Świadomość na temat tego, jak ważny jest zdrowy i komfortowy sen stale rośnie. W odpowiedzi na zmieniające się oczekiwania konsumentów powstają materace, o których jeszcze kilka lat temu nikt nawet nie pomyślał. Topowi producenci zaczęli wytwarzać wysokoelastyczne materace piankowe, we wnętrzu których znajduje się przemyślane połączenie surowców. Każdy materiał z osobna ma szereg zalet, ale razem tworzą produkt idealny i luksusowy. 

Doskonały wybór dla seniora

Wybór odpowiedniego materaca dla seniora to nie lada wyzwanie. Występowanie coraz większej ilości dolegliwości przyczynia się do tego, że sen nie jest już tak dobry jak kiedyś, a porządne wyspanie się graniczy z cudem. Są na szczęście produkty, które powstały z myślą o osobach borykających się z problemami z kręgosłupem - jednym z nich jest Hilding Foxtrot. Materac piankowy o bardzo dużej twardości to zdecydowanie najlepszy wybór. Zapewnia idealne podparcie dla kręgosłupa, a jednocześnie dopasowuje się do ciała i jest bardzo wygodny. Pianka wysokoelastyczna jest sprężysta, wytrzymała i odporna na odkształcenia - te cechy sprawiają, że produkt posłuży przez bardzo długie lata. Na uwagę zasługuje również możliwość wyboru, jaką daje dwustronność wyrobu. Jedna strona jest określana jako twarda, a druga jako bardzo twarda. Jest to jednak odczucie bardzo subiektywne, dlatego nie należy w 100% kierować  się tymi określeniami i wybrać materac zgodny z preferencjami. Regularna zmiana stron wydłuża żywotność materaca, a różna twardość jest świetnym zabezpieczeniem w razie potrzeb i upodobań zmieniających się w czasie. Najlepiej, aby produkt dla seniora był podzielony na siedem stref twardości i tak jest właśnie  przypadku tego modelu. Każda część ciała jest dzięki temu podpierana w nieco inny, proporcjonalny do nacisków sposób.

Niezastąpiona regeneracja mięśni po treningu

Znasz to uczucie, gdy po intensywnym treningu kładziesz się do wygodnego łóżka, a Twoje mięśnie rozluźniają się i odpoczywają? Odpowiedź powinna brzmieć “tak”, ale zapewne nie w każdym przypadku tak jest. Osoby aktywne fizycznie wbrew pozorom również są użytkownikami o specjalnych wymaganiach! Dbanie o swoje zdrowie nie powinno się kończyć na regularnej aktywności fizycznej i diecie - równie ważny jest efektywny wypoczynek. Sportowcy powinni zwrócić uwagę na dobór materaca, który będzie pozytywnie wpływał na szybki “powrót do siebie” po treningu. Jednym z takich modeli jest Hilding Conga stworzony z kilku różnych pianek. Największą rolę odgrywa jednak wysokoelastyczna pianka FloFom, która przyjemnie chłodzi i reaguje na temperaturę ciała użytkownika. Takie rozwiązanie zapewnia odprężenie, podparcie dla kręgosłupa i maksymalną regenerację mięśni - czyli wszystko to, na czym zależy sportowcom.

Pary o dużej różnicy wagowej - na materacu piankowym na pewno się wyśpicie

Osoby śpiące we dwójkę często nie potrafią podjąć decyzji, jaki materac wybrać. Wynika to z odmiennych upodobań, różnicy we wzroście i w wadze. Jednym z największych problemów związanych ze spaniem razem jest fakt, iż każda zmiana pozycji partnera jest odczuwalna. Gwarantujemy jednak, że nie zawsze musi tak być! Materac piankowy Hilding Modern jest rozwiązaniem wszystkich niedogodności. Nie przenosi obciążeń, a w dodatku jest dwustronny. Dzięki temu można przetestować dwie odmienne twardości i wybrać tę, która jest najbardziej odpowiednia dla obu osób. Pianka hybrydowa jest ponadto materiałem, który zapewnia higieniczne środowisko do snu, ponieważ optymalny przepływ powietrza jest zachowany. 

Antyalergiczne właściwości

Coraz więcej osób cierpi z powodu nawracającej alergii. Nikt nie lubi kichać i męczyć się z uciążliwym katarem - szczególnie w nocy! Właśnie z tego powodu tak ważne jest, aby materac wykazywał właściwości antyalergiczne. Wszystkie wymienione powyżej, jak i inne modele materaców Hilding posiadają we wnętrzu specjalne nacięcia i profilowania, których zadaniem jest dbanie o prawidłowy przepływ powietrza. To bardzo ważne, ponieważ optymalna wentylacja jest gwarancją ograniczonego tworzenia i gromadzenia się szkodliwych mikroorganizmów. Idealnym rozwiązaniem może się okazać również model Senna Massage, który nie posiada wyżej wspomnianych rowków, ale jest polecany osobom wrażliwym na wszelkiego rodzaju alergeny głównie ze względu na zastosowane przy jego produkcji materiały.  

Wygoda i funkcjonalność

Jak widać, w materacach wysokoelastycznych najważniejsze jest oczywiście wnętrze. Jednak nie jest to jedyna rzecz, która ma znaczenie - wbrew powszechnemu przekonaniu, pokrowiec również powinien być odpowiednio wybrany. Najistotniejsze jest oczywiście to, aby można było go w łatwy i wygodny sposób prać. Każdy powyższy model można łatwo i szybko zdjąć, a następnie “wrzucić” do pralki i naturalnie wysuszyć. Już po kilku godzinach można się cieszyć świeżym pokryciem! Obecnie na rynku jest ogromny wybór produktów wysokoelastycznych, ale warto zwracać uwagę szczególnie na te firmy, które są znane i cenione. To właśnie ci producenci posiadają w swojej ofercie materace dwustronne, które dają użytkownikowi możliwość wyboru i starczają na długie lata. 

Nie wszyscy wiedzą, że brak energii i motywacji o poranku może być spowodowany nieodpowiednio dobranym materacem. Jeśli zasypianie sprawia Ci kłopoty, długo nie możesz znaleźć odpowiedniej pozycji i przewracasz się z boku na bok, a od samego rana czujesz zmęczenie i roztargnienie - to najwyższa pora na poprawę jakości swojego snu. Materac wysokoelastyczny to świetny wybór, który będzie sprawdzał się przez bardzo długie lata. Poprawa komfortu jest odczuwalna niemal natychmiastowo - jeśli kupisz produkt z tej kategorii to każdego wieczora będziesz mógł się poczuć jak na przyjemnej gąbce idealnie dopasowującej się do pozycji ciała.