Chcesz zapewnić sobie zdrowy i spokojny sen każdej nocy? W takim razie koniecznie zadbaj nie tylko o klimat panujący w sypialni, ale również zainwestuj w wysokiej jakości podłoże do wypoczynku. Na szczególną uwagę zasługują materace Hilding, które zostały zbudowane na bazie jedynie sprawdzonych i bezpiecznych dla użytkownika komponentów. Jaki zatem model wybrać i jak dopasować go do swoich potrzeb?

Hilding - renomowany producent materacy

Hilding to znany i ceniony na całym świecie producent materacy do spania, łóżek, stelaży i akcesoriów sypialnianych, zajmujący jedno z czołowych miejsc na liście firm zajmujących się tworzeniem i dystrybucją nowoczesnych wkładów oraz artykułów do łóżka. Ich celem jest zapewnianie przyjemnego i zdrowego snu każdej nocy, dlatego też wszystkie produkty przed dopuszczeniem do użytku są poddawane licznym badaniom i testom przeprowadzanym w specjalistycznym laboratorium Sleep-Lab. Sprawdzane są one głównie pod względem ergonomii, higieny, właściwości termicznych oraz trwałości, by dać osobie śpiącej gwarancję najwyższego poziomu wypoczynku przez wiele lat. Firma ta na polski rynek wkroczyła w 2001 roku, będąc od tego czasu liderem branży. Wynika to głównie z faktu, że koncern Hilding kieruje się trzema podstawowymi wartościami - pierwsza mówi o tym, by ich materace były zawsze krok przed innymi markami, stanowiąc dla nich inspirację do działania, druga z kolei opiera się na rzetelności oraz uczciwości w stosunkach z klientami, a trzecia natomiast stanowi motywację do nieustannego dbania o satysfakcję i potrzeby klientów.

Jakie materace Hilding są dostępne na rynku?

Hilding, chcąc jak najlepiej dopasować się do zmieniających potrzeb swoich klientów, stale wprowadza innowacyjne rozwiązania, mające na celu maksymalnie podnieść komfort wypoczynku. Ich produkty wyróżniają się nie tylko wysoką jakością wykonania oraz wykorzystaniem sprawdzonych komponentów, ale również są bardzo funkcjonalne, ponieważ każdy z dostępnych modeli posiada szereg dobroczynnych dla zdrowia właściwości, dzięki czemu z łatwością dopasujemy podłoże do indywidualnych potrzeb osoby śpiącej. W związku z tym na rynku możemy znaleźć:

  • materace piankowe Hilding , będące jednymi z bardziej uniwersalnych produktów. Ze względu na wysoką elastyczność oraz sprężystość powierzchni zapewniają one doskonałe podparcie dla całej sylwetki użytkownika, umożliwiając efektywną regenerację mięśni i stawów w trakcie wypoczynku. Zbudowane są zazwyczaj na bazie pianki wysokoelastycznej, termoelastycznej lub lateksowej, gdzie każda wyróżnia się nieco innymi właściwościami.
  • materace sprężynowe Hilding , zapewniające niebywałą wygodę i solidne podparcie sylwetki. Pracujące niezależnie sprężyny w modelach kieszeniowych i multipocket doskonale reagują na nacisk wywierany przez użytkownika, doskonale tłumiąc ruchy drugiej osoby. Modele tego typu są również trwałe i odporne na odkształcenia, dzięki czemu będą służyć przez wiele lat bez utraty swoich pierwotnych właściwości.
  • materace hybrydowe Hilding, które są doskonałym połączeniem cech podłoży piankowych oraz sprężynowych, dzięki czemu zapewniają niebywałą wygodę użytkowania. Wyróżniają się nie tylko przyjemnym uczuciem otulenia oraz solidnym podparciem całego ciała, ale również niwelują drgania powstające podczas zmiany pozycji, co jest szczególnie pożądane w przypadku par.

Dla kogo materace Hilding są polecane?

