Zdrowy i komfortowy sen zależy od wielu czynników. Niewiele osób pamięta jednak o tym, że zakup właściwej poduszki jest tak samo ważny, jak wybór odpowiedniego materaca czy kołdry. Dlaczego jest to takie ważne i jak wybrać poduszkę, która będzie najlepsza?

Zapomnij o bezsenności i zmęczeniu!

Źle dobrana poduszka może powodować bezsenność - jeśli będzie Tobie niewygodnie, organizm nie skupi się na śnie, tylko na tym, co go uwiera. Ze względu na złe ułożenie głowy w nocy, mogą pojawić się migreny, a nawet bóle stawów. Aby tego uniknąć, dobrze jest zainwestować w odpowiednią poduszkę - nie należy tu kierować się wyłącznie ceną, lecz przede wszystkim cechami produktu i jakością jego wykonania.

Ulga dla kręgosłupa i szyi

Dobry produkt nie może być zbyt miękki, a także musi gwarantować odpowiednie podtrzymanie głowy i szyi. Dla bardzo wymagających użytkowników polecane są poduszki profilowane, zapewniające odpowiednie ułożenie w trakcie snu. Dzięki temu krew może swobodnie przepływać do mózgu, a tym samym dotleniać go i zapewniać mu regenerację. Takie działanie spowoduje, że rano obudzisz się wypoczęty i zapomnisz o bólu szyi czy kręgosłupa.

Nigdy więcej chrapania!

Niewiele osób o tym wie, ale to, na jakiej poduszce śpisz może mieć wpływ na to, czy chrapiesz! Osobom, które walczą z tą dolegliwością poleca się używanie wysokich poduszek. Sprawiają one bowiem, że oddech jest wyrównany, co skutecznie zapobiega chrapaniu.

Koniec z alergią!

Jeśli jesteś alergikiemi, powinieneś ze szczególną starannością dobierać artykuły sypialniane. Po pierwsze, musisz upewnić się, że wnętrze produktu nie będzie wywoływać u Ciebie kaszlu czy kataru. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybranie wysokiej jakości wkładu syntetycznego. Nie bez znaczenia jest także poszewka - powinna ona być wykonana z naturalnego tworzywa, takiego jak na przykład 100% bawełna. Wtedy będziesz miał pewność, że materiał nie wywoła reakcji alergicznej na skórze.

Warto pamiętać o tym, że wybór odpowiedniej poduszki jest równie istotny jak właściwego materaca. Dzięki temu będzie można spać zdrowo i wygodnie. Należy wziąć pod uwagę swoje preferencje i skupić się nie tylko na kształcie i wielkości, lecz także wypełnienie i poszewkę.