W dzisiejszych czasach trudno całkiem pozbyć się stresu, życie w nieustającym biegu stało się dla wielu osób normą i często nawet nie zdają sobie do końca sprawy, jak taką sytuację zmienić. Ciągłe poddenerwowanie, problemy z zaśnięciem i niespokojny sen to tylko niektóre z negatywnych efektów, jakie niesie ze sobą funkcjonowanie pod nieustającą presją. Czy wiesz, że pomóc może Ci odpowiednio dobrany materac?

Uspokajająca aromaterapia

Już starożytni wiedzieli, że działając na zmysły, można uspokoić głowę, dlatego dużą wagę przykładali do zapachów. Najbardziej znaną tego typu wonią jest popularna lawenda. Jej działanie opiera się na stymulacji układu nerwowego dzięki inhalacji, a więc poprzez czynne drogi oddechowe, a także za pośrednictwem zmysłu węchu. Zostało naukowo udowodnione, iż człowiek pozytywnie odbiera kwiatowe zapachy, które wywołują pozytywne, kojące skojarzenia, przywołujące na myśl łąkę, lato czy wakacje. Właśnie dlatego producenci materacy starają się połączyć dobroczynne działanie olejków eterycznych z innowacyjnością swoich produktów. Z takiego zestawienia rodzą się zwykle nowoczesne i komfortowe rozwiązania, jak na przykład pianka Lavender, do stworzenia której wykorzystano organiczny wyciąg z lawendy. Roślinne ekstrakty są również często używane jako impregnaty do stelaży łóżek. Jeżeli chcesz w swojej sypialni poczuć piękny zapach i jeszcze lepiej się odprężyć - koniecznie sprawdź propozycje zawierające komponenty z lawendy.

Drażniące dźwięki i błoga cisza

Osoby zestresowane często uskarżają się na wybudzanie w trakcie snu, spowodowane najmniejszym hałasem. Dzieje się tak, ponieważ podrażniony układ nerwowy jest znacznie bardziej wyczulony na jakiekolwiek niepożądane bodźce pojawiające się w najbliższym otoczeniu. Chcąc zminimalizować ryzyko ich powstawania należy wybrać podłoże, które nie jest w stanie wytwarzać dźwięków podczas ruchów użytkownika. Najlepszą propozycję stanowią w tym przypadku pianki wysokoelastyczne i termoelastyczne - dzięki brakowi jakichkolwiek elementów metalowych w swoich wnętrzach nie ma fizycznej możliwości, aby pojawiały się drażniące odgłosy, wydawane przez pracujące sprężyny, co często zdarza się przy tradycyjnych materacach. Jeżeli jednak jesteś zwolennikiem tego klasycznego rozwiązania, wybierz jego nowocześniejszą wersję - wkład kieszeniowy multipocket, w którym wszystkie pojedyncze sprężyny zostały pozamykane w specjalnych materiałowych kieszonkach, co poprawia ich indywidualną pracę, a także dodatkowo niweluje niepożądane dźwięki.

Otul się!

Nic tak dodatkowo nie drażni jak nieodpowiednia kołdra i poduszka pod głową. Dodatkowy powód do rozdrażnienia pojawia się, gdy odkrywasz swoją dotąd nie ujawniającą się alergię. Dobrej jakości pościel antyalergiczna pozwoli Ci cieszyć się spokojnym, niezakłóconym snem przez całą noc. Chcąc zatem dobrać idealne dla siebie produkty, koniecznie sprawdź te o wypełnieniach syntetycznych z dodatkowymi wypustkami masującymi, co pozwoli Ci na wieczorne odprężenie i sprawi, że poczujesz się jak po wizycie w dobrym salonie odnowy biologicznej. Elementem, który z pewnością pozwoli Ci się odstresować jest pianka o właściwościach termoelastycznych, która działa dopasowując się do kształtu sylwetki pod wpływem wydzielanego przez ciało ciepła. Dzięki temu Twoje łóżko jest wygodne za każdym razem, gdy się do niego kładziesz i niezależnie od tego jaką pozycję przybierzesz w trakcie snu. Stanowi to także dodatkowy atut dla osób znerwicowanych, które w nocy śpią niespokojnie i bardzo się kręcą. Wybierając taki rodzaj wypełnienia mogą poczuć, że są doskonale otulone, a ich kręgosłup podparty i stabilny. Zapewnienie wysokiego komfortu i wygody spowoduje rozładowanie napięć i ułatwi zasypianie.

XXI wiek jest dla wszystkich bardzo wymagający - żyjesz coraz szybciej, pojawia się znacznie więcej problemów i nerwów. Zwykle w ciągu dnia nie masz czasu, aby należycie odpocząć, dlatego powinieneś zadbać o swoje ciało i umysł podczas snu - nocna regeneracja jest niezbędna do zdrowego, energicznego funkcjonowanie w trakcie codziennych obowiązków. Już dziś zrób coś dla siebie i wybierz materac, który pozwoli Ci zapomnieć o wszelkich troskach.