Materace Hilding ze względu na wiele dobroczynnych dla zdrowia właściwości mogą być stosowane przez wszystkich, niezależnie od wieku - w ofercie tego producenta można znaleźć modele dla noworodków, nastolatków, sportowców, alergików, osób borykających się z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa czy też seniorów. Wszystko zależy głównie od rodzaju zastosowanego wewnątrz wypełnienia, a także indywidualnych cech produktu. Przykładowo materace piankowe będą doskonałym rozwiązaniem szczególnie dla użytkowników z wadami postawy, bólami pleców czy osób będących w trakcie fizjoterapii, ponieważ tego typu podłoża doskonale dopasowują się do naturalnych krzywizn sylwetki, ułatwiając regenerację mięśni oraz całego organizmu w trakcie snu. Materace sprężynowe z kolei sprawdzą się przede wszystkim wśród par, osób starszych czy też tych cierpiących na dolegliwości ze strony układu kostnego - doskonała elastyczność punktowa ułatwia swobodną zmianę pozycji, ponieważ powierzchnia ugina się jedynie w miejscu nacisku. Materace hybrydowe natomiast to opcja dla nawet najbardziej wymagających użytkowników, którzy chcą nie tylko zadbać o zdrowy i spokojny sen, ale także oczekują najwyższego poziomu komfortu. Modele tego typu sprawdzą się w sypialni osób schorowanych, par o dużej różnicy w wadze, sportowców czy użytkowników spędzających w łóżku bardzo dużo czasu.

Jak dobrać materac do swoich potrzeb?

Kupując nowy materac do swojej sypialni, należy go jak najdokładniej dopasować do potrzeb osoby śpiącej. Jakie zatem aspekty warto wziąć pod uwagę? Przede wszystkim trzeba się skupić na doborze rozmiaru - do łóżek jednoosobowych najlepiej sprawdzą się modele o minimalnej szerokości 90 cm, dlatego też najczęściej wybierane są materace 90x200 oraz materace 100x200. Jednak dla osób oczekujących maksymalnego komfortu wypoczynku, a także swobodnej zmiany pozycji doskonałą opcją będą materace 120x200. Jak jednak wygląda sytuacja w przypadku par? Tutaj należy kierować się zasadą, że każda z osób śpiących powinna dysponować powierzchnią o szerokości nie mniejszej niż 70 cm. W związku z tym do sypialni małżeńskich stosuje się zazwyczaj materace 140x200 lub też materace 160x200. Jaki natomiast rozmiar dobrze wybrać dla dzieci i młodzieży? Wszystko zależy od jego budowy ciała, wzrostu czy wieku, ponieważ preferencje mogą z wiekiem dość mocno ulec zmianie. Właśnie dlatego warto od razu zainwestować w nieco większy model, z którego dziecko nie wyrośnie za rok czy dwa. Najlepiej sprawdzą się zatem materace 80x200.

Bardzo ważnym aspektem jest również twardość podłoża, która powinna być starannie dopasowana do wagi użytkownika, powiem spanie na zbyt miękkiej lub za twardej powierzchni może skutkować poważnymi dla zdrowia konsekwencjami. Przyjmuje się zasadę, że dla osób ważących między 60 a 80 kg sprawdzą się modele średnie, dla tych o wadze od 80 do 100 kg dobrą opcją będą materace twarde, natomiast dla użytkowników powyżej 100 kg polecane są podłoża bardzo twarde.

Na jaki materac Hilding warto się zdecydować?

Sprawdzając, jakie np. oferuje materace Kraków, warto zwrócić uwagę na podział ze względu na rodzaj zastosowanego wypełnienia. Do piankowych modeli marki Hilding warto zaliczyć chociażby Boogie, będący doskonałą opcją dla alergików, par o dużej różnicy w wadze, sportowców czy użytkowników z bólami kręgosłupa. Dla zapewnienia jak najwyższego komfortu, został on zbudowany na bazie pianki wysokoelastycznej, lateksu oraz chłodzącej pianki FloFom. Chcąc jednak zainwestować w wysokiej jakości model kieszeniowy, warto zatem zwrócić uwagę na Hilding Lambada, który posiada optymalną elastyczność oraz wysoką odporność na ewentualne odkształcenia wynikające z długotrwałej eksploatacji. Dodatkowo, dla zwiększenia twardości oraz stabilności powierzchni, w jego wnętrzu zastosowano matę kokosową. Natomiast chcąc nabyć materac hybrydowy, dobrze jest wziąć na celownik Hilding Electro, który poza licznymi właściwościami dobroczynnymi dla zdrowia, posiada również odpinany top umożliwiający samodzielną regulację twardości powierzchni.

Kupując do swojej sypialni nowe podłoże do spania, warto zwrócić szczególną uwagę na materace Hilding, wyróżniające się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale również szeregiem wyjątkowych właściwości.