Cenisz dobre polskie wyroby, stawiasz na jakość, nie zadowalasz się byle czym? Na pewno pokochasz łóżka i materace Janpol.

Janpol – producent łóżek i materacy do Twojej sypialni

Swojska nazwa nie jest przypadkowa. Janpol to polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością założona w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku przez Jana Kłosowskiego. Początki działalności nie były ani łatwe, ani spektakularne i zapewne sam założyciel nie przypuszczał, że przez blisko trzydzieści lat małe, rodzinne przedsięwzięcie przeobrazi się w firmę zatrudniającą kilkaset osób i oferującą swoje wyroby na rynkach krajowych i zagranicznych. Dziś Janpol jest niekwestionowanym liderem na rynku polskim, który może nosić dumne miano zaufanego producenta łóżek i materacy. Sukces firmy to nie tylko lata pracy, ale przede wszystkim doskonałe wyczucie rynku, prawidłowe rozpoznanie potrzeb i szybka reakcja na nie.

Jan Kłosowski początkowo zajmował się importem materaców z Niemiec. Mogłoby się wydawać, że Polacy, przyzwyczajeni do spania na tapczanach i wersalkach, nie będą zainteresowani podniesieniem komfortu i jakości snu. Rzeczywistość przeszła najśmielsze oczekiwania. Materace przywożone z Niemiec sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Zapadła decyzja o uruchomieniu produkcji w Polsce.

Początki nie były łatwe, choć lata dziewięćdziesiąte sprzyjały ludziom przedsiębiorczym. Mimo to pasja i zaangażowanie założycieli firmy zdołały przebić się do świadomości większej grupy odbiorców, a wygodny materac stał się symbolem nowego życia. Na sukces firmy złożyło się nie tylko odkrycie niszy na rynku, ale też zaproponowanie produktów wysokiej jakości, które powstały z prawdziwej pasji i zamiłowania do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. W ofercie firmy Janpol znajdują się łóżka i materace, które są trzonem oferty, a także poduszki i akcesoria, które mają zapewnić jeszcze lepszy komfort snu.

Dlaczego warto kupować produkty firmy Janpol? Produkowane w Polsce łóżka, materace i akcesoria to najwyższej jakości artykuły wykonane z wysokiej klasy surowców. Spełniają rygorystyczne normy i są w pełni bezpieczne, także dla alergików. Nawet bardzo wymagający klienci są zadowoleni z zakupów. Dodatkową rekomendacją może być fakt, iż firma Janpol dostarcza swoje wyroby do hoteli, a hotelowi odbiorcy przywiązują bardzo dużą wagę do jakości, trwałości i przede wszystkim wygody, bo to wygodne łóżko jest najlepszą wizytówką hotelu.

Dlaczego łóżka i materace Janpol cieszą się taką renomą?

Filozofią firmy Janpol od początku jej istnienia było tworzenie materaców, a wkrótce także łóżek i akcesoriów, bardzo wysokiej jakości. Autorskie rozwiązania, sięganie po niemożliwe, wykorzystywanie najnowszych technologii i surowców zaowocowało stworzeniem produktów klasy premium. Łóżka i materace Janpol to nie tylko wygoda, ale też trwałość, która zostaje z klientami na lata. To także chęć zaspokojenia najbardziej nawet wymagających klientów. Stąd w ofercie pojawiły się między innymi materace wegańskie (np. model Roma lub Rosalia), stworzone w duchu poszanowania przyrody i wyłącznie z naturalnych surowców. Warto tu zauważyć, że lateks, często postrzegany jako syntetyk, jest produktem pochodzenia naturalnego i to on stanowi trzon wegańskich materacy.

Osobną ofertę stanowią materace Janpol z linii XL. Są wyższe niż standardowe, ale nie to świadczy o ich jakości. Stworzono je przede wszystkim z myślą o osobach o wadze wyższej niż przeciętna, które zapadają się na zwykłych materacach. W materacu XL zastosowano połączenie blisko trzystu sprężyn kieszeniowych z termoelastyczną pianką. Wzmocniona konstrukcja jest gwarancją doskonałego podparcia i równomiernego rozłożenia ciężaru ciała na całym materacu. Dzięki temu nawet osoby ważące sto i więcej kilogramów na pewno dobrze się wyśpią.

