Zastanawiasz się nad kupnem nowego materaca? Już wiesz, jaka powinna być jego wielkość i zdecydowałeś się też na odpowiedni wkład, ale jest coś jeszcze… Czy wiesz, że duże znaczenia ma również odpowiedni pokrowiec? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Higiena przede wszystkim!

Jedną z podstawowych zasad, gwarantujących bezpieczny i zdrowy sen jest odpowiednia higiena. Właśnie dlatego tak często zmieniasz pościel i wietrzysz sypialnię. A czy pomyślałeś, co z Twoim materacem? Przecież może się zdarzyć, że coś się na niego wyleje, albo po prostu będziesz chciał go odświeżyć. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wybrać materac ze zdejmowalnym pokrowcem. Najlepiej, gdyby był on wyposażony w wysokiej jakości zamek błyskawiczny. Zwróć też uwagę na warunki prania - najwygodniej będzie go prać w pralce, w temperaturze 40-60 stopni, która umożliwi dokładne wyczyszczenie pokrowca.

Przyjemny w dotyku

Pokrowiec jest warstwą oddzielającą wsad materaca od ciała użytkownika. Musi on zatem być przyjemny dla skóry - najlepiej, gdyby był wykonany z miękkiego materiału. Ważne też, aby dobrze przylegał do powierzchni materaca, nie marszczył się i nie szeleścił. Warto również wybrać pokrowiec posiadający dodatkowe właściwości, takie jak wypustki. Zapewnią one użytkownikowi przyjemny masaż podczas wypoczynku i dodatkowo wpłyną na uczucie komfortu. Jeśli w nocy często zmieniasz pozycję, wybierz pokrowiec z powłoką antypoślizgową. Poza tym, dla szczególnie wymagających osób polecane są pokrowce bezszwowe, gwarantujące najwyższy komfort snu.

Bezpieczny dla alergików

Jeśli jesteś alergikiem, musisz dużo dokładniej dobierać otaczające Cię przedmioty. Ważne, abyś zatem upewnił się, że pokrowiec na Twój materac jest wykonany z syntetycznych materiałów wysokiej jakości, które nie wywołują reakcji alergicznych. Co istotne, warto także zwrócić uwagę na wentylację - niektóre pokrowce mają specjalne nacięcia, które wchłaniają wilgoć, a jednocześnie pozwalają wkładowi oddychać. Dla dodatkowego bezpieczeństwa warto zdecydować się na pokrowiec zawierający w sobie specjalne mikrokapsułki z probiotykami, które zwalczają wszelkiego rodzaju alergeny, gwarantując jeszcze większe bezpieczeństwo.

Podczas kupna materaca nie należy lekceważyć jego pokrowca. Jest to bowiem ta część, która bezpośrednio styka się z ciałem użytkownika, warto zatem zadbać o to, aby była przyjemna w dotyku i nie wywoływała reakcji alergicznych.