Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów materaców. Dużą popularnością cieszą się modele z wypełnieniem piankowym. Producenci prześcigają się w proponowaniu klientom coraz bardziej nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań. Na jakie technologie wykorzystywane obecnie w produkcji materacy warto zwrócić uwagę?

Sprawdź także: Optymalna temperatura podczas snu - komfortowy wypoczynek zimą

Dowiedz się więcej: Jaki materac piankowy wybrać?

Przeczytaj również: Wpływ pościeli na jakość snu

Jak wybrać dobry materac piankowy?

 

Aby kupić dobry materac piankowy, należy dobrać go odpowiednio do swoich wymagań i potrzeb. W tym celu, konieczne jest przeanalizowanie kilku podstawowych parametrów, wpływających na wygodę podczas użytkowania. Pierwsza kwestia dotyczy oczywiście wymiarów. Zupełnie innego materaca potrzebują single, niż pary. Najczęściej przyjmuje się, że minimalny wymiar (mowa tutaj o szerokości) dla jednej osoby wynosi 80 cm. Dlatego najpopularniejsze łóżka małżeńskie najczęściej są szerokie na 160 cm. W przypadku podwójnych materaców jest to optymalny wymiar. Jednak w sypialni każdego singla powinien znaleźć się nieco szerszy materac. Mimo wszystko 80 cm szerokości to dosyć mało.

Kolejna kwestia jest związana z twardością. Obecnie w sklepach poza standardowymi miękkimi i twardymi modelami, można znaleźć materace strefowe. W takim gąszczu różnych możliwości można się łatwo zagubić. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem z pewnością będzie sugerowanie się tabelą podaną przez producenta. Poza tym, podstawowa zasada mówi, że im cięższa osoba - tym cięższy powinien być materac.

Warto mieć świadomość tego, że istnieje wiele różnych rodzajów materacy z piankami. Można znaleźć zarówno podstawowe, proste, budżetowe modele, jak i zdecydowanie bardziej zaawansowane - z pianką termoelastyczną, systemami amortyzacji czy wentylacji. W tej kwestii, ostateczny wybór jest zależny od budżetu. Jednak nie warto oszczędzać na zakupie materaca! Podłoże do spania wpływa bowiem na ogólny stan zdrowia całego organizmu - i to nie tylko w obrębie układu ruchu!

Innowacyjne rozwiązania w materacach piankowych

  1. Pianka VitaRest

Pianka VitaRest jest stosowana m.in. w materacach marki SleepMed. Ma ona charakter termoelastyczny i jest jednym z docenianych technologii piankowych w przemyśle materacowym. Modele wyprodukowane z jej użyciem są bardzo wytrzymałe i nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Termoelastyczność pianki sprawia, że podłoże dba o odpowiednie ułożenie ciała użytkownika, co może być skuteczne w zapobieganiu bólom pleców. Taki rodzaj wypełnienia jest też bezpieczny dla alergików. W piance VitaRest stosowana jest też technologia Airforce. Dba ona o efektywną cyrkulację powietrza w łóżku - bez względu na temperaturę.

Ważną cechą pianki VitaRest, którą należy podkreślić, jest strefowość. Materac z takim wypełnieniem jest wyprofilowany tak, aby powstały poszczególne strefy o różnym stopniu twardości. Wówczas każda z nich odpowiednio dopasowuje się do potrzeb poszczególnych części ciała.

  1. Pianka VPPHR z technologią Airforce

Innowacyjne wykorzystanie pianek w materacach cechujące wspomnianą markę SleepMed, doprowadziło do stworzenia technologii VPPHR. Struktura pianki jest porowata - dzięki temu w materacach z takim wypełnieniem istnieje niewielkie ryzyko rozwoju grzybów oraz roztoczy. Dużą zaletą jest to, że piankę VPPHR wykorzystuje się w połączeniu z technologią Airforce, która jeszcze bardziej ułatwia utrzymanie higieny w łóżku. Można znaleźć również modele materacy, które posiadają aż dwie warstwy tej innowacyjnej pianki.

  1. Pianka Fusion

Piankę Fusion wykorzystuje marka Curem. Jest to innowacyjny rodzaj wypełnienia, który umieszczany jest często na spodzie materaca. Podłoże stworzone z wykorzystaniem pianki tego typu charakteryzuje się równomiernym rozkładem ciała na całej jego powierzchni. Ułatwia to utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas snu.

Wkład z pianki Fusion jest poprzecznie przecinany co prowadzi do powstania siedmiu niezależnych stref twardości. Całe ciało otrzymuje dzięki temu optymalny stopień podparcia, a ryzyko powstawania napięć mięśniowych jest naprawdę minimalne. Fusion dobrze sprawdza się w połączeniu ze wskazaną poniżej pianką Seren.

  1. Pianka NRG Black Diamond z technologią Cool Breeze

Nowoczesne pianki w materacach wykorzystuje też firma Fit.4.Sleep. Wypełnienie NRG Black Diamond jest połączone z technologią Cool Breeze. Użytkownik śpiący na takim materacu może cieszyć się działaniem chłodzącym i generowanym przez nie uczuciem odprężenia. Dzięki powłoce Black Diamond przyjemny efekt chłodu jest zmaksymalizowany, a dodatek włókien węglowych to idealne rozwiązanie pozwalające na bieżące odprowadzanie wilgoci gromadzącej się w łóżku podczas snu.

Obieg powietrza w łóżku jest niezwykle ważny! Gorąco i wilgoć to źródło znacznego dyskomfortu, a stworzenie pianki NRG Black Diamond i zestawienie jej z technologią Cool Breeze, wydaje się być idealnym rozwiązaniem tego problemu.

  1. Pianka Seren z technologią SAT

Ciekawym rozwiązaniem, wykorzystanym podczas tworzenia pianki Seren, jest wykorzystanie milionów powietrznych kapsułek, które działając niezależnie od siebie, efektywnie podpierają całe ciało osoby leżącej w łóżku. Tę technologię określa się mianem Supportive Air Technology. To rozwiązanie stanowi nie tylko niezastąpione wsparcie, ale również odprowadza ciepło do niższych warstw materaca. Podłoża do spania produkowane z wykorzystaniem pianki Seren są więc nie tylko wygodne pod kątem dopasowania powierzchni do naturalnej krzywizny ciała, ale również zapewniają niezastąpiony komfort termiczny.

Zdecydowanie warto kupić nowoczesny materac piankowy. Jest to opłacalna inwestycja w siebie, a właściwie we własne zdrowie i dobre samopoczucie każdego dnia.

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: Embe Poznań Sp. z o.o.