Materac naturalny: czym tak na dobrą sprawę różni się on od tradycyjnych? Dzisiaj przedstawimy podstawowe różnice pomiędzy wskazanymi wyrobami, a także podsunąłem, które modele mogą najlepiej sprawdzić się w naszych łóżkach.

Sprawdź także: Jakie łóżko z materacem wybrać?

Dowiedz się więcej: Jaki materac do łóżka kupić?

Przeczytaj również: Jaki materac do łóżeczka dziecięcego warto kupić?

Czym są materace naturalne?

Materace naturalne to rozwiązanie, które ma zapewnić zdrowy i komfortowy sen, mając na uwadze troskę o środowisko Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie naturalne materiały i wykorzystywanie ich na co dzień. Jakie surowce tutaj znajdziemy? Przede wszystkim będą to wysokiej jakości, starannie opracowane pianki, a mianowicie:

  • pianka wysokoelastyczna NATURALIS®: świetnie utrzymuje ciało w prawidłowej pozycji przez całą noc, wykazuje wysoką sprężystość, lecz jednocześnie jest ekologiczna. Oznacza to, że nie zawiera ona szkodliwych substancji chemicznych, które zostały w tym wypadku zastąpione olejem rycynowym, posiadającym liczne właściwości nawilżające, antybakteryjne i wspaniale nada się dla osób o szczególnie wrażliwej skórze.
  • piankę wysokoelastyczna HR BIO: ma ona otwartą strukturę komórkową, dzięki czemu możemy cieszyć się świetną wentylacją, która w parze idzie z wysoką higieną. Jest w stanie dostosować się do kształtu kręgosłupa, zapewniając mu jednocześnie prawidłowe podparcie. Jednocześnie posiada zamiast sztucznych związków, naturalny, hipoalergiczny olej sojowy, którego produkcja jest w pełni przyjazna środowisku, ponieważ jest on skutkiem ubocznym produkcji soi spożywczej.
  • piankę termoelastyczną ViscoBio: jest ona bardzo miękka i reaguje na temperaturę ciała, przez co zapewnia przyjemne otulenie i pomaga się rozluźnić, lecz jednocześnie prawidłowo podpiera nasze ciało. Wskazany surowiec spełnia wszystkie normy jeśli chodzi o pełne bezpieczeństwo, lecz również ekologię.. Również tutaj  możemy się cieszyć właściwościami, które płyną z zastosowania oleju rycynowego.

Oczywiście, wskazane pianki posiadają wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa, dzięki czemu dbamy o środowisko, a także o zdrowie.

Materac naturalny a tradycyjny

Które rozwiązanie będzie lepsze? Materac naturalny czy też jednak tradycyjny. Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ zarówno pierwsza jak i druga opcja niesie ze sobą szereg zalet. Warto jest chociażby podkreślić, że bardzo często pianki naturalne, są w stanie zapewnić wyższy komfort niż te syntetyczne, a to za sprawą różnego rodzaju naturalnych dodatków, jak na przykład wspomniany już dzisiaj olej rycynowy, który pozytywnie przekłada się na kondycję naszej skóry. Jednocześnie, to co znajdziemy w materacach naturalnych jest bezpieczne i bardziej przyjazne środowisku, zarówno jeśli  chodzi o proces produkcji, jak i potem ewentualną utylizację (oczywiście wszystkie produkty są tak tworzone, aby służyły nam jak najdłużej). Dla wielu bez wątpienia istotnym będzie fakt, że właśnie możliwie ograniczono w wyrobach naturalnych substancje chemiczne, które jednak w tradycyjnych wyrobach się pojawiają. 

Jak znaleźć materac naturalny dla mnie?

Czym kierować się, kiedy planujemy wybrać materac naturalny? Co będzie tutaj najważniejsze? Oczywiście koniecznie należy odpowiedzieć przede wszystkim, czy planujemy postawić na wyrób sprężynowy czy też piankowy. Pierwsze wspomniane gwarantują nam idealne podparcie na starannie opracowanych sprężynach, które nie dotykają się bezpośrednio ze sobą, ponieważ umieszczone zostały w osobnych kieszeniach, co sprawia, że całość ugina się jedynie w miejscach, na których rzeczywiście leżymy. W przypadku drugich wspomnianych, utrzymanie ciała przez całą noc w prawidłowej pozycji gwarantują nam nowoczesne pianki, które łączy się na naprawdę wiele sposobów. Bardzo istotną rolę pełni tutaj również twardość, która ma gwarantować odpowiednie podparcie. Kierować powinniśmy się tutaj przede wszystkim naszymi indywidualnymi potrzebami. Koniecznie też trzeba mieć na uwadze chociażby naszą wagę czy stan zdrowia. Oczywiście, dobrym pomysłem będzie postawienie na wyrób, który posiada kilka twardości. Nie możemy zapomnieć też o kwestiach związanych z właściwościami antyalergicznymi, jak wentylację czy też np.pokrowiec gwarantujący higienę.

Który materac wybrać

Zarówno materace naturalne, jak i tradycyjne posiadają szereg właściwości. O pierwszych powiedzieliśmy dzisiaj już rzeczywiście wiele. Tworzone są one z przyjaznych środowisku surowców, które pozytywnie przekładają się na naszą kondycję zdrowotną. Oczywiście jednak liczne zalety wykazuje również te tradycyjne. Jest to przecież szeroka gama produktów, spośród których każdemu uda wybrać model, który będzie spełniał jego indywidualne potrzeby. Znajdziemy tutaj chociażby starannie opracowane materace lateksowe, które gwarantują idealne podparcie całego ciała, odznaczają rzeczywiście dużą żywotnością, lecz jednocześnie są całkowicie bezpieczne dla alergików, ponieważ blokują rozwój grzybów, pleśni oraz wszelkiego rodzaju drobnoustrojów (o tym jakie pianki jeszcze znajdziemy w klasycznych materacach przeczytacie tutaj) Podkreślamy też, że modele klasyczne na rynku są dostępne od lat, gwarantują one milionom użytkowników zdrowy i komfortowy sen, dzięki czemu mamy pewność wysokiej jakości.

Materace naturalne dostosowane do Twoich potrzeb

Jaki materac naturalny? Bez wątpienia strzałem w dziesiątkę będzie SleepMed Natura Plus. Znajdziemy w nim wysokiej jakości pianki, które wspomniane były już wcześniej, jak HR Bio, termoelastyczna, a także NATURALIS. Wypełnienie zostało wyprofilowane w aż  stref twardości, dzięki czemu każda partia ciała otrzymuje indywidualne podparcie.  Dodatkowo odpinany top daje  możliwość dostosowania twardości na jednym z aż czterech poziomów. Drugie rozwiązanie, a mianowicie SleepMed Natura Hybrid Plus wzbogacono o sprężyny  kieszeniowe, które połączone z piankami idealnie nadadzą się dla najbardziej wymagających. Wskazanego materaca bez problemu można używać również jako alternatywę dla osób z problemami ortopedycznymi. Obydwa materace umieszczono w pokrowcu Linen, który został stworzony z lnu. Jest on bardzo przyjemny w dotyku, lecz jednocześnie  wykazuje szereg właściwości antyalergicznych

Materac naturalny, a może klasyczny? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb, jednak bez wątpienia wyroby naturalne zasługują na to, aby poświęcić im naszą uwagę. Pamiętajmy, że warto jest przecież zatroszczyć się o środowisko!