pamiętać, że to właśnie dodatki nadają temu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru, dlatego też można spróbować z nieco żywszymi barwami. Jednym z ważniejszych kryteriów podczas zakupu tego produktu powinien być przede wszystkim materiał i gramatura.
Na rynku dostępne są między innymi koce bawełniane, z domieszką wełny, poliestrowe, z kaszmirem, z mikrofibry czy akrylowe. Jeśli chodzi o ciężar to jest on zależy od pory roku, podczas której chcemy użytkować koc - na lato najlepsze będą produkty o gramaturze ok. 200 g/m2, natomiast na zimę idealnie sprawdzą się modele powyżej 320 g/m2. To właśnie od tych parametrów zależy trwałość tkaniny, a także to, czy zapewni ona optymalny komfort cieplny. Nie bez znaczenia jest także rozmiar koca - tutaj wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz zastosowania.
Ciepły koc to także doskonały pomysł na praktyczny i gustowny prezent! Jest to uniwersalny podarunek, który zapewne przypadnie do gustu każdej osobie. Dzięki różnorodności kolorów i wzorów z łatwością można dopasować go do preferencji obdarowywanej osoby. Tego typu produkty zazwyczaj są ładnie zapakowane, dlatego po zakupie wystarczy jedynie doczepić kokardkę lub zapakować w torbę prezentową.
Koce
Puszyste koce są idealnym dodatkiem do każdego domu, zapewniającym ciepło i przytulność w wyjątkowo chłodne wieczory. Egzemplarze wykonane z wysokiej jakości materiałów są miękkie i trwałe, dostępne w różnych stylach i kolorach, aby pasowały do rozmaitych dekoracji wnętrz. Idealne na kanapę, jako narzuta na łóżko lub ciepły dodatek na mroźne, zimowe dni.Koce odgrywają istotną rolę w naszej sypialni. Są ważnym dodatkiem, który dopełnia przestrzeń i współgra z pozostałymi elementami. Wpływa też na nasz komfort termiczny - koc o dobrej jakości może skutecznie rozgrzać nasze ciało i zniwelować uczucie zimna. Odpowiada również za wygodę i komfort - bardzo często mamy ochotę na to, aby otulić się kocem i na chwilę się odprężyć. Koc to niezbędna rzecz szczególnie jesienią i zimą. Pomaga nam się uchronić przed nieprzyjemną aurą i zimnem. Może posłużyć nam również jako narzuta na łóżko, ochraniająca pościel przed zabrudzeniem.
Jak dobrać rozmiar koca?Podczas wyboru koca należy zwrócić uwagę na jego rozmiar - to kluczowa kwestia, od której zależy, do czego dany model może nam posłużyć. Jeśli szukamy koca do okrycia się podczas zimowych wieczorów i nie tylko, postawmy na produkt o wielkości 150x200, 200x220 lub 240x220. Ważne, aby koc w pełni nas okrywał, a jednocześnie zapewniał swobodę ruchów. W sytuacji, w której używamy przede wszystkim kołdry, a koc stanowi jedynie element docieplający, może być trochę mniejszy. Wiele osób wykorzystuje koce jako narzutę na łóżka - wtedy jego wielkość powinna być zdecydowanie większa. Jego powierzchnia ma być większa niż materac, na którym śpimy, tak aby koc mógł zwisać z krawędzi łóżka. Jako narzuta do łóżek pojedynczych sprawdzą się modele o rozmiarze 210x160 i 240x260. Jeśli chcemy okryć łóżko podwójne, wówczas zaopatrzmy się w koc o wielkości 260x260, 280x260, 300x260 czy też 230x260.
Jaka gramatura koca?Kolejny czynnik, który decyduje o właściwościach koca, to jego gramatura. Mówi ona o tym, jak ciężki i gruby jest produkt - określa ciężar jednego metra kwadratowego danego materiału. Trzeba zwrócić uwagę na gramaturę zwłaszcza wtedy, gdy kupujemy koc bawełniany lub z polaru. Zbyt mały ciężar tkaniny może przełożyć się na niższą jakość, gorszą wytrzymałość i większe ryzyko mechacenia się. Najmniejsza gramatura, z jaką zazwyczaj możemy się spotkać, to 200 g na metr kwadratowy. Są to zazwyczaj lekkie, cienkie koce, które używa się przede wszystkim latem. Średnia gramatura, czyli od około 320 do 350 gramów należy do umiarkowanie grubych koców, które zapewnia optymalne ciepło, ale nie przegrzewa. Sprawdzi się szczególnie na okres jesienny, kiedy pogoda lubi się zmieniać. Najwyższa gramatura wynosi 400 lub więcej gram na metr kwadratowy. Jest stosowana w grubych, mięsistych kocach, których ciepło i ciężar idealnie nadają się w czasie zimowym. Miejmy na uwadze fakt, że większa gramatura wcale nie musi oznaczać lepszej jakości. Czynnikiem, który w największym stopniu wpływa na trwałość koca, jest materiał, z którego został wykonany.
