Wybór łóżka do sypialni dla większości z nas stanowi spore wyzwanie. Wszystko z uwagi na fakt, iż na współczesnym rynku mamy dostęp do licznych produktów do spania, w tym także wysokiej jakości materac do łóżka jednoosobowego. Jednak, czym warto kierować się przy jego wyborze oraz jaki rozmiar będzie najlepszy? 

Sprawdź także: Łóżko drewniane - czy to dobry wybór do sypialni? Ile musimy zapłacić za łóżko z drewna?

Dowiedz się więcej: Stelaż pod materac - jakie ma znaczenie?

Przeczytaj również: Wysokość, twardość i rozmiar materaca a komfort snu

Jak wybrać materac do łóżka jednoosobowego? 

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak dużą rolę w naszym łóżku odgrywa dobry materac do spania. Jak się okazuje, w korzystny sposób wpływa na jakość i długość wypoczynku, przez co pozwala nam prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia, a także cieszyć się sporymi pokładami energii czy dobrym samopoczuciem. Jednak, aby mógł on właściwie pełnić swoją rolę, to musi spełniać pewne kryteria pod względem dopasowania do użytkownika. Przede wszystkim przy jego wyborze pamiętajmy, aby nie kierować się opiniami znajomych, tylko osobistymi potrzebami i preferencjami, takimi jak wiek, waga czy stan zdrowia. Oprócz tego warto postawić na model jednoosobowy, który: 

  • odznacza się odpowiednią twardością, 
  • ma właściwości antyalergiczne, 
  • wyróżnia się właściwą cyrkulacją powietrza wewnątrz wypełnienia, 
  • stanowi najlepsze wsparcie dla kręgosłupa oraz ciała użytkownika, 
  • jest dopasowany pod względem rodzaju wypełnienia do naszych preferencji.
  • Decydując się na materac pojedynczy, warto również uwzględnić jego odpowiedni rozmiar, gdyż dostępne są w kilku wariantach. Jaki będzie najlepszy?

Materac pojedynczy - jakie powinien mieć wymiary? 

Jednym z ważniejszych kryteriów, jakie należy uwzględnić przy wyborze materaca do spania, jest rozmiar. Wyróżnia się tutaj dwa podstawowe parametry, a pierwszym z nich jest długość. Standardowe modele dla osób dorosłych wynoszą 200 cm, jednak przyjmuje się, że podłoże do spania powinno być dłuższe o około 10-15 cm od ciała użytkownika. Zapobiega to niekomfortowemu ułożeniu sylwetki oraz gwarantuje prawidłowe wsparcie zarówno górnych, jak i dolnych partii ciała. Drugą, o wiele ważniejszą kwestią jest szerokość materaca pojedynczego, a to wszystko z uwagi na fakt, iż ilość miejsca w trakcie snu wpływa na komfort naszego wypoczynku. Na współczesnym rynku mamy dostęp do licznych modeli, które zostały stworzone specjalnie z myślą o osobach śpiących w pojedynkę. 

  • Materac 80x200

Materac 80x200 to idealna propozycja dla osób śpiących w pojedynkę, gdyż jesteśmy w stanie umieścić go w sypialni o niewielkim metrażu. Stanowi również tradycyjne rozwiązanie, które jest dopasowane do większości ram łóżek. Decydując się na tego rodzaju materac, warto pamiętać  wybrany jak najbardziej dopasowanego do nas modelu. Wszystko z uwagi na fakt, iż tylko wówczas będziemy cieszyć się prawidłowym wsparciem ciała oraz odczuwalnym komfortem w czasie snu. Mimo swoich rozmiarów dostępny jest zarówno z wkładem piankowym i sprężynowym, jak i hybrydowym. Dzięki temu każdy z nas jest w stanie znaleźć idealny dla siebie produkt. Co więcej, materac 80x200 może mieć również odpinany top, tak jak w przypadku SleepMed Hybrid Premium Plus, który dodatkowo zwiększa wygodę w czasie snu. Niestety, tego rodzaju produkty mają również swoją wadę, a mianowicie nie zawsze sprawdzają się u osób otyłych lub masywnie zbudowanych, gdyż po prostu nie zapewnia wystarczającej ilości miejsca. 

  • Materac 90x200

Za standardowy produkt do łóżka jednoosobowego uznaje się materac 90x200. Stanowi on najlepsze rozwiązanie do sypialni dzieci, nastolatków, osób dorosłych czy seniorów. Co więcej, również z uwagi na odpowiednią szerokość, sprawdzi się w sypialniach o mniejszym metrażu. Materac pojedynczy 90x200 zapewnia dostateczną ilość miejsca, aby każdy z nas mógł się komfortowo wyspać. Warto także zaznaczyć, że na współczesnym rynku dostępne są różne modele, w tym piankowe, sprężynowe i hybrydowe, dzięki czemu są w stanie odpowiednio dopasować się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika, tym samym stabilizując sylwetkę oraz wspierając kręgosłup. Oprócz tego, w ofercie Fit.4.Sleep znajdziemy materac 90x200, który wyróżnia się dwiema twardościami, np. Fit.4.Sleep H3/H4, przez co niezależnie od wagi osoby śpiącej w pojedynkę, jest w stanie zapewnić odpowiednią twardość. 

