Rozważasz zakup nowego łóżka lub materaca? Postaw na produkt najlepszego producenta - Grupa Hilding Anders jest liderem tej branży nie tylko na polskim rynku.

Hilding – producent materacy od 1939 r.

Historia Grupy Hilding Anders rozpoczyna się 1939 roku, w skromnym warsztacie Hildinga Anderssona. To tam, na południu Szwecji, powstawały pierwsze materace. Rodzinny biznes przejął syn Olle, który do pasji i zaangażowania ojca dodał innowacyjne i skuteczne działania. W ten sposób firma rozrosła się i dziś produkty Hilding (pod marką własną oraz innymi) można kupować w tysiącach sklepów ponad 60 krajach na świecie! Dzięki dbałości o komfort użytkowników i o ekologiczne aspekty produkcji Grupa Hilding Anders wyrosła na lidera w swojej branży. Zatrudnia powyżej 9500 ludzi w więcej niż 19 krajach, stale zwiększając swój zasięg.

Dlaczego materace i łóżka Hilding są tak cenione w Polsce?

Jakość szwedzkich materacy Polacy mogą poznawać już od 2001 roku, kiedy to Grupa Hilding Anders zaczęła stałą współpracę z polskimi oddziałami IKEA. Przez pierwsze dwa lata był to jedyny kanał ich dystrybucji, a od 2003 roku możemy kupować je już pod marką własną Hilding. W 2008 roku na polskim rynku pojawiła się także kolejna marka lidera branży materacy: Curem. Dziś mamy także dostęp do łóżek kontynentalnych marki Jensen oraz włoskiej marki Bedding.

Wszystkie produkty projektowane i wytwarzane pod szyldem Hilding - niezależnie od nazwy marki - łączy najwyższa jakość. Ten producent materacy i łóżek zawsze stawia na połączenie tradycji z najnowocześniejszymi technologiami, które jednocześnie nie szkodzą środowisku. Oprócz tego produkty te tworzone są jedynie ze sprawdzonych i przetestowanych materiałów, dzięki czemu są trwałe i spełniają wymogi każdego użytkownika.

Hilding – nowoczesna technologia i skandynawski design

Skandynawski design kojarzy się powszechnie z minimalizmem, ale i z bardzo wysublimowanym smakiem. Nie inaczej jest w przypadku Hilding, którego produkty mają spełniają najprostszą potrzebę: użytkownik uzyskuje szansę na komfortowy wypoczynek i sen o odpowiedniej jakości. Jednocześnie łóżka i materace są estetyczne i są istną ozdobą każdej sypialni.

Hilding, jako producent materacy i łóżek, zatrudnia specjalistów, którzy cierpliwie wsłuchują się w potrzeby i opinie swoich klientów. Projekty powstają w oparciu o badania i odkrycia z zakresu jakości ludzkiego snu. To właśnie dzięki temu Hilding stworzył ofertę, w której każdy znajdzie odpowiedni dla siebie materac lub łóżko. Oprócz tego wśród asortymentu można znaleźć inne produkty, które poprawią jakość i komfort snu: poduszki, stelaże pod materac czy ochraniacze na materac.

Materace Hilding - szeroki wybór dla każdego

Hilding swoją ekspansję w Polsce rozpoczął od sprzedaży materacy przez sieć IKEA. Dziś możemy kupować także materace pod marką własną Hilding. Znajdziemy w niej podłoża różniące się od siebie nie tylko ceną, ale przede wszystkim wypełnieniem - na pewno każdy odnajdzie materac idealny dla siebie i dopasowany do własnych potrzeb. W asortymencie Hilding znajdują się:

Materace piankowe - termoelastyczne, wysokoelastyczne i lateksowe

Pianki są materiałem, który rozwija się bardzo intensywnie. Hilding w swoich materacach wykorzystuje trzy typy najnowocześniejszych pianek: lateksowe, termo- i wysokoelastyczne. W każdym przypadku zaletą pianki jest świetne podparcie sylwetki w każdym jej punkcie (tzw. punkty podparcia), dzięki czemu odciążony zostaje kręgosłup. 

W zależności od rodzaju zastosowanej pianki (lub kilku różnych pianek), materac podpiera sylwetkę na różne sposoby:

Pianka termoelastyczna dopasowuje się do krzywizn ciała pod wpływem jego temperatury. Tworzy się swego rodzaju "odcisk", a w nim ok. miliona punktów podparcia.

Pianka wysokoelastyczna bardzo szybko reaguje na nacisk - w miejscu, w którym on powstaje, pianka się ugina, w miejscu w którym zanika, pianka powraca na wcześniejsze miejsce.

Pianka lateksowa jest bardzo elastyczna i "odbojna", daje uczucie lekkiego unoszenia na materacu. Oprócz tego ma bardzo zaawansowane właściwości hipoalergiczne.

Generalnie materace piankowe zalecane są alergikom, ponieważ ich struktura zapewnia świetną cyrkulację powietrza. Oprócz tego naturalnie są środowiskiem nieprzyjaznym dla wszelkiego rodzaju roztoczy, grzybów i innych drobnoustrojów.

Materace sprężynowe - kieszeniowe, multipocket i Pocket Plus

Jeszcze do niedawna materace sprężynowe mogły kojarzyć się z niewygodą i szybkim zużyciem - jednak Hilding do ich produkcji wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązanie, czyli sprężyny kieszeniowe. Każda ze sprężyn umieszczona zostaje w osobnej kieszonce flizelinowej, które są połączone ze sobą.

Dzięki temu potrafią one pracować indywidualnie, równocześnie zachowując kształt wypełnienia. Sprężyny uginają się dokładnie w miejscu, w którym powstaje nacisk, dając doskonałe podparcie dla całej sylwetki. Im więcej sprężynek (i im są one drobniejsze), tym wyższa elastyczność punktowa, a tym samym lepsze wsparcie kręgosłupa i reszty ciała.

Materace kieszeniowe, w których sprężyny są drobniejsze i przypada ich znacznie więcej na metr kwadratowy, to materace multipocket. Jeszcze innym rodzajem jest materac typu Pocket Plus, gdzie zastosowany jest konkretny rodzaj sprężyn: bardzo drobnych, o wysokości aż 15 cm. 

Materace hybrydowe

W ofercie Hilding jest także rozwiązanie dla osób niezdecydowanych ani na konkretny rodzaj pianki, ani na sprężyny - materace hybrydowe. Łączą one najlepsze cechy obu typów materacy, dając użytkownikowi i wiele punktów podparcia, i świetną elastyczność punktową.

Materace specjalne

Hilding przygotował również ofertę dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Materace nawierzchniowe - materace stanowiące nakładkę na materac podstawowy, na kanapę czy tapczan, przenośny materac. Dzięki nim można poprawić komfort snu bez potrzeby wymiany całego materaca.

Materace rehabilitacyjne - przynoszące ulgę w różnorodnych problemach zdrowotnych, wspierające w rehabilitacji lub zapobiegające rozwojowi chorób kręgosłupa.

Materace dziecięce - dostosowane pod kątem rozmiaru i wypełnienia do potrzeb niemowląt i najmłodszych dzieci. 

Materace młodzieżowe - zapobiegające pojawieniu się i rozwojowi wad postawy, gwarantujące wysoką jakość snu tak potrzebną do właściwego wzrostu młodego człowieka.

***

Szeroki asortyment łóżek i materacy Hilding to gwarancja, że każdy może odnaleźć najwyższy komfort i jakość snu - a to prosta droga do zdrowia!

zdrowykregoslup.pl