Wykończenie koca - na co zwrócić uwagę?To, w jaki sposób koc został wykończony, może wydawać się zaledwie szczegółem, jednak również wpływa na komfort jego użytkowania. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór takich modeli, które zakończone są solidnym przeszyciem. Dzięki temu koc nie będzie się pruć lub strzępić przy końcach. Dobrym wyborem będzie też wykończenie frędzlami, które również zapobiega pruciu się, a do tego zapewnia ciekawy efekt dekoracyjny.
Koce bawełnianeKoce bawełniane to jedne z najchętniej wybieranych produktów. Ich tekstura jest niezwykle delikatna i przyjemna w dotyku. Zapewniają bardzo dobrą cyrkulację powietrza i nie dopuszczają do gromadzenia wilgoci. Bawełna to naturalny materiał, dlatego nie wywołuje podrażnień i może być stosowany nawet przez tych, którzy mają bardzo wrażliwą skórę. Będzie odpowiedni również dla alergików. Jest łatwy w utrzymaniu i nadaje się do prania nawet w wysokiej temperaturze. Jego wadę stanowi jednak fakt, że jest dość ciężki, a do tego łatwo się gniecie, dlatego nie będzie odpowiadać każdemu. 35 procent bawełny zawiera koc Estella TREVI 8603, który wyróżnia się eleganckim, szykownym wyglądem. Będzie pasować zarówno jako narzuta na łóżko, jak i jako dodatek do sofy w salonie. Koc jest niezwykle miękki w dotyku, a do tego zapewnia przyjemne uczucie otulenia, dzięki czemu zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jest dostępny w wielu różnych, ciekawych barwach, co pozwala na kolorystyczne dopasowanie do naszej sypialni czy salonu.
Koce wełnianeKoce wełniane to coś dla tych, którzy przede wszystkim poszukują optymalnego ciepła. Wyróżniają się wspaniałymi właściwościami termoizolacyjnymi, co oznacza, że pomagają zachować nam stałą temperaturę ciała i skutecznie nas rozgrzewają. Wełna oprócz tego bardzo dobrze pochłania wilgoć i zapewnia znakomitą cyrkulację powietrza. Dzięki temu nasza skóra będzie mogła swobodnie oddychać. Co istotne, wełna nie przyciąga roztoczy, kurzu czy innych drobnoustrojów. Może być zatem stosowana przez tych, którzy cierpią na alergie. Dużym minusem wełnianego koca jest fakt, że modele stworzone ze stuprocentowej, czystej wełny mają chropowatą, gryzącą strukturę. W sklepach jednak możemy natknąć się na różne rodzaje wełnianych modeli - z kaszmiru, moheru czy też z wełny z merynosów. Jeśli posiadamy taki koc, musimy być szczególnie ostrożni podczas wrzucania go do prania. Kiedy bowiem wypierzemy go w nieodpowiedniej temperaturze lub programie, musimy spodziewać się tego, że jego powierzchnia może się skurczyć lub zmechacić.
Koce akryloweKoce akrylowe to alternatywa dla tych, którzy poszukują produktów w niskich cenach. Modele wykonane z akrylu są znacznie tańsze niż te zrobione z wełny czy z lnu. Sam materiał pozyskuje się z syntetycznych włókien. Wykazuje właściwości antyalergiczne, jako że nie gromadzi w sobie kurzu, roztoczy i innych zanieczyszczeń. Co więcej, nie gniecie się i jest łatwy w utrzymaniu. Niestety, koce z akrylu nie zapewniają równie skutecznie ciepła. Oprócz tego charakteryzują się słabą cyrkulacją powietrza, co zwiększa ryzyko przegrzania się.
Koce lnianeKoce lniane to naturalna opcja. Charakteryzuje go przede wszystkim delikatność, przewiewność i skutecznie pochłanianie wilgoci. Zapewnia uczucie chłodu, dlatego polecany jest głównie na lato. Wyróżnia go ponadto bardzo duża wytrzymałość - jest odporny na tarcie i uszkodzenia.
oferta dnia
NASZE PRODUKTY
-
HILDING RUMBA - materac termoelastyczny, piankowy
(25)Cena 2 539,00 złTo jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.