  • Materac 100x200

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że na współczesnym rynku dostępny jest również materac 100x200. Jest to unikalne rozwiązanie dla osób śpiących w pojedynkę, chcących cieszyć się większą ilością miejsca w czasie snu. Oprócz tego występuje w przeróżnych rodzajach, zarówno pod kątem wypełnienia, jak i budowy czy właściwości, dzięki czemu każdy z nas jest w stanie znaleźć najlepiej dopasowany do siebie model. Warto również zaznaczyć, że tego typu modele są produkowane przy użyciu nowoczesnych technologii, a także z wykorzystaniem wysokiej jakość materiałów, dzięki czemu są po prostu wytrzymałe i mogą we właściwy sposób służyć nam przez wiele lat. Wiele z nich, w tym SleepMed Natura Plus są stworzone z ekologicznych materiałów, przez co bezpieczne dla środowiska. Materac pojedynczy 100x200 to świetne rozwiązanie dla każdego, jednak z uwagi na swój rozmiar nie zawsze sprawdza się w sypialniach z mniejszym metrażem. 

  • Materac 120x200

Chcąc wyposażyć swoją sypialnię w komfortowy i przede wszystkim duże podłoże do spania, to warto postawić na materac 120x200. Jest to najszersze rozwiązanie do łóżka jednoosobowego dostępne na współczesnym rynku. Dzięki tak dużej powierzchni zapewnia odpowiednią ilość miejsca dla każdego, przez co w korzystnie wpływa na jakość oraz długość naszego wypoczynku. Tego typu modele dostępne są w niemalże każdej wersji z wypełnieniem piankowy, sprężynowym czy hybrydowym, uwzględniając również poszczególne rodzaje pianek (np. termoelastyczną czy lateksową) oraz sprężyn (np. Multipocket czy Pocket Plus). W ten sposób nie tylko jesteśmy w stanie znaleźć idealny dla siebie model, ale także zagwarantować sobie zdrowy i efektywny wypoczynek, dzięki któremu będziemy mogli prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia. W zależności od producenta oraz typu modelu, na rynku znajdziemy produkty z dwiema twardości, takie jak Fit.4.Sleep H2/H3. Niestety, materac 120x200 nie sprawdzi się sypialni z małym metrażem, gdyż będzie zajmować bardzo dużo miejsca. 

Materac pojedynczy z oferty Fit.4.Sleep - czym się wyróżnia? 

Decydując się na materac do łóżka jednoosobowego, warto pod uwagę wziąć produkty z oferty Fit.4.Sleep. Są one idealne dla osób, które szukają wysokiej jakości rozwiązania do swojej sypialni, gdyż wyróżniają się ciekawą budową. Przede wszystkim wykorzystano w nich dwie twardości, co oznacza, że obie strony podłoża do spania są przystosowane do użytkowania i charakteryzują się inną twardością. Dostępne są dwie wersje - H2/H3 oraz H3/H4, przez co każdy z nas, niezależnie od aktualnych preferencji oraz wagi jest w stanie znaleźć idealny dla siebie produkt. Oprócz tego materac pojedynczy od Fit.4.Sleep zwiększa komfort snu poprzez zapewnienie antyalergicznych i higienicznych warunków do wypoczynku. Warto również zaznaczyć, że każdy model, w tym Fit.4.Sleep H2/H3 posiada certyfikat AEH oraz został wyposażony w pokrowiec typu lato/zima. 

Materac do łóżka jednoosobowego od SleepMed - czy warto? 

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmaga się z wszelkiego rodzaju dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa, których przyczyną są choroby i schorzenia. Z uwagi na to, chcąc się jak najlepiej wyspać we własnym łóżku, warto postawić na materac od SleepMed. Są do wyjątkowe modele dedykowane do łóżka pojedynczego, wyróżniające się statusem wyrobu medycznego oraz właściwościami prozdrowotnymi, dzięki którym nasze plecy mają zapewnione najlepsze wsparcie. Co więcej, produkty takie jak SleepMed Supreme mogą zminimalizować dolegliwości bólowe oraz zapobiegają pogłębianiu lub rozwijaniu się schorzeń kręgosłupa. Oprócz tego są idealnym rozwiązaniem do każdego łóżka jednoosobowego, gdyż odznaczają się właściwościami antyalergicznymi, unikalnym wypełnieniem oraz 4 lub 6 twardościami. 

Odpowiedni materac pojedynczy jest w stanie zagwarantować nam zdrowy, spokojny i przede wszystkim komfortowy wypoczynek. Z uwagi na to, już dziś postawmy na model dopasowany do naszych osobistych potrzeb i preferencji, a także nie zapominajmy o uwzględnieniu odpowiedniego rozmiaru łóżka!