Materace firmy Janpol z linii Premium (Sirona, Fides, Nolli) powstały z myślą o najbardziej wymagających klientach, którzy oczekują wysokiej jakości produktu i są gotowi za to więcej zapłacić. Nowoczesny design łączy się z doskonałą jakością i klasą wykorzystanych surowców. Wysokiej gęstości lateks, najlepszej klasy pianki wysokoelastyczne i duża liczba sprężyn w materacach kieszeniowych to tylko niektóre z opcji. Uwagę zwracają też doznania czuciowe – te materace są bardzo wygodne, ale i przyjemne w dotyku, a spanie na nich gwarantuje niezapomniane sny.

Warto wspomnieć też o łóżkach i stelażach zaprojektowanych w fabryce Janpol. Elastyczne stelaże są doskonałą podporą dla materaców piankowych, pozwalają ustawić je w optymalnej pozycji. Z kolei eleganckie tapicerowane łóżka Janpol z oryginalnymi zagłówkami mogą być ozdobą każdej sypialni. To właśnie te łóżka często widuje się w apartamentach hotelowych.

Akcesoria Janpol – aby poprawić komfort snu

Łóżko i dobrze dobrany materac to podstawa – bez niej sen będzie bardziej męczący niż regenerujący. Ale samo łóżko i materac to nie wszystko. Firma Janpol oferuje więcej. To zestaw akcesoriów, które przedłużą żywotność materaca i podniosą jakość snu.

Materace nawierzchniowe (posłaniowe) Latex to rozwiązanie polecane osobom, które szukają większej wygody i komfortu w czasie snu. Lateksowe materace są antyalergiczne, co na pewno zainteresuje osoby borykające się z alergiami na kurz i roztocza. Ponadto takie materace ze względu na dobrą wentylację wykazują właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Materac posłaniowy może być dokupiony np. przez osobę, której udało się zwalczyć nadmiarowe kilogramy i dotychczasowy materac stał się dla niej zbyt twardy.

Ochraniacz pod materac kładzie się bezpośrednio na stelażu. Jego zadaniem jest ochrona pokrowca materaca przed przecieraniem się na skutek przesuwania. To sposób na wydłużenie żywotności materaca. Ochraniacz jest cienki, doskonale przepuszcza powietrze, nie utrudnia wentylacji.

Nakładka higieniczna jest produktem adresowanym do małych dzieci i osób starszych oraz obłożnie chorych. Jest nieprzemakalna, dzięki temu chroni materac przed zabrudzeniami. Jest zrobiona z miękkiego materiału frotte, co bardzo podnosi komfort jej użytkowania. Jako wyrób medyczny sprzedawana jest z niższą stawką VAT – 8%. Można ją bezpiecznie prać w pralce, a w razie potrzeby nawet wygotować.

Pokrowiec antyalergiczny jest specjalistycznym wyrobem przeznaczenia medycznego, wykazującym działanie antyalergiczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze. Zabezpiecza przed rozwojem pleśni, drożdżaków i bakterii. Polecany jest osobom przewlekle chorym, szczególnie tym z otwartymi ranami, a także alergikom. Nakłada się go na pokrowiec znajdujący się na materacu, nie zamiast niego. Można go prać w pralce i gotować.

Na koniec warto poświęcić kilka słów poduszkom, bo ich wybór w ofercie marki Janpol jest naprawdę duży, począwszy od kształtów (poduszki prostokątne i profilowane) po wypełnienie (lateks, pianka termoelastyczna). Wszystko to z myślą o optymalnym ułożeniu głowy i podparciu kręgosłupa szyjnego. To właśnie źle dobrana poduszka jest w większości przypadków odpowiedzialna za poranny ból głowy.

I jeszcze mała niespodzianka: firma Janpol jest producentem profilowanych poduszek relaksacyjnych pod nogi. Każdy, kto wykonuje pracę stojącą lub po prostu cierpi na bóle nóg, powinien się w taką zaopatrzyć. Jest polecana między innymi kobietom w ostatnim trymestrze ciąży.

Polecane przez specjalistów www.zdrowykregoslup.pl