Kiedy decydujesz się na zakup materaca, możesz napotkać poważny problem, dotyczący wyboru jednego konkretnego modelu. Na rynku bowiem pojawia się wiele jego rodzajów. Gdy chcesz dobrać ten idealny dla siebie, powinieneś określić swoje oczekiwania co do zakupu oraz zdobyć informację na temat każdego typu produktu. Jeżeli od swojego materaca oczekujesz dużej sprężystości i perfekcyjnego dopasowania do sylwetki, przyjrzyj się wypełnieniom wysokoelastycznym.

Charakterystyka

Wspomniany wyżej rodzaj materaca w swojej budowie przypomina morską gąbkę o nieregularnej, porowatej strukturze. Sam materiał poliuretanowy, z którego jest zbudowany składa się z gładkich komórek, dzięki czemu powierzchnia jest niezwykle wygodna i przyjemna dla użytkownika. Wysoką sprężystość zapewnia sposób ułożenia włókien, natomiast dopasowanie i elastyczność punktową materaca osiągnięto poprzez zastosowanie w nim nowoczesnej techniki reagowania na temperaturę ciała. Wraz z jej wzrostem, pianka staje się bardziej podatna na odkształcenia, co pozwala na niemal idealne dostosowanie się do każdego fragmentu sylwetki. Gdy poziom ciepła spada, materac powraca do pierwotnego kształtu, dzięki czemu za każdym razem, kiedy kładziesz się do łóżka, możesz inaczej się położyć a Twoje podłoże ułoży się razem z Tobą. Pianki, które są wykorzystywane do produkcji materacy wysokoelastycznych są antybakteryjne i antygrzybiczne. Oznacza to, że pozostają świetnym wyborem dla osób zmagających się z alergią. Syntetyczne włókna zapewniają wysoki poziom higieny oraz skutecznie zapobiegają rozwojowi roztoczy, przez co materac dłużej zachowuje swoją świeżość. Wkład wysokoelastyczny może występować samodzielnie, jednak w większości przypadków, jest jednym z poziomów w materacu. Zwykle zostaje on połączony z warstwą termoelastyczną, lateksową lub z owczą wełną. W zależności od preferencji wybierz mieszankę dopasowaną do Twoich potrzeb!

Dobra decyzja, widoczne zalety

Najważniejszą zaletą materacy wysokoelastycznych jest z pewnością ich umiejętność każdorazowego dopasowywania się do kształtu sylwetki. Dzięki innowacyjnej technice, ich wytrzymałość i odporność na odkształcenia jest blisko o 40% większa od klasycznych wypełnień piankowych. Dodatkowo, poprzez idealne przyleganie do ciała zapewniają Twojemu kręgosłupowi i stawom większy komfort podczas odpoczynku. Jeżeli szukasz perfekcyjnego materaca dla Ciebie i Twojej sylwetki, a przy tym chcesz odpoczywać mieć w swoim łóżku higieniczne rozwiązanie, wybierz materac wysokoelastyczny. Dopasuje się jak żaden inny! Pianki wysokoelastyczne są wykorzystywane do produkcji materacy o różnych twardościach, zarówno tych bardzo miękkich, średnich jak i twardych. Bez względu, na jaki poziom się zdecydujesz będziesz spać wygodnie. Dzieje się tak, ponieważ każda piankowa warstwa reaguje na temperaturę, z jaką ma styczność, co sprawia, że w miękkim materacu nie zapadasz się, a w na twardym nie masz uczucia spania na podłodze.

Innowacyjność i wygoda

Materace z wkładem z wysokoelastycznej pianki zapewniają użytkownikom komfort niezależnie od preferowanych twardości podłoża. Charakteryzuje je idealne dopasowywanie się do kształtu każdej sylwetki, nawet jeśli śpisz z partnerem lub partnerką, każde z Was może liczyć na wygodną pozycję w trakcie snu. Taką propozycją powinny zainteresować się szczególnie pary, które znacząco różnią się masą ciała, gdyż wypełnienia piankowe pozwalają zniwelować te różnice za sprawą indywidualnego dopasowania do każdego użytkownika z osobna. Technika używana w produkcji materacy wysokoelastycznych jest niezwykle innowacyjna - z pewnością należy do przełomowych w tworzeniu coraz to nowocześniejszych modeli.